همه‌ی آنچه که باید در مورد مبل شزلون بدانید

مبل شزلون

اگر شما هم از طرفداران سبک کلاسیک باشید، حتما با مبل شزلون آشنایی دارید. قطع به یقین این مبل برای شما نیز یادآور سبک خانه‌های فرانسوی و صحنه‌های رمانتیک و عاشقانه‌ی فیلم‌های سینمایی اوایل تا اواسط قرن بیستم می‌باشد. ستاره‌های هالیوودی نه تنها در دنیای مد و فشن، بلکه در محبوبیت و ماندگاری برخی سبک‎های دکوراسیون داخلی و مبلمان نیز به طور جدی تاثیرگذار بوده‌اند. اگر نگاهی به دوران طلایی سینما بیندازید، حضور مبل شزلون در کنار بزرگترین ستاره‎های سینما همچون گلوریا سوانسون، جین هارلو و گرتا گاربو را خواهید دید.

مبل شزلون
مبل شزلون با قدمت طولانی خود اصالت خاصی به هر سبک دکوراسیونی می‌بخشد.

با اینکه قدمت مبل شزلون به دو، سه قرن گذشته برمی‌گردد اما با این وجود، تا به امروز حضور پیوسته‌ای در دکوراسیون خانه‌ها داشته است و هیچ گاه از مد نیافتاده و فراموش نشده است. البته ظاهر ساده و کلاسیک این مبل در طول‌ سالها‌ دچار تغییراتی شده است. خوشبختانه امروزه انواع سبک‎های مختلفی از آن در بازار موجود است که شما می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی خود مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید.

ما در مطلب انواع مبل مدل شزلون که برای تمامی اتاق‌های نشیمن کاربردی هستند را به شما معرفی کنیم. توجه کنید که تمامی مدل‌ مبل‌های شزلون که در این مطلب بررسی می‌شوند، توسط تیم چی بچین قابل سفارش و ساخت هستند و شما می‌توانید متناسب با ابعاد منزل‌تان بصورت اختصاصی این مدل مبل‌ها را سفارش‌سازی نمایید.

جهت سفارش هر یک از مدل‌های زیر و برآورد قیمت می‌توانید عکس مبل را از طریق واتس‌آپ یا تلگرام به شماره‌ همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ ارسال کنید و با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

مبل شزلون
تمامی مدل‌های مبلِ شزلون موجود در این مطلب توسط تیم چی بچین قابل ساخت و سفارش هستند.

در هر صورت همکاران ما در چی بچین به سرعت مبلمان شما را بررسی و به شما پاسخ می‌دهند. در ضمن مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان بوده و از این بابت هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد. همینطور ما در چی بچین امکان تعمیر هر گونه مدل مبل را ارائه داده‌ام. اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه‌ی تعمیرات مبل و هزینه‌های مربوط به آن دارید، می‌توانید با همین شماره تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

مبل شزلون
برای سفارش مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

برای سفارش انواع مدل مبل‌ شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ در تماس باشید.

مبل شزلون به چه نوع مبلی گفته می‌شود؟

مبل مدل شزلون در کشورهای انگلیسی زبان با نام chaise longue شناخته می‎شود و اگر شما می‌خواهید تا مدل‎های جذاب این سبک مبلمان را در سایت‌های انگلیسی پیدا کنید، باید با این اصطلاح به جستجوی آن بپردازید.

این اصطلاح از ترکیب دو کلمه‌ی “chaise” که در زبان فرانسوی به معنی صندلی می‌باشد و فعل “lounge” که در انگلیسی به معنی لم دادن است، تشکیل شده است.

البته این اصطلاح در زبان فرانسه به هر نوع صندلی کشیده گفته می‏شود و فقط مختص مبل شزلون نیست.

مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

مبل شزلون در واقع یک مبل راحتی به شکل یک صندلی کشیده می‌باشد که شما به راحتی می‌توانید پاهای خود را روی آن دراز کرده و استراحت کنید. معمولا فقط یک طرف از آن دسته دارد و پشتی آن کوتاه است.

مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

البته امروزه انواع طراحی‌های مختلفی از مبل مدل شزلون به بازار ارائه شده است و شما به راحتی می‌توانید این مبل را در هر طرح و رنگ پارچه‌ای سفارش دهید. خوشبختانه امکان ساخت تمامی مدل‌های متنوع از مبل شزلون در تیم چی بچین وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید تنها با تماس با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ هماهنگی‌های لازم جهت سفارش و ساخت آن را انجام دهید.

مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

البته اینکه بتوانید پارچه‌ای متناسب با سلیقه خودتان و دکوراسیون‌تان را برای سفارش مبل مدل شزلون پیدا کنید، کمی سخت بنظر می‌رسد. اما نگران نباشید. ما در چی بچین  با ارائه‌ی بیش از ۱۰۰۰ نوع طرح و رنگ پارچه برای مبل، کوسن و پرده شرایطی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید طرح و رنگ‌های متنوع را بصورت یکجا مشاهده کنید.

مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

با توجه به تنوع بالایی از پارچه مبلی در فروشگاه چی بچین وجود دارد، شما راحت‌تر می‌توانید طرح موردنظرتان را بیابید. برای این کار کافیست که تنها با کارشناسان ما به شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از آن‌ها دریافت کنید. علاوه بر این کارشناسان ما در فروشگاه چی بچین حضور دارند و با توجه به تجربه‌ی چندین ساله‌ی خود، می‌توانند بهترین راهنمایی ممکن را به شما بکنند و در نهایت شما مطابق سلیقه‌ی خودتان طرح و رنگ پارچه مبل شزلون را انتخاب کنید.

مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش هر نوع مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

انواع مدل مبل شزلون

مبل مدل شزلون با توجه به شکل و طراحی خود به سه دسته مریدین، رکامیر و Duchesse Brisée تقسیم‌بندی می‎شود.

مدل مریدین از واژه‎ی انگلیسی meridian که به معنی ظهر می‎باشد، گرفته شده است. در این مدل پشتی یا همان زیرسری مبل و دسته‌های آن فقط در یک طرف مبل قرار می‎گیرند و شکل نامتقارنی به مبل می‎دهند. این طراحی متداول‌ترین نوع مبل مدل شزلون است که همه‏ آن را می‎شناسند. مبل مریدین برای خواب بعد از ظهری فوق‌العاده راحت می‌باشد.

مبل شزلون
برای سفارش مبل مدل شزلون مریدین می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

در مدل رکامیر از مبل مدل شزلون شما با زیرسری در یک طرف و زیرپایی در طرف دیگر روبرو هستید.

همینطور این مدل هیچ دسته‌ای برای تکیه دادن ندارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این مدل برای اتاق‌های نشیمن و در ترکیب با مبل و صندل‌های دیگر می‌تواند بکار برده شود و ظاهر جذابی به اتاق نشیمن‌تان دهد.

مبل شزلون
برای سفارش مدل مبل شزلون رکامیر می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

در مدل Duchesse Brisée از مبل مدل شزلون شما با دو یا سه قسمت مجزا روبرو هستید که عموما دو صندلی و یک زیرپایی می‌باشد.

شما می‌توانید این قسمت‎ها را به صورت جداگانه استفاده کنید و یا اینکه بهم بچسبانید و به عنوان مبل مدل شزلون بکار ببرید.

برای سفارش این مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

تاریخچه مبل شزلون

گفته می‎شود که قدمت مبل مدل شزلون به حدود ۳۰۰۰ سال پیش و زادگاه آن به سلطنت مصر باستان برمی‌گردد. اولین نمونه از این مبل از چوب ساخته و با روکش‌های عاج و آبنوس تزئین می‎شد. پس از آن یونانیان، رومیان و چینی‌ها آن را پذیرفته و اکثرا در بزم‌های بعد شام از آن‌ها استفاده می‌کردند.

اما با این حال می‌توان گفت که این فرانسه و معمار و طراح معروف آقای Le Corbusier بود که ظاهر کلاسیکی به مبل مدل شزلون بخشید و آن را به شهرت رساند. در این دوره مبل مدل شزلون به نمادی از وضعیت اقتصادی مردم تبدیل شده بود و عموما فقط نجیب‌زادگان و اشراف از آن استفاده می‌کردند.

مبل شزلون
این مدل از مبل‌های شزلون می‌توانند انتخاب خوبی در کنار مبل سطنتی باشند.
مبل شزلون
برای سفارش مدل مبل شزلون سطنتی می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

نکته‌ی جالب در مورد مبل شزلون این است که این مدل مبل به طور سنتی با علم روانکاوی نیز ارتباط مستقیمی دارد و بسیاری از روانشناسان در طول درمان از این نوع صندلی‎ها استفاده می‌کنند که احتمالا در مطب‎ها آن‌ها را دیده‌اید.

نکاتی برای چیدمان مبل شزلون

شما می‌توانید از مبل شزلون در سالن‌ها، آپارتمان‌ها، دفاتر، اتاق نشیمن و پاسیوها استفاده کنید. روش‌های زیادی برای چیدمان مبل مدل شزلون در هر یک از این فضاها وجود دارند اما شما باید یک سری نکات را برای چیدمان آن‌ رعایت کنید. به یاد داشته باشید که مبل شزلون تنها برای نشستن یک نفر است و شما نمی‌توانید از آن بجای کاناپه یا صندلی‌های اتاق نشیمن استفاده کنید.

معمولا مبل مدل شزلون با قطعاتی مثل پاف، میز عسلی یا عثمانی ترکیب می‎شود و گوشه‎ی دنج و راحتی را می‌سازد.

مبل شزلون
شما می‌توانید با کمک مبل مدل شزلون گوشه‌ی دنجی را بسازید.

ترکیب مبل شزلون با کاناپه یا صندلی‌های اضافی نامتعارف بوده و ما آن را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. اما شما می‌توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون خود فضای نشیمن گرم و صمیمی را با آن‌ها در اتاق‌تان ایجاد کنید. اتاق‌های نشیمن زیر می‌توانند الهام‌بخش دکوراسیون شما باشند.

مبل شزلون
برای سفارش مبل مدل شزلون برای دکوراسیون اتاق نشیمن می‌توانید از تیم چی بچین کمک بگیرید.
مبل شزلون
امکان طراحی انواع رنگ‌های مختلف از مبل مدل شزلون در تیم چی بچین وجود دارد.

سعی کنید مدل مبل شزلون خود را هماهنگ با سبک دکوراسیون‌تان انتخاب کنید.

مطمئنا مدل کلاسیک مبل شزلون با فضاهای معاصر هماهنگی ندارد و حتی می‎تواند زشت و زننده بنظر برسد. خوشبختانه امروزه انواع مدل‌های مینیمال و مدرن از مبل شزلون در بازار موجود است که می‌توانند با سلیقه و دکوراسیون معاصر شما هماهنگ باشند. حتی مبل شزلون متناسب با پاسیوها نیز طراحی شده‌ است و دست شما برای انتخاب آن‌ها باز است.

مبل شزلون
اگر در مورد انتخاب نوع طرح و رنگ پارچه‌ی مبل شزلون‌ مردد هستید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع طراحی‌های مینیمال مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

همیشه سعی کنید با توجه به مدل مبل شزلون دکوراسیون اطراف آن را تزئین کنید. اگر مبل شما دارای طراحی پیچیده با الگوهای متنوع می‌باشد، لازم نیست که از کوسن‌ یا بالش‌های اضافی یا هر گونه لوازم تزئینی دیگر استفاده کنید. همینطور طراحی‎های مینیمالیستی مبل شزلون بهتر است که به همان شکل ساده و بی‌آلایش خود باقی بمانند.

مبل شزلون
سعی کنید مدل مبل شزلون‌تان را متناسب با سبک دکوراسیون‌ داخلی تان انتخاب کنید.
مبل شزلون
اگر فضای خانه‌تان بزرگ است، می‌توانید گوشه‌ای از آن را به مبل مدل شزلون اختصاص دهید.
مبل شزلون
شما می‌توانید مبل شزلون‌ را در انواع طرح و پارچه از چی بچین سفارش دهید.

به هنگام خرید مبل شزلون به راحتی آن نیز توجه کنید. با اینکه اکثرا طراحی‌های شیک برای مبل مدل شزلون در نظر گرفته می‎شوند اما عملکرد آن‌ها در اتاق نشیمن نیز بسیار مهم است.

مبل شزلون
برای اتاق نشیمن‌تان سعی کنید مدل راحت‌تری از مبل مدل شزلون را سفارش دهید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع طراحی‌های مبل مدل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

شما می‌توانید از این مبل در هر قسمتی از خانه که دوست دارید، استفاده کنید. اتاق نشیمن، اتاق مطالعه، اتاق خواب و حتی فضای باز حیاط نیز می‌تواند مکان مناسبی برای این مبل باشد.

مبل شزلون
یکی از کاربردهای اصلی مبل مدل شزلون در چیدمان اتاق‌ خواب می‌باشد.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل مدل شزلون اتاق خواب می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
یک مبل مدل شزلون می‌تواند انتخاب خوبی برای گوشه‎ی اتاق خواب‌تان باشد.
مبل شزلون
برای سفارش مبل شزلون اتاق نشیمن می‌توانید از کارشناسان حرفه‌ای چی بچین کمک بگیرید.
مبل شزلون
به هنگام انتخاب طرح و رنگ‌های بولد از مبل شزلون به هماهنگی آن با فضا نیز توجه کنید.
مبل شزلون
مبل شزلون می‌تواند فضای مناسبی را برای مطالعه‌ی شما فراهم کند.
مبل شزلون
برای سفارش انواع طراحی‌های مبل شزلون با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
امروزه امکان سفارش انواع طراحی‌های متنوع از مبل شزلون از تیم چی بچین وجود دارد.
مبل شزلون
ترکیب دو مبل شزلون در اتاق نشیمن می‌تواند چیدمان جذابی را بسازد.
مبل شزلون
راحتی مبل شزلون در اتاق‌های نشیمن بسیار مهم است. پس حتما به آن توجه کنید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
مبل شزلون
برای سفارش انواع مدل مبل شزلون می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با مبل شزلون و تاریخچه‎ی آن آشنا کنیم. مدل‌های خلاقانه و جدیدی از این مبل در بازار موجود است و شما می‌توانید با کمی گشت و گذار در سایت‌های مبلمان در اینترنت سایر مدل‌های مدرن و به روز را مشاهده نمایید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد مبل در منزل‌تان، اندازه‌ی مبل، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید.

اگر شما هم تصمیم به خرید مبل شزلون دارید اما در مورد طرح و رنگ آن مردد هستید، می‌توانید با کارشناسان ما به شماره تلفن همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس گرفته و از آن‌ها راهنمایی بگیرید. همینطور می‌توانید ساخت و سفارش هر سبک مبلمانی را از ما بخواهید. شما چه مدل مبل شزلونی را بیشتر می‌پسندید؟ بنظرتان چه دکوراسیونی با مبل شزلون جذاب‌تر است؟ اگر شما نیز نظر یا ایده‌ای در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم که آن‌ را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *