اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی خانه

طراحی داخلی

بسیاری از طراحان داخلی بزرگ دنیا معتقدند که هیچ قانونی برای طراحی داخلی خانه وجود ندارد و شما می‎توانید با توجه به سلیقه و خلاقیت خودتان از هر ایده‌ای برای ایجاد فضای زندگی‌تان استفاده کنید. اما با همه‎ی این‌ها آگاهی از اصول اولیه طراحی داخلی مثل تعادل در فضا، مقیاس‌ها، نسبت‌ها، هماهنگی، تردد آسان، رنگ‎ها، الگوها و تکسچرها می‌تواند به شما در دکوراسیون بهتر خانه‌‎تان کمک کند.

گاها یک اشتباه کوچک در طراحی منزل می‌تواند فضای ناهماهنگی را برای شما رقم زده و شما را از فضای اصولی و زیبا دور کند. حتی جزئیات به ظاهر کوچک، مثل اندازه‎ی نامناسب میز جلو مبلی نسبت به مبل، روی دکوراسیون فضای شما تاثیرگذار است و می‌تواند فضای ناهماهنگی را ایجاد کند. نکاتی که ما در ادامه به شما معرفی می‌کنیم می‌توانند به شما در چیدمان موفق مبلمان، تشکیل نقاط کانونی، ترکیب رنگها در دکوراسیون و استفاده‎ی اصولی از الگوها و تکسچرها کمک نماید.

تعادل در طراحی خانه

اتاق شما دقیقا مثل یک قایق است. اگر شما بار زیادی را در یک طرف آن انبار کنید، تعادل قایق بهم خورده و کج می‎شود. دقیقا به همین شکل، اگر شما نیز مبلمان زیادی را در یک طرف یا گوشه‌ی اتاق قرار دهید، دکوراسیون منزل‌ تان از لحاظ بصری نامتعادل بنظر خواهد رسید. اصل زیر را به ذهن‎تان بسپارید و در طراحی داخلی خانه‌تان آن‎ را رعایت کنید.

  • رنگ‌ها، الگوها و بافت‎ها دارای وزن هستند. رنگ‌های تیره نسبت به رنگ‎های روشن وزن بیشتری دارند و از از لحاظ بصری سنگین‌تر بنظر‎ می‎رسند. این قضیه در مورد الگوهای شلوغ نسبت به الگوهای ساده و بافت‌های زبر نسبت به سطوح صاف و صیقلی نیز صادق است.

هنگام طراحی یک اتاق، آن را به ۴ قسمت تقسیم کنید و تمامی مبلمان خود را به طور مساوی در این چهار بخش قرار دهید. اینکه تمامی قطعات مبلمان خود را در یک طرف اتاق قرار دهید، فضای نامتعادلی را در خانه‌تان ایجاد می‌کند. همینطور شما باید این تعادل را به صورت عمودی(کوتاهی و بلندی مبلمان) نیز در اتاق‌تان رعایت کنید. به یاد داشته باشید که هدف شما ایجاد وزن مساوی در چهار بخش اتاق می‎باشد.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

به عنوان مثال، اگر شومینه‎تان در یک طرف اتاق قرار دارد، باید با کمک کمد لباس، پنجره یا میز کنسول با یک قطعه هنری روی آن سنگینی شومینه را خنثی کرده و تعادل را در دو طرف اتاق ایجاد کنید.

همینطور یک مبل در یک طرف اتاق می‌تواند با دو تا صندلی یا یک لاوست به همراه یک میز کنار مبلی یا یک مبل مشابه در طرف دیگر اتاق متعادل شود. به هنگام ست کردن وسایل خانه حتما این وزن بصری را در نظر بگیرید و آن را رعایت کنید. مثلا مبلمان چرمی از لحاظ بصری دارای وزن سنگینی است و شما نباید آن‎ را با مبلمان ظریف خنثی کنید.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

به هنگام انتخاب رنگ غالب دکوراسیون خود حتما به اندازه‎ی خانه‎تان توجه کنید. رنگ‎های روشن مبلمان و دیوارها معمولا فضای زندگی شما را بزرگ‎تر و جادارتر نشان می‎دهند و بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی منازل کوچک هستند. رنگ‎های تیره کاملا در مقابل رنگ‎های روشن قرار دارند و محیط زندگی شما را کوچکتر می‎سازند. اگر فضای خانه‎تان کوچک است، بهتر است برای دکوراسیون خود بیشتر از رنگ‌های روشن استفاده کنید و فقط برای جذابیت فضا یک رنگ تیره را به فضای زندگی اضافه کنید.

تعادل متقارن یا نامتقارن؟

تعادل متقارن یا رسمی برای کسانی که فضاهای آرام و منظم را ترجیح می‎دهند، مناسب‌تر است. با توجه به سبک دکوراسیون خود می‎توانید به راحتی مبلمان خود را به صورت متقارن بچینید. چیدمان متقارن آسان است و شما فقط باید هر چیزی را در دو طرف اتاق مطابقت دهید. در واقع شما باید با تصور یک خط محوری خیالی در وسط اتاق، قطعات مبلمان یکسان(یا مشابه) را به صورت متقارن در هر طرف اتاق قرار دهید. برای مثال برای ایجاد یک ظاهر متقارن شما می‎توانید از صندلی‎ها، لاوست‌ها، مبل‎ها، میزهای کنار مبلی و آباژورهای یکسان در دو طرف شومینه استفاده کنید و به راحتی چیدمان متقارن خود را داشته باشید. همینطور شما می‎توانید یک مبل  و میز جلو مبلی را در مقابل شومینه قرار دهید و با دو صندلی یکسان در دو طرف و شومینه فضای دنج و راحتی را برای خودتان بسازید. ایجاد تعادل در فضاهای متقارن آسان است و شما می‎توانید با خیال راحت این کار را انجام دهید.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

تعادل نامتقارن نیز برای کسانی که فضاهای غیر رسمی را ترجیح می‎دهند و کمی شور و هیجان و خلاقیت را در دکوراسیون خود دوست دارند، مناسب‌تر است. در یک اتاق نامتقارن احتمالا شومینه، پنجره یا هر جزئیات معماری دیگر در مرکز اتاق قرار ندارد و همین چالش‎هایی را برای چیدمان مبلمان در پیش روی شما قرار می‌دهد. معمولا در فضاهای نامتقارن مبلمان و وسایل دکوری اتاق در شکل، اندازه و رنگ‏های متنوعی قرار دارند. با همه‎ی این‎ها شما باید تعادل را در در اتاق‎های نامتقارن نیز رعایت کنید و فضای هماهنگی داشته باشید. با اینکه ایجاد تعادل با مبلمان و لوازم جانبی غیرمشابه کمی سخت و دشوار است اما می‎تواند سرگرم‎کننده باشد.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

رنگ‎ها در طراحی خانه

رنگ عنصر کلیدی در یک طراحی دکوراسیون موفق است. آن می‌تواند از لحاظ بصری فضای شما را کوچک و بزرگ نشان داده، ارتفاع سقف را کوتاه و بلند کرده و حتی روی روحیه افراد تاثیر بگذارد. اطلاع از اصول رنگ‎ها در دکوراسیون منزل می‎تواند به شما در انتخاب طرح رنگی‌تان کمک کند.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، رنگ‎های روشن و ملایم نور را به خوبی منعکس می‎کنند و از لحاظ بصری این توهم در شخص ایجاد می‌‏شود که دیوارها در فاصله‎ی دورتری از آن‎ها قرار دارند و به این ترتیب فضای اتاق شما بزرگ‎تر از اندازه‏‌ی واقعی آن بنظر می‌‏رسد. اما رنگ‎های تیره نور را جذب می‎کنند و به این ترتیب این تصور ایجاد می‎شود که دیوارها در فاصله‎ی نزدیکی از شما قرار دارند.

رنگ‎های ملایم و پارچه‎های درخشان احساس لوکس بودن را به هر اتاقی اضافه می‎کنند اما به یاد داشته باشید که استفاده از تعداد زیاد رنگ در دکوراسیون خانه‎ها مخصوصا فضاهای کوچک می‎تواند خانه‎ی شما را شلوغ و نامرتب نشان دهد. آبی روشن، سبز، خاکستری، سفید و کرمی رنگ‏های آرامش ‎بخشی هستند که در دکوراسیون خانه‎ها بسیار مورد استفاده قرار می‎گیرند.

تونالیته رنگ‎های خنثی بهترین و ساده‎ترین روش برای دکوراسیون خانه هستند زیرا که به خوبی با هر محیطی ترکیب شده و فضای هماهنگی را می‎سازند و مطمئنا شما به کمک آن‎ها می‎توانید طراحی موفقیت‌آمیزی داشته باشید.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

به هنگام ترکیب رنگها در دکوراسیون منزل حتما از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ برای طراحی خود استفاده کنید. ۶۰% اتاق شما باید به یک رنگ غالب اختصاص یابد. این رنگ معمولا به عنوان رنگ دیوار در نظر گرفته می‏شود. برای ۳۰% اتاق نیز از یک رنگ ثانویه استفاده کنید.

رنگ ثانویه معمولا برای مبلمان، پرده یا فرش بکار برده می‌‏شود. ۱۰% اتاق نیز باید به یک رنگ تاکید اختصاص یابد. معمولا رنگ‎ تاکید از بین رنگ‎های مهیج و قوی مثل قرمز، نارنجی، زرد و طلایی انتخاب شده و در آثار هنری، کوسن‎ها یا گلدان‎ها بکار برده می‎شود.

رنگ‏های تاکید و الگوهایی که انتخاب می‎شوند، باید به طور مساوی در سراسر اتاق بکار برده شوند. شما باید تعادل را در این مورد نیز رعایت کنید. هیچ وقت همه‏‌ی رنگ‎های تاکید یا الگوها را در یک طرف اتاق قرار ندهید و آن‎ها را در تمامی فضای اتاق توزیع نمایید.

نکته: برای دکوراسیون خانه‎های کوچک پیشنهاد می‎کنیم که این ۴ مطلب را حتما مطالعه نمایید تا بتوانید طراحی موفقیت‎آمیزی داشته باشید.

دکوراسیون داخلی خانه‎های کوچک ایرانی

دکوراسیون آپارتمان کوچک ایرانی

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

چگونه فضای خانه را بزرگتر جلوه دهیم

طراحی داخلی
طراحی داخلی

الگوها در طراحی داخلی

الگو یک طراحی تزئینی یا شکلی است که با تکرار خودش ایجاد می‎‏شود. الگوها تاثیر زیادی روی ظاهر و احساسات اتاق دارند. برای مثال الگوی گل ظریف می‌تواند حس تازگی و باطراوتی را به شخص القا کند. در حالی که الگوهای گل بزرگ و پیچیده می‎توانند کاملا فضای رسمی را بسازند.

قانون ۶۰-۳۰-۱۰ که در انتخاب طرح رنگی به آن اشاره کردیم، برای الگوها نیز می‎تواند بکار برده شود. بسیار از طراحان داخلی توصیه می‎کنند که حداکثر از سه الگو برای طراحی داخلی خود استفاده کنید. استفاده بیش از حد از الگوها می‎تواند فضای بهم‌ریخته و شلوغی را ایجاد کرده و دکوراسیون شما را سرکوب کند. سعی کنید برای ۶۰درصد اتاق از الگوی اولیه، ۳۰درصد الگوی ثانویه و ۱۰درصد الگوی سومی استفاده کنید.

انتخاب نوع الگو و طرح آن کاملا به انداز‎ه‎ی اتاق و نوع کاربرد آن بستگی دارد.  الگوهای سنگین و پیچیده در اتاق‌های کوچک می‌توانند فضای شما را تنگ‌تر و آشفته نشان دهند. الگوهای راه راه یکی از بهترین طرح‎هایی است که معمولا در دکوراسیون خانه‎ها زیاد بکار برده می‏‌شوند. الگوهای راه راه پهن به صورت افقی روی دیوارها می‎توانند از لحاظ بصری فضای کوچک شما را بزرگ‎تر نشان دهند.

همینطور نوارهای پهن عمودی نیز باعث می‎شوند که سقف کوتاه اتاق بلندتر بنظر برسد. به طور کلی سعی کنید از الگوهای مینیمال با رنگ‎های خنثی و ملایم در فضاهای کوچک استفاده کنید.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

در مورد اتاق خواب بهتر است به سمت الگوهای ساده و آرامش‎بخش بروید و از ایجاد هر گونه آشفتگی در این فضا دوری کنید. اما اگر دوست دارید که با کمک الگوهای جسورانه رنگ و روح تازه‌ای به اتاق خوابتان دهید، پیشنهاد می‎کنیم آن را برای دیوار پشتی تخت‎تان بکار ببرید تا به هنگام استراحت و خواب آرامش شما را بر هم نزند.

در مورد اتاق ناهارخوری و آشپزخانه شما راحت‎تر می‎توانید الگوهای خود را انتخاب کنید زیرا شما محدودیت خاصی ندارید. دیوارهای آشپزخانه، وسائل تزئینی، پرده‌ها و لوازم جانبی اتاق ناهارخوری می‌توانند با انواع الگوهای جسورانه تزئین شوند.

بافت در طراحی داخلی

هر چیزی که در اطراف شما وجود دارد، دارای بافت است. فرقی نمی‎کند که سطح مورنظر شما صاف، زبر یا صیقلی باشد، در هر صورت آن‎ها دقیقا مانند رنگ‎ها و الگوها می‌توانند هیجان و علاقه‎ی بصری را به اتاق‎تان اضافه کنند.

بافت به جنسی که اشیا از آن ساخته می‎شوند، گفته می‌‏شود و شما می‌توانید انواع بافت را در پرده‎ها، فرش‎ها، پارچه‎ها، رومیزی و بسیاری از وسایل دکوراسیون‌تان پیدا کنید. اگر احساس می‎کنید که طراحی خانه‌تان خسته‎کننده است، ممکن است که شما این عنصر مهم را در دکوراسیون‌تان نادیده گرفته‌اید.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

اگر فضای خانه‌تان کوچک است، می‎توانید با کمک بافت‎های صیقلی مثل آینه به بزرگ‎تر دیده شدن فضا کمک کنید. همینطور هر چقدر بافت کف شما ساده‎تر باشد، بیشتر می‎تواند فضا را بازتر نشان دهد. طراحان داخلی توصیه می‎کنند که در دکوراسیون خانه‎های کوچک از بافت‎های درشت، ضخیم و برجسته استفاده نکنید.

مقیاس و تناسب در طراحی خانه

با اینکه معنی مقیاس و تناسب تا حدودی گیج‌کننده است اما مطمئنا هر دوی آن‎ها با اندازه‌ی اشیا سروکار دارند. در طراحی داخلی این دو مفهوم با هم آمیخته شده‌اند و تفکیک آن‎ها از هم تا حدودی سخت است. در طراحی داخلی مقیاس برای وزن بصری یک شی مورد استفاده قرار می‎گیرد و منظور از آن مقایسه یک شی یا عنصر نسبت به اتاق و فضای اطراف آن است.

در حالی که منظورمان از تناسب، مقایسه‏‌ی یک شی با اشیای دیگر اتاق از لحاظ اندازه، کیفیت، تعداد و غیره می‌باشد. به هنگام دکوراسیون و چیدمان خانه، شما باید از مبلمان‎های مشابه هم، از لحاظ اندازه و مقیاس استفاده کنید. اگر شما از مبلمان‌ با ارتفاع زیاد در یک اتاق پر از مبلمان‎های کوتاه استفاده کنید، مطمئنا نتیجه فضای ناخوشایندی خواهد بود.

طراحی داخلی
طراحی داخلی

روشنایی در طراحی خانه

نورپردازی یکی از جنبه‌های مهم طراحی داخلی می‌باشد که باعث افزایش زیبایی و جذابیت محیط زندگی‌تان می‎شود. به طور کلی نور و روشنایی عنصر اصلی دکوراسیون داخلی می‎باشد که ظاهر خاصی را برای اتاق شما رقم زده و ترکیب بی‎نظیری از عملکرد و زیبایی را به وجود می‌آورد.

روشنایی در کنار نقش کاربردی که دارد، می‌تواند از لحاظ بصری فضای پر انرژی بسازد. به همین دلیل نور مناسب عنصر مهمی در تزئین خانه‎ی شما می‌باشد. شما برای تامین روشنایی فضای زندگی خود با سه روش نورپردازی روبرو خواهید بود:

روشنایی عمومی

روشنایی عمومی یا روشنایی محیطی، همان روشنایی عادی و موردنیاز در اتاق است. این نوع روشنایی به طور یکنواخت تمام اتاق را روشن کرده و باعث راحتی کاربران می‌شود.

روشنایی محلی

روشنایی محلی، به روشنایی گفته می‎شود که در آن منبع نور فقط برای یک فضای خاص که فعالیت یا کار بخصوصی در آنجا انجام می‎شود،  بکار برده شود. در واقع منابع نوری نزدیک به حوزه‌های کاری نصب می‎شوند. این نوع روشنایی به طور کلی در فضاهای کاری بیشتر استفاده می‎شود تا به شما در انجام کارهای روزانه کمک کند. مثلا شما می‌توانید قسمتی از اتاق نشیمن خود را با آباژور به فضای مطالعه تبدیل نمایید.

روشنایی تاکید

روشنایی تاکید شبیه به روشنایی محلی است اما برای اهداف خاصی استفاده می‏‎شود. شما به کمک روشنایی تاکید می‌توانید اشیاء تزئینی خودتان را در فضای اتاق برجسته کنید تا بیشتر دیده شوند. این روزها بسیاری از طراحان داخلی از روشنایی تاکید استفاده می‎کنند تا توجهات را به سوی لوازم تزئینی خاص مثل آثار هنری یا یک عکس جلب کنند.

طراحی داخلی

کنتراست در طراحی داخلی

کنتراست در طراحی داخلی به معنی نوعی تضاد و جدایی است. دقیقا مانند تعادل و هماهنگی که در طراحی هر فضایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، استفاده از کنتراست و تضاد نیز بسیار مهم می‌باشد. شما می‎توانید این کنتراست را برای رنگ‎ها، نور، ابعاد، بافت و شکل بکار ببرید.

کنتراست رنگی در فضا از جمله ساده‎ترین روش‎هایی است که می‎تواند برای طراحی داخلی خانه‎ بکار برده شود. برای انتخاب رنگ‎های متضاد می‌توانید از چرخه‎ی رنگی کمک بگیرید. رنگ‎هایی مثل آبی و نارنجی، سبز و قرمز و زرد و بنفش متضاد هم به شمار می‌‏آیند. علاوه بر رنگ‎ها، شما می‌توانید با استفاده از مواد مختلف، سطوح زبر و براق و اشکال و فرم متنوع این تضاد و کنتراست را به فضای زندگی‌تان اضافه کنید.

سعی کنید که دکوراسیون خود را با رنگ و شکل‎های مختلف تزئین نمایید و با کمک کنتراست نقطه کانونی جذابی را در اتاق‎تان را تشکیل دهید و از ایجاد فضاهای یکدست و کسل‎کننده جلوگیری کنید. حتی در طراحی مینیمال منزل نیز از عناصر کنتراست و متضاد هم برای ایجاد یک فضای شاد و پرانرژی استفاده کنید تا بتوانید از ایجاد ظاهری بی‌تنوع و خسته‌کننده خودداری کنید.

عکس‌هایی جذاب از طراحی‌ داخلی اتاق نشیمن

ما در ادامه‌ی مطلب تعدادی از اتاق‌ نشیمن‌های جذاب و دوست‌داشتنی را به شما معرفی می‌کنیم که می‎توانند الهام بخش دکوراسیون خانه‎تان باشند.

طراحی داخلی
رنگ سفید پس‎زمینه‌ی مناسبی را برای رنگ‏های قرمز و آبی مبلمان تشکیل داده است. با اینکه رنگ‌های قوی در این فضا بکار برده شده اما تعادل به خوبی در اتاق رعایت شده است.
طراحی داخلی
سبک روستیک در این اتاق نشیمن فضای دنج و گرمی را تشکیل داده است. چوب از جمله ویژگی‌های اصلی این سبک دکوراسیون می‌باشد.
طراحی داخلی
استفاده از مبلمان ظریف و رنگ غالب سفید در این دکوراسیون، ظاهر کلاسیکی در اتاق نشیمن ایجاد است. همینطور رنگ طلایی قاب‌های عکس‌ نیز به عنوان رنگ تاکید عمل می‌کند و حذابیت فضا را بیشتر می‌نماید.
طراحی داخلی
با اینکه تعداد زیادی الگو در این اتاق نشیمن بکار برده شده است، اما استفاده از طیف رنگی آبی در همه‎ی آن‎ها هماهنگی فضا را در پی داشته است.
طراحی داخلی
رنگ‎ها و مواد طبیعی اتاق ظاهر جذابی به آن داده و دکور متفاوتی ایجاد کرده است.
طراحی داخلی
ترکیب سفید و آبی یکی از بهترین ترکیب‎های رنگی دکوراسیون می‌باشد که به راحتی می‌تواند فضای آرامی را برای استراحت شما فراهم نماید.
طراحی داخلی
در این اتاق نشیمن رنگ قرمز به عنوان رنگ تاکید برای پشت دیوار کتابخانه و کوسن‎ها استفاده شده است.
طراحی داخلی
رنگ‎های خنثی در کنار رنگ طلایی می‎توانند ظاهر ظریف و لوکسی به اتاق نشیمن دهند.
طراحی داخلی
همانطور که مشاهده می‌کنید لوازم تزئینی طلایی رنگ به خوبی توانسته دکوراسیون این اتاق نشیمن را تکمیل نماید.
طراحی داخلی
تضاد رنگی سفید و مشکی جذابیت اتاق را چندین برابر کرده است. همینطور استفاده از چوب به خوبی توانسته فضای دنج و گرمی را بسازد.
طراحی داخلی
استفاده از الگو و رنگ‎های قوی در کاناپه‌ی اتاق نشیمن می‌تواند آن را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کند. چیزی که کاملا در این اتاق نشیمن کاملا دیده می‎شود.
طراحی داخلی
استفاده از رنگ‎های روشن می‌توانند فضای کوچک شما را بزرگتر جلوه دهند.
طراحی داخلی
رنگ‎های روشن بهترین انتخاب برای تمامی فضاها با هر سبک دکوراسیون هستند. بهتر است در کنار این رنگ‎ها از یک رنگ تیره برای جذابیت بیشتر فضا استفاده کنید. میز جلو مبلی این اتاق نشیمن دقیقا با چنین هدفی بکار برده شده است.
طراحی داخلی
شما می‎توانید با کمک کاشی الگوهای جذابی را به دکواسیون‎تان اضافه کنید.
طراحی داخلی
این پنجره بزرگ به خوبی توانسته روشنایی اتاق را تامین کند و فضای نشیمن راحتی را ایجاد نماید.
طراحی داخلی
در این اتاق نشیمن رنگ سفید به عنوان رنگ غالب اتاق در نظر گرفته شده است.
طراحی داخلی
شما می‌توانید از هر گونه شی تزئینی برای دکوراسیون استفاده کنید ولی سعی کنید که باعث ناهماهنگی فضا نشود.
طراحی داخلی
مبلمان زرد روشن در این اتاق نشیمن باعث شده است که فضا بزرگ‎تر بنظر برسد.
طراحی داخلی
استفاده مناسب از الگوی راه راه و رنگ آبی در این اتاق نشیمن فضای آرامش‌بخشی را ایجاد کرده است.
طراحی داخلی
استفاده از رنگ‎های تیره مبلمان، فضای لوکس و کلاسیکی را در این اتاق نشیمن رقم زده است.
طراحی داخلی
دیوار تاکید آجری در این اتاق نشیمن ظاهر جذابی به آن داده است.
طراحی داخلی
مواد طبیعی در این اتاق نشیمن فضای دنج و راحتی را ایجاد کرده است.

همانطور که خودتان نیز بهتر میدانید طراحی دکوراسیون داخلی به طور کلی به معماری خانه و سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. ولی بهتر است از قبل در مورد اصول اولیه‌ی طراحی اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید دکوراسیون هماهنگ و منسجمی داشته باشید.

رنگ‌های جسورانه مثل قرمز و نارنجی در دکوراسیون، یا الگوهای درشت باید بسیار محتاطانه و علمی بکار برده شوند زیرا هر گونه اشتباه باعث بی‌قراری و بهم‌ریختگی اعصاب میشوند. از طرف دیگر رنگهای خنثی مثل قهوه‌ای نیز در دراز مدت میتوانند حس کسالت و خستگی را به شما القا نمایند. ولی با این حال بهتر است از آزمون و خطا نترسید و به حرف دلتان گوش دهید.

دکوراسیونی که از نظرتان جذاب و زیبا می‌باشد را برای خودتان طراحی کنید و از آن لذت ببرید. ما اینجا سعی کردیم تا هر آنچه در مورد اصول طراحی داخلی وجود دارد، را با شما در میان بگذاریم. امیدواریم که با الهام از آن‌ها و نمونه عکسهایی که نشان دادیم ، بتوانید طراحی مناسبی داشته باشید.

شما  چه اصول دیگری را برای دکوراسیون داخلی‌تان می‌شناسید؟ اگر شما نیز نظر یا پیشنهادی در مورد اصول طراحی می‌شناسید، خوشحال میشویم که آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه برای “اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *