نکات و ترفندهای طلایی برای دکوراسیون خانه کوچک

دکوراسیون خانه کوچک

قبل از اینکه نکات و ترفندهایی را برای دکوراسیون فضاهای کوچک به شما معرفی کنیم، ازتون می‌خواهیم که اجازه ندهید فضای کوچک‌تان، شما را در انتخاب سبک دلخواه‌تان محدود کند. دکوراسیون خانه کوچک مثل دکوراسیون فضاهای بزرگ فقط به کمی ابتکار و نگاه ریزبین نیاز دارد.

ناموجود

استودیو پارچوب

نیمکت مبلی Andes

۱۸,۴۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود
۱۷,۱۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

شلف دکوری مدل Ladder

۱۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان

دکوراسیون خانه کوچک

قبول داریم که دکوراسیون خانه های کوچک کمی سخت‌ است ولی فضای شما هر چقدر هم تنگ و کوچک باشد، باز می‌تواند شیک و باسلیقه چیده شود. تقریبا قوانین طراحی داخلی برای تمامی فضاهای کوچک یکسان است که با پیروی از این قوانین می‌توانید دکوراسیون خانه کوچک تان را به بهترین شکل ممکن بچینید.

ما در ادامه ۱۵ اشتباه رایج در مورد چیدمان فضاهای کوچک را به شما معرفی می‌کنیم. حالا بریم و نکات و ترفندهای طراحی فضاهای کوچک را با هم مرور کنیم!

۱) دست کم گرفتن نور طبیعی

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد به هنگام دکوراسیون خانه های کوچک مرتکب می‌شوند، عدم توجه به نور طبیعی اتاق است. اینگونه به شما بگوییم که نور طبیعی بهترین دوست برای فضاهای کوچک است و شما نباید آن‌ها را از هم جدا کنید.

دکوراسیون خانه کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی Andes روی آن کلیک کنید.

بجای اینکه پنجره‌ها را با پرده‌های ضخیم بپوشانید، باید اجازه دهید که نور در فضای خانه جریان یابد. برای استفاده حداکثری از نور طبیعی می‌توانید آینه‌هایی را در دیوار مقابل پنجره‌ها قرار دهید تا نور را در فضای اتاق منعکس و پخش کنند.

نکته: اگر این امکان برای شما وجود ندارد، حداقل رنگ غالب اتاق مثل رنگ مبلمان را به رنگ روشن انتخاب کنید.

۲) عدم توجه به انسجام فضا

دومین نکته‌ای که شما به هنگام دکوراسیون فضاهای کوچک باید آن را مدنظر قرار دهید، انسجام فضا حتی در جزئی‌ترین نقاط خانه است. اگر خانه‌ی شما دارای چندین اتاق مجاور کوچک است، برای اینکه فضای شما بزرگتر بنظر برسد، باید از لحاظ بصری آن‌ها را کاملا شبیه بهم طراحی کنید. بهتر است که از پالت رنگی یکسان، متریال و سبک دکوراسیون مشابه در اتاق‌های مجاور استفاده کنید و اسنجام فضا را حفظ نمایید.

دکوراسیون خانه کوچک مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال Andes روی آن کلیک کنید.

نکته: دیوارهایی به رنگ خنثی در کل فضا به انسجام دکوراسیون کمک زیادی می‌کند.

۳) اندازه‌های ناموزون

شما باید بپذیرید که فضای کمی دارید و باید استفاده‌ی بهینه‌ای از فضای خود داشته باشید. اگر جایی برای قرار دادن میز کنار تخت ندارید، چپاندن آن در کنار تخت فقط فضا را تنگ و نامرتب نشان خواهد داد. به جای میز کنار تخت می‌توانید از یک چهارپایه کوچیک نیز استفاده کنید که همان کارایی را دارد.

دکوراسیون خانه کوچک و ساده
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال مدل Haven روی آن کلیک کنید.

یا اگر جایی برای میز تلویزیون ندارید، بهتر است آن را بر روی دیوار نصب کنید. همینطور بجای میز تحریر می‌توانید از یک میز کنسول باریک استفاده کنید.

۴) انباشتن وسایل

مهم نیست که چه تعداد فضای ذخیره‌سازی هوشمند را در خانه‌تان تعبیه کرده‌اید، واقعیت این است که فضای محدود شما همیشه محدود خواهد بود. بهتر است مبلمان و اثاثیه‌ی خود بسنجید و مطمئن شوید که همه چیز کاربردی و بدردبخور است.

دکوراسیون خانه کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال راحتی Haven روی آن کلیک کنید.

ناموجود
۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال جدید Newport

۷۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال چرم Dekalb

۶۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Lanston

۲۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان

۵) استفاده نکردن از فضاهای عمودی

در مورد فضاهای ذخیره‌سازی می‌توانید کمی خلاقانه‌تر عمل کنید. فضاهای ذخیره‌سازی عمودی در دکوراسیون خانه کوچک بسیار مهم هستند و شما باید برای جلوگیری از کمبود فضا بر روی قفسه‌ها و فضای عمودی اتاق تمرکز کنید. قفسه‌های کتاب از کف تا سقف، فضای بالای پنجره‌ها و کتابخانه و فضاهای توکار می‌توانند به استفاده حداکثر از اتاق کمک کند.

دکوراسیون خانه کوچک و ساده
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد قفسه دکوری فلزی Profile روی آن کلیک کنید.

۶) انتخاب اندازه اشتباه تختخواب

انتخاب اندازه اشتباه تختخواب نسبت به اتاق می‌تواند فضای زیادی را اشغال کند و بهتر است بر روی مقیاس‌های کوچیک‌تر تمرکز کنید.

دکوراسیون خانه کوچک
دکوراسیون خانه کوچک و ساده

۷) استفاده از رنگ‌های تیره

درمورد فضاهای کوچک همیشه تاکید بر روی انتخاب رنگ‌های روشن است. مخصوصا دیوارهایی به رنگ سفید و جفت کردن مبلمان به همان رنگ راهی ساده و آسان است که باعث می‌شود هر فضای کوچکی بزرگ‌تر و روشن‌تر بنظر برسد. برای اینکه فضای شما یکنواخت بنظر نرسد، می‌توانید از دیوار تاکید کمک بگیرید. دیوار تاکیدی دیواری است که طراحی آن از طراحی‌های سایر دیوارهای اتاق متفاوت می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با دیوار تاکید می‌توانید بر روی آن کلیک کنید و همه چیز را در مورد آن مطالعه نمایید.

دکوراسیون خانه کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی هارمونی روی آن کلیک کنید.

همینطور شما می‌توانید رنگ و بافت‌های مختلف را در مقیاس‌های کوچک به فضای یکنواخت خود اضافه کنید. این کار می‌تواند با کمک گیاهان آپارتمانی، کوسن، صندلی یا دیگر مبلمان و اشیای تزئینی اتفاق بیفتد.

۸) اندازه بیش از حد مبلمان کوچک

اکثر مردم تصور می‌کنند که فضای کوچک به این معنی است که شما باید از مبلمان کوچک استفاده کنید. اما اینگونه نیست و شما باید بر روی مقیاس مبلمان نسبت به فضای اتاق توجه ویژه‌ای داشته.

دکوراسیون اتاق نشیمن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز کنار مبلی Cube روی آن کلیک کنید.

۹) فضاهای شلوغ و بهم ریخته

همه‌ی ما شعار سبک دکوراسیون مینیمال را شنیده‌ایم: کمتر، بیشتر است. دقیقا در مورد فضاهای کوچک نیز این شعار صدق می‌کند و زمانی که صحبت از دکوراسیون خوب برای فضاهای کوچک می‌شود، حتما از این اصل پیروی شده است. به این ترتیب شما باید از حداقل مبلمان در دکوراسیون خانه کوچک استفاده کنید و چیزهای اضافی را حذف نمایید.

دکوراسیون منزل کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی Haven روی آن کلیک کنید.

۱۰) ترکب الگوهای پیچیده

در مورد استفاده از الگوها در فضاهای کوچک رعایت اعتدال بسیار مهم است. استفاده از الگوهای پیچیده می‌تواند فضای کوچک شما را آشفته نشان دهد و دکوراسیون نامناسبی را رقم بزند.

دکوراسیون خانه کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی Andes روی آن کلیک کنید.

۱۱) آویزان کردن پرده‌های حجیم

پرده‌های ضخیم و سنگین می‌توانند فضای شما را کوچک‌تر نشان دهند. بنابراین پرده‌هایی با پارچه‌های سبک و الگوهای ظریف را برای دکوراسیون خانه‌تان انتخاب کنید تا مانعی برای ورود نور طبیعی به خانه‌تان وجود نداشته باشد.

دکوراسیون منزل کوچک
دکوراسیون منزل کوچک

۱۲) روشنایی نامناسب

نور طبیعی تا حدودی می‌تواند روشنایی خانه را تامین کند و شما باید روشنایی فضای خانه را با ترکیبی از انواع تجهیزات روشنایی همچون آباژور، لوستر، انواع چراغ‌های LED و چراغ‌های دیواری تامین کنید.

دکوراسیون منزل کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال Andes روی آن کلیک کنید.

تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی Acorn

۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبلی Profile

۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبل Art Display

۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

کنسول چوبی مدرن Industrial

۱۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان

۱۳) نادیده گرفتن گوشه‌ها

خودتان را به چالش بکشید و از هر گوشه و کنج خانه به نفع خودتان استفاده کنید. برای مثال شلف‌‌های نردبانی و کنجی ایده‌ی خوبی برای استفاده‌ی بهینه از فضا است.

دکوراسیون منزل کوچک
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال جدید Newport روی آن کلیک کنید.

۱۴) استفاده از فرشی با اندازه کوچک

شاید بنظرتان عجیب بنظر برسد اما فرش‌های بزرگ باعث می‌شوند که فضا بزرگتر بنظر برسد.

دکوراسیون منزل کوچک
دکوراسیون منزل کوچک

۱۵) نادیده گرفتن مبلمان چندمنظوره

در فضاهای کوچک مبلمان می‌تواند به عنوان محلی برای ذخیره‌سازی نیز استفاده شود. پس استفاده از مبلمان چند منظوره مثل میزهای جلو مبلی عثمانی را در فضاهای کوچک فراموش نکنید.

دکوراسیون منزل کوچک
دکوراسیون منزل کوچک

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با دکوراسیون خانه های کوچک آشنا کنیم. سعی کنید از این نکات و ترفندها الهام بگیرید و فضای دلنشینی را برای خودتان بسازید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل دو نفره Catalan

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل لاوست راحتی Fritha

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی چرمی لوکا

۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اگر به دنبال تغییر اساسی در دکوراسیون منزل‌تان هستید، حتما به فروشگاه آنلاین مبلمان چی بچین سر بزنید. انواع مبلمان چرمی در فروشگاه آنلاین موجود هستند که می‌توانند رنگ و روح تازه‌ای به دکورتان دهند. خوشبختانه امکان خرید انواع مبلمان در فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین فراهم شده است که می‌تواند مسیر خرید شما را هموارتر نماید. توجه کنید که این امکان نیز وجود دارد که هر مدل مبلمان پارچه‌ای را در هر طرح و رنگ دیگری نیز سفارش دهید. همینطور می‌توانید ساخت انواع مبلمان ژورنالی را از مجموعه چی بچین بخواهید.

ناموجود
۹,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی مدرن Mitzi

۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی مدرن Cube

۶,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مدل میز کنار مبل Art Display

۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان

حالا شما برای ما بنویسید که چه نکته طراحی دیگری برای دکوراسیون خانه کوچک پیشنهاد می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

برای دیدن صفحه‌ی اینستاگرامی چی بچین اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *