چند ترفند ساده برای تعمیر مبل پارچه ای در منزل

تعمیر مبل پارچه ای در منزل

مبل پارچه‌ای یکی دیگر از رایج‌ترین انتخاب‌های مردم به هنگام خرید مبل می‌باشد. مطمئنا راحتی، رنگ و الگوهای متنوع، قیمت مناسب و دوام بالا از ویژگی‌هایی است که باعث محبوبیت مبلمان پارچه‌ای شده است. متاسفانه مبل پارچه‌ای همانند مبلمان چرمی در معرض خطراتی همچون سایش، پارگی و سوختگی قرار دارد. ولی خبر خوب این است که تعمیر مبل پارچه ای در منزل برای بعضی از آسیب‌ها امکانپذیر است. ما در ادامه برخی از روش‌های تعمیر مبل در منزل را معرفی کرده‌ایم.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل دو نفره Rennes

۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل سه نفره Norfolk

۳۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل تک نفره Catalan

۱۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Andes

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

تعمیر مبل پارچه ای در منزل

تعمیر پارگی مبل پارچه‌ای

متاسفانه مبلمان پارچه‌ای در دراز مدت و به علت استفاده‌ی مداوم ممکن است شکل و ظاهر اولیه‌ی خود را از دست دهد و همین می‌تواند درز و شکاف‌هایی را در تشک و پشتی‌های مبل ایجاد کند. خوشبختانه شما می‌توانید این پارگی و شکاف‌ها را در منزل تعمیر کنید و ظاهر خوشایندتری به مبل‌تان دهید. شما برای تعمیر پارگی مبل پارچه‌ای به مقداری پارچه‌ی جین و چسب پارچه‌ نیاز دارید. البته شما می‌توانید از پارچه‌های برزنت یا موسلین نیز بجای پارچه‌ی جین استفاده کنید.

بدین منظور باید مراحل زیر را طی کنید:

۱) پارچه مورنظر را برش داده و در زیر پارگی قرار دهید.

پارچه‌ای جین، برزنت یا موسلین را برش دهید. اندازه‌ی پارچه باید از میزان پارگی مبل بزرگتر باشد. بعد از آن پارچه را در زیر پارگی قرار دهید. تمامی این مراحل را با دقت و به آرامی انجام دهید تا آسیب بیشتری به مبل وارد نکنید.

۲) روی لبه‌های پارگی چسب بزنید.

نخ‌هایی که از پارگی مبل بیرون زده‌اند را با قیچی بچینید. این کار برای تمیزی بیشتر انجام می‌پذیرد و کمک می‌کند تا ترمیم مبل شما حرفه‌ای بنظر برسد. در مرحله‌‎ی بعدی شما باید لایه‌ی نازکی از چسب پارچه‌ای را روی لبه‌های پارگی بکشید، به طوری که لبه‌ها را به طور کامل بپوشاند. سپس و با فشار روی این ناحیه این دو قسمت را به هم بچسانید و صبر کنید تا خشک شود.

تعمیر مبل در منزل
تعمیر پارگی مبل پارچه‌ای

اما اگر میزان پارگی مبل پارچه‌ای شما به گونه‌ای است که امکان ترمیم آن در خانه میسر نیست…

پس بهتر است که با ما تماس بگیرید و تعمیر آن را به دست کارشناسان خبره و هنرمند چی بچین بسپارید. مطمئن باشید که کارشناسان ما با توجه به تجربه‌ی بالایی که در این زمینه دارند، بصورت حرفه‌ای مبل شما را بازسازی کرده و آن را نونوار به شما تحویل خواهند داد. کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و جزئیات کافی در مورد نحوه‌ی تعمیر و هزینه‌های آن را بدست آورید. همینطور می‌توانید از طریق واتس آپ نیز با ما در ارتباط باشید. توجه کنید که هیچ هزینه‌ای از بابت برآورد قیمت از شما دریافت نخواهد شد و هزینه‌ی مشاوره رایگان است.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال پایه دار Haven

۷۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال Eddy

۷۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال Clement

۷۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال آریا

۵۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

تعویض روکش مبل در منزل

در صورتی که میزان پارگی مبل شما زیاد باشد، بهترین راه‌حل تعویض روکش آن می‌باشد. به این ترتیب شما می‌توانید با صرف هزینه‎‌ی کمتر ظاهر جدیدی به مبل‌تان دهید و حس و حال نویی به دکوراسیون‌تان ببخشید.

تعمیر مبل پارچه ای در منزل
تعمیر مبل پارچه ای در منزل

البته شما برای تعویض روکش مبل به پارچه مبلی جدید و ابزارهایی مثل گاز انبر، قیچی، منگنه و سوزن منگنه، سوزن ته گرد، چرخ خیاطی و نخ مخصوص و کمی شور و و علاقه نیاز دارید. اما مراحل تعویض روکش مبل در منزل…

۱) روکش قدیمی مبل را جدا کنید

در نخستین مرحله از تعمیر مبل پارچه ای در منزل شما باید روکش قدیمی مبل را بدون هیچ آسیبی به آن‌ها جدا کنید تا کار برای برش و دوخت پارچه جدید را شروع کنید. نکته‌ی مهم در این مرحله این است که شما باید دقیقا بدانید که هر بخشی که جدا می‌کنید، دقیقا مربوط به کدام قسمت از مبل است. چرا که این پارچه‌های قدیمی الگویی برای برش روکش جدید خواهند بود. مثلا شما می‌توانید هر پارچه را علامت‌گذاری کنید یا از آن‌ها عکس بگیرید.

۲) پارچه‌ی جدید را برش بزنید

پیشنهاد می‌کنیم که پارچه مبلی جدیدی که خریداری کرده‌اید را روی زمین پهن کنید و از روی پارچه‌های قدیمی الگوهای جدید را برش بزنید. اگر طرح پارچه‎‌ی شما ساده باشد، می‌توانید آن را از هر زاویه‌ای که مایل باشید، برش بزنید اما در مورد پارچه‌هایی با الگوهای خاص باید به نحوه‎‌ی قرارگیری آن‌ها در کنار هم نیز توجه کنید. سعی کنید الگوهای جدید را بزرگتر از اندازه‌های قدیمی برش بزنید.

۳) الگوهای جدید را بهم بدوزید

در مرحله‌ی آخر شما باید الگوهای جدید را بهم بدوزید. برای اینکه اشتباهی رخ ندهد، بهتر است که الگوهای جدید را روی مبل قرار دهید و سپس آن‌ها را بهم وصل کرده و بدوزید.

تعمیر مبل در منزل
تعمیر مبل پارچه ای در منزل

البته اینکه شما خودتان بخواهید، پارچه مبلی‌تان را تعویض کنید، ممکن است برایتان کمی دشوار و سخت بنظر برسد. مخصوصا در مورد مبلمان سلطنتی با طراحی خاص‌شان، امکان تعویض روکش آن‌ها به تنهایی در خانه وجود ندارد. در این صورت تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توانند به شما کمک کنند. تعویض روکش مبل تنها یکی از خدمات چی بچین می‌باشد که می‌تواند ظاهر جدید و نویی به مبل‌تان دهد.

خوشبختانه مجموعه چی بچین به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تعمیر مبل، با ارائه‌ی بیش از ۱۰۰۰ نوع طرح و رنگ پارچه مبلی و پرده‌ای، شرایطی را برای مشتری‌ها فراهم نموده است که بتوانند به راحتی طرح و رنگ‌های متنوعی از پارچه‌ی مبلی‌ها را مشاهده و از بین آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنند.

علاوه بر این شما می‎توانید از مشاوره رایگان کارشناسان چی بچین نیز کمک بگیرید و با سلیقه‌ی خودتان طرح و رنگ مناسبی از پارچه را برای دکوراسیون‌تان انتخاب کنید. چیزی که در کمتر شرکت ارائه‌دهنده خدمات تعمیر مبل دیده می‌شود!

اگر به دنبال خرید پارچه مبلی هستید، می‌توانید سری به فروشگاه جهت مشاوره ما بزنید. شما می‌توانید جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

توجه کنید که تعویض پارچه مبلی از نظر اقتصادی نسبت به خرید مبل به صرفه‌تر بوده و می‌تواند مانع هزینه‌های اضافی‌تر شود. علاوه بر این شما با تعویض روکش مبل می‌توانید شکل تازه‌ای به دکوراسیون‌تان ببخشید.

ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه نردبانی Narrow

۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه چوبی مدل Industrial

۲۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی Acorn

۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز پادیواری Mid-Century

۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان

برای تعمیرات دیگر مبل چه باید کرد؟

متاسفانه امکان تعمیر تمامی آسیب‌های وارده به مبل در منزل وجود ندارد و شما باید آن را به دست تعمیرکاران مبل بسپارید. در صورت مواجه شدن با پوسیدگی یا خراب شدن پارچه مبلی و اسکلت مبل، نشست فوم و اسفنج یا همان فرورفتگی مبل، شکستگی یا خراش اسکلت و صدای فنربندی و شل شدگی تسمه‌های داخلی مبلمان بهتر است که با  کارشناسان ما تماس بگیرید و در مورد نحوه سفارش تعمیر مبل سوالات را بپرسید.

توجه کنید که در مرحله‎‌ی اول شما باید عکس مبلمان موردنظر شما را از طریق واتس‌آپ برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما در چی بچین مبلمان شما رو بررسی کرده و به شما خواهند گفت که آیا مبلمان شما قابل تعمیر است یا نه! در ضمن مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان بوده و از این بابت هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه دکوری فلزی Profile

۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبلی Profile

۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبل Art Display

۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی مدرن Industrial

۱۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان

ما در این مطلب سعی کردیم متدهای متداول برای تعمیر مبل پارچه ای در منزل را به شما معرفی کنیم. حتما به هنگام خرید مبلمان در مورد کیفیت مبلمان‌تان تحقیق کنید تا بتوانید سال‌های سال از آن استفاده کنید. همینطور اگر قصد خرید مبل جدیدی را دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید. انواع جدیدترین مدل‌های مبل در این فروشگاه موجود است که می‌توانید آن‌ها را متناسب با منزل‌تان سفارش دهید.

شما چه تجربه‌ای از تعمیر مبل در منزل دارید؟ تعمیر مبل پارچه ای در منزل را پیشنهاد می‌کنید یا بهتر است آن را به متخصصان آن بسپاریم؟ شما می‌توانید هر نظر، پیشنهاد یا تجربه‌ای که در این باره دارید را در زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید.

4 دیدگاه برای “چند ترفند ساده برای تعمیر مبل پارچه ای در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *