آموزش نحوه تمیز کردن مبل با جوش شیرین به صورت مرحله به مرحله

تميز كردن مبل با جوش شيرين

تميز كردن مبل با جوش شيرين شاید کمی عجیب و غریب بنظر برسد، اما مطمئن باشید که راه‌حل مناسبی برای از بین بردن لکه‌ها و بوی بد از سطح مبل می‌باشد. شما با این ترفند به راحتی می‌توانید از بوی بد مبلمان‌تان خلاص شوید!

قبل از اینکه دست بکار شوید، نگاهی به جنس پارچه مبلی‌تان بیندازید. این در واقع اولین کاری است که شما باید قبل از تمیز کردن مبل‌تان انجام دهید. چرا؟! به این دلیل که هر پارچه مبلی روش تمیز کردن خاص خود را دارد و ممکن است نسبت به پاک کننده یا مواد شیمیایی خاصی حساس باشد.

کارشناسان ما در مجموعه چی بچین نیز به شما توصیه می‌کنند که هیچ‌گاه بدون اطلاع از نوع پارچه مبلی و نحوه نگهداری آن از هیچ نوع ماده‌ی پاک‌کننده‌ی خاص استفاده نکنید.

تميز كردن مبل با جوش شيرين
تميز كردن مبل با جوش شيرين

نحوه‌ی تمیز کردن مبل با جوش شیرین

هر چقدر هم شما در نگهداری مبل‌تان کوشا باشید، در نهایت لکه و کثیفی گریبانگیر مبل‌تان خواهد شد. در ادامه ما روش تمیز کردن مبل با جوش شیرین را به شما آموزش می‌دهیم ولی توجه کنید که این روش برای هر نوع مبل، صندلی و فرش یکسان است و نحوه تمیز کردن آن‌ها فرقی با هم ندارند. قبل از تمیز کردن مبل با جوش شیرین شما باید وسایل موردنیاز زیر را آماده کنید.

  • جاروبرقی
  • جوش شیرین
  • آب ولرم
  • پارچه میکروفیبر
  • ابر یا اسفنج

توجه کنید که جوش شیرین باید مدت زمانی روی مبل باقی بماند. پس تمیز کردن مبل را به روزی موکول کنید که تعداد افراد کمی در منزل حضور داشته باشند. اما نحوه تمیز کردن مبل با جوش شیرین :

مرحله‌ی اول

اولین و مهم‌ترین کاری که شما باید قبل از تمیز کردن مبل با جوش شیرین انجام دهید، این است که وسایل اضافی همچون کوسن، اسباب‌بازی‌ها و هر چیز اضافی که مانع تمیز کردن مبل می‌شود را از سطح آآن بردارید. بعد از آن سطح مبل را به طور کامل جارو کنید تا هر گونه ذره و گردوغباری و تکه‌های ریز زباله که روی مبل قرار گرفته است، پاک شود.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

بعد از جارو کردن مبل می‌توانید با استفاده از یک برس نرم تمام سطح مبل را از هر گونه مو و مواد اضافی پاک کنید.

مرحله‌ی دوم

در مرحله‌ی دوم شما باید از شر لکه‌های سرسخت خلاص شوید! شما می‌توانید برای از بین بردن لکه‌ها از ترکیب صابون مایع با آب استفاده کنید. مقداری از این محلول را روی پارچه‌ی کتان ریخته و آن را روی لکه به آرامی بکشید. سپس آن را با حوله‌ی نرمی خشک کنید.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

عمل خشک کردن مبل را جدی بگیرید! اگر لکه‌ تازه و مرطوب باشد، اول باید رطوبت آن را بگیرید چرا که ممکن است بعد از تمیز کردن مبل با جوش شیرین شاهد لکه‌های بدتری روی مبل باشید.

مرحله سوم

به این نکته اشاره کنیم که جوش شیرین بیشتر برای مبلمان چرمی یا پارچه‌ای (الیاف طبیعی) استفاده می‌شود. این مرحله‌ زیاد سخت نیست، فقط کافیست لایه‌ی نازکی از جوش شیرین را روی مبل بپاشید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه روی مبل باقی‌ بماند.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

مرحله‌ی چهارم

بعد از ۳۰ دقیقه با استفاده از جاروبرقی، جوش شیرین سطح مبل را جارو کنید. البته هنوز کار شما تمام نشده است. توجه کنید که جوش شیرین باقی‌مانده روی سطح مبل می‌تواند برای پارچه مبلی مضر باشد. بدین منظور پارچه بدون پرز را با آب خالی مرطوب کنید و با فشار تمام آب اضافی آن را خارج نمایید. البته پارچه باید رطوبت کافی داشته باشد اما نه به اندازه‌ای که مبل را خیس کند. تمامی سطح مبل را با این پارچه مرطوب تمیز کنید و سپس بگذارید تا خشک شود.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تمیز کردن مبل با جوش شیرین

صفحه اینستاگرامی چی بچین رو فالو داری؟ همین الان فالو کن که کلی مطالب جالب واست داریم!

جوش شیرین چگونه به تمیز کردن مبلمان کمک می‌کند؟

جوش شیرین معمولا در اکثر خانه‎ها پیدا می‌شود و کاربردهای فراوانی دارد. این ماده سال‌های سال به عنوان یک عامل تمیزکننده‌ در خانه‌ها شناخته شده و برای تمیز کردن مبلمان بسیار مناسب می‌باشد. در زیر با خواص جوش شیرین آشنا می‌شوید.

از بین بردن بو

یکی از معضلاتی که بیشتر خانواده‌ها از آن گلایه می‌کنند، بوی بدی است که مبل در طول سال‌ها استفاده به خود می‌گیرد. این بو بسته به نوع پارچه مبلی می‌تواند خفیف یا شدید باشد. خوشبختانه جوش شیرین به خوبی می‌تواند هر نوع بوی بد را از سطح مبل جذب و آن را از بین می‌برد.

خاصیت سایندگی

یکی دیگر از دلایلی که متخصصان جوش شیرین را توصیه می‌کنند، خاصیت سایندگی آن است که برای تمیز کردن عمیق مبل مناسب است. همانطور که اشاره کردیم جوش شیرین به خوبی هر گونه چربی و چرک را در خود حل کرده و مبل تمیز و جدیدی را به شما هدیه می‌دهد. البته نگران نباشید، جوش شیرین دارای خاصیت سایندگی کمی بوده و از تغییر رنگ جلوگیری می‌کند.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

ما در ادامه کمی در مورد انواع پارچه مبلی و روش‌های تمیز کردن آن‌ها صحبت خواهیم کرد. سپس شما را با نحوه‌ی تميز كردن مبل با جوش شيرين آشنا می‌کنیم.

انواع پارچه مبلی و روش‌های تمیز کردن آن‌ها

تمیز کردن مبلمان چرم

پارچه مبلی چرم با دوام در انواع بافت، الگو و رنگ برای رویه مبل ارائه می‌شود. این پارچه مبلی، جذابیت خاصی را به فضای اتاق شما می‌دهد ولی با این حال نیاز به محافظت و نگهداری ویژه‌ای دارد و تمیز کردن آن چالش‌های خاصی را می‌طلبد.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

اول اینکه مبلمان چرمی را از رطوبت دور نگهدارید. زیرا که رطوبت زیاد باعث کپک زدن مبلمان چرمی می‌شود. برای تمیز کردن مبلمان چرمی و از بین بردن لکه‌ها از سطح آن می‌توانید از مقدار کمی سرکه کمک بگیرید. تمیز کردن مبل با جوش شیرین نیز پیشنهاد خوبی برای این نوع پارچه مبلی است.

تمیز کردن مبلمان پارچه‌ای

مبل پارچه‌ای با رویه‌ی نرم و گرم خود در برابر بیشتر لکه‌ها مقاوم بوده و در نتیجه مراقبت و نگهداری از آن کار سختی نیست. برای بیشتر لکه‌های سرسخت و سمج اسپری الکل ایزوپروپیل کارساز است. بدین منظور می‌توانید کمی از اسپری مذکور را روی لکه‌ی موردنظر ریخته و سپس آن را به راحتی پاک کنید.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

در مورد مبلمان پارچه‌ای از پاک‌کننده‌هایی که دارای پرکلرواتیلن هستند، خودداری کنید. چرا که این ماده دارای حلال آغشته به کلر است و می‌تواند به مبلمان پارچه‌ای شما آسیب رساند.

تمیز کردن مبل مخمل

پارچه مخمل که از الیاف طبیعی ساخته می‌شود، معمولا آب را جذب می‌کند و به همین خاطر استفاده از هر محلول پاک‌کننده‌ی بر پایه‌ی آب می‌تواند انتخاب اشتباهی برای آن باشد. معمولا دستگاه‌ بخارشوی برای تمیز کردن مبل‌هایی از جنس پارچه‌ی مخمل گزینه‌ی بهتری است.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

البته می‌توانید از جوش شیرین نیز برای پاک کردن لکه‎های پارچه مبلی مخمل نیز استفاده کنید و مشکلی وجود ندارد.

تمیز کردن مبل پارچه سوییت (suede)

به خاطر ظاهر مجلل و زیبایی که پارچه سوییت دارد، جزو رایج‌ترین انتخاب‌های مردم برای رویه مبل می‌باشد. اما متاسفانه تمیز کردن این نوع پارچه مبلی چالش بزرگی را برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین
تميز كردن مبل با جوش شيرين

می‌توان گفت که هیچ محلول پاک‌کننده‌ای برای پارچه سوییت مناسب نمی‌باشد. اما استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن آن بلامانع است. به این ترتیب جوش شیرین بدون اینکه آسیبی به مبل شما وارد کند، می‌تواند هر گونه لکه اعم از چربی و چرک را به خود جذب کند.

البته مقدار بسیار کمی سرکه نیز گزینه‌ی خوبی برای تمیز کردن پارچه سوییت می‌باشد و یک روش جایگزین به جای جوش شیرین است.

آیا روش جایگزینی برای تمیز کردن مبل به جای جوش شیرین وجود دارد؟

در صورتی که وضعیت مبلمان شما به گونه‌ای است که امکان تمیز کردن آن در خانه وجود ندارد یا فکر می‌کنید این روش‌های خانگی تاثیری در آن نخواهد داشت، بهترین راه‌حل تعویض روکش مبل می‌باشد. متخصصان کاربلد و کارشناسان ماهر چی بچین دستی به روی مبل‌های شما خواهند کشید و ظاهری تمیز، نو و متنوع به آن‌ها خواهند بخشید.

چی‌ بچین در تمامی زمینه‌های تعمیر مبل راحتی، از تعویض پارچه گرفته تا رویه‌کوبی، تعویض تشک‌ها، فنر و اسفنج و رنگ‌کاری بدنه مبل تخصص دارد و با دادن ظاهری زیبا و متنوع به مبلمان قدیمی، به شما کمک می‌کند تا خاطره بد لکه‌ها و کثیفی‌های مبل را برای همیشه از ذهنتان دور کنید و مبلمانی جدید و نو را به منزل‌تان بیاورید.

برای تعویض رویه مبل و تعمیر مبلمان منزل می‌توانید با مجموعه چی بچین به شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

تعویض روکش مبل از نظر اقتصادی نیز نسبت به خرید مبلمان جدید به صرفه‌تر بوده و شما می‌توانید با صرف هزینه‎ی کمتر ظاهر جدیدی به مبل‌تان دهید و حس و حال نویی به دکوراسیون‌تان ببخشید.

تعداد و انواع طرح‌های پارچه‌های موجود در چی بچین به حدی زیاد است که به هیچ وجه در انتخاب خود دچار مشکل نخواهید شد. ما در چی بچین امکان انتخاب از بین بیش از ۱۰۰۰ نوع طرح و رنگ را برای مبلمان پارچه‌ای و پرده‌ها فراهم کرده‌ایم.

تميز كردن مبل با جوش شيرين
تميز كردن مبل با جوش شيرين

برای تعمیرات دیگر مبلمان نیز می‌توانید روی مجموعه چی بچین حساب کنید!

چی بچین به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تعمیر مبل تمامی تعمیرات مبلمان شامل تعویض پارچه مبل و رویه‌کوبی، رنگ‌کاری، تقویت کلاف و اسکلت مبل راحتی، و همینطور تعمیر و رنگ کاری متعلقات مبلمان را پوشش داده و بخاطر سابقه‌ و تجربه‌ی بالایی که در زمینه‌ی تعمیرات مبلمان دارد، به راحتی می‌تواند هر مبلی با هر سبک، پارچه و متریالی را تعمیر و بازسازی نمایند.

روند سفارش تعمیر مبل در چی بچین بسیار ساده بود و شما به راحتی می‌تواند با صرف کمترین زمان و هزینه بهترین و باکیفیت تعمیرات مبلمان را دریافت کنید. فقط کافیست که با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و تمامی سوالات خود را کارشناسان ما بپرسید.

برای تعویض رویه مبل و تعمیر مبلمان منزل می‌توانید با مجموعه چی بچین به شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

توجه کنید که در مرحله‎ی اول شما باید عکس مبلمان موردنظر شما را از طریق واتس‌آپ یا تلگرام به شماره ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ ارسال کنید. کارشناسان ما در چی بچین مبلمان شما رو بررسی کرده و به شما خواهند گفت که آیا مبلمان شما قابل تعمیر است یا نه! در ضمن مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان بوده و از این بابت هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد. اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه‌ی تعمیرات و هزینه‌های مربوط به آن دارید، می‌توانید با همین شماره تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

ما در این مطلب سعی کردیم که تا نحوه تميز كردن مبل با جوش شيرين را با شما به اشتراک بگذاریم. خوشحال می‌شویم که تجربیات خود را در این حوزه با ما و همراهان چی بچین در میان بگذارید.

4 دیدگاه برای “آموزش نحوه تمیز کردن مبل با جوش شیرین به صورت مرحله به مرحله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *