تعمیر مبل در منزل

چگونه مبلمان چرمی و پارچه‌ای را در خانه تعمیر کنیم؟

هر چقدر هم که مبلمان شما دارای کیفیت و دوام بالایی باشد، باز هم در معرض کثیف شدن، سایش، پارگی، سوختگی و سوراخ شدن قرار دارد. واقعیت این است که هر نوع مبلمانی در طول ‌زمان آسیب دیده و فرسوده می‌شود. خوشبختانه برخی آسیب‌‌هایی که به مبلمان چرمی و پارچه‌ای وارد می‌شوند، در منزل قابل تعمیر هستند. ما در این مطلب بیشتر روی تعمیر مبل در منزل مخصوصا تعمیر مبل چرم در منزل تمرکز کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا شما را با ترفندهای تعمیر آن آشنا کنیم.

تعمیر مبل در منزل
تعمیر مبل در منزل

تعمیر مبل چرم در منزل

با توجه به اینکه در چی بچین بیشترین تقاضا از ما مربوط به تعمیر مبل راحتی می‌باشد و سال‌های طولانی است که در این حیطه فعالیت می‌کنیم، به خوبی با تعمیر انواع مبل آشنا هستیم. معمولا در مورد مبلمان چرم بیشترین آسیب‌ها از طریق پنجه‌ی حیوانات، تابش نورخوشید و بچه‌های کوچک وارد می‌شود.

معمولا حیوانات خانگی از جمله گربه‌ها بیشترین آسیب را به مبلمان چرمی وارد می‌کنند و شما باید همیشه نگران پنجه‌های تیز گربه‌تان باشید که مبل‌تان را سوراخ نکند. نور مستقیم خورشید از دیگر عواملی است که می‌توان رنگ پارچه چرمی مبل را محو کند و به مبل‌تان آسیب برساند. بچه‌های کوچک نیز همیشه خطر مهمی برای مبلمان چرمی به شمار می‎آیند و می‌توانند باعث سوراخ یا خراش پارچه مبلی شوند.

تعمیر مبل چرم در منزل
تعمیر مبل چرم در منزل

البته‌ی با همه‎ی این مشکلات مبلمان چرمی هنوز هم یکی از محبوب‎ترین انتخاب‌های مردم به هنگام خرید مبل راحتی است و کسی نمی‌تواند آن را انکار کند. اگر شما نیز از طرفداران مبلمان چرمی هستید، بهتر است که روش‌های تعمیر مبل چرم در منزل را یاد گرفته و بخاطرتان بسپارید تا به هنگام نیاز بتوانید مبل‌تان چرمی خود را به راحتی ترمیم نمایید.

اگر هم در مورد تعمیر مبل چرم در منزل به مشکل برخورد کردید، می‌توانید تعمیر آن را به ما بسپارید. برای اینکار کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و مشاوره لازم را در اینباره دریافت کنید.

توجه کنید که هزینه‌ی مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان می‌باشد و از این بابت هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد. ما در ادامه به بررسی نحوه‌ی تعمیر مبل چرم در منزل می‌پردازیم.

تعمیر پارگی مبل چرم

شاید سوراخ یا حفره‌ای که اولین بار روی مبل چرمی شما ایجاد می‎شود، زیاد به چشم نیاید اما مطمئنا به مرور زمان این خرابی بدتر شده و در اثر استفاده‎ی مداوم بزرگ‌تر می‎شود. قبل از اینکه این اتفاق برای مبل شما بیفتد و مجبور شوید تا مبل‌تان را به گوشه‌ای متروکه منتقل کنید، بهتر است که کوچکترین سوراخ‌ها را ترمیم نمایید و به این ترتیب طول عمر مبل‌تان را افزایش دهید.

قبل از شروع تعمیر مبل چرمی خود را بهتر است که آن را با یک دستمال میکروفایبر تمیز کنید و هر گونه گردوخاک و ذرات را از سطح مبل پاک نمایید.

برای ترمیم سوراخ مبل چرمی اولین قدم خرید یک تکه چرم می‌باشد. قرار است این تکه چرم در زیر ناحیه‌ی موردنظر قرار بگیرد و سطح سوراخ شده را بپوشاند.

البته اگر امکان خرید چرم برای شما وجود ندارد، می‌توانید به جای آن از پارچه‎ی جین نیز استفاده کنید. اندازه تکه‌ی چرمی شما باید به گونه‌ای باشد که تمام قسمت پارگی را پوشش دهد.

تعمیر مبل چرم در منزل
تعمیر مبل چرم در منزل

1) تکه چرمی یا جین را در زیر قسمت سوراخ شده از مبل چرم قرار دهید.

سپس نخ‌هایی که از پارگی مبل بیرون زده و آویزان شده‌اند را با قیچی بچینید. همینطور شما می‌توانید این نخ‌های اضافی را با خلال دندان به سطح زیری آن فشار دهید.

2) تکه چرم یا جین را به روکش چرمی مبل بچسبانید.

برای این کار چسب را با کمک گوش پاک کن به اطراف قسمت زیرین یعنی تکه چرم آغشته کرده و با فشار روی این ناحیه این دو قسمت را به هم بچسانید.

3) با دست این دو قسمت را مدتی فشار دهید.

سعی کنید با یک کتاب یا با دست این دو قسمت را حدود بیست دقیقه فشار دهید. برای این کار می‌توانید از سشوار استفاده کنید تا عمل خشک شدن سریع‌تر انجام پذیرد.

4) پر کننده را روی ناحیه وصله شده بمالید.

در مرحله‎ی بعدی شما باید پر کننده را روی ناحیه وصله شده بمالید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود. پیشنهاد می‌کنیم پرکننده را تا جایی بمالید که سطح مبل‌تان صاف شود.

شما می‌توانید با کمک رنگ قسمت پارگی را با رنگ مبل مطابقت دهید تا تعمیر مبل‌تان بی‌عیب‌ونقص باشد. فقط بهتر است برای اولین بار رنگ را در قسمتی از مبل که دیده نمی‎شود تست کنید تا بتوانید بهترین رنگ را برای آن پیدا کنید.

تعمیر مبل چرم در منزل

نکته: شما می‌توانید بدین منظور کیت ترمیم پارگی چرم را از بازار خریداری نمایید که عموما شامل چسب و ابزارهایی جهت مالیدن چسب است. با این محصول میتوانید پارگی‌های به وجود آمده در سطح چرم را ترمیم و رفو کرد. در رابطه با نوع چسب ضمن استفاده از چسب های مخصوص از سایر چسب‌ها هم می توانید کمک بگیرید.

اما اگر میزان پارگی مبل چرم شما به گونه‌ای است که امکان ترمیم آن در خانه میسر نیست…

پس بهتر است که با ما تماس بگیرید و تعمیر آن را به دست کارشناسان خبره و هنرمند چی بچین بسپارید. مطمئن باشید که کارشناسان ما با توجه به تجربه‌ی بالایی که در این زمینه دارند، بصورت حرفه‌ای مبل شما را بازسازی کرده و آن را نونوار به شما تحویل خواهند داد. کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و جزئیات کافی در مورد نحوه‌ی تعمیر و هزینه‌های آن را بدست آورید. توجه کنید که هیچ هزینه‌ای از بابت برآورد قیمت از شما دریافت نخواهد شد و هزینه‌ی مشاوره رایگان است.

تمیز کردن مبل مخمل
اگر میزان آسیب به مبل شما زیاد است، می‌توانید تعمیر آن را به کارشناسان خبره چی بچین بسپارید.

رفع خراش و ساییدگی مبل چرمی

خراش و ساییدگی از دیگر خطراتی است که همیشه در کمین مبلمان چرمی قرار دارد. معمولا خانواده‌هایی که بچه‎های کوچیک دارند یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند، بیشترین خراش و ساییدگی را بر روی مبل چرمی خود شاهد هستند.

اگر شما به دنبال روشی خانگی برای رفع خراش یا ساییدگی مبلمان چرمی خود هستید، ما به شما سرکه سیب را پیشنهاد می‌کنیم.

1) سرکه‌ی سیب را روی قسمت خراش یا ساییدگی بمالید.

مقدار خیلی کمی از سرکه سیب را روی قسمت خراش یا ساییدگی اعمال کنید. شما باید تا زمانی که ناحیه‌ی موردنظر شما حالت برجسته‌ای به خود بگیرد، این عمل را تکرار کنید.

2) با پولیشی همرنگ مبل خراش و ساییدگی‌ها را محو کنید.

پولیشی که رنگ آن مشابه رنگ مبل چرمی است را انتخاب و روی سطح خراش و ساییدگی بمالید. برای خراش و ساییدگی‎های بزرگ، رنگ کردن چرم بهترین انتخاب است. بهتر است بعد از هر بار رنگ کردن، بگذارید رنگ فعلی کاملا خشک شود.

تعمیر مبل چرم در منزل
تعمیر مبل چرم در منزل

در صورتی که روش‌های خانگی برای رفع خراش و ساییدگی مبل چرمی موثر واقع نشد، می‌توانید برای تعمیر و تعویض روکش چرمی آن روی کارشناسان باتجربه‌ی چی بچین حساب کنید.

خوشبختانه تنوع پارچه‌ مبلی در چی بچین بسیار بالا می‌باشد و شما به راحتی می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون و سلیقه‌ی خود بهترین پارچه مبلی برای مبلمان‌تان ممکن را انتخاب کنید. علاوه بر این متخصصان ما در چی بچین می‌توانند با توجه به سبک زندگی و دکوراسیون شما بهترین پارچه مبلی و بهترین رویه کوبی و تعمیرات مبلمان را به شما پیشنهاد کنند و اینگونه به راحتی می‌توانند از دغدغه‌های شما بکاهند.

تعمیر مبل در منزل
شما می‌توانید با تعمیر حرفه‌ای مبلمان کهنه‌ی خود در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. به شرط آنکه از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

اگر به دنبال تعویض پارچه مبلی‌تان هستید، درنگ نکنید و جهت مشاوره و برآورد قیمت با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

ترمیم پوسته پوسته شدن رویه مبل چرمی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مبل چرمی شما ایجاد شود، پوسته شدن رویه آن می‌باشد که اگر دیر بجبنید این پوسته شدن به همه‌ی جای مبل منتشر خواهد شد. خوشبختانه چسب و رنگ‌هایی مخصوصی در بازار موجود هستند که می‌توانند به رفع مشکل پوسته شدن مبل چرمی شما کمک کنند. فقط به هنگام خرید رنگ موردنظر توجه کنید که رنگ خریداری شده با رنگ چرم همسان باشد تا ظاهر یکسان مبل حفظ شود.

1) پوسته‌هایی از مبل که مانع رنگ کردن سطح مبل می‌شوند را از آن جدا کنید. 

شما باید در ابتدا پوسته‌هایی که مانع رنگ کردن سطح مبل می‎شوند را از آن جدا کرده و سپس با استفاده از چسب مخصوص لبه‌های چرم را به سطح مبل بچسبانید.

2) سطح مبل را رنگ کنید.

در مرحله‌ی بعدی با کمک رنگ خریداری شده، قسمت‌هایی که سطح چرمیشان برداشته شده‌اند را رنگ کنید. اجازه دهید که رنگ مورنظر خشک شود و در صورتی که بخش موردنظر به درستی رنگ نشده است، دوباره آن را رنگ کنید تا سطح پوسته شدن با سطح مبل یکسان شود.

توجه کنید: قبل از رنگ کردن سطح پوسته شده، حتما آن را روی قسمتی از سطح مبل که دیده نمی‌شود، تست کنید تا در صورت مغایرت رنگ با رنگ چرمی مبل از آن استفاده نکنید.

3) با کمک براق‌کننده مبل‌تان را نونوار کنید. 

شما می‌توانید با کمک براق‌کننده‌های مخصوص مبلمان چرمی مبل‌تان را تمیز و دوباره نو کنید. ترکیب روغن زیتون و سرکه نیز می‌تواند نقش براق‌کننده برای مبل چرمی شما داشته باشد و با کمک آن می‌توانید مبلمان چرمی‌تان را براق کنید.

در صورتی که سطح مبل چرمی شما کاملا پوسته پوسته شده و امکان تعمیر آن با کمک روش‌های خانگی وجود ندارد، می‌توانید از کارشناسان و تعمیرکاران چی بچین کمک بگیرید. در صورتی که اسکلت و چهارچوب مبل شما بدون هیچ آسیب و شکستگی باشد، می‌توانید با هزینه‎ی کمتر مبلمان سالم و نویی را تحویل بگیرید.

در صورتی که هر گونه آسیبی به مبلمان چرمی‌تان وارد شده است، می‌توانید برای تعمیر آن روی کارشناسان چی بچین حساب کنید. کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و در مورد روند سفارش تعمیر و هزینه‌های آن اطلاعات دقیق‌تر را بدست آورید. 

تعمیر مبل در منزل
برای هر گونه تعمیر مبلمان می‌توانید با شماره همراه 09121887482 تماس بگیرید.

تعمیر مبل پارچه ای در منزل

مبل پارچه‌ای یکی دیگر از رایج‌ترین انتخاب‌های مردم به هنگام خرید مبل می‌باشد. ممطئنا راحتی، رنگ و الگوهای متنوع، قیمت مناسب و دوام بالا از ویژگی‌هایی است که باعث محبوبیت مبلمان پارچه‌ای شده است. متاسفانه همانند مبل چرم، مبل پارچه‌ای نیز در معرض خطراتی همچون سایش، پارگی و سوختگی قرار دارند. ولی خبر خوب این است که تعمیر برخی از این آسیب‌ها در منزل نیز امکانپذیر است. ما در ادامه برخی از روش‌های تعمیر مبل در منزل را معرفی می‌کنیم.

  • تعمیر پارگی مبل پارچه‌ای

مبلمان پارچه‌ای در دراز مدت و به علت استفاده‌ی مداوم ممکن است شکل و ظاهر اولیه‌ی خود را از دست دهند و همین می‌تواند درز و شکاف‌هایی را در تشک و پشتی‌های مبل ایجاد کند. خوشبختانه شما می‌توانید این پارگی و شکاف‌ها را در منزل تعمیر کنید و ظاهر خوشایندتری به مبل‌تان دهید. شما برای تعمیر پارگی مبل پارچه‌ای به مقداری پارچه‌ی جین و چسب پارچه‌ نیاز دارید. البته شما می‌توانید از پارچه‌های برزنت یا موسلین نیز بجای پارچه‌ی جین استفاده کنید.

1) پارچه مورنظر را برش داده و در زیر پارگی قرار دهید.

پارچه‌ای جین، برزنت یا موسلین را برش دهید. اندازه‌ی پارچه باید از میزان پارگی مبل بزرگتر باشد. بعد از آن پارچه را در زیر پارگی قرار دهید. تمامی این مراحل را با دقت و به آرامی انجام دهید تا آسیب بیشتری به مبل وارد نکنید.

2) روی لبه‌های پارگی چسب بزنید.

همانند مبل چرمی نخ‌هایی که از پارگی مبل بیرون زده‌اند را با قیچی بچینید. این کار برای تمیزی بیشتر انجام می‌پذیرد و کمک می‌کند تا ترمیم مبل شما حرفه‌ای بنظر برسد. در مرحله‎ی بعدی شما باید لایه‌ی نازکی از چسب پارچه‌ای را روی لبه‌های پارگی بکشید، به طوری که لبه‌ها را به طور کامل بپوشاند. سپس و با فشار روی این ناحیه این دو قسمت را به هم بچسانید و صبر کنید تا خشک شود.

به این ترتیب شما می‌توانید جهت سفارش تعمیر مبل و برآورد قیمت، عکس مبل‌تان را از طریق واتس‌آپ یا تلگرام به شماره‌ همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ ارسال کنید و با کارشناسان تعمیرات مبل ما ارتباط برقرار نمایید. در هر صورت همکاران ما در چی بچین به سرعت مبلمان شما را بررسی و به شما پاسخ می‌دهند. در ضمن مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان بوده و از این بابت هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

تعمیر مبل در منزل
تعمیر مبل در منزل با سختی‌هایی همراه است. به همین جهت شما می‌توانید تعمیر مبل را به چی بچین بسپارید.
  • تعویض روکش مبل در منزل

در صورتی که میزان پارگی مبل شما زیاد باشد، بهترین راه‌حل تعویض روکش آن می‌باشد. به این ترتیب شما می‌توانید با صرف هزینه‎ی کمتر ظاهر جدیدی به مبل‌تان دهید و حس و حال نویی به دکوراسیون‌تان ببخشید.

البته شما برای تعویض روکش مبل به پارچه مبلی جدید و ابزارهایی مثل گاز انبر، قیچی، منگنه و سوزن منگنه، سوزن ته گرد، چرخ خیاطی و نخ مخصوص و کمی شور و و علاقه نیاز دارید. خوشبختانه چی بچین به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تعمیر مبل، با ارائه‌ی بیش از ۱۰۰۰ نوع طرح و رنگ پارچه مبلی و پرده‌ای، شرایطی را برای مشتری‌ها فراهم نموده است که بتوانند به راحتی طرح و رنگ‌های متنوعی از پارچه‌ی مبلی‌ها را مشاهده و از بین آن‌ها مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنند.

علاوه بر این شما می‎توانید از مشاوره رایگان کارشناسان چی بچین نیز کمک بگیرید و با سلیقه‌ی خودتان طرح و رنگ مناسبی از پارچه را برای دکوراسیون‌تان انتخاب کنید. چیزی که در کمتر شرکت ارائه‌دهنده خدمات تعمیر مبل دیده می‌شود!

اگر به دنبال خرید پارچه مبلی هستید، می‌توانید سری به فروشگاه جهت مشاوره ما بزنید. شما می‌توانید جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

اما برسیم به مراحل تعویض روکش مبل در منزل…

1) روکش قدیمی مبل را جدا کنید

در نخستین مرحله شما باید روکش قدیمی مبل را بدون هیچ آسیبی به آن‌ها جدا کنید تا کار برای برش و دوخت پارچه جدید را شروع کنید. نکته‌ی مهم در این مرحله این است که شما باید دقیقا بدانید که بر بخشی که جدا می‌کنید، دقیقا مربوط به کدام قسمت از مبل است. چرا که این پارچه‌های قدیمی الگویی برای برش روکش جدید خواهند بود. مثلا شما می‌توانید هر پارچه را علامت‌گذاری کتید یا از آن‌ها عکس بگیرید.

2) پارچه‌ی جدید را برش بزنید

پیشنهاد می‌کنیم که پارچه مبلی جدیدی که خریداری کرده‌اید را روی زمین پهن کنید و از روی پارچه‌های قدیمی الگوهای جدید را برش بزنید. اگر طرح پارچه‎ی شما ساده باشد، می‌توانید آن را از هر زاویه‌ای که مایل باشید، برش بزنید اما در مورد پارچه‌هایی با الگوهای خاص باید به نحوه‎ی قرارگیری آن‌ها در کنار هم نیز توجه کنید. سعی کنید الگوهای جدید را بزرگتر از اندازه‌های قدیمی برش بزنید.

3) الگوهای جدید را بهم بدوزید

در مرحله‌ی آخر شما باید الگوهای جدید را بهم بدوزید. برای اینکه اشتباهی رخ ندهد، بهتر است که الگوهای جدید را روی مبل قرار دهید و سپس آن‌ها را بهم وصل کرده و بدوزید.

تعمیر مبل در منزل
اگر تعمیر مبل در منزل برای شما امکانپذیر نیست، می‌توانید از کارشناسان حرفه‌ای چی بچین در این زمینه کمک بگیرید.

اینکه شما خودتان بخواهید، پارچه مبلی‌تان را تعویض کنید، ممکن است برایتان کمی دشوار و سخت بنظر برسد. مخصوصا در مورد مبلمان سلطنتی با طراحی خاص‌شان، امکان تعویض روکش آن‌ها به تنهایی در خانه وجود ندارد. در این صورت تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توانند به شما کمک کنند. تعویض روکش مبل تنها یکی از خدمات چی بچین می‌باشد که می‌تواند ظاهر جدید و نویی به مبل‌تان دهد.

توجه کنید که تعویض پارچه مبلی از نظر اقتصادی نسبت به خرید مبل به صرفه‌تر بوده و می‌تواند مانع هزینه‌های اضافی‌تر شود. علاوه بر این شما با تعویض روکش مبل می‌توانید شکل تازه‌ای به دکوراسیون‌تان ببخشید.

اگر به دنبال تعویض روکش مبل‌تان هستید، با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید تا در مورد روند سفارش و هزینه‎ی آن شما را راهنمایی کنند.

برای تعمیرات دیگر مبل چه باید کرد؟

با اینکه برخی از آسیب‌های وارده به مبلمان در منزل قابل تعمیر هستند، اما برخی دیگر از آن‌ها نیاز به مهارت تعمیرکاران مبل دارند. شما باید پوسیدگی یا خراب شدن پارچه مبلی و اسکلت مبل، نشست فوم و اسفنج یا همان فرورفتگی مبل، شکستگی یا خراش اسکلت و صدای فنربندی و شل شدگی تسمه‌های داخلی مبلمان را به کارشناسان این حوزه بسپارید.

چی بچین به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تعمیر مبل تمامی تعمیرات مبلمان شامل تعویض پارچه مبل و رویه‌کوبی، رنگ‌کاری، تقویت کلاف و اسکلت مبل راحتی، و همینطور تعمیر و رنگ کاری متعلقات مبلمان را پوشش داده و بخاطر سابقه‌ و تجربه‌ی بالایی که در زمینه‌ی تعمیرات مبلمان دارد، به راحتی می‌تواند هر مبلی با هر سبک، پارچه و متریالی را تعمیر و بازسازی نمایند.

روند سفارش تعمیر مبل در چی بچین بسیار ساده بود و شما به راحتی می‌تواند با صرف کمترین زمان و هزینه بهترین و باکیفیت تعمیرات مبلمان را دریافت کنید. فقط کافیست که با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید و تمامی سوالات خود را کارشناسان ما بپرسید.

توجه کنید که در مرحله‎ی اول شما باید عکس مبلمان موردنظر شما را از طریق واتس‌آپ یا تلگرام به شماره ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲  ارسال کنید. کارشناسان ما در چی بچین مبلمان شما رو بررسی کرده و به شما خواهند گفت که آیا مبلمان شما قابل تعمیر است یا نه! در ضمن مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان بوده و از این بابت هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه‌ی تعمیرات و هزینه‌های مربوط به آن دارید، می‌توانید با همین شماره تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

نکات مهم برای نگهداری از مبلمان چرمی و پارچه‌ای

  • شما می‌توانید برای رنگ چرم‌تان از رنگی کاملا مشابه با رنگ مبل استفاده کنید. به این ترتیب رنگ ارجینال مبل‌تان را حفظ خواهید کرد. همینطور شما می‌توانید از رنگی کاملا متفاوت با رنگ مبل استفاده کنید. این کاملا به سلیقه‌ی خودتان برمی‌گردد.
  • تمیزکننده‌هایی که حاوی مقادیر زیادی آمونیاک هستند، می‌توانند باعث محو شدن رنگ چرم شوند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها اصلا توصیه نمی‎شود. همینطور استفاده‌ی زیاد از آب و صابون نیز می‌تواند به سطح چرمی شما آسیب بزند.
  • برای تمیز کردن مبل چرمی حتما به برچسب تولیدکننده که شامل دستور‌العمل‌هایی برای مراقبت از مبلمان می‌باشد، توجه نمایید. ممکن است مبل شما با توجه به متریال بکار رفته در آن، شوینده‌های خاص خود را داشته باشند که شما از آن‌ها بی‌اطلاع هستید.
  • هیچ گاه مبل خود را در معرض نور مستقیم خورشید، نزدیک شومینه یا بخاری و زیر سیستم تهویه‌ هوا قرار ندهید.
  • همیشه از نرم‌کننده‌های مخصوص مبلمان چرمی استفاده کنید تا از خشکی مبلمان‌تان جلوگیری شود.
  • برای پاک کردن لکه‌های جوهر از روی مبلمان چرمی می‌توانید از الکل و پارچه‌ی کتانی استفاده کنید. همینطور ترکیب لیمو عصاره‌ی تاتر نیز می‌تواند لکه‎های سیاه را به راحتی از مبلمان چرمی سفید رنگ پاک کند.

نکته: ما قبلا در مطلبی جداگانه به بررسی نگهداری و تعمیر مبل در منزل به صورت دقیق پرداخته‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب “چگونه از مبلمان چرمی محافظت کنیم؟ ” مراجعه نمایید.

ما در این مطلب سعی کردیم متدهای متداول برای تعمیر مبل در منزل را به شما معرفی کنیم. حتما به هنگام خرید مبلمان در مورد مرغوبیت آن تحقیق کنید و سعی کنید جنس با کیفیتی را خریداری نمایید تا سال‌های سال بتوانید از آن استفاده کنید. مطمئنا نحوه‎ی نگهداری شما از مبلمان‌تان در طول عمر آن بسیار تاثیرگذار است و شما باید همیشه آن را مدنظرتان قرار دهید.

ما برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای تعمیر انواع مبل در نظر گرفته‎ایم تا بتوانیم این مسیر را برای شما هموارتر نماییم. حالا به هر دلیلی اگر نمی‌توانید خودتان به تنهایی مبل‌تان را تعمیر کنید، می‌توانید اینکار را به متخصصان این حوزه بسپارید. همینطور شما با فرستادن عکس از طریق تلگرام یا واتس‌آپ به همین شماره می‌توانید راحت‌تر در مورد مشکل‌تان و هزینه‌های تعمیر آن اطلاعات جامعی را کسب کنید. خوشحال می‎شویم که بتوانیم در این را به شما کمکی کرده باشیم.

شما چه تجربه‌ای از تعمیر مبل در منزل دارید؟ تعمیر مبل در منزل را پیشنهاد می‌کنید یا بهتر است آن را به متخصصان آن بسپاریم؟ شما می‌توانید هر نظر، پیشنهاد یا تجربه‌ای که در این باره دارید را در زیر همین مطلب با ما در میان بگذارید.

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
از طراحی تا اجرای دکوراسیون داخلی
سلام ، نیاز به مشاوره دارید؟