۱۲ ایده‌ی خلاقانه برای تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری

تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری

فضای ناهارخوری در کنار آشپزخانه می‌تواند به عنوان قلب تپنده خانه در نظر گرفته شود. اینجا جایی است که قرار است از خوردن غذاهای لذیذ لذت ببرید و تایم خوشی را در کنار اعضای خانواده‌تان سپری کنید. دیوارهای اطراف میز ناهارخوری این امکان را به شما می‌دهند که فضای منحصربفردی را بسازید و ایده‌های متنوعی را در این فضا پیاده‌سازی نمایید. خوشبختانه در حال حاضر ایده‌های متنوعی برای تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری وجود دارد که می‌توانید متناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل‌تان یکی از آن‌ها اجرا کنید. پیشنهاد می‌کنم ادامه مطلب را از دست ندهید.

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ایده‌هایی برای تزئین دیوار پشت میز ناهار خوری صحبت کنیم، به این نکته اشاره کنیم که امکان خرید انواع مبلمان اعم از میز و صندلی ناهارخوری در فروشگاه آنلاین چی بچین فراهم شده است. شما عزیزان می‌توانید انواع مبل راحتی، میز و صندلی ناهارخوری، انواع میز جلو مبلی و هزاران مبلمان موردنیاز منزل‌تان را در سبک و اندازه‌ای متناسب با منزل‌تان از این فروشگاه سفارش دهید.

تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری

۱. انتخاب رنگ‌های تیره

تغییر رنگ دیوار سریع‌ترین راه برای تزئین دیوار پشت میز ناهارخوری است که می‌تواند رنگ و روح تازه‌ای به دکوراسیون‌تان ببخشد. البته قبل از انتخاب رنگ برای فضای خود بهتر است در مورد تاثیر رنگ‌ها بر روحیه افراد اطلاعات کافی را بدست آورید. انتخاب رنگ‌های تیره برای تزئین دیوار پشت میز ناهارخوری بسیار ترند بوده و می‌تواند انتخاب خوبی بدین منظور باشد.

انتخاب رنگ‌های تیره
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با رنگ‌های تیره
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با رنگ‌های تیره
تزیین دیوار میز ناهار خوری با رنگ‌های تیره
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با رنگ‌های تیره
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با رنگ‌های تیره

۲. انتخاب کاغذ دیواری‌های با طراحی جسورانه

اگر دوست دارید جزئیات بصری خاصی را به فضای ناهارخوری خود اضافه کنید، می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با طراحی جسورانه مثل گل و گیاه کمک بگیرید. کاغذ دیواری چه با طراحی ساده چه با طراحی پیچیده انتخاب خوبی برای تزیین دیوار اتاق ناهارخوری است.

انتخاب کاغذ دیواری‌های با طراحی جسورانه
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با کاغذ دیواری
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با کاغذ دیواری
تزیین دیوار میز ناهار خوری با کاغذ دیواری

۳. استفاده از آینه‌ها برای دیوارها

اگر بنظرتان نور ور روشنایی فضای ناهارخوری‌تان کم است، می‌توانید از آینه‌ها استفاده کنید. آینه‌ها با انعکاس نور فضا را پرنورتر کرده و آن را روشن‌تر و درخشان‌تر نشان می‌دهند. ایده‌های متنوعی برای استفاده از آینه‌ جهت تزئین دیوارهای ناهارخوری وجود دارد که در زیر تعدادی از آن‌ها را در دکوراسیون‌های مختلف مشاهده می‌کنید.

استفاده از آینه‌ها برای دیوارها
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با آینه

توجه کنید که آینه‌ کاری که تمامی سطح دیوار را بپوشاند، بیشتر برای فضاهای ناهارخوری بزرگ مناسب‎ است.

استفاده از آینه‌ها برای تزئین دیوار پشت میزناهارخوری
تزیین دیوار اتاق ناهارخوری با آینه
استفاده از آینه‌ها برای تزئین دیوار پشت میزناهارخوری
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با آینه

۴. تزئین دیوارها با تابلوهای کلاسیک

برای اتاق‌های ناهارخوری رسمی با حس و حال کلاسیک و سنتی می‌توانید از تابلوهای کلاسیک برای تزئین دیوار پشت میز ناهارخوری استفاده کنید. فقط توجه کتید که تابلوهای شما از نظر مقیاس با دیوار هماهنگ باشد. تابلوهای خود را به گونه‌ای روی دیوار قرار دهید که نقطه مرکزی آن هم سطح چشم باشند. اگر قرار است که چندین تابلو کوچک را روی دیوار نصب کنید، بهتر است که آن‌ها را به صورت یک قطعه واحد در نظر بگیرید.

تزئین دیوارها با تابلوهای کلاسیک
تزیین دیوار اتاق ناهارخوری با تابلو

۵. تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با آثار هنری

انتخاب آثار هنری ایده‌ی بسیار جذابی برای تزئین دیوارهای اطراف میز ناهارخوری است چرا که قرار است مدت طولانی در این فضا بنشینید. بنابراین باید ایده‌ای را انتخاب کنید که بتوانید در موقع صرف غذا از آن لذت ببرید. شما می‌توانید از بشقاب‌های دیواری، سبد یا دیگر آثار هنری بدین منظور استفاده کنید.

تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با آثار هنری
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با آثار هنری

۶. ایجاد قفسه‌های دکوری

کابینت و فضاهای ذخیره‌سازی می‌توانند به عنوان مکمل میز ناهارخوری شما عمل کنند. با اینکه در حال حاضر بوفه‌هایی با مدل‌های مختلف در بازار موجود هستند که می‌توانند برای تزئین اطراف میز ناهارخوری بکار برده شوند؛ اما ایجاد قفسه‌های دکوری بر روی دیوار ایده‌ی جدیدتری است. شما می‌توانید برای تزئین قفسه‌های خود از ظروف مختلف در کنار اقلام مورد علاقه و عکس‌های خانوادگی‌تان استفاده کنید.

ایجاد قفسه‌های دکوری
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با قفسه‌های دکوری
ایجاد قفسه‌های دکوری
تزیین دیوار کنار میز ناهارخوری با قفسه‌های دکوری

۷. آویزان کردن پارچه‌های نقش‌دار

یکی دیگر از جدیدترین ایده‌ها برای تزئین اطراف میز ناهارخوری، آویزان کردن پارچه‌های نقش‌دار بر روی دیوار می‌باشد. این ایده می‌تواند یکنواختی دیوارهای خالی اتاق را از بین ببرد و تاثیر مثبتی بر فضای زندگی شما داشته باشد.

آویزان کردن پارچه‌های نقش‌دار
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با آویزان کردن پارچه‌های نقش‌دار

۸. استفاده از عکس‌های سیاه و سفید خانوادگی

اگر نگاهی دقیق‌تر به خانه‌تان بیندازید، متوجه خواهید شد که این خانواده است که به محيط خانه صفا و صميميت و آرامش می‌بخشد. اگر به دنبال فضای شخصی‌سازی شده هستید، دیوارهای ناهارخوری می‌تواند فضای خوبی را برای آویزان کردن وسایل شخصی به شما دهد. مثلا شما می‌توانید دیوار ناهارخوری خود را با عکس‌های خانوادگی با تم رنگی یکسان تزئین کنید و یک دیوار گالری جذاب برای خودتان بسازید. عکس‌ها می‌تواند تصاویری از سفرهای شما، پرتره‌های خانوادگی یا عکس‌هایی با دوستان‌تان باشد.

استفاده از عکس‌های سیاه و سفید خانوادگی
استفاده از عکس‌های سیاه و سفید خانوادگی

البته اگر آویزان کردن عکس‌های خانوادگی برای شما زیاد جالب توجه نیست، می‌توانید تابلوهایی با شعارهای مختلف، سبک‌های متفاوت یا نقاشی‌های معروف را چاپ کنید و آن را در ترکیب با هم از دیوار اتاق‌تان آویزان نمایید. دیوار گالری یکی از کم هزینه‌ترین راه‌ها برای ایجاد جلوه‌ای شیک در اتاق ناهارخوری است. فقط پیشنهاد می‌کنیم که از یک تم مشترک در تابلوها یا آثار هنری خود استفاده کنید تا بتوانید انسجام فضا را حفظ نمایید.

ایجاد دیوار گالری هنری
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با دیوار گالری هنری

۹. نورپردازی با نئون یا ریسه‌های تزئینی

اگر به دنبال ایده‌ی جدیدتری هستید، می‌توانید از لامپ ئنون یا ریسه‌های تزئینی کمک بگیرید و حس و حال رستوران یا کافه به فضای خود ببخشید.

نورپردازی با نئون یا ریسه‌های تزئینی
تزیین دیوار کنار میز ناهارخوری با نئون یا ریسه‌های تزئینی

۱۰. رنگ‌آمیزی دیوار به شکل هندسی

بجای رنگ کردن کل دیوار پشت میز ناهارخوری شاید مایل باشید که با کمک رنگ‌ها شکل‌های هندسی خاصی بر روی دیوار طراحی کنید. این ایده‌ فوق‌العاده جذاب بوده و با کمترین هزینه می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید.

رنگ‌آمیزی دیوار با شکل هندسی
رنگ‌آمیزی دیوار با شکل هندسی

۱۱. تزیین دیوار بالای میز ناهار خوری با کاشی

استفاده از کاشی‌هایی با الگوهای متنوع در فضای ناهارخوری از جمله ایده‌هایی است که به کمک آن می‌توانید جذابیت خاصی به فضای ناهارخوری خود بدهید. برای یک طراحی جسورانه به دنبال الگوهای جالب با تم رنگی خاص باشید. نگاهی به دکوراسیون زیر بیندازید.

تزئین دیوار ناهارخوری با کاشی
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با کاشی

۱۲. آویزان کردن گل و گیاه

گیاهان می‌تواند طراوت و تازگی به فضای ناهارخوری ببخشند. آویزان کردن گلدان‌ها از دیوار یا سقف می‌تواند روشی عالی برای تزئین فضای ناهارخوری شما باشد.

آویزان کردن گل و گیاه
تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری با گل و گیاه

ما در این مطلب از مجله چی بچین ایده‌های متنوعی را برای تزئین دیوار پشت میز ناهار خوری با شما به اشتراک گذاشتیم. امیدواریم که با الهام از این نکات و عکس‌ها بتوانید دکوراسیونی زیبایی را برای خودتان ایجاد نمایید. اگر به دنبال خرید میز و صندلی ناهارخوری برای فضای خانه‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنم سری به فروشگاه آنلاین مبلمان چی بچین بزنید. انواع میز و صندلی در طراحی‌های متنوع موجود است که می‌تواند مکمل دکوراسیون شما باشد. البته امکان سفارش هر مدل میز و صندلی نیز وجود دارد و کافیست شما عکس مبل موردنظرتان را از طریق واتس‌آپ برای کارشناسان ما بفرستید.

ما در بالا سعی کردیم که مفیدترین و بدردبخورترین نکات برای تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز در این باره نظری یا پیشنهادی دارید، می‌توانید آن‌ها را با در میان بگذارید.

2 دیدگاه برای “۱۲ ایده‌ی خلاقانه برای تزیین دیوار پشت میز ناهار خوری

  1. اتاق فرار انیگما گفته:

    من از ایده اویزون کردن گل و گیاه واقعا خوشم اومد و حتما اجراش میکنم ممنون بابت سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *