مبلمان استیل یا راحتی: کدامیک بهتر است؟

مبل راحتی بخرم یا استیل

وقتی از طراحی مبلمان خانگی و اداری صحبت به میان می‌آید، اساسا با این سوال مواجه می‌شویم که: مبل راحتی بخرم یا استیل ؟ اما به جای این سوال بهتر است بپرسیم مبل چوبی بخریم یا استیل؟ چون مبلمان استیل نیز می‌تواند به صورت راحتی طراحی شود.

بنابراین در این مقاله می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که مبلمان چوبی بخریم یا استیل؟

هر چند که به جز این‌ دو، گزینه‌های دیگری نیز در بازار موجود است اما این روزها این دو ماده بیشترین استفاده را در ساخت مبلمان دارند. اگر هنوز پاسخ سوال” مبل راحتی بخرم یا استیل “را پیدا نکردید، پیشنهاد می‌کنیم، حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

مبلمان چوبی و استیل

فرم چوبی و استیل بیشترین استفاده را در ساخت مبلمان دارند.

حتما خودتان می‌دانید که چوب از روزگاران کهن تا به امروز، در تولید مبلمان نقش مهمی را بر عهده داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است. امروزه استفاده از مبلمان استیل نسبت به گذشته افزایش یافته است که مطمئنا دلیلش به مزایای طبیعی آن برمی‌گردد. اگر شما نیز در انتخاب نوع استیل یا چوبی مبل‌تان دچار تردید هستید، بهتر است قبل از انتخاب گزینه‌ی نهایی خود، این ۵ فاکتور را که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت، مطالعه نمایید. به این ترتیب ما با بیان مزایا و معایب هر دو ماده به شما کمک می‌کنیم تا گزینه‌ای که برای‌تان مناسب‌تر است را انتخاب کنید.

مبل راحتی بخرم یا استیل ؟

فاکتور اول: قیمت

از لحاظ قیمت نمی‌توان نظر قطعی را در مورد هیچ کدام اعلام کرد. چوب و استیل، هر دو در قیمت‌های گوناگونی در دسترس هستند و شما باید بتوانید متناسب با بودجه‌ی خودتان گزینه‌ی مناسبی را پیدا کنید.

در مرحله‌ی تولید، معمولا کار با چوب راحت‌تر است و تولیدکنندگان مبلمان لازم نیست که هزینه‌ی زیادی را صرف ابزار یا تجهیزات خاصی نمایند. با این حال قیمت مواد اولیه برای مبلمان چوبی بیشتر بوده و عموما چوب‌های مرغوب مثل چوب ساج با قیمت بالایی در دسترس هستند. بنابراین اگر شما به دنبال مبلمان چوبی باکیفیت، زیبا و کمیاب هستید، باید هزینه‌ی بالایی را برای آن پرداخت نمایید.

مبلمان چوبی باکیفیت، زیبا و کمیاباگر شما به دنبال مبلمان چوبی باکیفیت، زیبا و کمیاب هستید، باید هزینه‌ی بالایی را برای آن پرداخت نمایید.

امروزه پیشرفت‌های تکنولوژی، مسیر تولید مبلمان استیل را هموارتر کرده است و شرایط دیگر، مانند گذشته نیست. متالوژیست‌ها روش‌های خلاقانه‎ای را برای بازیافت و کار با استیل پیدا کرده‌اند تا بتوانند قیمت این مبلمان را نسبت به همتایان چوبی‌ خود متعادل‌تر نمایند.

مبل راحتی بخرم یا استیل ؟

فاکتور دوم: زیبایی

این معیار کاملا سلیقه‌ای هست. زیبایی چوب یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های مبلمان چوبی می‌باشد که منجر به فروش بالای آن شده است. بارها به چشم خود دیده‌ایم که مبلمان چوبی چگونه به خوبی توانسته‌ فضای گرم و تجملی را ایجاد نماید.

زیبایی چوبزیبایی چوب یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های مبلمان چوبی می‌باشد.

از طرف دیگر مبلمان استیل نیز می‌تواند ظاهر معاصری و لوکسی را به اتاق‌تان اضافه کند. علاوه بر این، مبلمان استیل رنگی خنثی دارد. رنگ خاکستری نقره‌ای استیل این پتانسیل را دارد که تقریبا با همه‌ی رنگ‌ها به خوبی ترکیب شده و با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ شود. اگر از دکور ظریفی در طراحی اتاق نشیمن خود بهره برده‌اید، مبل و میز‌های استیل با سبک معاصر یک گزینه‌ی فوق‌العاده زیبا برای تکمیل دکوراسیون‌تان خواهد بود.

مبلمان استیلمبلمان استیل نیز می‌تواند ظاهر معاصری و لوکسی را به اتاق‌تان اضافه کند.

مبل راحتی بخرم یا استیل ؟

فاکتور سوم: طول عمر

استحکام، زیبایی و درخشندگی یکی از عمده‌ مزیت‌های استیل است که آن را برای استفاده در دکوراسیون خانه‌ها مناسب کرده است. در حقیقت، در دنیای فلزات، تیتانیوم در این مورد از استیل بسیار بهتر می‌باشد اما چون هزینه‌ی استفاده از تیتانیوم بالاست، در ساخت مبلمان کاربردی ندارد. علاوه بر این استیل در برابر ضربه و تو رفتگی بسیار مقاومت‌تر از کروم و آلومینیوم می‌باشد و همین باعث می‌شود که از آن به عنوان روکشی برای لوازم خانگی مثل یخچال و فریزر استفاده شود.

استحکام، زیبایی و درخشندگی استیلاستحکام، زیبایی و درخشندگی استیل یکی از عمده‌ مزیت‌های استیل است که آن را برای استفاده در دکوراسیون خانه‌ها مناسب کرده است.

ولی به طور کلی می‌توان گفت که فرم چوبی و استیل، هر دو دارای دوام و طول عمر چشم‌گیری هستند و از این حیث می‌توانند با هم برابری کنند. چوب به طور طبیعی قوی و محکم می‌باشد. هر چند که دوام آن تا حدود زیادی به نوع چوب آن بستگی دارد. با این حال اگر طول عمر مبلمان از اولویت‌های اول شما می‌باشد، پیشنهاد ما به شما استیل است. شما می‌توانید مطمئن باشید که به این زودی‌ها لازم نیست که مبلمان‌تان را تعویض نمایید.

مبل چوبی بخرم یا استیلچوب به طور طبیعی قوی و محکم می‌باشد.

مبل راحتی بخرم یا استیل ؟

فاکتور چهارم: تمیز کردن

استیل یکی از بهترین فلزاتی است که در واکنش با اکسیژن زنگ نمی‌زند و همین آن را برای ساخت مبلمان بسیار کاربردی کرده است. علاوه بر این استیل با بسیاری از مواد شیمیایی که معمولا در محیط خانواده وجود دارند‌، واکنشی نمی‌دهد. این مشخصه به این معنی است که هنگام تمیز کردن مبلمان استیل، شما نباید هیچ نگرانی نسبت به پوسیدگی آن داشته باشید. همینطور یکی از مهم‌ترین مزایای استیل این است که هر گونه لکه به راحتی از سطح آن پاک می‌شود. استیل مقاومت بالایی در برابر باکتری‌ها و آفات دارد و شما نباید نگرانی از جهت سرایت بیماری از طریق مبل داشته باشید.

مبلمان استیلیکی از مهم‌ترین مزایای استیل این است که هر گونه لکه به راحتی از سطح آن پاک می‌شود.

درست است که چوب نیز به آسانی تمیز می‎شود اما شما باید در مورد نوع پاک‌کننده‌ای که برای تمیز کردن آن بکار می‌برید، مراقب باشید. یک محصول اشتباه می‌تواند باعث سیاهی رنگ فرم چوبی شده و به آن آسیب بزند.

مبلمان چوبیچوب نیز به آسانی تمیز می‎شود.

نکته: بهتر است که همیشه قبل از استفاده از پاک‌کننده‌ها آن را روی قسمتی از مبل که قابل مشاهده نیست، تست کنید تا از ایجاد لکه یا هر خسارت دیگری روی مبلمان استیل پیشگیری نمایید.

مبل راحتی بخرم یا استیل ؟

فاکتور پنجم: طراحی انعطاف‌پذیر

استیل گزینه‎های طراحی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید مبلمان‌ موردنظرتان را در هر اندازه و شکلی که می‌خواهید سفارش دهید. مبل استیل، در دفاتر اداری می‌تواند دکوراسیون بی‌نظیری برای فضای پذیرش ایجاد نماید.

مبل استیل، در دفاتر اداریمبل استیل، در دفاتر اداری می‌تواند دکوراسیون بی‌نظیری برای فضای پذیرش ایجاد نماید.

همانطور که اشاره کردیم، استیل این روزها به علت مزایای زیادی که با خود به همراه دارد، به عنوان یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در طراحی مبلمان در کنار چوب قرار گرفته است. اینکه کدامیک به درد شما می‌خورد به خودتان بستگی دارد. شما باید بتوانید متناسب با نیازهای خودتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

1 دیدگاه برای “مبلمان استیل یا راحتی: کدامیک بهتر است؟

  1. فاطیما گفته:

    واقعا دیگه با این خانه های کوچیک نمیشه مبل استیل خرید. شاید اگه مبل استیل خیل ظریف طراحی بشه با وضعیت فعلی مطابق باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *