ایده‌های خلاقانه برای مخفی کردن شوفاژ در دکوراسیون‌

کاور شوفاژ

شوفاژها در هر دکوراسیونی ظاهر زشت و زنند‌ه‌ای به دکوراسیون می‌دهند اما به هر حال نمی‌توانیم آن‎ها را کنار بگذاریم چرا حضور آن‌ها برای گرما بخشیدن به فضای زندگی‌مان ضروری است. کاور شوفاژ از جمله ایده‌های خلاقانه‌ای است که در سال‌های اخیر بسیار ترند شده و تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کرده است. ما در ادامه ایده‌های جذابی را برای طراحی قاب شوفاژ به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند الهام‌بخش دکوراسیون‌تان باشند.

قاب شوفاژ

ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه کتاب ساده Industrial

۱۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول مدل Art Display

۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز جلو مبلی مربعی Profile

۱۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

کمد کشودار Acorn

۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان

با اینکه شوفاژها از جمله کاربردی‌ترین وسایل خانه‌ها هستند اما متاسفانه تاثیر بصری منفی بر روی طراحی داخلی دارند و از نظر زیبایی ممکن است مشکل‌ساز باشند. شاید بتوان گفت که کاور شوفاژ بهترین راه‌حل برای مقابله با این مشکل است که در عین پوشش سطح رویی شوفاژ این اجازه را می‌دهد که گرما در خانه جریان داشته باشد.

شما می‌توانید ایده‌های مختلفی را برای قاب شوفاژ بکار ببرید و بدون اینکه ظاهر شوفاژ اذیت‌تان کند، از گرمای آن لذت ببرید. علاوه بر این کاور شوفاژ سطح رویی را در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌تواند به ویترینی برای کالکشن عکس‌های خانوادگی یا آیتم‌های موردعلاقه‌تان تبدیل شود. ما در ادامه ایده‌های منحصربفردی را برای قاب شوفاژ به شما معرفی می‌کنیم که مطمئنا برای‌تان تازگی خواهند داشت.

مدل‌های مختلف کاور شوفاژ

۱. قاب شوفاژ چوبی

قاب چوبی یکی از گزینه‌های شما برای پوشش سطح رویی شوفاژ است که هم برای فضاهای مدرن و هم کلاسیک می‌تواند استفاده شود. نکته‌ی مهم این است که طراحی شوفاژ شما نباید به گونه‌ای باشد که مشکلی در راندمان شوفاژ ایجاد کند. مثلا در دکوراسیون زیر طراحی قاب به شکلی است که فضای کافی بین نرده‌ها گرما را به خوبی به بیرون هدایت می‌کند. همینطور این نوع طراحی، با تبدیل شوفاژ به کنسول، فضایی را برای نمایش لوازم تزئینی شما فراهم می‌کند.

طراحی قاب شوفاژ
قاب چوبی برای طراحی کاور شوفاژ

۲. کاور شوفاژ دومنظوره

با طراحی متفاوت قاب شوفاژ می‌توانید چندین استفاده‌ی مختلف از آن داشته باشید. مثلا در بخشی از کاور شوفاژ زیر فضای ذخیره‌سازی ایجاد شده است که ایده‌ی خوبی برای فضاهای کوچک است.

قاب شوفاژ
قاب شوفاژ با فضای ذخیره‌سازی

اگر به دنبال سفارشی‌سازی کاور شوفاژ خود هستید، می‌توانید چندین قفسه کتاب به آن اضافه کنید. به این ترتیب قاب شوفاژ شما می‌تواند هدف کاربردی‌تری داشته باشد.

قاب شوفاژ با قفسه کتاب
قاب شوفاژ با قفسه کتاب
قاب شوفاژ با فضای ذخیره سازی
قاب شوفاژ با فضای ذخیره سازی

۳. طراحی به سبک باروک

اگر به دنبال طراحی‌های منحصربفردی هستید، می‌توانید از انواع سبک‌های طراحی مختلف بدین منظور استفاده کنید. مثلا در قاب شوفاژ زیر از سبک باروک برای طراحی آن استفاده شده است. حضور چنین طراحی در دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی می‌تواند فضای اتاق‌تان را زیباتر نماید و شکل و روح جدیدی به آن ببخشد.

کاور شوفاژ
طراحی به سبک باروک کاور شوفاژ

۴. برای اتاق‌های کودک

شوفاژها ممکن است برای فرزند شما خطرآفرین باشند، به همین خاطر نصب کاور بر روی آن‌ها برای اتاق کودک ضروری است. همینطور آن‌ها می‌توانند کمی سبک و جذابیت به فضا ببخشند. نگاهی به کاور شوفاژ زیر با طراحی مخصوص آن برای اتاق کودک بیندازید.

طراحی کاور شوفاژ
طراحی کاور شوفاژ برای اتاق کودک

۵. طاقچه مینیمالیستی

اگر شوفاژ شما ظاهر زیاد ناخوشایندی ندارد یا مشکلی با آن ندارید، می‌توانید از پوشش کامل شوفاژتان صرفنظر کنید و تنها یک سطح رویی به آن اضافه نمایید. با این روش با کمترین هزینه می‌توانید فضای ذخیره‌سازی به دکوراسیون‌تان اضافه کنید و در عین حال زیبایی محیط اطراف شوفاژ را چندین برابر نمایید.

ساخت کاور شوفاژ
ساخت سطح رویی برای شوفاژ
ساخت سطح رویی برای شوفاژ
ساخت سطح رویی برای شوفاژ

۶. کاور شوفاژ آهنی

ایده‌ها برای کاور شوفاژ تمامی ندارد و شما می‌توانید از انواع متریال برای قاب آن استفاده کنید. مثلا کاور شوفاژ آهنی زیر حس و حال شومینه مانندی به فضا بخشیده و به قطعه منحصربفردی در فضا تبدیل شده است.

قاب شوفاژ آهنی
قاب شوفاژ آهنی

۷. طراحی کلاسیک کاور شوفاژ

زیبایی قاب شوفاژ زیر به درهای کاربردی آن است که دسترسی به شوفاژ را ساده‌تر می‌کند. در عین حال این کاور شوفاژ شبیه به کنسول بوده و بهترین راه برای پنهان کردن ظاهر ناخوشایند شوفاژ می‌باشد. قسمت بالایی نیز آن را به مکان مناسبی برای قرار دادن وسایل موردنظر تبدیل کرده است.

تبدیل شوفاژ به کنسول
تبدیل شوفاژ به کنسول

۸. تبدیل شوفاژ به شلف دیواری

اما یک ایده‌ی جالب برای استفاده‌ی بهینه از محل قرارگیری شوفاژ، تبدیل بخش بالایی آن به شلف دیواری است. اگر شوفاژ شما مثل شکل زیر در گوشه‌ای از فضا قرار گرفته است، بهترین ایده این است که آن را به شلف دیوار تبدیل کنید. به این ترتیب فضای کافی برای قرار دادن کتاب‌ها، وسایل موردعلاقه و آیتم‌های موردنظرتان خواهید داشت.

کاور شوفاژ
تبدیل شوفاژ به شلف دیواری

۹. تزئین سطح رویی کاور شوفاژ

شما می‌توانید اطراف شوفاژتان را مثل شومینه تزئین کنید. اگر فضای کافی در سطح رویی شوفاژ دارید، آن را با آینه یا چند گیاه گلدانی تزئین نمایید.

تزئین سطح رویی کاور شوفاژ
تزئین سطح رویی کاور شوفاژ

عکس زیر نیز ایده‌ی خوبی را برای تزئین قاب شوفاژ برای اتاق‌های پذیرایی و نشیمن می‌دهد.

تزئین سطح رویی کاور شوفاژ
کاور شوفاژ برای اتاق نشیمن

۱۰. کاور شوفاژ ورودی

اگه شوفاژ شما در ورودی خانه‌تان قرار دارد، می‌توانید با قاب مناسب و چندین آیتم از جمله چوب لباسی، صندلی یا نیمکت، سطحی برای قرار دادن کلیدها، فضایی برای قرارگیری کت و کیف‎‌ها آن را تزئین کنید و با کمی خلاقیت، پیش نمایشی را از دکوراسیون داخلی‌ خود به مهمانان‌‌تان ارائه دهید.

کاور شوفاژ
کاور شوفاژ ورودی
کاور شوفاژ ورودی
کاور شوفاژ ورودی
کاور شوفاژ ورودی
کاور شوفاژ ورودی

۱۱. قرار دادن میز جلو شوفاژ

یکی دیگر از ایده‌هایی برای مخفی کردن شوفاژ می‌تواند با کمک میز اتفاق بیفتد. نگاهی به عکس‌های زیر بیندازید.

قرار دادن میز جلو شوفاژ
قرار دادن میز جلو شوفاژ

 

ما در این مطلب سعی کردیم ایده‌های خلاقانه‌ای را برای پنهان کردن شوفاژ در خانه‌ها به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید با کمی گشت و گذار در سایت‌های مختلف عکس‌های بیشتری از این ایده‌ها را ببینید. سعی کنید از استعداد و نبوغ خود استفاده کنید تا بتوانید دکوراسیون منحصربفردی را برای خودتان بسازید.

ناموجود
۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه فلزی دکوری Profile

۱۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز تلویزیون فلزی Profile

۱۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان

اگر به دنبال تغییرات اساسی در دکوراسیون‌ منزل‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنم که حتما سری به فروشگاه آنلاین چی بچین بزنید. انواع مبلمان در فروشگاه آنلاین موجود هستند که می‌توانند رنگ و روح تازه‌ای به دکورتان دهند. علاوه بر این ما برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفته‌‎ایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با کارشناسان ما از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان برای هر فضایی استفاده کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Andes

۳۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Andes

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل هارمونی

۶۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرمی هوگو

۷۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان

حالا شما برای ما بنویسید؛ کدوم کاور شوفاز برای‌تان جذاب‌تر است؟ چه ایده‌ی دیگری برای پنهان کردن شوفاژ به ذهن‌تان می‌رسد. خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه برای “ایده‌های خلاقانه برای مخفی کردن شوفاژ در دکوراسیون‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *