۱۰ دلیل مهم برای استفاده از مبل ال شکل در دکوراسیون خانه‌های مدرن

مبل ال یک نوع مبل راحتی و مدرن است که از کنار هم قرار گرفتن چند تکه مبل جدا از هم تشکیل می‌شود. قسمت‌های مختلف مبل مدل ال می‌تواند تک دسته باشد یا اصلا دسته نداشته باشد. همانطور که ذکر کردیم مبل مدل ال مبلی راحتی است و از آن برای لم دادن و خوابیدن نیز استفاده می‌شود.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Andes روی آن کلیک کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Andes

۳۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرمی لوکا

۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدرن پورتر

۶۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

درست است که مبل مدل ال طراحی شده بود تا راحتی باشد، اما امروزه به دلیل استقبال مردم مدل چستر و حتی سلطنتی این مبل نیز برای استفاده در مهمانی‌های رسمی، در بازار موجود است. در مبل مدل ال شکل به دلیل حذف عنصر دسته و چسپاندن قسمت‌های مختلف مبل به هم جای کمتری اشغال شده و افراد بیشتری می‌توانند از آن استفاده کنند.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال کوچک Eddy روی آن کلیک کنید.

چرا مبل ال بخریم؟

اکنون مبل مدل ال به دلایل زیادی مورد محبوبیت قرار گرفته است، در اینجا مهم‌ترین دلایل محبوبیت مبلمان ال را بیان خواهیم کرد، شاید این نوع مبلمان برای منزل شما هم بهترین گزینه باشد.

شما را دعوت می‌کنیم ادامه مطلب را مطالعه کنید.

۱) مبل مدل ال در مقایسه با سایر مبلمان جای کمی را اشغال می‌کند

اولین دلیلی که باعث می‌شود تقاضا و رضایت مشتری نسبت به خرید مبل راحتی ال افزایش پیدا کند این است که در حالی که مبل ال در مقایسه با سایر مبلمان جای کمتری را اشغال می‌کند، فضای بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Newport روی آن کلیک کنید.

در دنیای امروز به دلیل مهاجرت به شهرهای بزرگ و افزایش جمعیت در شهرهای بزرگ، منازل روز به روز کوچک‌تر شده و فضا برای چیدمان متناسب با ذوق و سیلقه مشتری کم‌تر شده است. با توجه کمبود فضا در خانه‌های امروزی طراحان صنعتی و طراحان دکوراسیون داخلی متناسب با نیاز جامعه (که مشتری تمایل دارد منزل خود را متناسب با سلیقه اش چیدمان کند اما مبلمان مناسب برای فضای موجود وجود ندارد) ، مبل‌هایی طراحی کردند که برای فضایی که مشتری در اختیار دارد مناسب باشد.

مدل مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل چرم ال Dekalb روی آن کلیک کنید.

یکی از مبلمانی که توسط مشتری‌هایی که ناچار بودن در فضاهای کوچک زندگی کنند به شدت مورد استقبال قرار گرفت، مبل راحتی ال شکل است، زیرا این نوع مبلمان علیرغم مهیا کردن فضای زیاد برای نشستن جای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

مدل مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی ال Urban روی آن کلیک کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال شکل Urban

۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال راحتی Urban

۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال لوکا

۶۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرمی هوگو

۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان

در واقع مبل مدل ال به گونه ای طراحی شده است که در یک کنج خانه قرار بگیرد و همه ی فضای اتاق نشیمن را اشغال نکند. بنابراین مشتری متناسب با نیاز خود می‌تواند فضاهای خالی در اتاق نشیمن منزل خود مدیریت کرده و از آن فضا برای قرار دادن میز، مفروش کردن فضای اتاق نشیمن و هر خلاقیت دیگر در چیدمان منزلتان استفاده کنید.

مدل مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی ال لوکا روی آن کلیک کنید.

از طرفی در بسیاری از مهمانی‌ها به دلیل تعداد زیاد افراد امکان استفاده از میر ناهارخوری میسر نیست و حتی در بسیاری از خانه‌های ایرانی هنوز استفاده از میز ناهارخوری چندان مرسوم نشده و افراد تمایل دارند سفره‎های رنگین خود را روی زمین پهن کنند. در این حالت استفاده از مبل مدل ال به این دلیل که جای کمتری را اشغال کرده و فضای خالی بیشتری در اختیار مشتری قرار می‌دهد مناسب‌تر است.

مبل یو شکل
برای خرید انواع مبل راحتی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سر بزنید.

۲) مبل ال برای دورهمی‌های خانوادگی و صمیمی بسیار مناسب است

همانطور که ذکر کردیم در مبل راحتی ال دسته‌ مبلمان حذف شده و قطعات مختلف مبل به هم چسپیده و با هم یک مبل ال شکل را تشکیل داده‌اند. در مبل مدل ال شکل قسمت‌های نشیمن قسمت‌های مختلف مبل به هم چسپیده و نزدیک هستند و همچنین مبل‌ها شبیه به حرف انگلیسی ال ( L )  قرار گرفته‌اند.

مبل ال مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Haven روی آن کلیک کنید.

به دلیل نزدیک شدن صندلی‌ها و حالت ال شکل مبل، افرادی که از مبل استفاده می‌کنند به هم نزدیک‌تر بوده و امکان ایجاد ارتباط چشمی با افراد و رفع دلتنگی‌شان بیشتر می‌شود. بنابراین این مبل برای فضاهای صمیمی خانوادگی که افراد می‌خواهند به یکدیگر نزدیک بوده و دلتنگی‌هایی که به دلیل مشغله‌های زیاد کاری و دور شدن افراد از لحاظ مکانی ایجاد شده را با ایجاد فضای گرم و صمیمی تا حدی جبران کنند.

مبل ال مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Eddy روی آن کلیک کنید.

خیلی از افراد تمایل دارند که برای تماشای مسابقات جهانی فوتبال و سایر ورزش‌ها که از تلوزیون پخش می‌شوند و یا حتی دیدن سریال محبوبشان با دوستان یا خانواده در فضایی دوستانه و صمیمی دور هم جمع شوند. در مبل های ال شکل به دلیل نزدیک بودن افراد از لحاظ فیزیکی، هیجان تماشای سریال یا بازی دوچندان شده و برای کاربران حسی فوق العاده ایجاد خواهد کرد. این موضوع در مورد افرادی که به انجام بازی‌های کنسولی مثل پلی استیشن علاقه دارند نیز صادق است.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال Eddy

۷۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال Clement

۷۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل Haven

۷۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال آریا

۵۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۳) مبل ال با هر سبکی از دکوراسیون منازل مدرن متناسب است

همان طور که گفتیم مبلمان ال جای کمی را اشغال کرده و با توجه به شرایط منازل امروزی بهترین گزینه است و همچنین گزینه بسیار مناسبی برای مهمانی‌های خانوادگی است. اما ممکن است بسیاری از افراد علیرغم مزایای فراوان مبل مدل ال، به دلیل راحتی بودن این سبک از مبل آن را نپسندند. آن افرادی که به سبک مبلمان استیل یا سلطنتی علاقه‌مند هستند هم می‌توانند از مزایای مبل مدل ال بهره ببرند، زیرا که مدل سلطنتی مبل مدل ال نیز اکنون در بازار موجود است.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Newport روی آن کلیک کنید.

مبل ال راحتی با ساختار مینیمال و ساده ای که دارد و همچنین کاربردی بودن آن برای منازلی که سبک دکوراسیون آن ها مدرن است، بسیار مناسب خواهد بود.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال پایه دار Haven روی آن کلیک کنید.

علاوه بر سبک مبلمان در مورد انتخاب پارچه و جنس مبلمان ال شکل هم باید همین دقت را داشته باشید. پارچه‌ای که برای کاناپه انتخاب می‌کنید باید مطابق با سبک فضا باشد. به جنس کاناپه نیز توجه داشته باشید. اگر می‌خواهید از این کاناپه در فضای نشیمن استفاده کنید، حتماً از پارچه‌هایی بادوام با رنگهای نسبتاً تیره استفاده کنید، تا اگر دچار آلودگی یا گرد و خاک می‌شوند خیلی فضای اتاق نشیمن را نازیبا نکند.

۴) مبل ال هم برای منازل کوچک و هم منازل بزرگ مناسب است

همانطور که گفتیم  مبل مدل ال به دلیل اشغال کمتر فضا و جاگیری بیشتر افراد برای استفاده کردن از آن، برای منازل کوچک بسیار مناسب است، اما این بدین معنا نیست که مبل راحتی ال برای استفاده در منازل بزرگ مناسب نیست. اتفاقا این نوع مبل برای خانه‌های بزرگ نیز کاربرد گسترده‌ای دارد. اگر خانه شما آنقدر بزرگ هست که می‌خواهید از چند دست مبلمان برای دکوراسیون آن استفاده کنید، یکی از گزینه‌های خوب برای مبلمان منزلتان مبل مدل ال است.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال چرم مدل Haven روی آن کلیک کنید.

مثلا اگر می‌خواهید یک فضای جداگانه از منزلتان را به فضایی برای تماشای تلوزیون اختصاص بدهید، قطعا استفاده از مبل ال بهترین گزینه است. زیرا مبل مدل ال علاوه بر این که حالت راحتی داشته و افراد حس خوشایندی بیشتری در استفاده از آن خواهند داشت، می‌تواند قسمت‌های مختلف منزل شما را به خوبی تفکیک کند و به شما در چیدمان منزلتان کمک شایانی بکند.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل یو شکل Newport روی آن کلیک کنید.

در منازل بزرگ، فضای وسط اتاق نشیمن بهترین مکان برای مبل راحتی ال است؛ زیرا این مبل از انواع دیگر مبلمان، بزرگتر و عمیق‌تر هستند. قرار دادن آن‌ها در وسط اتاق، فضای دیواری بیشتری برای قرار دادن مبلمان دیگر در اختیار شما قرار می‌دهد و دسترسی به تمام تکه‌های این مبلمان را راحت‌تر می‌کند.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Haven روی آن کلیک کنید.

از طرفی خیلی از افراد منزلشان به حدی بزرگ نیست که از چند دست مبلمان استفاده کنند و می‌خواهند از یک دست مبلمان استفاده کرده و به خوبی فضاهای مختلف را جداسازی کنند. مثلا قسمتی از فضای اتاق نشیمن منزلشان را به مبل ها و قسمت دیگر را به میز ناهار خوری اختصاص بدهند.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Haven روی آن کلیک کنید.

تکه های بزرگتر کاناپه‌های منطقه‌ای، عامل مهمی در چیدمان آنها هستند. تکه‌هایی را که ثابت هستند و جدا نمی‌شوند، خارج از مسیرهای رفت و آمد، روبه روی دیوار قرار دهید. البته ممکن است برای اینکه مبلمان بهتر در اتاق قرار بگیرد، وسوسه شوید و تکه‌های آن را از هم جدا کنید؛ اما در نظر داشته باشید که این مبلمان، به صورت متصل به هم طراحی شده است و جدا کردن آن، مانند پازلی نیمه تمام می‌ماند و حس ناتمام بودن را به شما و دکوراسیون القا می کند. پس قبل از تصمیم‌گیری به خرید مبل مدل ال، به این قضیه فکر کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال شکل مدل Haven

۷۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال کوچک Eddy

۴۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل Dallas

۶۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدرن پورتر

۶۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

۵) مبل ال برای لم دادن و خوابیدن بسیار مناسب است

با توجه به ساختار راحتی مبل مدل ال این مبل برای لم دادن و غیر رسمی نشستن بسیار مناسب است. برای افرادی که تمایل دارند از مبل برای خوابیدن استفاده کنند، نیز مبل مدل ال گزینه مناسبی است زیرا دیگر دسته‌های مبل مانع راحت خوابیدن افراد روی مبل و جا نشدن آن‌ها در ساختار مبل نمی‌شود.

مدل مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Andes روی آن کلیک کنید.

معمولا مبل ال مانند بسیاری از مبل ها یک بدنه اصلی دارند که بالشتک‌ها و کوسن‌ها آن را تکمیل می‌کنند. بنابراین با برداشتن کوسن‌ها فضا برای خوابیدن افراد بیشتر خواهد شد و حتی می‌توانید از کاناپه به عنوان تخت خواب استفاده کنید.

مدل مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال Andes روی آن کلیک کنید.

امروزه با کوچکتر شدن خانه‌ها، داشتن اتاق مهمان امری بسیار مشکل شده است. مبلمان ال شکل تخت‌خواب‌شو مناسب خانه‌هایی هستند که اتاق مهمان ندارند. در این حالت می‌توانید از مبل ال به عنوان تخت خواب مهمان استفاده کنید. پس مبل مدل ال را می‌توانید متناسب با نیاز خود و بر اساس کاربردی مورد نیازتان جابه‌جا کرده و فضایی برای دور هم نشینی خانوادگی و فامیلی و حتی جای خوابیدن برای مهمان در خانه های کوچک ایجاد کنید.

مدل مبل ال
برای خرید انواع مبل راحتی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سر بزنید.

۶)  با استفاده از مبل ال می‌توانید فضای داخلی منزل خود را طراحی کرده و به آن نظم ببخشید

شاید چیدمان مبل‌ها و کاناپه‌های جدا از هم در خانه بسیار آسان‌تر از مبل‌های ال شکل به نظر برسد. اما مبل‌های ال شکل مزیت‌هایی دارد که موجب برتری آن از سایر مدل مبل‌ها شده است. مبل راحتی ال می‌تواند فضای داخلی اتاق نشیمن شما را به خوبی تفکیک کند این نوع مبل به دلیل چسپیدن قسمت‌های مختلف به هم و مدولار بودن، طبق نظم بهتری در کنار هم قرار گرفته و فقط یک بخش مشخص از منزل شما را اشغال می‌کند.

مبل مدل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال پورتر روی آن کلیک کنید.

با توجه به فضای کمتری که مبل ال اشغال می‌کند، فضاهای خالی در منزل افزایش پیدا کرده و به همین دلیل به راحتی می‌توانید در کنار مبلمان ال از انواع صندلی و کاناپه‌های راحتی استفاده کنید.

مبل مدل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال پورتر روی آن کلیک کنید.

مبلمان ال کمک می‌کند تا بتوانیم در یک فضای کوچک چیدمان‌های متنوع ایجاد کنیم و همچنین به دکوراسیون منزلمان نظم ببخشیم. اگر فضای بزرگ‌تری برای اتاق نشیمن در اختیار دارید. مبل ال برای تفکیک فضاها بسیار کاربردی و خوب است.

۷) فرم‌های مبلمان در سبک مبل ال شکل بسیار گسترده است

امروزه مبل مدل ال با حفظ هویت خود به صورت مبل‌های یو (U) شکل نیز در بازار موجود است، مبل‌های مانند مبل‌های ال شکل از کنار هم قرارگرفتن، مبلمانی بدون دسته تشکیل شده است که فرم نهایی آن‌ها پس از چیدمان شدن مبل‌ها کنار هم به شکل حرف یو زبان انگلیسی (U)  است.

خرید مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال هوگو روی آن کلیک کنید.

همانطور که می‌دانید مبل ال فقط از دو جهت منزل شما را محصور کرده درحالی که مبل یو از سه جهت این کار را انجام می‌دهد. به همین دلیل برای تفکیک فضا مبل‌های یو  شکل فضایی صمیمی‌تر و دنج‌تر را برای مشتری مهیا می‌کند.

بنابراین می‌توانیم مبل ال را سبکی از مبلمان معرفی کنیم که در آن دسته‌ها حذف شده و قسمت‌های مختلف مبل به هم متصل شده است. از این سبک مبل می‌توانید برای ایجاد هر فرم دلخواهی در مبلمان استفاده کرده و فضایی متناسب با سلیقه خود و سبک چیدمان منزلتان ایجاد کنید.

۸) کوسن و بالشتک در مبل ال به بهترین شکل قابل استفاده است

معمولا به دلیل فرم مبل ال و بزرگ بودن قسمت نشیمن آن، از کوسن‌ها در ابعاد مختلف برای برای پرکردن پشت و کمر کاربر و اِرگونومی سازی ( سازگار کردن محصول با انسان، راحت‌تر کردن استفاده کاربر از محصول) مبل‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این با استفاده از کوسن ها می‌توانید هارمونی‌های مختلف در رنگ مبلمان منزلتان ایجاد کنید. مثلا همه‌ی کوسن‌ها به یک رنگ و تعدادی از آن ها به رنگ متفاوت و تیز باشد. این تضاد رنگی تاکید را بر روی مبلمان افزایش داده و مبلمان شما نقطه‌ی کانونی اتاق نشیمن خواهد شد.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل چرم ال شکل Urban

۷۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل هارمونی

۶۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال هوگو

۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل هوگو

۷۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان

شاید تمایل داشته باشید دکوراسیونی مدرن و ایرانی داشته باشید، تغییر در طرح و جنس پارچه کوسن‌ها به شما این امکان را می‌دهد که دکوراسیون خود را به دکوراسیون ایرانی نزدیک کنید. برای ایرانی کردن سبک دکوراسیون منزلتان می‌توانید از پارچه‌های سنتی سوزن دوزی شده و ترمه برای کاور و روکش مبلمان منزل خود استفاده کنید.

خرید اینترنتی مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال چرم Haven روی آن کلیک کنید.

۹) مبل ال می‌تواند هر جنسی داشته باشد، از چرم گرفته تا پارچه‌ای

همانطور که گفتیم مبل ال می‌تواند در انواع سبک‌ها تولید شود، ممکن است شما به مبلمان چستر علاقه‌مند باشید، به راحتی می‌توانید مبل ال چستر چرم یا پارچه ای سفارش دهید زیرا این همه‌ی سبک‌های مبل‌های ال به خوبی در بازار یافت می‌شود.

خرید اینترنتی مبل ال
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال چرم  Haven روی آن کلیک کنید.

نکته‌ای که در مورد خرید مبل چرم باید حتما به آن دقت کنید این است که مبل چرم علیرغم این که به راحتی تمیز می‌شود به محافظت بسیار زیادی نیاز دارد. اول این که ممکن است پوسته پوسته شود، دوم چرم در مقابل اشعه یو وی آفتاف ترک برمیدارد و باید از آن به خوبی محافظت شود. چرا که باعث می شود چرم لطافت خود را از دست داده و در نتیجه ترک بردارد؛ بنابراین قدمی که برای نگهداری از چرم خود در این راستا باید بردارید این است که از تهویه مداوم و محافظی برای اشعه یو وی استفاده کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرم مدل Haven

۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرم Dekalb

۶۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرمی لوکا

۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرمی هوگو

۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان

برای مبل ال توصیه می‌شود از جنس پارچه ای استفاده کنید زیرا که اگر این مبل قرار است به طور مداوم مورد استفاده قرار بگیرد جنس پارچه دوام بیشتری خواهد داشت.

۱۰) قیمت مبل ال ارزان تر از سایر مبل‌ها می‌باشد

مبل ال ارزان تر از سایر مدل مبلمان هاست زیرا مبل ال ساده ۹ نفره در مقابل مبل‌های معمولی و ساده ۹ نفره ساختار ساده‌تری دارد بنابراین  مقدار زمان صرف شده برای ساخت آن، متریال، پارچه و چوب به کار رفته در ساختار مبل کمتر است و قیمت آن هم به نسبت کمتر از مبل های معمولی است. به طور کلی در بازار مبل های مشابه با قیمت‌های متفاوت در بازار عرضه میشود که علت تفاوت قیمت تفاوت برند و متریال استفاده شده در مبلمان است.

مبل ال مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال پورتر روی آن کلیک کنید.

شاید علت زیبایی مبل ال این است که در فرم و نحوه چیدمان منحصر به فرد و متفاوت با سایر مبلمان‌های مدرن دارد. مبل ال در طراحی مبلمان، نمونه کاملی از زندگی مدرن است، به همین علت در بین جوان‌ها طرفداران بیشتری دارد و زیرا می‌توانند با آن فضای شیک و امروزی‌تری ایجاد کنند.

مبل ال مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل مدل ال پورتر روی آن کلیک کنید.

اما قطعا همه می‌دانند که فقط با خرید این مبل و گذاشتن آن در گوشه سالن نمی‌توانند به دکوراسیون دلخواه و مناسب منزلشان دست پیدا کنند. برای اینکه زیبایی مبل ال در خانه بیشتر نمود پیدا کند باید نکاتی را رعایت کرد. مانند توجه به سبک، رنگ، طرح و غیره.

در ادامه نکاتی را که در خرید مبل ال باید به آن توجه کنید مختصرا بیان می‌کنیم.

  • انتخاب رنگ و طرح: رنگ و طرح مبلمان بهتر است ساده باشد. ساده بودن رنگ مبلمان به آزادی بصری فضا کمک می‌کند . شلوغ بودن مبل و یا حتی پرده منزل به دلیل این که فضای گسترده‌ای از اتاق نشیمن را به خود اختصاص داده‌اند، کل فضای نشیمن شما را شلوغ می‌کند و فضا تنگ و خفه کننده به نظر می‌رسد.
    اگر تمایل به تضاد رنگی دارید می‌توانید از رنگ‌های مکمل با دیگر اثاثیه و ساختار منزل (دیوار پوش,کف,پرده,روشنائی) بهره ببرید. این رنگ‌ها در کنار هم کنتراست زیبایی ایجاد می‌کنند.
    رنگ‌های خنثی برای مبل ال ایده جالبی است شما می‌توانید با کوسن‌های رنگی از بی روحی آن بکاهید. رنگ کوسن‌ها را می‌توانید هماهنگ با دیگر وسایل منزل انتخاب کنید.
  • مشخص کردن اندازه‌ها: قبل از خریدن مبل ال بهتر است طول و عرض مکانی که مبل در آن قرار می گیرد اندازه گیری کنید. مبل شما باید متناسب با فضایی که برای آن در نظر گرفته‌اید باشد نه بزرگتر و نه کوچکتر. با انجام این کار مبلی مناسب و مخصوص منزلتان خواهید داشت، درغیر این صورت ممکن است در جاگیری مبل دچار مشکل شوید.
  • ساختار مبل ال: گاه ساختار مبل ال از هر دو طرف محدود به دسته می شود و گاه از یک طرف مبل آزاد است. مبل‌هایی که از یک طرف آزاد هستند معمولا برای استراحت روزانه مانند تخت عمل می‌کنند و آزادی عمل بیشتری را به کاربر می‌دهند. از طرفی همان طور که گفتیم انواع مختلفی از سبک مبل ال مثل مبل های یو شکل نیز در بازار موجود است،باید مشخص کنید کدام مدل از مبلمان برای سبک دکوراسیون منزلتان مناسب است.
  • انتخاب پارچه: انتخاب پارچه مبل در هر نوع مبلمانی از اهمیت به سزایی برخودار است. زیرا پارچه مبل نقش بسیار مهمی در دوام مبل خواهد داشت. به طور مثال پارچه مبل را بهتر است از انواع ساتن انتخاب نکنید. زیرا این پارچه‌ها سر هستند و نشستن شما را دچار مشکل می‌کنند. همان طور که اشاره کردیم مبل چرم هم گزینه چندان مناسبی برای این سبک از مبلمان نیستند زیرا به دلیل استفاده زیاد از این سبک مبل امکان خراب شدن و پوسته پوسته شدن رویه مبل وجود دارد و همچنین این که چرم برای سالم ماندن به محافظت زیادی نیاز دارد. از طرفی تعمیر مبل چرم نیز کار هزینه بری است.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل Nygard

۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل آریا

۶۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال هوگو

۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرمی هوگو

۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان

همانطور که مطالعه کردید مبلمان ال برای هر سبک از منزل و هر مدل خانه ای چه کوچک و چه بزرگ مناسب است. نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که چگونه از مبل ال استفاده کنیم. شاید این مدل مبلمان برای منزل شما نیز بهترین گزینه باشد. شما می‌توانید مبل مدل ال خود را در هر سایز و اندازه‌ای از فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سفارش دهید. برای مشاهده انواع مدل جدید مبل ال پیشنهاد می‌کنم حتما به فروشگاه چی بچین سر بزنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی Kaira

۸,۳۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی مدرن Mitzi

۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Aron

۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان

امیدواریم این مطلب سوالات شما را در مورد مبل ال پاسخ داده  و شما در انتخاب مبلمان مناسب دکوراسیون منزلتان کمک کرده باشد. نظرات خود را از ما دریغ نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *