سفید و مشکی: یک ترکیب رنگی عالی برای انواع سبک‌های دکوراسیون

دکوراسیون سفید مشکی

سفید و مشکی یک ترکیب رنگی کلاسیکی است که احتمالا از همان ابتدا در دنیای طراحی داخلی حضور داشته است. شما برای ایجاد یک دکوراسیون سفید مشکی نیاز به استراتژی‌ و متدهایی دارید که بتوانید تعادل را در فضای اتاق‌تان ایجاد کنید.

دکوراسیون سفید مشکی

سفید و مشکی یک ترکیب رنگی کلاسیکی است که احتمالا از همان ابتدا در دنیای طراحی داخلی حضور داشته است.

دکوراسیون سفید مشکی

استفاده از سیاه و سفید در دکوراسیون خانه می‌تواند دکوری خیره‌کننده و دراماتیک را برای شما به ارمغان بیاورد. اما همه چیز به همین سادگی نیست و شما باید بتوانید بهترین ترکیب موجود از این دو رنگ ساده را برای دکوراسیون خانه‌تان کشف کنید.

دکوراسیون سفید مشکی

استفاده از سیاه و سفید در دکوراسیون خانه می‌تواند دکوری خیره‌کننده و دراماتیک را برای شما به ارمغان بیاورد.

یک قانونی که در طراحی داخلی وجود دارد و شاید بنظر شما کمی عجیب و غریب باشد، این است که شما می‌توانید از رنگ سیاه در هر اتاقی و با هر سبک دکوراسیونی استفاده کنید. این قانون مخصوصا زمانی که شما از تونالیته رنگ‌های پاستیلی یا روشن در دکوراسیون اتاق‌تان به مقدار زیاد استفاده کرده‌ باشید، غیرعادی بنظر می‌رسد. اما بهتر است کمی به آن فکر کنید.

شما می‌توانید از رنگ سیاه در هر اتاقی و با هر سبک دکوراسیونی استفاده کنید.

این قانون به شما کمک می‌کند تا از رنگ مشکی برای ایجاد نقطه کانونی در پس زمینه رنگی اتاق‌تان استفاده کرده و ظاهر پیچیده و جذاب‌تری را به دکور اتاق‌تان اضافه کنید. اگر دوست دارید که بخش مشخصی از اتاق یا اشیای خاصی را در فضای اتاق برجسته کرده و نگاه‌ها را به آن سمت بکشانید، رنگ مشکی می‌تواند به کمک شما بیاید. با بکار بردن رنگ مشکی در لوازم جانبی، وسایل روشنایی و تزئینی، تابلوهای نقاشی و مبلمان‌ مطمئن باشید که طرح دکوری اتاق‌تان بیشتر به چشم خواهد آمد.

دکوراسیون سفید مشکی

از رنگ مشکی برای ایجاد نقطه کانونی در پس زمینه رنگی اتاق‌تان استفاده کرده و ظاهر پیچیده و جذاب‌تری را به دکور اتاق‌تان اضافه کنید.

اگر شما دوست دارید که در کنار این دو رنگ از تونالیته‌ رنگ‎های دیگری نیز استفاده کنید، اشکالی ندارد. شما می‌توانید با اضافه کردن زمینه‌های زرد، صورتی، شتری، قرمز یا ارغوانی ظاهر متفاوت‌تری را به دکور اتاق‌تان اضافه کنید. ولی با این همه‌ی این احوالات اگر به دنبال دکوراسیون سفید مشکی هستید، باید رنگ‌های سفید و مشکی را همچنان برجسته نگه دارید و از تاثیر زیبایی آن‌ها نکاهید.

نکته: اگر به دنبال طراحی اتاق نشیمن خود با مبلمان سفید رنگ هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب ” مبلمان سفید : سبکی مدرن برای داشتن اتاق نشیمنی شیک ” را مطالعه نمایید.

دکوراسیون سفید مشکی

شما می‌توانید با اضافه کردن زمینه‌های زرد، صورتی، شتری، قرمز یا ارغوانی ظاهر متفاوت‌تری را به دکور اتاق‌تان اضافه کنید.

تا اینجا گفتیم که سفید و مشکی ترکیب رنگی کاملی برای هر سبک دکوراسیونی می‌باشد. در طراحی داخلی معاصر اغلب سفید و مشکی را با فلزات براق ترکیب می‌کنند. همینطور در دکوراسیون‌های فرانسوی معاصر نیز این ترکیب رنگی بارها دیده شده است. درست است که دو رنگ سیاه و سفید در کنار هم دکوراسیون جذابی ساخته و حس تازگی و تمیزی و ظاهر پیچیده و ظریفی را برای هر نوع اتاقی به ارمغان می‌آورند، اما واقعیت این است که این طراحی داخلی نیز نیازمند رعایت یک سری اصول و قواعد است. اگر چه امکان تزئین دکوراسیون با رنگ‌های سیاه و سفید به تعداد بی نهایت وجود دارد، اما یک سری نکات و ایده‌هایی وجود دارند که شما به کمک آن‌ها می‌توانید فضای شیک و جذاب‌تری را برای خودتان بسازید.

دکوراسیون سفید مشکی

امکان تزئین دکوراسیون با رنگ‌های سیاه و سفید به تعداد بی نهایت وجود دارد.

نحوه بکار بردن رنگ‌های سفید و مشکی در دکوراسیون

  • کفپوش سیاه و سفید یکی از بهترین روش‌ها برای شروع دکوراسیون سفید مشکی است. شما برای این کار می‌توانید از سنگ‌های مرمری زیبای سفید و مشکی، کاشی‌های سرامیک سفید با حاشیه‌های سیاه، کاشی‌های وینیل سیاه و سفید به صورت متناوب استفاده کنید. همینطور شما می‌توانید با رنگ کردن کفپوش به رنگ سیاه از استنسیل‌های سفید یا حالت برعکس آن برای ایجاد طرحی جالب نیز استفاده کنید. همه این‌ها کاملا به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد که چقدر خلاقیت خود را در طراحی اتاق‌تان به کار بگیرید.

دکوراسیون سفید مشکی

کفپوش سیاه و سفید یکی از بهترین روش‌ها برای شروع دکوراسیون سفید مشکی است.

  • برای رنگ دیوارها پیشنهاد می‌کنیم که رنگ سفید تند یا ملایم و یا سفید عاجی را بکار ببرید. به این ترتیب پس زمینه‌ی عالی را برای قاب‌های عکس و آثار هنری و چاپی‌تان ایجاد خواهید کرد. این قاب‌ها می‌توانند از جنس چوب تیره باشند و یا با مشکی رنگ شوند.

دکوراسیون سفید مشکی

برای رنگ دیوارها پیشنهاد می‌کنیم که رنگ سفید تند یا ملایم و یا سفید عاجی را بکار ببرید.

  • اتاق‌های کوچک مکان عالی برای استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید به عنوان پالت رنگی اصلی هستند.
  • خانه‌های معاصر به صورت فوق‌العاده‌ای این پتانسیل را دارند که رنگ‌های سیاه و سفید را به خوبی با هم ترکیب نمایند. از قالیچه‌ها یا موکت‌های با همین ترکیب رنگی ساده استفاده کنید. هیچ لزومی وجود ندارد که شما دیوارها را به نیز همان صورت رنگ نمایید. شما می‌توانید در کنار این ترکیب رنگی، از رنگ‌های پرطراوت نیز برای ایجاد نقاط کانونی اتاق استفاده کنید. آثار هنری رنگارنگ، مبلمان فلزی براق یا مات و پارچه‌هایی با طراحی مدرن می‌توانند در دکوراسیون معاصر شما در کنار ترکیب سیاه و سفید بکار روند.

دکوراسیون سفید مشکی

شما می‌توانید از قالیچه‌ها یا موکت‌های با ترکیب رنگی سیاه و سفید استفاده کنید.

  • امروزه لوازم دکوری از آهن در رنگ مشکی، بسیار محبوب شده و شما به آسانی می‌توانید آن‌ها را از همه جا تهیه کنید. از میزهایی با پایه‌های فلزی سیاه رنگ و رویی شیشه‌ای استفاده کنید. شمعدانی‌ها و وسایل روشنایی در اتاق‌های ناهارخوری از دیگر وسایلی هستند که می‌توانید آن‌ها را از آهن در رنگ مشکی تهیه کنید.

امروزه لوازم دکوری از آهن در رنگ مشکی بسیار محبوب شده و به آسانی شما می‌توانید آن‌ها را از همه جا تهیه کنید.

1 دیدگاه برای “سفید و مشکی: یک ترکیب رنگی عالی برای انواع سبک‌های دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *