بهترین رنگ‌ها به عنوان رنگ دیوار خانه ایرانی کدامند؟

رنگ دیوار خانه ایرانی

اگر نگاهی به دکوراسیون خانه‌های ایرانی بیندازید، متوجه می‌شوید که رنگ‌های خنثی مخصوصا سفید، کرمی و بژ پای ثابت دیوارهای همه‌ی خانه‌ها هستند و بیشترین کاربرد را به عنوان رنگ دیوار خانه ایرانی دارند. کم دیده شده است که مردم برای طراحی اتاق‌های نشیمن و پذیرایی خود به سمت رنگ‌های پرجنب‌وجوش و جسورانه بروند. معمولا رنگ‌های بولد بیشتر در قالب الگوهای و نقش و نگار پارچه مبلی یا فرش به فضای زندگی اضافه می‎شوند. با این حال امروزه زندگی مدرن این امکان را به شما می‌دهد که تابوشکنی کرده و از طیف‌های رنگی متنوعی برای رنگ دیوارتان استفاده کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی مدل ریچی Ricci

۵۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۳۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

تخت خواب مدل Ophelia

۳۸,۲۰۰,۰۰۰ تومان

اگر شما به دنبال دکوراسیون ایرانی هستید، می‌توانید رنگ‌های روشن یا خنثی رنگ‌هایی نظیر سفید، کرمی، بژ، قهوه‌ای یا نهایتا سبز روشن و زیتونی ر به عنوان رنگ دیوارهای خود انتخاب کنید. اما اگر به دنبال فضای متفاوت‌تر هستید، می‌توانید ترکیب‌های رنگی مدرن‌تری برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. ما در ادامه ۵ ترکیب رنگی آرامش‎بخش که می‌توانند جایگزین دیوارهای سفید و کرمی دکوراسیون ایرانی شوند، را به شما معرفی کرده‌ایم. سعی کنید از این طیف‎های رنگی و اتاق‎ها الهام بگیرید و دکوراسیونی جذاب و دوست‌داشتنی را برای خودتان بسازید.

گزینه‌های جذاب برای رنگ دیوار خانه ایرانی

رنگ‎های طوسی و دودی

برای بیشتر ماها خاکستری رنگی راکد و ناامیدکننده است. اما با این حال رنگ خاکستری گزینه‌ی بسیار مناسبی برای دکوراسیون‌های مدرن و معاصر می‌باشد. خاکستری دارای طیف‌های رنگی وسیعی است که می‌تواند انتخاب‌های زیادی را پیش روی شما قرار دهد. رنگ طوسی جزو سایه‌های گرم خاکستری محسوب می‌شود که می‌تواند حس گرمی و آرامش را به اتاق شما اضافه کند.

رنگ دیوار خانه ایرانی
رنگ دیوار خانه ایرانی

این رنگ تاثیر آرامش‌بخشی بر روی روح و روان شما می‌گذارد و می‎تواند فضای استراحت خوبی را برای شما بسازد. رنگ دودی به خوبی می‌تواند رنگ طوسی را کامل کرده و ترکیب رنگی جذابی را بسازد. شما می‌توانید یکی از دیوارهای خود را به رنگ دودی درآورید و از لحاظ بصری رنگ طوسی خود را جذاب‌تر نمایید.

یکی از بهترین ویژگی‌های رنگ خاکستری خنثی بودن آن است که باعث می‎شود با هر پالت رنگی به خوبی ترکیب شود. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت انواع طیف‎های رنگی پرجنب‎وجوش را برای مبلمان و و لوازم دکوری خود انتخاب کنید.

بنفش و خاکستری

بنفش جزو رنگ‌های نسبتا تیره و بسیار قوی می‌باشد و می‌تواند فضای باشکوه و جذابی را برای شما بسازد. ترکیب دیوارهای بنفش و خاکستری می‌تواند حس مدرنی به فضای زندگی شما دهد و محیط گرم و راحتی ایجاد کند. همانطور که گفتیم خاکستری رنگ خنثی است و شما می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را با بنفش ترکیب و به عنوان رنگ دیوار استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم که برای رنگ مبلمان نیز به سمت طیف رنگی کرمی بروید. همانطور که در اتاق نشیمن زیر مشاهده می‌کنید ترکیب این سه رنگ فوق‌العاده عمل کرده و مطمئنا شما از زندگی در این فضا لذت خواهید برد.

رنگ دیوار خانه ایرانی
رنگ دیوار خانه ایرانی

آبی و قهوه‌ای

آبی از جمله رنگ‌های پرطرفدار می‎باشد که نماد خوش‌بینی و نگرش مثبت است. تمامی طیف‌های رنگ آبی آرامش‌بخش بوده و می‌تواند حس سرزندگی و شور و شعف را به فضای زندگی شما بیاورد. حتی تصور آسمان آبی، دریای آبی و قطره‌های آب می‌تواند ذهن شما را آرام کند. رنگ آبی می‌تواند با هر رنگی ترکیب شود و همچنان طراوت و زیبایی خود را حفظ کند.

رنگ دیوار خانه ایرانی
رنگ دیوار خانه ایرانی

قهوه‌ای از جمله رنگ‌های زمینی است که می‌تواند نمادی از غروب خورشید نیز باشد. این رنگ نماد صلح و امیدبخشی بوده و همزمان می‌تواند فضای آرام و مهیجی را بسازد. ترکیب رنگی آبی و قهوه‌ای می‌تواند یکی از بهترین پالت‎های رنگی برای دکوراسیون دیوارهای خانه باشد. این سایه‎ی رنگی در ترکیب با پرده‌های کرمی رنگ می‌تواند ترکیب عالی بسازد که در عین سادگی بدرخشد. مبلمان سفید رنگ نیز می‌تواند پالت رنگی شما را تکمیل کرده و حس و حال دوست‌داشتنی را به فضای زندگی‌تان اضافه کند.

سبز کمرنگ و شیری

سبز رنگ طبیعت است و طبیعت همیشه با سکوت و آرامش عجین می‌باشد. سایه‌های روشن سبز می‌توانند به راحتی فضای آرامش‌بخش و شادی را برای شما بسازند. اگرچه سبز جزو خانواد‎ه‌ی رنگ‌های سرد می‌باشد اما می‌تواند در ترکیب با رنگ شیری فضای آرامش‌بخش و ساکتی را ایجاد کند. این ترکیب رنگی در عین سادگی بسیار خیره‌کننده و چشم‌نواز بوده و می‌تواند هر کسی را به وجد آورد.

رنگ دیوار خانه ایرانی
رنگ دیوار خانه ایرانی

صورتی و خاکی

صورتی رنگ پر شر و شوری می‌باشد و می‌تواند احساسات عاشقانه و رمانتیک شما را برانگیزد. اما با این حال بسیاری از روانشناسان معتقدند که این رنگ تاثیر آرامش‌بخشی بر ذهن شما می‌گذارد. از آنجایی که صورتی رنگ موردعلاقه‌ی دختران است به راحتی می‌تواند فضای ملایم و بامحبتی را بسازد. ترکیب این رنگ با خاکی می‌تواند ظاهر شگفت‌انگیزی را برای‌ خانه‌تان به ارمغان آورد.

رنگ دیوار خانه ایرانی
رنگ دیوار خانه ایرانی

همانطور که خودتان نیز بهتر می‎دانید انتخاب رنگ و سبک دکوراسیون به طور کلی به دیزاین فضای خانه و سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد. ولی بهتر است از قبل در مورد رنگ‎ها و تاثیری که روی روحیه و شخصیت افراد می‎گذارند، اطلاعات دقیق کسب کنید. دکوراسیون با رنگ ‎های شاد و جسورانه مثل قرمز و نارنجی و رنگ‎هایی از این قبیل باید بسیار محتاطانه و علمی بکار برده شوند زیرا هر گونه اشتباه باعث بی‌قراری و بهم‌ریختگی اعصاب می‎شوند. رنگ دیوارها می‌تواند قوی‎ترین احساسات را تحریک کرده و باعث تغییر خلق‌وخوی شما شوند. مهم است که شما این نکات را به ذهن‌تان بسپارید و فضای آرامی را برای اتاق‌ نشیمن و اتاق خواب‌تان بسازید.

ما در اینجا سعی کردیم شما را با ایده‌های رنگی مناسب برای رنگ دیوار خانه ایرانی آشنا کنیم. امیدواریم که با الهام از این نکات و عکس‌ها بتوانید پالت رنگی موردعلاقه‌تان را انتخاب و دکوراسیونی زیبایی را برای خودتان ایجاد نمایید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل چرم ال شکل Urban

۷۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه دکوری فلزی Profile

۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز تحریر شیشه ای Jensen

۱۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان

همینطور ما برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفته‎ایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان استفاده کنید. شما کدام یک از این ترکیب‎های رنگی را می‌پسندید؟ چه رنگ دیگری را به عنوان رنگ دیوار خانه ایرانی پیشنهاد می‌کنید؟ اگر نظری یا پیشنهادی در این مورد به ذهن‌تان می‎رسد، خوشحال می‎شویم که آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه برای “بهترین رنگ‌ها به عنوان رنگ دیوار خانه ایرانی کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *