دکورِ الهام‌بخش سریال پر طرفدار فرندز

با اینکه آخرین قسمت فرندز حدود ۱۲ سال پیش به پایان رسیده‌ است، اما هنوز هم به عنوان یکی از محبوب‌ترین سریال‌ها در سراسر دنیا مطرح است. بسیاری از افراد از این فیلم با عنوان اتفاق تکرارنشدنی یا سریال محبوب تمام دوران یاد کرده‌اند. فرندز با ۶ شخصیت دوست‌داشتنی خود از همان چند قسمت اول، شما را مجذوب خود کرده و وارد دنیای پر فراز و نشیب‌اش می‌کند. فرندز به خوبی توانست به مخاطبانش بفهماند که فارغ از هنجارهای سنتی، خیلی راحت می‌توان زندگی کرد و عشق ورزید. البته ما در اینجا قصد نداریم که این سریال را نقد و تحلیل کنیم. بلکه هدف ما تحلیل دکور شیک آپارتمان مونیکا است.
مطمئنا اگر از طرفداران این سریال باشید، آپارتمان مونیکا را به خاطر دارید. بی‌شک اتاق نشیمن آپارتمان مونیکا یکی از به یادماندنی‌ترین اتاق‌ها در دنیا است. همه آن‌هایی که شیفته‌ی فرندز هستند، دوست دارند تا آپارتمانی شبیه به دکور مونیکا داشته باشند. از دیوارهای بنفش تا پوسترهای فرانسوی، می‌توانند به شما در ایجاد دکور شیک و دوست‌داشتنی به سبک فرندز کمک کنند. ما در اینجا ۱۷ راهکار را به شما یادآوری می‌کنیم تا بتوانید سبک فرندز را در خانه‌تان تداعی نمایید.

اگر شما هم در خانه‌تان پذیرای مهمانان و دوستان زیادی هستید، یا حتی اگر جلسات فیلم‌بینی برگزار می‌کنید، این دکوراسیون مختص شماست.

۱) کفپوش چوبی با یک قالی بزرگ را انتخاب کنید

دکور شیک
دکور شیک

شاید اولین چیزی که در اتاق نشیمن آپارتمان مونیکا به چشم می‌آیند، تقسیم بندی خوب فضای موجود آن است. استفاده از یک فرش بزرگ، ترفند عالی برای ایجاد ناحیه‌ای مجزا در فضای اتاق می‌باشد. اگر فضای اتاق نشیمن‌تان پلان باز است، پس می‌تونید دقیقا مثل اتاق نشیمن مونیکا، قسمتی از فضا را با یک فرش بزرگ جدا کرده و آن را برای تماشای تلویزیون، دورهمی‌ و گپ و گفتگوهای خانوادگی و دوستانه‌تان اختصاص دهید.

۲) از مبل و صندلی راحتی یکسان استفاده نکنید

دکور شیک
دکور شیک

صندلی راحتی مونیکا هیچ مطابقتی از جهت رنگ، الگو و سبک با مبل اتاق نشیمن ندارد اما اینقدر شبیه هم هستند که شما در نگاه اول متوجه تفاوت آن‌ها نمی‌شوید. این مبل و صندلی همیشه فضای کافی را برای مونیکا و دوستانش فراهم می‌کند. البته یک صندلی عسلی نیز برای مهمان اضافی در نظر گرفته شده است که فضای زیادی را اشغال نمی‌کند اما مکمل مبلمان اتاق است.

۳) مبلی با رنگ خنثی برای ایجاد دکور شیک انتخاب کنید

دکور شیک
دکور شیک

اگر به مبل اتاق نشیمن مونیکا نگاه کنید، متوجه خواهید شد که مبل و صندلی دکوراسیون با دیوارها و لوازم جانبی اتاق هیچ رقابتی نمی‌کند و دارای طرح و رنگ خنثی است. کلید دستیابی به سبک آپارتمان مونیکایی این است که هیچ مبلمانی در فضای اتاق برجسته نشود و نسبت به بقیه‌ی دکوراسیون اتاق بیشتر به چشم نیاید. شما باید بتوانید همه چیز را با هم هماهنگ کنید. همین وسواس مونیکا باعث شده بود که او دکوراسیون ساده ولی یکپارچه‌ای داشته باشد. پس بهتر است در انتخاب مبلمان و لوازم جانبی مثل مونیکا وسواس به خرج دهید و فضای شلوغی را ایجاد نکنید.

۴) هر جایی از دکوراسیون‌تان که امکان‌پذیر است از گل و گیاه استفاده کنید

دکور شیک
دکور شیک

اگر دقت کرده باشید، مونیکا اکثرا در کنار تلویزیون از سرخس و گاهی اوقات از گل‌های تازه استفاده می‌کند. او همیشه عادت دارد که بالای یخچال و پنجره و حتی داخل قفسه‌ها را با گل تزئین نماید.

۵) از آباژور و چراغ دیواری استفاده کنید

دکور شیک
دکور شیک

شما می‌توانید به جای لوستر و لامپ‌های سقفی، از آباژور و چراغ‌های دیواری برای روشنایی فضای زندگی‌تان استفاده کنید. چیزی که در آپارتمان مونیکا زیاد به چشم می‌آید.

۶) از پرده و کرکره یکجا استفاده کنید

دکور شیک
دکور شیک

همه‌ی پنجره‌های مونیکا دارای پرده و کرکره(هر دو) هستند. این مورد ظاهر بسیار جالبی برای آپارتمان مونیکا ایجاد کرده است.

۷) میزهای جلومبلی و کنارمبلی را با هم ترکیب کنید

دکور شیک
دکور شیک

هیچ کس به اندازه‌ی مونیکا نمی‌تواند میزهای جلومبلی و کنار مبلی را در فضای آپارتمانش جای دهد. مونیکا به خوبی میزهای شیشه‌ای، چوبی و رنگ شده را با هم ترکیب کرده و آن‌ها را طوری انتخاب کرده است که به خوبی با سبک دکوراسیون‌اش هماهنگ شود.

۸) فرش‌ها و کوسن‌ها

دکور شیک
دکور شیک

طرح و رنگ خنثی مبل باعث می‌شود که شما بتوانید در هر زمانی که بخواهید سبک، طرح و رنگ کوسن‌تان را به راحتی تغییر دهید.

۹) تیر چوبی سقف را فراموش نکنید

دکور شیک
دکور شیک

تیر چوبی سقف که فضای آشپزخانه را از نشیمن مونیکا جدا می‌کند، کاملا در این سریال به چشم می‌آید.

۱۰) دیوارها را به رنگ بنفش درآورید

دکور شیک
دکور شیک

مشخص‌ترین ویژگی دکور شیک آپارتمان مونیکا، رنگ بنفش دیوارها است. رنگ کردن دیوارها به رنگ بنفش، ساده‌ترین روش برای ایجاد سبک فرندز در دکوراسیون‌تان است. البته شما مجبور نیستید که دقیقا از همان سایه‌ی رنگی بنفش برای دیوارتان استفاده کنید. اگر فضای شما نورگیر نیست، پیشنهاد می‌کنیم که از بنفش کمرنگ برای این منظور استفاده نمایید.

۱۱) پوسترهای فرانسوی

دکور شیک
دکور شیک

مونیکا همیشه عادت دارد که از پوسترهای فرانسوی برای دستیابی به دکور شیک استفاده کند. مثلا در بیشتر قسمت‌ها شما شاهد پوستری در بالای تلویزیون هستید، که کاملا دیده می‌شود. شما می‌توانید از پوسترهایی با طرح‌های فرانسوی در بخش‌های مختلف فضای زندگی‌تان استفاده نمایید.

۱۲) لوازم تزئینی

دکور شیک
دکور شیک

هنگام انتخاب لوازم تزئینی و جانبی برای دکوراسیون‌تان می‌توانید از ایده‌های مونیکا بهره ببرید. گل‌های سقف‌آویز، جعبه‌های عجیب و غریب، نقاب و ساعت از جمله لوازمی هستند که در دکور فرندز زیاد دیده می‌شود.

۱۳) برای قفسه‌های آشپزخانه‌تان از رنگ‌ فیروزه‌ای استفاده کنید

دکور شیک
دکور شیک

قفسه‌های آشپزخانه‎ی شما نباید هیچ دربی داشته باشند. شما می‌توانید آن‌ها را با فنجان‌، ظروف و لوازم تزئینی و حتی کتاب نیز تزئین بکنید. اگر دیوارتان آجری نیست، می‌توانید با کاغذ دیواری همان ظاهر آشپزخانه مونیکا را برای خودتان ایجاد نمایید.

۱۴) میز گرد چوبی با صندلی‌های ناهماهنگ

دکور شیک
دکور شیک

از میز گرد چوبی با صندلی‌هایی که هر کدام رنگ‌های مختلف دارند، در آشپزخانه‌تان استفاده کنید.

۱۵) قاب طلایی بر روی درب

دکور شیک
دکور شیک

شما می‌توانید به جای قاب عکس و تابلوهای نقاشی از قاب طلایی که همیشه بر روی درب آپارتمان مونیکا بود، برای تزئین دیوار یا درب اتاق‌هایتان استفاده کنید.

۱۶) پنجره‌ها را به رنگ مشکی در آورید

دکور شیک
دکور شیک

برای ایجاد ظاهری خوشایند، زیبا و شبیه به آپارتمان‌های نیویورکی، فرم پنجره‌های‌تان را به رنگ مشکی درآورید.

۱۷) و در نهایت اینکه می‌توانید از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید

اگر برای‌تان سخت است که دکور فرندز را در آپارتمان‌تان ایجاد نمایید، می‌توانید از کارشناسان طراحی داخلی کمک بگیرید. ما در این مطلب سعی کردیم که نکات مهمی که در طراحی اتاق نشیمن مونیکا به چشم می‌آید را برای شما تشریح کنیم. اگر شما نیز نکته یا نظری در این باره به ذهن‌تان می‌رسد، با ما به اشتراک بگذارید.

 

دکور شیک
دکور شیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *