ایده‌ها‌ی دوست‌داشتنی برای تزئین خانه با آکواریوم

دکور آکواریوم

آکورایوم یکی از بهترین لوازم تزئینی برای دکوراسیون خانه‌ها، دفتر کار و هر فضایی می‌باشد که می‌تواند دنیای شگفت‌انگیزی را به دکور شما اضافه کند. فرقی نمی‌کند که خانه‌تان بزرگ، کوچک، سنتی یا مدرن باشد، در هر صورت آکورایوم به خوبی می‌تواند با دکوراسیون شما هماهنگ شده و فضای جذاب و زیبایی را بسازد. اگر شما نگاهی به دکوراسیون خانه‌های قدیمی بیندازید، خواهید دید که دکور آکواریوم ها عموما به شکل ظروف شیشه‌ای مستطیلی که با آب و ماهی‌های رنگارنگ پر شدند، رواج داشته است که اکثرا نیز روی میز در اتاق‌های نشیمن قرار داده می‎شدند. اما امروزه طراحی‌های متنوعی از آکواریوم‌ها وارد دکوراسیون خانه‌ها شده‌اند که می‎توانند زینت‌بخش محیط زندگی‌تان باشند. ما در این مطلب ایده‌های خلاقانه و جالبی از دکور آکورایوم در خانه را به شما معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید با الهام از آن‌ها و معماری خانه‌تان طراحی‌های جالبی را برای دکوراسیون‌تان سفارش دهید.

دکور آکواریوم در اتاق نشیمن

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، آکواریوم‌های مدرن امروزی دیگر به شکل ظروف شیشه‌ای مستطیلی شکل رومیزی نیستند و در واقع‌ آن‌ها به بخشی از دکوراسیون خانه تبدیل شده‌اند. امروزه در بیشتر خانه‌های مدرن و معاصر آکواریوم‌ها در داخل دیوار‌ها جای داده می‌شوند. شما می‌توانید انواع ابعاد، شکل و طرح آکواریوم را با توجه به معماری خانه‌تان در دیوارهای اتاق نشیمن قرار دهید. این ایده سلیقه‌ای است و شما می‎توانید با کمی خلاقیت بهترین دکوراسیون ممکن را با آکواریوم برای اتاق نشیمن‌تان بسازید.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

اگر نگاهی به دکوراسیون شیک‌ترین خانه‎های ایرانی بندازید، می‌بینید که آکواریوم نقش مهمی در دکوراسیون آن‌ها دارد. همینطور شما می‌توانید از آکواریوم در کنار نقطه کانونی اتاق نشیمن‌تان مثل شومینه یا تلویزیون استفاده کنید. شما خیلی راحت می‌توانید تنها با کمک آکواریوم و صندلی لحظات شگفت‌انگیز و لذت‌بخشی را در کنار شومینه بسازید. دو عنصر آب و آتش در کنار هم صحنه‌ی جذابی را ایجاد خواهند کرد و نقطه کانونی اتاق شما بیشتر از پیش آشکار می‌سازند.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم
دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

آکواریوم اتاق خواب

آکواریوم‌ها همیشه دنیای کوچک متفاوت و شگفت‌انگیزی را در فضای زندگی شما ایجاد می‌کنند و به شما این فرصت را می‌دهند تا بتوانید با خلاقیت خودتان، دکوراسیونی جذاب و دوست‌داشتنی ایجاد کنید. تحقیقات نشان داده است که موجودات زنده مثل گیاهان و ماهی‌ها در محیط سکونت شما علاوه بر زیبایی تاثیر درمانی نیز دارند. تماشای حرکت و جنب و جوش ماهی‌های آکواریوم استرس و اضطراب را از شما دور کرده و باعث کاهش فشار خون شما می‎شوند. اگر شما نیز به دنبال ایجاد فضایی آرامش‌بخش هستید، به سادگی می‎توانید از آکواریوم در خانه استفاده کنید.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

یکی از بهترین مکان‌ها برای قرارگیری آکواریوم، اتاق خواب است که می‌تواند آرامش‌بخش باشد و باعث تمدد اعصاب شما شود. همانطور که در عکس بالایی می‌بینید، شما می‌توانید با قراردادن آکواریوم دقیقا بالای تخت‌تان، قبل از خواب، حرکت‌ ماهی‌ها را درون آکواریوم دنبال کنید و از این زیبایی و پویایی لذت ببرید. این نمونه فقط یکی از طراحی‌های جالب برای اتاق خواب می‌باشد. شما می‎توانید ایده‌های خلاقانه‌تر دیگری را نیز بکار بگیرید و فضای آرام و منحصربفردی را در اتاق‌تان بسازید.

سینک آکواریومی

همیشه قرار نیست که طراحی آکواریوم شما فقط جنبه زیبایی داشته باشد. شما می‌توانید در کنار زیبایی استفاده کاربردی نیز از آکواریوم خود داشته باشید. نگاهی به سینک آکواریومی زیر بیندازید. مطمئنا این یکی از طراحی‌های جالب آکواریوم برای فضای خانه می‌باشد که می‌تواند همه را شگفت‌زده کند. همانطور که می‌بینید ترکیب سینک و آکواریوم ایده‌ی بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است که شما می‌توانید همیشه ماهی‌های زیبای خود را موقع شستن دستان‌تان تماشا کنید.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

میزهای جلو مبلی و کنار مبلی

امروزه میزهای شیشه‌ای به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دکوراسیون‌های مدرن و معاصر تبدیل شده است. شما می‌توانید در طراحی مبلمان دکوراسیون خود از تلفیق آن‌ها با آکواریوم استفاده کنید. میزهای جلو مبلی و کنار مبلی یکی از بهترین ایده‌ها برای پیاده‌سازی آکواریوم است. میزی مملو از ماهی و گیاهان سرسبز می‌تواند به نقطه کانونی اتاق شما تبدیل شود و تمامی نگاه‌ها را به خود جذب کند. چنین طراحی‌هایی منظره‌ی زیبا، جذاب و حیرت‌انگیزی را برای دکوراسیون اتاق نشیمن شما ایجاد خواهند کرد.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم
دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

میز ادارای

شما می‌توانید از آکواریوم‌ها برای تمامی فضاهای مسکونی و اداری استفاده کنید. بجای اینکه از آکواریوم‌های شیشه‌ای رومیزی در بخشی از اتاق کار استفاده کنید، کمی خلاق‌تر باشید و ایده‌های جالب‌ و خاص‌تری را کشف کنید. میز کار شما یکی از بهترین ایده‌های برای ایجاد آکواریوم در اتاق کارتان است. شما می‌توانید با ترکیب میز و آکواریوم زیبایی دکوراسیون محیط کارتان را چندین برابر نمایید. به یاد داشته باشید که میزهای شیشه‌ای برای فضا‌های کوچک فوق‌العاده مناسب می‌باشند.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

تلویزیون قدیمی

اگر سبک دکوراسیون خانه‌تان قدیمی است و بنظرتان آکورایوم‌های مدرن در آن ظاهر خوشایندی ایجاد نمی‌کنند، می‌توانید آکواریوم را در دل یک قطعه قدیمی مثل تلویزیون جای دهید و از آن در دکورتان استفاده کنید. احتمالا مهمانان‌تان در نگاه اول فکر کنند که این یک تلویزیون واقعی است ولی بعد از مدتی به ماهیت آن پی می‌برند. تلویزیون تنها یکی از ایده‌های جالب می‌باشد. کمی به دوربرتان و وسایل اضافی و قدیمی که در انبار نگهداری می‌کنید، دقت کنید و از بین‌ آن‎ها ایده‌ی خلاقانه‌ی دیگری که بدردتان بخورد را پیدا کنید.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

میز کابینت آشپزخانه

حتما با آشپزخانه‌های جزیره‌ای که در آن کابینت با ترکیب سینک ظرفشویی، گار و میز صبحانه‌خوری در وسط آشپزخانه می‌باشد، آشنایی دارید. این روزها این مدل آشپزخانه‌ها به یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی آشپزخانه تبدیل شده است. شما می‌توانید اینبار به جای کابینت معمولی از آکواریوم استفاده کنید. مطمئنا چنین ایده‌ای فضای بسیار مدرن، زیبا و دلپذیری را ایجاد می‌کند.

دکور آکواریوم

دیوار تاکید

تزئین سراسری یکی از دیوارهای اتاق نشیمن با آکواریوم می‎تواند آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کند. در صورت استفاده از این ایده سعی کنید فضای نشیمنی را در کنار این دیوار ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

دکور آکواریوم
دکور آکواریوم

بی‌نهایت ایده‌ی متنوع برای دکوراسیون خانه با آکواریوم وجود دارد. فقط لازم است که شما کمی خلاقیت خودتان را بکار بگیرید تا بتوانید طراحی خاص خودتان را داشته باشید. ما در اینجا سعی کردیم، تعدادی از ایده‌هایی که در این مورد به ذهنمان می‌رسد را به شما معرفی کنیم. شما کدامیک از این ایده‌ها را پسندید؟ اگر ایده‌ی جدیدی برای طراحی داخلی خانه با آکواریوم به ذهن‌تان می‌رسد، خوشحال می‌شویم که آن را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه برای “ایده‌ها‌ی دوست‌داشتنی برای تزئین خانه با آکواریوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *