انواع مبل راحتی

10 مدل کاناپه و مبل راحتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

مطمئنا خرید مبل یکی از مهمترین تصمیمهای هر خانهای می‌باشد. از دیدگاه طراحی داخلی مبل، مرکز ثقل اتاق نشیمن است زیرا به راحتی می‌تواند اعضای خانواده را به خود جذب کند. با توجه به کاربرد بالای مبل در خانه، معمولا افراد بیشترین زمان خود را صرف نشستن روی آن میکنند. انتخاب مبل کار نسبتا دشواری است زیرا شما با انواع مبل راحتی و کاناپه روبرو خواهید بود که هر کدام در نوع خود جذاب هستند.

چه سبکی را انتخاب کنیم؟

معمولا مبل‌‌ و کاناپه‌ها بیشتر برحسب استایل دستهها، شکل پشتی و به طور کلی ظاهر آن دسته‌بندی میشوند. مطمئنا سبک زندگی و دکوراسیون شما روی انتخاب مبل تاثیرگذار است. شما باید در ابتدا سبک دکوراسیون داخلی خود را در نظر بگیرید و سپس مبلی متناسب با فضای خود را انتخاب کنید. انواع سبک‌های متنوع مبل برای فضاهای رسمی و خودمانی وجود دارند و انتخاب از بین آن‌ها به سلیقهی خودتان و فضای زندگیتان برمیگردد. دوام مبل یکی دیگر از فاکتورهایی است که در انتخاب مبل دخیل می‌باشد. اینکه مبل را برای اتاق پذیرایی یا استفادهی روزمرهی خانواده‌تان میخواهید، مهم است و باید برحسب آن مبل‌تان را انتخاب کنید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

اندازههای مختلفی از مبل‌ها در دسترس هستند

بعضی از مبلها با اندازههای آن شناخته میشود و شما باید بدین منظور حتما ابعاد اتاق‌تان و فضای در دسترس برای مبل‌تان را بدانید. شما می‌توانید انواع مبلهایی با اندازهای کوچک و بزرگ را در بازار بیابید و یا سفارش دهید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

دوام مبل مهم است

درست مثل سبک طراحی دکوراسیون، دوام و استحمام مبل نیز بسیار مهم می‎باشد. مطمئنا کیفیت مبل شما به قاب و چهارچوب مبل بستگی دارد. چوب سخت خشک شده بهترین و محکم‌ترین ماده برای ساخت مبل راحتی می‎باشد. همینطور شما باید به جزئیات ریزتر نیز توجه کنید. اگر قطعات مبل شما از هم جدا می‏‌شوند، بهتر است که قسمت‌های مختلف آن مانند پایه‎ها با پیچ‌های فلزی به قاب وصل شده باشند. ما قبلا در مطلبی جداگانه مشخصات مبل بادوام را معرفی کرده‌ایم که می‎توانید برای اطلاعات بیشتر از آن کمک بگیرید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

همین فاکتورهایی که در بالا به آن‎ها اشاره کردیم سبک‎های مختلفی از مبلمان را می‎سازند که به طبع انتخاب از بین آن‎ها را مشکل می‌کند. ما در ادامه 10 نوع متداول مبل را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند.

انواع مبل راحتی

لاوست

لاوست ورژن کوچکتری از مبل است که اغلب در کنار کاناپه‎ها و برای تکمیل آن‎ها بکار برده می‎شود. همینطور شما می‎توانید از لاوست‎ها در فضاهای کوچک به عنوان مبل استفاده کنید و دکوراسیون خود را تزئین نمایید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مدولار یا سکشنال

با بزرگتر شدن خانه و خانواده‎ها، بیشتر تمایلات به سمت مبلمان ال کشیده می‏شود. این نوع مبل‎ها از واحدهای کوچکتری تشکیل شده‌اند که می‌توانند در شکل و انداز‎ه‌های مختلفی باهم ترکیب شوند. مبل مدولار برای هر دو فضای کوچک و بزرگ مناسب می‌باشد زیرا آرایش خطی آن‌ها معمولا کمترین فضا را اشغال می‌کند. این سبک مبلمان انتخاب مناسبی برای فضاهای خودمانی و خانوادگی و برای تماشای تلویزیون و دورهمی‌ها می‎باشد.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

 مبل تخت‌خواب تاشو

مبل تختخواب شو یکی از گزینه‎های بسیار متداول برای دکوراسیون فضاهای کوچک می‎باشد. زیرا آن‎ها معمولا دو عملکرد را با هم دارند و می‌توانند استفاده‎ی بهینه‌ای از فضای کوچک شما بکنند. این سبک معمولا به شکل مبل در اتاق‎های نشیمن، خواب یا مهمان قرار می‌گیرد و در صورت نیاز به تختخواب نرمی تبدیل می‎شود.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل کلاسیک با دسته‎های گرد

این نوع مبل دارای طراحی بسیار کلاسیکی بوده و در همه‎ی دوره‎ها حضور جدی داشته‌ است. با این حال استفاده‎ از پارچه‎‎ مبلی‎های مدرن می‌تواند ظاهر کلاسیک آن‎ها را تغییر داده و آن‎ها را برای فضاهای مدرن و معاصر مناسب نماید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل با دسته‎های مربعی شکل

این سبک مبل که از دهه‎ی 1950 در دکوراسیون خانه‎ها حضور داشته است، یکی دیگر از سبک‏های محبوبی می‌باشد که ما آن را در این لیست قرار داده‌ایم. با اینکه مبل ظاهر کلاسیکی دارد اما شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی از آن در دکوراسیون معاصر خود استفاده کنید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل با دسته‎های دوتایی

این سبک مبل یکی دیگر از گزینه‎های مناسب برای اتاق‌های نشیمن و پذیرایی می‌باشد. شما می‌توانید به راحتی فضای نرم و دنجی را برای خودتان و مهمانان‌تان ایجاد کنید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل چسترفیلد

بدون شک مبل چسترفیلد یکی از محبوب‌ترین سبک‎هایی است که هیچ گاه از مد نیافتاده است. از ویژگی‎های مبل چسترفیلد می‌توان به دسته‌ها و پشتی مبل با ارتفاع یکسان و لمسهکوبی در پشتی و دسته‌های آن اشاره کرد. هر دو ورژن چرم و پارچه‌ای این سبک مبلمان موجود است و شما می‌توانید برحسب سلیقه و دکوراسیون خود آن‎ها را سفارش دهید.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل با دسته‎های سراشیبی

مبل زیر یکی دیگر از طراحی‎های کلاسیکی است که محبوبیت بالایی دارد و هنوز هم در دکوراسیون‎ خانه‎ها بکار برده می‎شود. شیب ملایم دسته‎های مبل راحتی شما را فراهم می‎کند و می‌تواند ظاهر رسمی و دوست‌داشتنی به فضای اتاق‎تان دهد.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل بلژیکی

ظاهر متفاوت و جذاب این مبل بلژیکی می‌تواند تمامی توجهات را در فضای خانه به خود جذب کند. این سبک می‌تواند حس و حال مجلل و اشرافی به دکور شما دهد و به نقطه کانونی خانه تبدیل شود.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

مبل بدون دسته

این نوع مدرن از مبل‌ها عموما هیچ دسته‌ای ندارند و می‌توانند در شکل و شمایل متنوعی سفارش داده شوند. آن‌ها به طور مستقیم روی کف زمین قرار می‌گیرند و می‌توانند دکوراسیون سنتی را برای اتاق شما به ارمغان آورند.

انواع مبل راحتی
انواع مبل راحتی

ما در این مطلب سعی کردیم مدل‌های لوکس و جدید از انواع مبل راحتی را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید با کمی گشت و گذار در سایت‌های مبلمان در اینترنت سایر مدل‌های مدرن را مشاهده نمایید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد مبلمان در منزل‌تان، اندازه‌ی آن، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید. هریک از این قطعات می‌توانند فضای منحصربفرد و جذابی را در اتاق‌ نشیمن‌تان بسازند.

ما همینطور برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفتهایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان استفاده کنید. شما کدام یک از این مبل‌های راحتی را می‌پسندید؟ دوست دارید که کدام یک از آن‌ها را در اتاق نشیمنتان قرار دهید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.