اینفوگرافیک: تغییر دکوراسیون منزل با کمترین هزینه

معمولا هر چه به عید نوروز نزدیکتر می‌شویم بیشتر به فکر تغییر دکوراسیون منزلمان هستیم. زیرا ما انسان‌ها همیشه دوست داریم با نو شدن فصل و ورود به سال جدید محیط اطراف و محل زندگی خود را نیز نو کنیم. اما هزینه سرسام‌آور تغییر دکوراسیون یکی از عواملی است که باعث می‌شود از این کار صرف نظر کنیم. جالب است بدانید که به کمک چند تکنیک ساده می‌توانید هزینه تغییر دکوراسیون منزل خود را تا حد زیادی کاهش دهید. از این رو در این اینفوگرافیک از چی به چین قصد داریم تکنیک‌های ساده‌ای را برای تغییر دکوراسیون منزل با یک بودجه اندک را در اختیار شما خوبان قرار دهیم.

تغییر دکوراسیون

اولین نکته‌ای که برای ایجاد یک تغییر کلی در دکوراسیون منزل باید در نظر بگیرید انتخاب یک دکوراسیون جدید با هزینه مناسب است. زیرا این موضوع که تصمیم گرفته‌اید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید به این معنی نیست که قرار است هزینه زیادی را صرف خرید لوازم جدید کنید. از این رو باید فروشگاه‌های عرضه کننده مبلمانی را شناسایی کنید که قیمت مناسبی دارند. البته به شرطی که کیفیت اجناس آن‌ها نیز در ازای قیمتشان مناسب باشد. به این فروشگاه‌ها در اصطلاح فروشگاه‌های صرفه‌جو می‌گویند.

همچنین سعی زودترین زمان ممکن را برای خرید از فروشگاه‌ها انتخاب کنید. زیرا همه فروشگاه‌ها صبح زود چیدمان خود را آغاز می‌کنند و اگر در این زمان به خرید بروید شانس بیشتری برای دیدن مبلمان متنوع دارید. و می‌توانید بدون درگیر شدن در دکوراسیون فروشگاه‌ها لوازم مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

نکته دیگری که در انتخاب لوازم منزل باید مورد توجه قرار گیرد نوع چوب آن است. هر چه چوب وسیله انتخابی شما امکان رنگ پذیری بیشتری داشته باشد برای شما بهتر است. زیرا در صورت تمایل می‌توانید رنگ آن را پس از مدتی عوض کنید. همچنین توجه داشته باشید که کمدها و دراورهای پیوسته معمولا ساختار و دوام بیشتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند.

یکی دیگر از نکاتی که در تغییر دکوراسیون منزل باید مورد توجه قرار گیرد قانون ۱۰ / ۳۰ / ۶۰ است. که طبق این قانون ۶۰ درصد از رنگ اتاق مربوط به دیوارها است. ۳۰ درصد از آن مربوط به لوازم منزل است و ۱۰ درصد بقیه نیز شامل جزئیات است. همچنین توجه به طیف یا دایره رنگ‌ها در انتخاب لوازم نیز نقش موثری در زیبایی دکوراسیون منزل شما دارند. استفاده از رنگ‌های مکمل و مشابه در قسمت‌های مناسب علاوه بر ایجاد جلوه مناسب نقش موثری در آرامش شما نیز خواهد داشت. به عنوان مثال رنگ‌های مشابه که در دایره رنگ‌ها نزدیک هم قرار می‌گیرند برای دکوراسیون اتاق نشیمن و اتاق خواب مناسب هستند. اما رنگ‌های مکمل که تقریبا نقطه مقابل هم هستند معمولا برای پذیرایی مورد استفاده می‌گیرند.

انتخاب رنگ‌های مناسبی که در طراحی داخلی منزل مورد استفاده قرار گیرند نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که هنگام تغییر دکوراسیون باید مورد نظر قرار گیرد. به این ترتیب که معمولا برای زیبایی هر چه بیشتر طراحی‌های داخلی از رنگ روشن برای سقف، رنگ متوسط برای دیوارها و از رنگ تیره برای کف پوش‌ها استفاده می‌شود.

تکنیک‌های دیگری که قبل از تغییر دکوراسیون منزل خود باید به آن توجه کنید بیشتر شخصی هستند. به عنوان مثال اگر کودک خردسال یا حیوان خانگی دارید مطمئنا انتخاب مبلمان پارچه‌ای با رنگی روشن برای شما مناسب نخواهد بود. زیرا این نوع مبلمان ممکن است سریع کثیف و پاره می‌شوند. انتخاب لوازم طبق بودجه و به ترتیب اولویت نیز از دیگر نکاتی است که هنگام خرید لوازم منزل باید مد نظر قرار گیرد.

و سخن پایانی اینکه اندازه‌گیری دقیق و انتخاب وسیله‌ای که با فضای داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشد نکته‌ای است که هرگز نباید از آن چشم پوشی کرد. و جالب‌تر اینکه امروزه فروشگاه‌های اینترنتی خرید مبلمان و لوازم منزل این کار را برای شما تسهیل کرده‌اند. زیرا با صرف کمترین هزینه و وقت می‌توانید به مقایسه قیمت و مدل‌های مختلف اثاثیه منزل خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *