ایده‌های جذاب و دوست‌داشتنی برای دکوراسیون مینیمال منزل

دکوراسیون مینیمال

معمولا زمانی که صحبت از دکوراسیون مینیمال می‌شود، تصاویری از اتاق‌های بیش از حد ساده با فضای خالی زیاد به ذهن بیشتر افراد خطور می‌کند. بهتر است برای درک درست دکوراسیون مینیمالیستی فلش بک کوتاهی به دهه‌ ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ بزنیم.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول مدل Art Display

۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال شکل Urban

۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال جدید Newport

۷۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان

دکوراسیون مینیمال

اگر اهل هنر و معماری باشید، حتما نام مدرسه باهاوس به گوش‌تان خورده است. تقربیا در دهه ۱۹۲۰ بود که این مدرسه طراحی آلمانی سبک باهاوس را معرفی کرد. سبک باهاوس دکوری ساده و بی‌تکلف را برای فضاهای بزرگ و جادار توصیف می‌کرد که بیش از دو رنگ در آن نباید استفاده می‌شد. این سبک در طی دهه‌ها گسترش یافت و به مبلمان و اشیای مختلف راه پیدا کرد. برای مدتی این ویژگی‌ها اصلی‌ترین مشخصه برای شناخت سبک طراحی مینیمالیستی بود. اما در حال حاضر اینگونه نیست!

دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

فضاهای مینیمالیستی امروزی چیزی فراتر از تعریف بالا هستند و تنها به سادگی هر چه بیشتر در فضا معطوف نمی‌شوند. امروزه دکوراسیون مینیمال با هر سبک طراحی داخلی می‌تواند ادغام شود و ایده‌های متفاوتی را رقم بزند. به طور کلی دکوراسیون مینیمال با ۵ ویژگی اصلی زیر شناخته می‌شود.

۱) سادگی در شکل و عملکرد: حذف تمامی غیرضروریات، تمرکز بر روی سطوح صاف و ساده، بدون جزئیات و تزئین

۲) روکش فلزی ساده:  استفاده از پوشش ساده‌ی فلز در مبلمان و لوازم دکوری 

۳) فضاهای تمیز و باز و پر از نور و روشنایی: دیوارهایی با رنگ‌های روشن و پالت رنگی خنثی

۴) جزئیات ساده و عاری از هر گونه تزئین اضافی: حذف لوازم غیرکاربردی و استفاده حداقل از مبلمان

۵) استفاده استراتژیک از مواد برای ایجاد یک دید بصری جالب: استفاده از شیشه، استیل و بتون

ما در ادامه مطلب عکس هایی از دکوراسیون مینیمال را برای شما آماده کرده‌ایم تا تصویر واضحی از این سبک دکوراسیون را در ذهن شما ایجاد کنیم. شما می‌توانید با الهام از این تصاویر دکوراسیون منحصربفرد خودتان را بسازید.

دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک مینیمال

عکس شماره ۱

دکوراسیون مینیمال

با اینکه در دکوراسیون مینیمال اصل بر روی سادگی فضا است، اما شما می‌توانید با کمی خلاقیت در عین حفظ سادگی جذابیت بیشتری به فضا ببخشید. دیوار تاکید در دکوراسیون بالا دقیقا همین نقش را ایفا می‌کند و توانسته هماهنگی بیشتری در طراحی داخلی فضا ایجاد کند. دیوار به رنگ تیره با خطوط مشکی فرش و رنگ مبلمان باعث انسجام فضا شده و کمی از رنگ روشن دیوارها کم کرده است. پس شما نیز از رنگ‌های تیره مخصوصا در اتاق‌های پرنور نترسید و از آن‌ها در دکوراسیون‌تان استفاده کنید.

عکس شماره ۲

تصویر دکوراسیون مینیمال
تصویر دکوراسیون مینیمال

اتاق نشیمن بعدی مهم‌ترین ویژگی‌های سبک مینیمال را در خود حفظ کرده است ولی در عین حال در برخی موارد شاید کمی با تعریف سبک مینیمال متفاوت باشد. همانطور که مشاهده می‌کنید تعداد رنگ محدودی در این فضا استفاده شده و رنگ سفید بر فضا غالب گشته است. با اینکه مبلمان کامل شکل ساده و عاری از هر گونه جزئیات اضافی دارد، اما خطوط تابلوهای نقاشی پیچیدگی و جذابیت خاصی به فضا اضافه کرده است.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی مدرن Mitzi

۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Lanston

۲۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Fritha

۲۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان

عکس شماره ۳

عکس دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک مینیمال

با اینکه شیشه، استیل و بتون بیشترین کاربرد را در دکوراسیون مینیمال دارند اما این جمله به این معنی نیست که شما نمی‌توانید از متریال دیگر برای دکور مینیمالیسم استفاده کنید. یکی از ترندهای محبوب برای دکوراسیون مینیمال با متریال چوبی اتفاق می‌افتد. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، چنین دکوراسیونی بسیار شیک، مدرن و منحصربفرد بنظر خواهد رسید.

عکس شماره ۴

سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم
سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم

همانطور که در بالا اشاره کردیم در دکوراسیون مینیمال شما باید سادگی شکل مبلمان را نیز در نظر بگیرید. یک مثال جالب در این مورد مربوط به عکس دکوراسیون مینیمال بالا است. همانطور که مشاهده می‌کنید در این فضا فقط از سه شکل هندسی برای ایجاد حس هماهنگی بین اشیا استفاده شده است: ۱) شکل قوس آینه که در مبل و آباژورها تکرار شده است. ۲) شکل چهارگوش که در میز کنار سالنی و صندلی‌ها تکرار شده است. ۳) پترنی که در تابلو دیواری مشاهده می‌کنید.

پس می‌توان نتیچه گرفت که شکل‌ها و تکرار آن‌ها می‌توانند به ساخت فضای مینیمال شما کمک زیادی بکنند.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی مدل Haven

۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی Jensen

۱۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Eddy

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل دونفره لاوست Clement

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

عکس شماره ۵

سبک مینیمال در دکوراسیون
سبک مینیمال در دکوراسیون

با اینکه سبک مینیمال بیشتر با رنگ‌های خنثی شناخته می‌شود اما مطمئنا کمی استفاده از رنگ‌های پر زرق و برق می‌تواند فضای شما را جذاب‌تر نماید. چیزی که در مورد اتاق نشیمن بالا کاملا صدق می‌کند. این اتاق نشیمن با کمک کوسن‌های سبز رنگ حس و حال تر و تازه‌ای به خود گرفته است. خوشبختانه کوسن‌ها این امکان را در دکوراسیون داخلی به شما می‌دهند که هر زمانی بتوانید آن‌ها را تغییر دهید و ظاهر جدیدی به دکورتان ببخشید.

عکس شماره ۶

دکوراسیون مینیمال نشیمن
دکوراسیون مینیمال نشیمن

با اینکه سبک مینیمال بر روی مبلمانی بدون جزئیات و تزئین اضافی تاکید دارد، اما شما هنوز هم می‌توانید مبلمان ساده و منحصربفردی را برای دکوراسیون‌تان سفارش دهید. مبلمان اتاق نشیمن تصویر بالا نمونه‌ی بارزی از زیبایی و مینیمال را به تصویر کشیده‌ است. پس مبلمانی انتخاب کنید که ساده اما با طراحی جذابی باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده انواع مبلمان مینیمال سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

ناموجود
۲۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Eddy

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

نیمکت ورودی مدل Mid-Century

۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

عکس شماره ۷

دکوراسیون مینیمال خانه
دکوراسیون مینیمال خانه

معمولا در هر اتاق نشیمنی محل قرارگیری تلویزیون یکی از مراحل سخت چیدمان می‌باشد. پیشنهاد ما به شما نصب تلویزیون بر روی دیوار بالای شومینه است. به این ترتیب این بخش از منزل شما می‌تواند به نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی تان تبدیل شود. نقطه کانونی دکوراسیون در واقع عنصری است که به هنگام ورود به اتاق، نگاه شما را به خود جلب کرده و متوجه آن می‌‏شوید. معمولا نقطه کانونی را به عنوان نقطه تاکید در اتاق می‌شناسند زیرا که بقیه دکوراسیون شما به آن وابسته است.

عکس شماره ۸

دکوراسیون مینیمال نشیمن
دکوراسیون مینیمال نشیمن

با اینکه الگوهای پیچیده در فضاهای مینیمال زیاد رایج نیست اما شما می‌توانید با کمک رنگ‌های خنثی مثل اتاق نشیمن بالا آن را به فضا اضافه کنید. مخصوصا در اتاق‌های نشیمن که تلویزیون معمولا نقطه کانونی اتاق است، این ایده می‌تواند بیشتر نگاه‌ها را به سمت تلویزیون بکشاند.

دکوراسیون اتاق خواب به سبک مینیمال

عکس شماره ۹

دکوراسیون اتاق خواب به سبک مینیمال
دکوراسیون اتاق خواب به سبک مینیمال

اولین پیشنهاد ما به شما ترکیب دکوراسیون مینیمال با سبک صنعتی است. این اتاق خواب مینیمالیستی با تاکید بر روی سبک صنعتی ظاهر کامل جدیدی به خود گرفته است. عناصر فلزی با دقت و وسواس خاصی به فضا اضافه شده‌اند تا شکل ساده فضا بهم نخورد.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار تخت Mitzi

۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز چوبی کنار مبلی Retro

۱۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان

عکس شماره ۱۰

دکوراسیون مینیمال اتاق خواببا اینکه در سبک مینیمال بر روی ظاهر صاف تاکید شده است، اما شما می‌توانید با کمک بافت گرم و رنگ‌های زمینی عمق را به فضاهای مینیمالیستی خود اضافه نمایید و در عین حال ظاهر طراحی مینیمالیستی فضا را نیز حفظ کنید. مثلا نگاهی به اتاق خواب بالا بیندازید. نکته‌ی جالب دیگری که در دکوراسیون اتاق خواب به سبک مینیمال بالا دیده می‌شود، شکل هندسی پیچیده آباژور دیواری و نقش و نگار بالش‌ها است که به فضا بعد داده است.

عکس شماره ۱۱

دکوراسیون مینیمال اتاق خواب
دکوراسیون مینیمال اتاق خواب

اگر به دنبال طراحی ساده‌ای برای دکوراسیون اتاق خواب‌تان هستید، دکوراسیون تصویر بالا ایده‌ی خوبی برای شما می‌باشد. رنگ سفید غالب برا اتاق پس‌زمینه‌ی خوبی را برای دیگر عناصر اتاق ایجاد کرده است. همانطور که مشاهده می‌کنید کفپوش چوبی و میز کنار مبلی گرمی خاصی را به فضا بخشیده است. دو تابلو در دو طرف تخت نیز الگوهایی سرگرمی را به فضا اضافه کرده و فضا را دلپذیرتر نموده است.

ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه نردبانی Narrow

۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی جدید Newport

۴۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل تک نفره Catalan

۱۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Andes

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با انواع ایده‌های مختلف برای دکوراسیون به سبک مینیمال آشنا کنیم. سعی کنید از این ایده‎ها الهام بگیرید و فضای دلنشینی را برای خودتان بسازید.

ناموجود
۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی شیک Terrace

۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول جدید Streamline

۱۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبلی Profile

۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان

اگر به دنبال تغییر اساسی در دکوراسیون منزل‌تان هستید، حتما به فروشگاه آنلاین مبلمان چی بچین سر بزنید. انواع مبلمان چرمی در فروشگاه آنلاین موجود هستند که می‌توانند رنگ و روح تازه‌ای به دکورتان دهند. خوشبختانه امکان خرید انواع مبلمان در فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین فراهم شده است که می‌تواند مسیر خرید شما را هموارتر نماید. توجه کنید که این امکان نیز وجود دارد که هر مدل مبلمان پارچه‌ای را در هر طرح و رنگ دیگری نیز سفارش دهید. همینطور می‌توانید ساخت انواع مبلمان ژورنالی را از مجموعه چی بچین بخواهید.

حالا شما برای ما بنویسید که چه ایده‌ دیگری برای دکوراسیون مینیمال پیشنهاد می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

برای دیدن صفحه‌ی اینستاگرامی چی بچین اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *