چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی: محل مناسب برای آینه و کنسول در پذیرایی خانه کجاست؟

چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

حتما خودتان نیز می‌دانید که اصول و قواعد طراحی داخلی زیاد است و عدم رعایت آن‌ها می‌تواند فضای ناخوشایندی را برای شما بسازد. چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی یکی از مواردی است که می‌تواند بر روی زیبایی فضای شما تاثیرگذار باشد. اما آیا می‌دانید مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی به چه شکلی است؟

ما در این مطلب نحوه چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی و نکات مربوط به آن را به شما توضیح داده‌ایم. اگر می‌خواهید زیباترین نقطه از پذیرایی را با این المان‌ها دکوراسیون کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول مدل Art Display

۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۲۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی Acorn

۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول شیشه ای Streamline

۱۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان

چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

هیچ چیز به اندازه آینه و کنسول نمی‌تواند به فضای شما روح ببخشد. آینه و کنسول می‌توانند در خانه به‌ عنوان یک کانون توجه عمل کرده و گوشه‌ای شیک و دوست‌داشتنی برای‌تان به وجود آورد. علاوه‌ بر این، کنسول فضای ذخیره‌سازی فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند. البته باید توجه داشته باشید که همه این موارد زمانی اتفاق می‌افتد که چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی منزلتان به درستی انجام شود.

رایج‌ترین مکان برای چیدمان آینه و کنسول در خانه، نزدیک درب ورودی است. مخصوصا امروزه طراحی‌های پلان باز باعث شده است که بسیاری از درهای ورودی مستقیماً به پذیرایی باز شوند و شما به آینه و کنسول می‌توانید ورودی خانه را از پذیرایی جدا کنید. با قرار دادن آینه و کنسول در بخش نزدیک به ورودی خانه، علاوه‌ بر اینکه از یک فضای کاملا بی‌روح، فضای دلنشینی را به وجود می‌آورید؛ می‎توانید این فضا را به محل مناسب و جذابی برای ورود و خوش‌آمدگویی به اهالی منزل یا میهمانان تبدیل کنید.

چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

شما می‌توانید حتی از میز کنسول در ورودی خانه برای قرار دادن کلید، دستکش یا کیف پول هم استفاده نمایید تا موقع خروج از منزل با دیدن آینه و کنسول به یاد وسایل موردنیازتان در آن بیفتید. اما مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی به چه شکلی است؟ پیشنهاد می‌کنم که بخش بعدی را مطالعه کنید.

محل مناسب آینه کنسول در پذیرایی کجاست؟

این‌که آینه و کنسول را کجا قرار دهید، تصمیم کاملاً شخصی است. به عبارت دیگر، شما می‌توانید آینه و کنسول را در هر نقطه از پذیرایی که خواستید، قرار دهید. پس هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد. با این حال، کارشناسان و طراحان داخلی چندین نقطه در خانه و پذیرایی‌اش را مشخص کرده‌اند که آینه و کنسول می‌توانند در آن‌جا بهترین عملکرد را داشته باشد.

پشت میز ناهارخوری

امروزه طراحی پلان باز خانه‌ها باعث شده است که بسیاری از فضاها از جمله ورودی، ناهارخوری و نشیمن ترکیب شوند و یک فضای مشترک برای همگی داشته باشیم. در چنین طراحی‌های تفکیک‌ فضاها از هم اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از ایده‌هایی که به کمک آن می‌توانید فضای ناهارخوری را از نشیمن جدا کنید، قرار دادن آینه کنسول پشت میز ناهارخوری است. نگاهی به چیدمان آینه کنسول در دکوراسیون زیر بیندازید.

چیدمان آینه کنسول برای پذیرایی

کنار فضای نشیمن

قرار دادن آینه و کنسول در کنار مبلمان در پذیرایی می‌تواند زیبایی و جذابیت این فضا را بیشتر کند. توجه داشته باشید که در این صورت باید سبک و طراحی آینه و کنسول با مبلمانتان هماهنگ باشد تا هارمونی حفظ شود. اگر نمی‌خواهید آینه کنسول‌تان فضای زیادی از پذیرایی را به خود مشغول کند، می‌توانید آن را به یکی از دیوارهای کنار مبلمان بچسبانید.

چیدمان آینه و کنسول در اتاق نشیمن

آینه و میز کنسول بهترین المان برای پر کردن فضاهای خالی کنار مبلمان هستند. اگر بتوانید دیوار را مطابق با طرح و سبک آینه و میز کنسول هم رنگ‌آمیزی کنید یا از استیکرها و کاغذ‌های دیواری استفاده کنید، قطعا فضای جذاب‌تری در اختیار خواهید داشت. دیوار آجری قرمز یا سفید یک گزینه دلنشین برای دیوار پشت آینه و میز کنسول است.

پشت مبل

یکی از نقاطی که این روزها بسیاری از طراحان برای چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی در نظر می‌گیرند، پشت مبل است. اگر چیدمان مبل‌هایتان به‌گونه‌ای است که فضای خالی در پشت مبل وجود دارد، می‌توانید آینه و میز کنسول را در آن‌جا قرار دهید. بهتر است فضای خالی بین مبل و دیوار زیاد باشد تا میز کنسول بتواند به خوبی خود را به نمایش بگذارد.

چیدمان آینه کنسول برای پذیرایی

گوشه‌ی اتاق

شما می‌توانید با استفاده از آینه و کنسول گوشه‌ای از پذیرایی را به محل دنجی برای مطالعه تبدیل کنید. البته این ایده در صورتی می‌توان کارساز باشد که پذیرایی شما بزرگ و جادار باشد.

چیدمان آینه کنسول برای پذیرایی

اگر قصد خرید میز کنسول را دارید، پیشنهاد می‌کنم حتما سری به فروشگاه آنلاین چی بچین بزنید. انواع میز کنسول در این فروشگاه موجود است که به راحتی می‌توانید طراحی مدنظرتان را بیابید.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول جدید Streamline

۱۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول چوبی Nolan

۱۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول سفید Nolan

۱۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول چوبی Emmerson

۱۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان

نحوه‌ی تزئین آینه کنسول در پذیرایی

پس از انتخاب مکان مناسب برای چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی، حالا نوبت آن است که میز کنسول را با اقلام مختلف از جمله آینه بچینید. روش‌های مختلفی برای چیدمان میز کنسول وجود دارد؛ ولی یک نقطه مشترک در تمامی این روش‌ها وجود دارد و آن نقطه مشترک این است که باید یک المان به‌عنوان لنگر در مرکز میز کنسول قرار بگیرد. در این مورد، لنگر ما همان آینه‌مان است. آینه باید دقیقا در وسط میز کنسول قرار بگیرد.

شما می‌توانید با اضافه کردن المان‌های دیگر روح تازه‌ای به میز کنسول و آینه ببخشید. افزودن المان‌های دیگر بستگی به سبک و طراحی میز کنسول و دکوراسیون منزلتان دارد. یک آباژور کوچک، گلدان قدیمی، یک گلدان حاوی گل و گیاه کوچک یا حتی وسایل عتیقه مثل تلفن قدیمی می‌تواند جزو گزینه‌های مناسب برای گذاشتن روی میز کنسول و کنار آینه باشد.

نحوه‌ی تزئین آینه کنسول در پذیرایی

ایده‌های زیادی برای نحوه چیدمان آینه و میز کنسول در پذیرایی وجود دارد. همان‌طور که در بالا گفتیم سه نقطه ورودی، اتاق نشیمن و پشت مبل از جمله محل‌های مناسب قرار دادن این المان زیباست. در زیر هر سه این مناطق را بررسی کرده و ایده‌هایی برای بهتر شدن فضای موردنظرتان ارائه می‌دهیم.

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که آینه و کنسول را نزدیکی در ورودی قرار دهند تا علاوه بر جذاب ساختن اطراف درب ورودی، کاربرد بیشتری برایشان داشته باشد. زیرا این المان می‌تواند وسایل زیادی را در خود جای داده و به‌ عنوان یک فضای ذخیره‌سازی استفاده شود.

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، یک میز کنسول چوبی در نزدیکی در ورودی قرار گرفته و آینه در مرکز آن جای گرفته است. برای تزئین آن هم چند کوسن و سبد زیر میز گذاشته‌اند و با اقلام مختلف مثل آباژور، کدو تنبل‌های رنگارنگ، کتاب و گلدان میز کنسول را گیراتر کرده‌اند. توجه داشته باشید که سبک و ترکیب رنگ همه اقلام و المان‌ها با هم هماهنگ بوده و هیچ ترکیب ناخوشایندی به چشم نمی‌خورد.

آینه کنسول برای پذیرایی

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، مقابل دیواری که خالی از هرگونه المانی است، ایده‌آل‌ترین جا برای چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی می‌باشد. مدل چیدمانی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید را می‌توان به‌عنوان ساده‌ترین روش‌های چیدمان معرفی کرد. در کمال سادگی و با اقلام دم دست توانسته‌اند گوشه دنجی در پذیرایی به وجود آورند.

آینه کنسول برای پذیرایی

در این ایده چیدمان، آینه به دیوار وصل شده تا فضای کافی برای قرار دادن اقلام دیگر وجود داشته باشد. شما هم می‌توانید با آویختن آینه به دیوار از این ویژگی بهره‌مند شوید.

در ایده‌ی چیدمان زیر نیز مشاهده می‌کنید که نهایت دقت و ظرافت به کار گرفته شده تا کنسول و آینه کاملا با سایر مبلمان و دکوراسیون ست شود. اکثر وسایل و المان‌ها سبک مشابهی داشته و فضای بسیار صمیمی در کنار هم ایجاد کرده‌اند. آباژور و گلدان هم برای تزئینات میز کنسول استفاده شده‌اند.

چیدمان آینه و کنسول در اتاق نشیمن

قرار نیست که میز کنسول و آینه شما همیشه چوبی باشند. اگر آینه و کنسول فلزی با دکوراسیون خانه‌تان هماهنگ است، می‌توانید آن را انتخاب کنید. معمولاً از فلز در سبک‌های مدرن و مینیمال استفاده می‌شود. اگر به تصویر زیر هم نگاه کنید، متوجه سادگی و مینیمالی تمامی اقلام می‌شوید. در این سبک آینه و میز کنسول بهتر است تا از کم‌ترین اقلام تزئینی استفاده کرده و زیر میز کنسول را خالی نگه‌ دارید. آباژور و صندلی فلزی در کنار میز کنسول نیز توانسته است محیطی دلنشینی را به وجود آورد.

آینه و کنسول فلزی

دکوراسیون زیر نیز ایده دیگری از چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی و نزدیک در ورودی است. میز کنسول کاملاً متفاوت با مدل‌های قبلی بوده و ایده بسیار جالب و تازه‌ای دارد. انگار که یک صفحه صافی روی قله چندین کوه قرار گرفته است. آینه هم مثل مدل‌های پیشین به دیوار وصل شده و جای مناسبی برای قرار دادن المان‌هایی مثل گلدان و جعبه روی میز کنسول فراهم شده است.

مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

آینه کنسول زیر هم جزو لاکچری‌ترین مدل‌هاست. با این میز کنسول و آینه می‌توانید یک فضای مجلل و شاهانه در خانه باشکوه‌تان در اختیار داشته باشید. بهتر است در صورت استفاده از این سبک میز کنسول و آینه حتماً سایر مبلمان خانه هم مطابق این سبک باشد. در این مدل چیدمان برخلاف مدل‌های قبلی، از جاشمعی برای تزئین استفاده شده و در زیر میز هم یک ظرف به‌خصوص قرار گرفته است.

مدل چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول شیشه ای Streamline

۱۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول چوبی Industrial

۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی مدرن Industrial

۱۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

آینه و کنسول مدرن Acorn

۱۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا نکات مربوط به چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی را به طور مفصل توضیح دهیم و ایده‌های چیدمان را به شما ارائه نماییم.‌ آینه و کنسول جزو المان‌های کلیدی در دکوراسیون خانه هستند و می‌تواند فضا و محیط نقطه مورد نظر از خانه را زیر و رو کنند. اگر قصد خرید میز کنسول را دارید، می‌توانید انواع میز کنسول را از فروشگاه چی بچین سفارش دهید. امیدواریم با مطالعه این نکات و مشاهده ایده‌های ارائه شده بتوانید منطقه چشم‌گیری در پذیرایی خانه‌تان تدارک ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *