شیک ترین خانه های ایران

عکس‌هایی از شیک‌ترین خانه‌های ایرانی

با اینکه دکوراسیون ایرانی بیشتر به سادگی و بی‌آلایشی مشهور است اما زندگی امروزی همه‌ی ما را مجبور به تغییراتی در سبک و محیط زندگی‌مان کرده است. این روزها شرایط زندگی به گونه‌ای است که همه‌ی ما به صورت ناخودآگاه به سمت فضاهای شیک جذب می‌شویم. البته شیک و مدرنیته هیچ تناقضی با اصالت و فرهنگ ندارد و شما می‌توانید آن‌ها را در کنار هم حفظ کنید. ما در این مطلب در کنار ارائه‌ی عکس‌هایی از شیک ترین خانه های ایران ، به بررسی ویژگی‌های بارز آن‌ها خواهیم پرداخت تا به شما نشان دهیم که ویژگی‌های اصیل ایرانی حتی در مدرن‌ترین دکوراسیون‌های ایرانی نیز کاملا مشهود هستند. ادامه مطلب را از دست ندهید.

رنگ غالب خانه

اگر به خانه‌های اصیل ایرانی نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که رنگ‌های سفید، کرمی و بژ بیشترین کاربرد را در رنگ‌آمیزی دکوراسیون آن‌ها دارند. اگر به دنبال دکوراسیونی شیک و ایرانی هستید، می‌توانید از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب دکوراسیون‌تان استفاده کنید. عکس زیر نمونه‌ای از یک خانه‌‌ی شیک ایرانی با پالت رنگی سفید واقع در تهران است.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

رنگ سفید بخاطر حس شیک و ساده‌ای که با خود به همراه دارد، یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های دکوراسیون در بین تمام مردم جهان است. سفید رنگ مناسبی برای تمام قسمت‌های خانه است و شما بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید از آن در اتاق خواب، اتاق نشیمن، پذیرایی، حمام و آشپزخانه استفاده کنید. رنگ سفید با روشنی و لطافت خود، احساس آرامش و تسکین بخشی را به شما منتقل خواهد کرد.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

فضاهای یک رنگ که هیچ رنگ یا المان‌های رنگی دیگری در آن بکار برده نشده، به مرور زمان می‌توانند یکنواخت و کسل‌کننده شوند. در چنین فضاهایی نور می‌تواند معجزه کند. نورپردازی مناسب و استفاده‌ درست از وسایل روشنایی در فضای یک رنگ موجب ایجاد انرژی و تنوع رنگی می‌شود. نور مخفی و روشنایی لوسترها در فضای نشیمن زیر، دقیقا با چنین هدفی تعبیه شده است تا بتواند فضای سفید رنگ را متعادل کند. این نکته می‌تواند تاثیر بسزایی در فضای دکوراسیون یک رنگ داشته باشد. پس حتما آن را جدی بگیرید.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

به یاد داشته باشید که رنگ‎های سفید و بژ بهترین انتخاب برای دکوراسیون فضاهای کوچک هستند. اگر منزل شما دارای فضای کوچک کفپوش تیره رنگ است، از این دو رنگ برای مبلمان و دیوارهایتان استفاده کنید، تا ضمن ایجاد فضای شیک و مدرن، بتوانید فضای اتاق‌تان را بزرگ‌تر نشان دهید.

دیوار تاکید

امروزه در دنیای طراحی داخلی، دیوار تاکید بسیار مهم شمرده می‌شود و جایگاه خاصی در دکوراسیون‌های شیک دارد. دیوار تاکید، دیواری است که طراحی آن از طراحی سایر دیوارهای خانه متفاوت است. این تفاوت بیشتر با رنگ و مواد مختلف ایجاد می‌شود. در بیشتر خانه های شیک ایرانی، سطح دیوار تاکید با رنگ، کاغذ دیواری، آجر، سنگ مرمر و مواردی از این قبیل پوشش داده می‌شود. از قدیم‌الایام دیوارهای خانه‌های ایرانی معمولا دارای ظاهر یک رنگی بوده‌اند و حضور دیوار تاکید در آن به خوبی می‌تواند شکل سنتی آن را به مدرن تغییر دهد. مثلا در این خانه‌ی شیک ایرانی، دیوار تاکید با ظاهر آجرکاری شده خود از دیگر دیوارهای خانه متمایز شده است.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

امروزه آجر و سنگ‌های آنتیک بیشترین کاربرد را در خانه‌های ایرانی برای ایجاد دیوار تاکید دارند. شما می‌توانید برای زیبایی بیشتر، دیوار تاکیدتان را با عناصر دکوری مثل تابلوهای نقاشی تزئین کنید.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

نور و روشنایی

نور و روشنایی در فرهنگ و آیین ما بسیار مهم و مقدس می‌باشد به طوری که توانسته به حوزه‌ی طراحی داخلی‌مان نیز نفوذ کند. امروزه مبحث نورپردازی یک ابزار قدرتمند در دکوراسیون سنتی و مدرن ایرانی به شمار می‌آید. به همین خاطر است که امروزه پنجره‌های بزرگ و سرتاسری حضور جدی در خانه‌های مدرن و شیک دارند.البته شما فقط محدود به نور طبیعی نیستید و می‌توانید روشنایی خود را از طریق وسایل روشنایی تامین کنید. عکس زیر می‌تواند تاثیر فوق‌العاده روشنایی در دکوراسیون داخلی را به خوبی نشان دهد.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

در مورد اتاق خواب پیشنهاد می‌شود که از پرده‌های توری استفاده کنید تا بتوانید انرژی مثبت را در فضای اتاق جاری سازید. صبح‌ها با کنار زدن پرده و باز کردن پنجره‌ها بگذارید هوا، نور و انرژی در فضا جریان یابد.

عناصر تزئینی شیک ترین خانه های ایران

گل و گیاه، لوستر، آینه و باکس تلویزیون و شومینه، چهار ویژگی مهم خانه‌های شیک و مدرن ایرانی هستند. این چهار مورد از گذشته در خانه‌های ایرانی حضور داشته‌اند و امروزه فقط شکل مدرن‎تری را به خود گرفته‌اند. اگر به عکس زیر نگاهی بیندازید، می‌بینید که ترکیب تلویزیون و شومینه به خوبی توانسته زینت‌بخش دیوار و فضای خانه‌تان شود.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

تزئین خانه با گل و گیاه یکی دیگر از ویژگی‌های عمده‌ی خانه‌های شیک ایرانی است. علم فنگ شویی معتقد است که قرار دادن گل و گیاه مخصوصا با رنگ‎های قرمز، نارنجی، صورتی و بنفش در دکوراسیون خانه، تاثیر بسیار زیادی در تحرک اعضای خانواده، افزایش اشتهای کودکان و سرعت سوخت و ساز دستگاه گوارش دارد. به این معنی که تماشای گیاهان می‌تواند به طور ناخودآگاه به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و متابولیسم بدن کمک کند و احتمال افزایش وزن و چاقی را کاهش دهد.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

لوسترها محبوب‌ترین وسیله‌ی روشنایی در دکوراسیون‌های ایرانی به شمار می‎آیند که می‌توانند زیبایی خانه‌تان را چندین برابر کنند. فقط به یاد داشته باشید که در صورتی که سقف خانه‌تان کوتاه است، لوستر و آویز بلند خریداری نکنید زیرا باعث می‎شود که سقف اتاق کوتاه‌تر بنظر برسند. ما قبلا مطلبی را برای انتخاب مناسب لوستر منتشر کرده‌ایم. شما می‌توانید با کمک این نکات و راهنمایی‌ها دکوراسیون شیک و منحصربفردی را با لوستر انتخابی‌تان بسازید.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

آینه‌ها یکی دیگر از مهم‌ترین عناصر موجود در فضاهای مدرن و شیک می‌باشد که انرژی مثبتی را در فضا منعکس می‌کند. شکل و محل قرارگیری آینه‌ها در دکوراسیون بسیار مهم است. بهترین انتخاب برای آینه‌ها شکل مسطح و محدب آن‌ها است چرا که در علم فنگ شویی معتقد است این شکل آینه‌ها می‌توانند انرژی منفی را از محیط خارج کنند و انرژی مثبت را به داخل خانه جذب کنند. اگر فضای خانه‌تان کوچک است، پیشنهاد می‌کنیم که آینه‌ی بزرگی را در مقابل پنجره قرار دهید تا فضای شما بزرگ‌تر جلوه نماید.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

و در آخر اینکه به شما پیشنهاد می‌کنم صرف هزینه و استفاده از خلاقیت خود را محدود به قسمت‌های خاصی از خانه نکنید و برای هر قسمت چیدمان منحصربفردی را در نظر بگیرید. همانطور که در عکس زیر مشاهده می‎کنید، طرح دیوار و کاشی‌های سفید کف، چیدمانی سرشار از آرامش را برای سرویس بهداشتی و حمام این خانه‌ی شیک رقم زده است.

شیک ترین خانه های ایران
شیک ترین خانه های ایران

ما در اینجا سعی کردیم تا به شما نشان دهیم که چگونه می‌توان با ترکیب اصالت و مدرنیته، فضای شیک و زیبایی را ایجاد کرد. امیدواریم که این خانه‌های شیک ایرانی، الهام بخش فضای زندگی شما باشند. همیشه سعی کنید که به احساس درونی خودتان اعتماد کنید و دکوراسیونی که موردپسندتان واقع می‌شود را برای خودتان ایجاد کنید. اگر شما نظر یا پیشنهادی در این باره دارید، می‌توانید آن‌ها را با ما در میان بگذارید.