نحوه دکوراسیون با رنگ سبز و بهترین رنگ‌های مکمل آن

دکوراسیون با رنگ سبز

خوشبختانه این روزها رنگ‌های شاد به خانه‌های ایرانی نیز راه پیدا کرده‌اند و دیگر ما در دکوراسیون خانه محدود به رنگ‌های کرمی، سفید و قهوه‌ای نیستیم. دکوراسیون با رنگ سبز یکی از ترندهای چند سال اخیر بوده است و بیشتر خانواده‌ها تمایل شدیدی به استفاده از رنگ سبز حتی در مقدار کم در دکوراسیون خانه‌هایشان داشته‌اند.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Catalan

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی جدید Fritha

۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Clement

۴۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود
۴۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان

دکوراسیون با رنگ سبز و مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز این پتانسیل را دارد که با بیشتر دکوراسیون‌های داخلی ترکیب شود. از همه‌ مهم‌تر اینکه طیف‌های رنگی گوناگونی از سبز موجود است و به این ترتیب شما انتخاب‌های متنوعی خواهید داشت. بسته به فضا و سلیقه، شما می‌توانید از رنگ سبز به عنوان رنگ دیوار، رنگ مبل یا لوازم تزئینی کوچک‌ استفاده کنید. البته همه‌ی این‌ها به سبک دکوراسیون داخلی شما نیز بستگی دارد و بهتر است به هنگام انتخاب سایه‌ی رنگی موردعلاقه‌ی خود این مسئله را مدنظر قرار دهید.

دکوراسیون با رنگ سبز
برای سفارش انواع مبلمان سبز رنگ می‌توانید به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سری بزنید.

سبز که رنگی الهام گرفته از طبیعت است، در طیف‌های رنگی مختلفی از سبز نعنایی گرفته تا زیتونی و حتی یشمی در دکوراسیون منزل کاربرد دارد و به راحتی با رنگ‌های دیگر جفت می‌شود.

چگونه رنگ سبز را به فضای خود اضافه کنیم؟

اولین چیزی که باید به آن پاسخ دهید، این است که قرار است رنگ سبز را به چه میزان به دکورسیون‌تان اضافه نمایید. شما می‌توانید رنگ سبز را در حجم متفاوتی در دکوراسیون‌تان استفاده کنید. همه‌‌ی این‌ها به فضای شما بستگی دارد و رنگ سبز شما می‌تواند در حجم کم، متوسط یا حتی تک رنگ در فضای شما قرار بگیرد. در ادامه در مورد چگونگی دکوراسیون با رنگ سبز در سه حجم مختلف صحبت کرده‌ایم.

حجم کم: سبز به عنوان رنگ لوازم تزئینی

اگر می‌خواهید که رنگ سبز را در حجم کمی با دکوراسیون‌تان ترکیب کنید، می‌توانید از آن در لوازم تزئینی استفاده نمایید. لوازم تزئینی شما می‌تواند هر چیزی از جمله تابلوهای نقاشی، گلدان، کوسن‌ مبل یا حتی یک صندلی به رنگ سبز باشد. گیاهان سبز رنگ یکی دیگر از راه‌هایی است که می‌توانید رنگ سبز را به فضاهای رنگارنگ یا خنثی خود اضافه کنید.

دکوراسیون با رنگ سبز
دکوراسیون با رنگ سبز در حجم کم

مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید حفظ تعادل فضا است. رنگ سبز شما باید به طور مساوی در فضا توزیع شود و نباید رنگ سبز فقط در یک بخش از خانه تلمبار شود. چرا که باعث می‌شود از لحاظ بصری فضای شما نامتعادل بنظر برسد. پس اگر رنگ سبز را از طریق صندلی به دکورتان اضافه کرده‌اید، بهتر است در جای دیگر از خانه آن را تکرار کنید. حتما این اصل از اصول اولیه طراحی داخلی را بخاطرتان بسپارید و آن را در فضای خود رعایت کنید.

حجم متوسط: سبز به عنوان رنگ مبلمان

برای اینکه رنگ سبز شما کمی در فضای اتاق برجسته شده و بیشتر حس شود، می‌توانید از انواع مبلمان کمک بگیرید. بسته به نوع فضا ممکن است انتخاب‌های متفاوتی داشته باشید. برای مثال برای اتاق نشیمن مبل سبز رنگ و برای اتاق خواب تاج بالای تخت می‌توانند انتخاب‌های مناسبی باشند.

دکوراسیون با رنگ سبز
دکوراسیون با مبل رنگ سبز

ناموجود
۴۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Vincent

۴۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Clement

۴۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی فرانس

۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

با توجه به اینکه رنگ سبز در حجم نسبتا زیادی از فضا بکار می‌رود و در طولانی مدت بر روی سبک طراحی شما تاثیرگذار خواهد بود، پس قبل استفاده از آن در مورد انتخاب رنگ سبز و نوع سایه‌ی رنگی آن مطمئن شوید. خوشبختانه سبز، رنگ آرام‌بخشی است که به راحتی می‌توانید با رنگ‌های خنثی و بافت‌های طبیعی آن را ترکیب نمایید.

حجم بالا: همه جا سبز رنگ

اگر می‌خواهید که رنگ سبز را در حجم بالایی بکار ببرید، می‌توانید تنها از سبز تک رنگ استفاده کنید. برای اینکه به فضای اتاق عمق ببخشید و از لحاظ بصری جذابیت فضا را حفظ کنید، سایه‌های مختلف سبز را بکار ببرید. اتاق نشیمن زیر یک نمونه‌ی عالی از اتاق نشیمن سبز رنگ است. مبل سایه‌ی رنگی متفاوتی نسبت به دیوارها دارد ولی در عین حال تمامی رنگ‌ها از یک خانواده‌ی می‌باشند.

دکوراسیون با رنگ سبز
دکوراسیون با رنگ سبز

پس برای چنین دکوراسیونی بهتر است سایه‌ی رنگی مبلمان نسبت به رنگ دیوارها (هر دو از یک خانواده) متفاوت باشند. برای اینکه فضا بیش از حد یکنواخت و طاقت‌فرسا نباشد، بهتر است با برخی لوازم جانبی مثل فرش فضا را متعادل‌تر نمایید.

بهترین طرح‌های رنگی با سبز

حالا که شما می‌دانید قرار است رنگ سبز را در چه حجمی در دکوراسیون‌تان استفاده کنید، نوبت به این رسیده است که در مورد طرح رنگی فضای موردعلاقه‌تان تصمیم بگیرید. ما در زیر ۵ طرح رنگی سبز موردعلاقه را به شما معرفی می‌کنیم.

طرح رنگی ۱: سبز + رنگ‌های خنثی

تقریبا تمامی سایه‌های رنگی سبز با رنگ‌های خنثی از جمله سفید، خاکستری و کرمی ترکیب می‌شوند. همینطور این رنگ با تمامی متریال‌های طبیعی همخوانی دارد. رنگ سبز برای اتاق‌ نشیمن و اتاق خواب انتخاب مناسبی هستند چرا که آیتم‌های متنوعی در این اتاق‌ها وجود دارد و امکان استفاده بیشتر از این رنگ‌ها را می‌دهد. ولی در برخی فضاها مثل اتاق ناهارخوری شاید کمی با مشکل برخورد کنید چرا که میز ناهارخوری سبز رنگ آنچنان رایج نیست. این طرح رنگی یکی از پرکاربردترین ترکیبات رنگی با سبز است.

دکوراسیون با رنگ سبز
مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

مثال: به تصویر زیر نگاه کنید.

دکوراسیون با رنگ سبز
مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

همانطور که مشاهده می‌کنید، حجم بالایی از اتاق به رنگ‌های خنثی اختصاص یافته است و از رنگ سبز در کوسن‌های مبل و دو صندلی تک استفاده شده است. صندلی‌ها بیشترین استفاده از رنگ سبز را در این فضا دارند اما با این حال در برخی جزئیات کوچک مثل تابلوهای بالای مبل و گیاهان نیز تکرار شده است. ترکیب رنگ‌های خنثی با رنگ سبز باعث شده است که تعادل در فضا ایجاد شود و در عین حال رنگ سبز در فضا غالب نشود.

طرح رنگی ۲: تک رنگ سبز

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، فضاهای تک رنگ سبز یکی از طرح‌های رنگی ایده‌آل برای اتاق‌های نشیمن و اتاق خواب هستند. مخصوصا سایه‌های رنگی گرم مثل زیتونی، خزه‌ای و سبز لیمویی برای طرح رنگی تک رنگ انتخاب‌های خوبی هستند.

دکوراسیون با رنگ سبز
مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

شما می‌توانید عناصر سبز رنگ را از دیوارها و مبل گرفته تا لوازم جانبی و تزئینی در هر جایی از اتاق قرار دهید. همینطور سایه‌های متنوعی از رنگ سبز را می‌توانید با هم ترکیب کنید. فقط بهتر است یا تونالیته رنگ‌های گرم یا تونالیته رنگ‌های سرد از رنگ سبز را با هم ترکیب کنید. اگر سایه‌‌های رنگی گرم از سبز را با سایه‌های رنگی سرد از آن ترکیب کنید، فضای ناهماهنگ و گسیخته را ایجاد خواهید ساخت.

دکوراسیون با رنگ سبز
مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

تعادل در این طرح رنگی با حفظ فضای یکرنگ اتفاق می‎افتد و شما می‌توانید با کمک فرش و پرده‌ها به رنگ خنثی به ایجاد تعادل کمک بیشتری بکنید.

طرح رنگی۳: سبز + قرمز مایل به قهوه‌ای

سومین پیشنهاد ما ترکیب رنگ سبز و قرمز مایل به قهوه‌ای است که پالت رنگی بسیار جذابی را تشکیل می‌دهد. چوب، فلزات و سنگ بهترین متریالی هستند که می‌توانند در این طرح رنگی حضور یابند. بسته به سلیقه‌ی خودتان می‌توانید رنگ سبز یا قرمز مایل به قهوه‌ای را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و سپس دکوراسیون‌تان را بچینید.

دکوراسیون با رنگ سبز
مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

مثال: در اتاق نشیمن بالا رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای به عنوان رنگ پایه انتخاب شده و سپس از رنگ سبز به عنوان رنگ تاکید در سراسر اتاق استفاده شده است. همینطور شما می‌توانید رویکرد مخالف این دکوراسیون را در نظر بگیرید و دیوار سبز رنگ را با مبل قرمز مایل به قهوه‌ای ترکیب کنید، در هر صورت طرح رنگی موردنظر جذابیت خود را حفظ خواهد کرد.

البته برای اینکه فضا متعادل بنظر برسد، پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌های خنثی را به این طرح رنگی اضافه کنید. البته در مورد رنگ‌های دیگر(بجز رنگ‌های خنثی) بهتر است سختگیرانه‌تر عمل کنید چرا که استفاده بیش از حد از رنگ‌های دیگر ممکن است شما را از طرح رنگی موردنظر دور کند.

طرح رنگی۴: سبز + بنفش

اگر شما نیز عاشق فضاهایی با رنگ‌های بولد هستید، طرح رنگی سبز و بنفش یکی از گزینه‌های پیش روی شما است. این ترکیب رنگی ظاهری جسورانه و ظریف با درخششی خاص به فضای شما خواهد بخشید.

دکوراسیون با رنگ سبز
دکوراسیون با رنگ سبز

شما می‌توانید از رنگ سبز تیره به عنوان رنگ پایه استفاده کنید و سپس رنگ بنفش را به عنوان تاکید در فضا بکار ببرید. رنگ بنفش در چنین فضایی می‌تواند به شکل مبل یا تابلوهای نقاشی بزرگ به فضا تزریق شود.

دکوراسیون با رنگ سبز
دکوراسیون با رنگ سبز

همینطور شما می‌توانید رنگ سبز تک رنگ را برای فضای خود انتخاب کنید و سپس رنگ بنفش را در حجم بسیار کمی مثل فرش یا صندلی به این فضا اضافه نمایید. مطمئن باشید که این ترکیب نیز ظاهر جذابی خواهد ساخت. همینطور برای جذابیت بیشتر فضا می‌توانید متریال فلزی و رنگ‌های سفید و مشکی را در تزئینات کوچک به فضا اضافه کنید.

طرح رنگی ۵: سبز+صورتی

طرح رنگی سبز و صورتی می‌تواند فضای شاد، سرگرم‎کننده و متفاوتی را برای شما رقم بزنند. شما می‌توانید از این پالت رنگی در تمامی فضاهای خانگی و اداری استفاده کنید. مخصوصا در اتاق‌های‌ نشیمن، دفترکار خانگی و اتاق خواب این طرح رنگی گزینه‎ی عالی است. استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار این طرح رنگی می‌‌تواند فضای شما را تکمیل کند و نتیجه‌ی جذابی را بسازد. نگاهی به عکس زیر بیندازید.

دکوراسیون با رنگ سبز
مکمل رنگ سبز در دکوراسیون

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با انواع نحوه دکوراسیون با رنگ سبز بیشتر آشنا کنیم. سعی کنید از این ایده‎ها الهام بگیرید و فضای دلنشینی را برای خودتان بسازید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Eddy

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دونفره Fritha

۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره مدل Nuri

۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی چرمی لوکا

۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اگر به دنبال تغییر اساسی در دکوراسیون منزل‌تان هستید، حتما به فروشگاه آنلاین مبلمان چی بچین سر بزنید. انواع مبلمان سبز رنگ در فروشگاه آنلاین موجود هستند که می‌توانند رنگ و روح تازه‌ای به دکورتان دهند. خوشبختانه امکان خرید انواع مبلمان در فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین فراهم شده است که می‌تواند مسیر خرید شما را هموارتر نماید. توجه کنید که این امکان نیز وجود دارد که هر مدل مبلمان پارچه‌ای را به رنگ سبز نیز سفارش دهید. همینطور می‌توانید ساخت انواع مبلمان ژورنالی را از مجموعه چی بچین بخواهید.

ناموجود
۲۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول مدل Art Display

۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه چوبی مدل Industrial

۲۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبل Art Display

۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان

حالا شما برای ما بنویسید که چه ایده‌ دیگری برای دکوراسیون با رنگ سبز به ما پیشنهاد می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

برای دیدن صفحه‌ی اینستاگرامی چی بچین اینجا کلیک کنید.

1 دیدگاه برای “نحوه دکوراسیون با رنگ سبز و بهترین رنگ‌های مکمل آن

 1. فاطمه شهبازي گفته:

  سلام وخسته نباشين
  يه راهنمايي ميخواستم اينكه خونه ي ما مبل استيل وناهارخوري كلاسيك سبززيتوني باراههاي طلايي وچوب پينه طلايي وسفيد
  مبلمان راحتي حالت نيمه كلاسيك باچوب پتينه طوسي وطلايي باپارچه صورتي كالباسي
  ميخواستم ببينم فرش چيميتونم بگيرم
  اميدوارم تونسته باشم درست توضيح بدم????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *