دکوراسیون با مبل زرد

ایده‌هایی خلاقانه برای چیدمان خانه با مبلمان زرد رنگ

رنگ‌ها همیشه در فضای زندگی ما حضور دارند و تاثیر شگفتی در دکوراسیون و حتی روح و روان ما می‌گذارند. تحقیقات نشان داده است که رنگ‌ها به صورت ناخودآگاه روی روحیه و احساسات ما تاثیر می‌گذارند و به همین دلیل طراحان داخلی توصیه می‌کنند که قبل از انتخاب پالت رنگی، در مورد نوع احساساتی که می‌خواهید در فضای اتاق‌تان حاکم باشد، حتما فکر کنید. با وجود اهمیت بالای رنگ در دکوراسیون منزل، باز بیشتر مردم، زیاد به این موضوع اهمیت نمی‌دهند و غالبا آن را دست کم می‌گیرند. اگر شما می‌خواهید که ظاهر خانه‌تان را بدون صرف هزینه‌ی بالا تغییر دهید، ساده‌ترین راه این است که رنگ دیوارها، مبلمان و لوازم دکوری مثل کوسن‌ها، پرده و فرش‌تان را عوض کنید. دکوراسیون با مبل زرد می‌تواند ایده‌ی جالبی برای تغییر دکور اتاق‌های نشیمن با هر سبک دکوراسیونی باشد. ادامه مطلب را از دست ندهید.

به لحاظ علمی رنگ اولین چیزی است که شما به هنگام مواجه با هر چیز جدیدی به آن توجه می‌کنید و می‌تواند روی دید شما نسبت به آن تاثیر بگذارد. واکنش افراد نسبت به رنگ‌های مختلف به طرز فکر شخص بستگی دارد و غیرقابل پیش‌بینی است. بنابراین هیچ رنگی وجود ندارد که برای همه‌ی افراد جذاب یا متنفرکننده باشد و در هر شخصی این موضوع می‌تواند متفاوت باشد. زرد، رنگ خورشید بوده و به عنوان نمادی از نیک‌بینی و خوش‌بینی در نظر گرفته می‌شود. رنگ زرد به خوبی می‌تواند هیجان، شادابی، اعتماد به نفس، خوش‌بینی و خوش‌خلقی را برای ساکنان منزل به ارمغان بیاورد. اگر شما نیز می‌خواهید تا مبلمان یا لوازم دکوری‌تان در فضای اتاق برجسته شده و بیشتر به چشم آید، بهتون پیشنهاد می‌کنم که از رنگ زرد برای آن‌ها استفاده کنید.

فرش یا لوازم جانبی زرد رنگ می‌توانند بسیار چشم‌نواز باشند، اما دیوارهای زرد ایده‌ی خوبی برای طراحی داخلی نمی‌باشند. اگر شما نیز به رنگ زرد علاقه دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک مبل یا کاناپه زرد را به اتاق نشیمن‌تان اضافه کنید. مطمئنا مبل زرد به نقطه کانونی اتاق نشیمن شما تبدیل خواهد شد.

دکوراسیون با مبل زرد و تزئین فضای اطراف آن

مبل یکی از بزرگ‌ترین قطعات مبلمان در هر اتاق نشیمنی می‌باشد و به همین خاطر امروزه انواع مدل مبلمان جدید به بازار ارائه شده است. مطمئنا بعد از انتخاب مبل راحتی، نحوه‌ی قرارگیری مبل، دکوراسیون فضای اطراف آن و ست کردن وسایل خانه با آن اهمیت بسیار بالایی دارد. اگر شما می‌خواهید که ظاهر مدرن و بانشاطی را به اتاق نشیمن خود اضافه کنید، استفاده از مبلمان زرد می‌تواند انتخاب خوبی باشد. گزینه‌های بی‌شماری برای دکوراسیون اطراف مبل زرد وجود دارد. مثلا اگر شما نمی‎خواهید که مبل زرد زیاد در فضای اتاق برجسته شده و به چشم آید، می‌توانید از الگوهای خاصی برای رنگ بندی پارچه مبلی آن استفاده کنید.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

همچنین شما می‌توانید از تونالیته رنگ‌های متنوع زرد مثل بژ، زرد موزی، لیمویی و بسیاری طیف‌های رنگی دیگر آن استفاده کنید. به این ترتیب شما بعد از انتخاب رنگ دلخواه زرد‌تان می‎توانید برای بقیه دکوراسیون اتاق از رنگ‌های دیگر کمک بگیرید. برای اینکه بتوانید بهترین ترکیب رنگی با زرد را کشف کنید، می‌توانید از چرخه رنگ استفاده کنید. شما در چرخه رنگی برای انتخاب رنگ‌های متناسب  با زرد می‌توانید از رنگ‌های مکمل یا مجاور آن کمک بگیرید. رنگ‎های مجاور به رنگ‎هایی گفته می‌شود که در چرخه رنگی در کنار رنگ زرد قرار گرفته باشند. رنگ مکمل زرد نیز رنگی است که در چرخه رنگی در مقابل آن قرار گرفته و به نوعی متضاد آن می‌باشد. رنگ‌هایی که در چرخه رنگی مجاور رنگ زرد هستند، می‌توانند انتخاب مناسبی برای استفاده باشند. در این گروه، می‌توان از سبز، نارنجی، بنفش، آبی و قهوه‌ای، همچنین سیاه و سفید نام برد.

دکوراسیون با مبل زرد

استفاده از لوازم جانبی فلزی مثل نقره، نیکل و طلا در کنار مبل زرد می‌تواند ظاهر جذاب‌ و دلربایی را به دکوراسیون‌تان اضافه کند. شما می‌توانید برای قاب‌های عکس و تابلوهای نقاشی، گلدان و ظروف خود از آن‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

اگر دوست دارید که طراحی داخلی‌ اتاق نشیمن‌تان فضای مدرنی باشد، بهتون پیشنهاد می‌کنم که مبل‌تان دارای شکل گردی یا گوشه‌ای مثل مبل مدل ال باشد. مبل‌های گرد علاوه بر اینکه گوشه‌های اتاق نشیمن را به خوبی پوشش می‌دهند، می‌توانند ترکیب منحصربفردی را با رنگ زرد ایجاد کنند و ظاهر خوشایندی را به دکوراسیون اتاق نشیمن‌تان دهند.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

هیچ اشکالی ندارد که شما در کنار رنگ زرد از رنگ‌های روشن دیگر استفاده کنید. اگر شما به دنبال دکوراسیونی رنگارنگ و بانشاطی هستید، می‌توانید از کوسن‌هایی با رنگ‌های متنوع در کنار مبل زردتان استفاده کنید. البته هر رنگی را انتخاب نکنید و از چرخه رنگی کمک گرفته و رنگ‌های متناسب با زرد را پیدا کنید. همینطور سعی کنید حداقل تعداد مبلمان اضافی را به فضای اتاق اضافه کنید.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

اگر شما نمی‌خواهید که دکوراسیون زیاد به چشم بیاید، بهترین ایده این است که تنها از یک رنگ برای ترکیب با رنگ زرد مبل استفاده کنید. یک پیشنهاد خوب می‌تواند رنگ آبی باشد. رنگ آبی  جزو رنگ‌های سرد و آرامش‌بخش می‌باشد که در ترکیب با رنگ زرد که رنگ گرمی است، می‌تواند فضای متعادلی را ایجاد کند. شما می‌توانید از رنگ آبی برای کوسن‌ها، پرده‌ها و قالیچه‌ها استفاده کنید. البته بهتون پیشنهاد می‌کنم که تنها از یک طیف آبی استفاده نکنید و انواع تونالیته رنگ‌های آبی را برای دکوراسیون اطراف مبل زرد بکار ببرید. سعی کنید از سایه‌های مختلف آبی و زرد در طراحی داخلی خود استفاده کنید، به طوری که هر یک از لوازم جانبی به طور جداگانه در فضای اتاق‌تان برجسته شوند.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

همینطور به یاد داشته باشید که ترکیب مبل زرد با مبلمان چوبی می‌تواند شاهکار بیافریند. رنگ قهوه‌ای چوب در ترکیب با زرد فضای بسیار گرم، صمیمی و مهمان‌نوازی را ایجاد کرده و از تاثیر رنگ زرد بر فضای اتاق می‌کاهد.

دکوراسیون با مبل زرد
دکوراسیون با مبل زرد

دکوراسیون منزل با مبل قرمز، زرد و به طور کلی رنگ‎های قوی باید با احتیاط و دقت بالایی بکار برده شوند. این رنگ‌ها تاثیر زیادی در اعصاب و روان شخص می‌گذارند و هر گونه اشتباهی می‌تواند سبب بی‌قراری و استرس در افراد شود. به همین خاطر است که دکوراسیون محیط پیرامون مبل‌هایی با رنگ‎های قوی از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در این مطلب سعی کردیم که هر آنچه که در مورد دکوراسیون با مبل زرد وجود دارد را با شما در میان بگذاریم. امیدواریم که با الهام از عکس‌های این مطلب بتوانید دکوراسیونی زیبا با مبل زرد ایجاد نمایید. اگر شما نیز نظری یا پیشنهادی در مورد مبل زرد و نحوه استفاده از آن در دکوراسیون خانه دارید، می‌توانید آن‌ها را با ما در میان بگذارید.