اینفوگرافیک: چطور خانه‌ی خود را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل کنیم؟

خانه‌ی شاد

چطور می‌توانیم خانه‌ی شاد داشته باشیم؟ منظور از خانه‌ی شاد چیست؟ خب، محیطی که شما در آن احساس آرامش بیشتری داشته باشید و با حضور در خانه انرژی از دست رفته را مجدد بدست بیاورید. همان طور که خیلی فاکتورهای زیادی در احساسات و رفتارهای ما نقش دارند، محیطی که در آن زندگی می‌کنیم هم نقش بسیار زیادی در این احساسات دارد. خانه‌ی شما جایی است که شما آن را به عنوان یک فضای امن می‌شناسید پس مهم است که در طراحی داخلی و چیدمان آن دقت به خرج دهید و هزینه کنید. فکر می‌کنید چطور می‌توانید محیط خانه‌ی خود را دلنشین‌تر کنید و خانه‌ی شاد داشته باشید؟ اجازه دهید نکاتی را در این رابطه بیان کنم.

چطور خانه‌ی شاد داشته باشیم؟

عوامل بسیار زیادی در این قضیه نقش دارند، برای مثال رعایت اصول فنگ شویی و جریان انرژی در محیط خانه، انتخاب رنگ‌ها و چیدمان. هر جای خانه نیاز دارد که با دقت چیدمان شود، زیرا هر نقطه از خانه‌ی شما استفاده‌ی مخصوص به خود را دارد. این نکات خیلی ساده اما کاربردی هستند. برای مثال سعی کنید خانه‌ای را انتخاب کنید که پنجره‌های بزرگی داشته باشد. پنجره‌های بزرگ فواید بسیاری دارد، برای نمونه، باعث می‌‌شود هوای تازه به راحتی در فضا رفت و آمد کند و همچنین از طرفی در طول روز شما بیشینه نور طبیعی را در اختیار دارید.

در طراحی اتاق خواب رنگ آمیزی فاکتور اصلی است، برای اتاق خواب از رنگ‌های آبی استفاده کنید. رنگ آبی به شما آرامش می‌دهد و باعث منظم شدن ضربان قلب و فشار خون هم می‌شود. از طرفی در اتاق خواب خود از پرده‌های ضخیم استفاده کنید تا مانع ورود نور در آغاز روز شود و شما را آزار ندهد. این نکته را در نظر داشته باشید که وسایل الکترونیکی از خود امواجی ساطع می‌کنند که باعث اختلالاتی در سیستم بدن می‌شوند پس تا جای ممکن این وسایل را از تخت خود دور نگهدارید. موضوع دیگری که باید در طراحی اتاق خواب رعایت کنید موقعیت تخت است، آن را دور از در و مشرف به اتاق قرار دهید.

در رنگ آمیزی اتاق کار خود از رنگ‌هایی نزدیک به بنفش استفاده کنید، زیرا رنگ بنفش باعث شده تمرکز شما چندین برابر شود و در نتیجه کارایی شما افزایش پیدا می‌کند.

اتاق پذیرایی جایی که شما در طول روز کنار خانواده هستید و یا از میزبان دوستان خود هستید، در این فضا از رنگ سبز استفاده کنید و سعی کنید تا جای ممکن از پرده‌های نازکتر استفاده کنید زیرا این کار اجازه می‌‌دهد از نور طبیعی در طول روز بیشترین استفاده را بکنید و اما آباژورها را فراموش نکنید، زیرا در صورتی که نور طبیعی کاهش پیدا کند این نور مصنوعی فضا را گرمتر می‌کند.

و اما آشپزخانه، در طراحی و انتخاب رنگ در این محیط، رنگ زرد را انتخاب کنید. شاید عجیب به نظر برسد اما رنگ زرد باعث شده کارایی سیستم گوارش بهتر شود. از طرفی رنگ زرد به نور خورشید نزدیک است و در شما پویایی و تحرک ایجاد می‌کند که باعث می‌شود در حین صرف صبحانه روز خود را به خوبی آغاز کنید.

به گفته‌ی بودا خانواده یعنی نزدیکی افکار، اگر شما طرز تفکر افراد خانواده خود را دوست داشته باشید خانه برای شما جای دلپذیری می‌شود.

خانه‌ی شاد

خانه‌ی شاد

خانه‌ی شاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *