بهترین راهکارها برای چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی

این روزها فضاهای پلان باز در طراحی آپارتمان‌ها بسیار محبوب شده‌اند و عاشقان و دلباختگان خود را دارند. منظور از طراحی پلان باز فضاهایی دلباز است که دیوارها و اتاق‌های مجزا در آن به حداقل خود رسیده‌اند. با همه‌ی محبوبیتِ این فضاها، آن‌ها دغدغه‌های خاصی را با خود به همراه دارند. چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی از جمله‌ دغدغه‌های است که بیشتر خانواده‌ها در این فضاها با آن روبرو می‌شوند.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال Eddy

۷۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرم Dekalb

۶۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل لاوست راحتی Fritha

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل مدل ال اندرسون

۷۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

مخصوصا در مورد آپارتمان‌های کوچک طراحی پلان باز بهترین راه حل برای بزرگ نشان دادن فضا است. با اینکه طراحی پلان باز این فرصت را به شما می‌دهد که چیدمان‌های خلاقانه‌ای داشته باشید اما در عین حال تفکیک اتاق نشیمن و ناهارخوری ساده نیست. حتی کوچک‌ترین جزئیات نیز در این فضاها ممکن است نتیجه‌ی نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر شما نیز در مورد چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی به مشکل برخورده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که نگاهی به چیدمان‌های زیر بیندازید و از آن‌ها الهام بگیرید.

نحوه چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی

قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیب رنگ‌های خنثی با مبلمان مدرن به راحتی می‌تواند فضای لوکسی را برای شما بسازد. همینطور کفپوش چوبی تقریبا با هر رنگی ترکیب می‌شود. برای اینکه بتوانید چنین حس و حالی را در فضای نشیمن و ناهارخوری ایجاد کنید، بهتر است به سراغ یک ست مبلمان مدرن و ظریف بروید. در مورد انواع مبلمان فضاهای اتاق نشیمن و ناهارخوری می‌توانید سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی جدید Newport

۴۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Vincent

۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره مدل Nuri

۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

این نکته را نیز فراموش نکنید که در کنار رنگ‌های خنثی استفاده از رنگ‌های جسورانه می‌تواند فضای شما را سرزنده‌تر کند. مثلا نگاهی به دکوراسیون زیر بیندازید. مشاهده می‌کنید که چگونه میز کنار مبلی زرد رنگ حس و حال خاصی را به فضا اضافه کرده است.

ترکیب فضای نشیمن و ناهارخوری
چیدمان اتاق نشیمن و ناهارخوری در پذیرایی

اگر فضای خانه‌تان کوچک است، نگران نباشید، شما هنوز هم می‌توانید چیدمان شیکی را داشته باشید. پیشنهاد ما برای چنین فضاهایی استفاده از رنگ‌های سفید و بژ در دکوراسیون است. دیوارهای خود را کاملا به رنگ سفید درآورید و برای مبلمان به سمت رنگ بژ بروید. برای تزئین فضا نیز بهتر است از گیاهان کمک بگیرید. همینطور استفاده از آینه و روشنایی را فراموش نکنید چرا که نور مناسب می‌تواند به بزرگتر جلوه دادن فضای شما کمک زیادی بکند. البته نیازی نیست که میز ناهارخوری خود را همرنگ با مبلمان انتخاب کنید، می‌توانید از رنگ‌های پاستلی متناسب با دکوراسیون کلی فضا استفاده کنید.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی
چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی

در ادامه نکاتی را برای شما آماده‌ کرده‌ایم که می‌توانند به نحوه چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی بهتون کمک کنند.

۱) با نورپردازی مناسب، دو فضای مجزا بسازید.

شما به راحتی می‌توانید با نورپردازی مناسب، فضای نشیمن را از فضای ناهارخوری جدا کنید و در عین حال فضای مسنجمی داشته باشید. از لوسترهایی که با دکوراسیون کلی فضای خانه مطابقت دارند، کمک بگیرید و اتاق نشیمن را از فضای کلی جدا کنید. برای فضای ناهارخوری نیز از نور آویز ساده و مدرن که در وسط میز ناهارخوری آویزان است، استفاده کنید. به این ترتیب شما دو فضای مجزا، تعریف شده با روشنایی مناسب خواهید داشت.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل
تفکیک دو فضا با نورپردازی مناسب

۲) از رنگ متفاوت‌تری برای دیوار فضای ناهارخوری استفاده کنید.

آیا در مورد دیوار تاکید چیزی شنیده‌اید؟ Accent Wall یا دیوار تاکید که با نام دیوار کانونی و دیوار فیچر نیز شناخته می‌شود، دیواری است که طراحی آن در رنگ، متریال، بافت، الگو و پترن از دیوارهای دیگر فضا متفاوت‌تر است.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع
تفکیک دو فضا با دیوار تاکید

اگر شما نیز دوست دارید که فضای ناهارخوری پرانرژی‌تری را بسازید، به راحتی می‌توانید با دیوار تاکید آن را عملی کنید. مثلا رنگ موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید و دیوار پشت میز ناهارخوری را به این رنگ در بیاورید. البته برای جلوگیری از استفاده بیش از حد از رنگ‌های مختلف بهتر است که مبل، صندلی، میز و فرش را به رنگ خنثی انتخاب کنید.

۳) از آثار هنری برای تفکیک دو فضا کمک بگیرید.

برای تفکیک دو فضای نشیمن و ناهارخوری می‌توانید از آثار هنری کمک بگیرید. مطمئنا با این متد به راحتی می‌توانید این دو فضا را از هم جدا کنید و دو فضای متفاوت در اتاق پذیرایی خود تعریف کنید. نگاهی به دکوراسیون زیر بیندازید.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری
تفکیک دو فضا با آثار هنری

۴) در مورد فضاهای بزرگ، مبلمان با اندازه بزرگتر را انتخاب کنید.

یکی از اشتباهات رایج در طراحی فضا اندازه‌ی نامناسب مبلمان می‌باشد. در مورد چیدمان مبل و میز ناهارخوری در فضاهای بزرگ می‌توانید از مبل ال بزرگ برای فضای نشیمن استفاده کنید. فقط باید مبل را طوری قرار دهید که پشت آن به سمت میز ناهارخوری باشد. برای اینکه فضای شما شلوغ بنظر نرسد، بهتر است که از پالت رنگی خنثی یا یک پالت رنگی خاص استفاده کنید.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی
توجه به اندازه مناسب مبلمان

ما تونالیته رنگی چوبی را بیشتر برای میز ناهارخوری، صندلی‌ها و میز جلو مبلی در صورتی کفپوش چوبی یا به رنگ تیره نباشد، پیشنهاد می‌کنیم. مثلا در دکوراسیون زیر مرمر سفید کف نور را منعکس می‌کند و باعث می‌شود که فضای بزرگتر بنظر برسد.

۵) از پالت رنگی یکسانی در هر دو فضا استفاده کنید.

یکی از ایده‌هایی که در چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی می‌توانید از آن استفاده کنید، چیزی شبیه به دکوراسیون زیر است. همانطور که مشاهده می‌کنید، در این فضا از رنگ سفید در تمامی بخش‌ها استفاده شده است و سپس با کمک رنگ زرد دو فضای نشیمن و ناهارخوری برجسته شده‌اند. رنگ سفید باعث شده است که فضای منسجمی ایجاد شود. دیوارهای سفید رنگ، کفپوش سفید رنگ و پرده‌های سفید رنگ همگی نور طبیعی و مصنوعی را منعکس کرده و حس تازگی را به ارمغان آورده است.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع کوچک
پالت رنگی یکسان

با توجه به اینکه رنگ‌هایی با طول موج بالا مثل زرد و قرمز تاثیر مستقیمی بر روحیات افراد خانواده دارند، همیشه در مورد استفاده از آن توصیه می‌شود که احتیاط را رعایت کنید. اما خوشبختانه در در دکوراسیون بالا شما به راحتی می‌توانید از رنگ‌های روشن استفاده کنید چرا که رنگ سفید به طور کامل بر فضا غالب شده است.

۶) ایده‌ی زیر نیز جذاب است!

اگر شما نیز عاشق فضاهای رنگارنگ هستید، دکوراسیون زیر مخصوص شماست. برای اینکه بتوانید فضای رنگارنگ ولی در عین حال منسجمی داشته باشید، باید پالت رنگی هماهنگی را انتخاب کنید. برای مثال پذیرایی زیر از پالت رنگی با سایه‌های مختلف از رنگ‌های آبی، زرد، قهوه‌ای و سفید تشکیل شده است.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری
تفکیک فضاها با رنگ‌های متنوع

نکته‌‌ی کلیدی در مورد این فضاها این است که بدانید این رنگ‌ها را باید در کجاها استفاده کنید. با رنگ‌آمیزی دیوار پشت مبل با جسورانه‌ترین رنگ‌ پالت رنگی، اجازه دهید فضای نشیمن شما در کانون توجه قرار بگیرد. دیوارها و کفپوش اتاق را به رنگ سفید انتخاب کنید تا رنگ‌های دیگر بهتر با هم ترکیب شوند.

برای فضای ناهارخوری می‌توانید از یک میز چوبی استفاده کنید و تونالیته رنگ‌های مختلف از صندلی‌های چوبی یا آهنی رنگارنگ را به آن اضافه کنید. برای فضای نشیمن نیز مبل را به رنگ سفید انتخاب کنید. همینطور مطمئن شوید که لوستر و آویزهای شما رنگ ساده‌ای داشته باشند. مطمئنا ترکیب همه‌ این‌ها با هم فضای بی‌نظیری را خواهد ساخت.

۷) از رنگ‌های متضاد استفاده کنید.

رنگ‌های متضاد در فضاهای نشیمن و ناهارخوری می‌توانند جلوه‌ی ویژه‌ای به دکوراسیون شما ببخشند. ساده‌ترین راه برای دستیابی به کنتراستی کاملا متعادل در فضای اتاق، استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید است.

چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی
تفکیک دو فضا با رنگ‌های متضاد

۸) برای جدا کردن دو فضا از فرش یا قالیچه استفاده کنید.

اگر شما دوست دارید که فضای نشیمن و ناهارخوری را به طور کاملا از هم تفکیک کنید، کافیست که برای هر بخش از فرش یا قالیچه مستطیلی شکل استفاده کنید. البته به هنگام انتخاب فرش توجه کنید که پالت رنگی و طرحی آن با دکوراسیون کلی فضا هماهنگ باشد.

نحوه چیدمان مبل و میز ناهارخوری
استفاده از فرش برای تعریف دو فضا

۹) میز ناهارخوری را پشت مبل قرار دهید.

یکی از رایج‌ترین سبک‌های چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی این است که میز ناهارخوری را پشت مبل قرار می‌دهند. مخصوصا در خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک این سبک چیدمان بسیار بدردبخور است. البته در مورد چنین چیدمانی معمولا فضای خالی پشت مبل آزاردهنده می‌شود که برای همین پیشنهاد می‌کنم مطلب” یکی از این ۴ ایده را برای تزیین پشت مبل انتخاب کنید” را مطالعه کنید.

نحوه چیدمان مبل و میز ناهارخوری
قرار دادن میز ناهارخوری پشت مبل

۱۰) پارتیشن یا تقسیم‌کننده‌های فضا را فراموش نکنید.

شما می‌توانید برای تفکیک دو فضای ناهارخوری و نشیمن از پارتیشن‌های مختلف استفاده کنید. این پارتیشن‌ها نه تنها بسیار کاربردی هستند، بلکه جلوه‌ی منحصربفردی را به دکوراسیون شما می‌دهند.

چیدمان مبلمان میز ناهارخوری
پارتیشن بندی فضا

امیدواریم که با الهام از نکاتی که گفتیم و نمونه‎ عکس‌‎هایی که نشان دادیم ، بتوانید بهترین چیدمان مبل و میز ناهارخوری را در پذیرایی خود اجرا کنید. اگر به دنبال خرید مبلمان برای دکوراسیون نشیمن یا ناهارخوری خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

ناموجود
۲۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۲۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی Acorn

۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان

همینطور اگر سوالی، نظری یا پیشنهادی در مورد چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی دارید، خوشحال می‎شویم که آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *