دکوراسیون با مبل سرمه ای: هرگز این سه قانون را فراموش نکنید!

دکوراسیون با مبل سرمه ای

رنگ سرمه‌ای از آن دسته‌ رنگ‌هایی است که در دکوراسیون داخلی زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. شاید مهم‌ترین دلیل آن، این است که امکان اشتباه در دکوراسیون با آن زیاد است و حتی کمی استفاده‌ی نامناسب از آن در طراحی داخلی منزل می‌تواند تاثیر منفی بر فضای شما داشته باشد. در طرف دیگر اگر شما برخی قوانین را در مورد دکوراسیون با این رنگ رعایت کنید، شاهد فضایی جذاب، شیک و اصیل خواهید بود. ما در این مطلب بر روی دکوراسیون با مبل سرمه ای تمرکز کرده‌ایم و در ادامه تمامی قوانین و ایده‌های ممکن را در این باره با شما در میان گذاشته‌ایم. تا انتهای مطلب با ما باشید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی Haven

۳۷,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Clement

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل Nygard

۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل مدل ال اندرسون

۷۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

سه قانون مهم برای دکوراسیون با مبل سرمه ای

همه‌ی ما می‌دانیم که مبل راحتی حجم بالایی از هر فضای نشیمن را به خود اختصاص می‌دهد و زمانی که آن را با رنگ‌های چشمگیری همچون سرمه‌ای ترکیب می‌کنیم، به راحتی به نقطه کانونی دکوراسیون تبدیل می‌شود. منظور از نقطه‌ی کانونی این است که به هنگام ورود به اتاق، قبل از هر چیزی متوجه آن می‌شوید. در ضمن به این نکته نیز اشاره کنیم که دکوراسیون شما به نقطه‌ی کانونی اتاق وابسته است و چیدمان و انتخاب وسایل دکوراسیون باید با توجه به نقطه‌ی کانونی انجام پذیرد.

ما قبلا در مطلبی جداگانه بهترین مدل‌‌های مبل سرمه‌ای برای فضاهای نشیمن و پذیرایی را بررسی کرده‌ایم که می‌توانید جدیدترین مدل‌های مبل سرمه‌ای را در آن بیبنید.

در مجله چی بچین بخوانید: بهترین مدل‌ های مبل سرمه ای برای فضاهای نشیمن و پذیرایی

مبل ال سرمه ای
برای مشاهده انواع مدل‌های مبل سرمه‌ای رنگ به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین مراجعه کنید.

از طرف دیگر می‌دانیم که سرمه‌ای رنگ سردِ متمایل به خنثی است که می‌تواند کاراکترهای متنوعی را از یک فضای عبوس گرفته تا فضایی شیک و ظریف به وجود آورد. همه‌ی این‌ها به شما بستگی دارد که از چه رنگ‌ها، بافت‌ و الگوهایی در کنار رنگ سرمه‌ای استفاده کنید. در مورد اتاق نشیمن بهتر است که رنگ سرمه‌ای را از طریق مبلمان و لوازم جانبی به دکوراسیون‌تان اضافه کنید و برای دیوارها این رنگ را بکار نبرید.

رنگ سرمه‌ای اغلب با وسایل براق و مدرن هماهنگ‌تر است و فضای رسمی را ایجاد می‌کند. در ادامه بیشتر با راهکارهایی برای دکوراسیون با مبل سرمه ای آشنا خواهید شد.

قانون شماره ۱: تعادل را فراموش نکنید.

اولین اصل در طراحی هر فضایی، رعایت تعادل از لحاظ بصری می‌باشد. این نکته را بخاطرتان بسپارید که رنگ‌های تیره، الگوهای شلوغ و بافت‌های زبر، وزن بیشتر و رنگ‌های روشن، الگوهای ساده و سطوح صاف وزن کمتری دارند. طراحی شما نباید به گونه‌ای باشد که در یک طرف رنگ‌های تیره، الگوهای شلوغ و بافت‌های زبر بیشتر و در طرف دیگر کمتر باشد. شما باید در انتخاب رنگ‌ها، الگوها و بافت‌ها تعادل را رعایت کنید تا فضای شما همسنگ، هم وزن و برابر بنظر برسد.

دکوراسیون با مبل سرمه ای
شما می‌توانید جدیدترین مدل‌های مبل راحتی را از فروشگاه آنلاین چی بچین سفارش دهید.

در مورد دکوراسیون با مبل سرمه ای همانطور که خودتان نیز حتما حدس زده‌اید، رنگ تیره‌ی آن ممکن است مشکل ساز باشد. در چنین فضایی شما می‌توانید از رنگ‌هایی که با رنگ سرمه ای ست می‌شوند، در دیگر بخش‌های اتاق از جمله کف یا دیوارها استفاده کنید و فضای اتاق‌تان را متعادل سازید.

دکوراسیون با مبل سرمه ای
دکوراسیون با مبل سرمه ای

اگر شما از رنگ‌های روشن همچون سفید و کرمی برای دیوارها و کف اتاق استفاده کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که از تعدادی کوسن به رنگ روشن بر روی مبل استفاده کنید تا کمی از تاثیر رنگ سرمه‌ای مبل کم شود و مبل سرمه‌ای شما با فضا هماهنگ‌تر باشد. استفاده از شال به رنگ روشن نیز بر روی مبل، دقیقا این تاثیر را دارد و می‌تواند جذابیت بصری بیشتری به دکوراسیون شما ببخشد.

به طور کلی سعی کنید با لوازم جانبی مختلف در اتاق بازی کنید تا بتوانید مبل سرمه‌ای خود را بهتر با فضای اتاق هماهنگ‌تر نمایید.

ناموجود
۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Vincent

۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Nygard

۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره مدل Nuri

۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

قانون شماره ۲: تعداد رنگ محدودی را انتخاب کنید.

استفاده از تعداد رنگ‌های زیاد می‌تواند فضای شما را شلوغ و نامرتب نشان دهد. برای اینکه فضای یکپارچه‌ای داشته باشید، بهتر است که تعداد رنگ محدودی در فضای اتاق خود بکار ببرید. به طور کلی رنگ‌های خنثی بهترین انتخاب برای طراحی هر فضایی می‌باشند چرا که این پتانسیل را دارند که با هر طیف رنگی ترکیب شوند و فضای هماهنگی بسازند.

دکوراسیون با مبل سرمه ای
برای مشاهده انواع مدل‌های مبل سرمه‌ای رنگ به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین مراجعه کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که بر روی رنگ‌های اصلی در اتاق مثل رنگ‌ دیوارها، کفپوش، پرده یا سایر قطعات مبلمان تمرکز کنید و رنگ کوسن‌ها یا شال مبل را با الهام از آن‌ها انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود که مبل سرمه‌ای با فضای اتاق شما بیشتر هماهنگ شود. مبل و صندلی‌های تکی نیز می‌توانند به شما در ایجاد فضای متعادل‌تر کمک کنند. شاید انتخاب رنگ‌های کرم، خاکستری یا زرد پررنگ و قرمز مایل به قهوه‌ای برای لوازم جانبی نیز بتواند فضای جالب‌تری را در کنار مبل سرمه ای بسازد.

قانون شماره ۳: رنگ‌های روشن یا رنگ‌های تیره؟

در مورد دکوراسیون با مبل سرمه ای شما هم می‌توانید از رنگ‌های خنثی مثل سفید و کرمی و هم از رنگ‌های تیره همچون آبی پر رنگ نیز برای باقی دکوراسیون‌تان استفاده کنید. اما باید به این نکته توجه کنید که استفاده از رنگ‌های روشن خنثی فضای شما را از لحاظ بصری بزرگتر نشان می‌دهند، این در حالی است که رنگ‌های تیره‌تر برعکس این عمل می‌کنند.

دکوراسیون با مبل سرمه ای
برای مشاهده قیمت و ابعاد مبل ال راحتی Haven بر روی آن کلیک کنید.

پس اگر فضای شما کوچک است، بهترین انتخاب رنگ‌های روشن خنثی برای شما می‌باشد. اما در مورد فضاهای بزرگ می‌توانید بسته به سلیقه‌ی خود تصمیم بگیرید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون با مبل سرمه‌ ای

حالا که با سه قانون مهم در دکوراسیون با مبل سرمه ای آشنا شدید، می‌توانید از ایده‌های زیر کمک بگیرید و دکوراسیون جذابی را برای خودتان بسازید. بیشتر طراحان داخلی برای مبلمان سرمه‌ای رنگ دیوارهای سفید یا خاکستری را پیشنهاد می‌دهند. اما با این حال شما بسته‌ به سلیقه‌ی خود حتی می‌توانید از رنگ‌های آبی تیره نیز برای دیوارهای اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

ایده‌های متنوعی برای دکوراسیون با مبل سرمه‌ای وجود دارد که با رعایت نکات بالا می‌توانید یکی از آن‌ها در دکوراسیون خود اجرا نمایید. به ادامه‌ی مطلب توجه کنید.

ایده ۱: میز جلو مبلی طلایی رنگ

در این فضا از رنگ سفید به عنوان رنگ غالب اتاق استفاده شده است و سپس با کمک رنگ‌های طلایی و سبز، جان تازه‌ای به فضا داده شده است. شما می‌توانید انواع میز جلو مبلی طلایی رنگ را از فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سفارش دهید.

دکوراسیون منزل با مبلمان سرمه ای
دکوراسیون منزل با مبلمان سرمه ای و میز جلو مبلی طلایی رنگ

ایده ۲: دیوار گالری

اگر این ایده‌ را پسندید، پیشنهاد می‌کنیم که هر چیز اضافی دیگر را از فضای باقیمانده اتاق حذف کنید تا ازدحام اشیا، فضای شما را سرکوب نکند. همینطور تعداد رنگ‌ها را در فضای اتاق به حداقل ممکن برسانید و بیشتر از رنگ‌های خنثی از جمله سفید کمک بگیرید.

دکوراسیون با مبلمان سرمه ای
ایجاد دیوار گالری در دکوراسیون با مبل سرمه ای

ایده ۳: قالیچه طرحدار

شما می‌توانید از قالیچه‌های طرحدار نیز برای دکوراسیون با مبل سرمه‌ای استفاده کنید اما بهتر است که برای فضای باقیمانده تعداد الگوها، رنگ‌ها و اشیا را به حداقل برسانید. دکوراسیون زیر می‌تواند الهام‌بخش شما باشد.

دکوراسیون منزل با مبل سرمه ای
دکوراسیون منزل با مبل سرمه ای و قالیچه طرحدار

ایده ۴: قالیچه سفید رنگ

استفاده از رنگ سفید برای دیوارها، قالیچه، صندلی‌ها و کتابخانه مطمئن‌ترین راه برای دکوراسیون با مبل سرمه‌ای رنگ است. دکوراسیون زیر تاییدی بر این پیشنهاد ماست.

دکوراسیون مبل سرمه ای
دکوراسیون با مبل سرمه ای با پالت رنگی سفید

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Eddy

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Vincent

۴۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Sidbury

۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Clement

۴۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

ایده ۵: کفپوش چوبی تیره رنگ

در چنین دکوراسیونی بهتر است که از رنگ روشن برای دیوارها و قالیچه استفاده کنید تا رنگ‌های تیره فضا را سرکوب نکنند و تعادل در فضا ایجاد شود.

مکمل رنگ سرمه ای در مبل
دکوراسیون با مبل سرمه ای

ایده ۶: الگوها

یکی از بهترین ایده‌های مربوط به دکوراسیون با مبل سرمه ای، مربوط به تصویر زیر است که با ترکیب الگوهای گل توانسته است فضای جذابی را بسازد.

مبلمان سرمه ای در دکوراسیون
مبلمان سرمه ای در دکوراسیون

ایده ۷: دیوارهای سرمه‌ای رنگ

اگر شما دوست دارید از رنگ سرمه‌ای در حجم بالایی در دکوراسیون‌تان استفاده کنید، دیوارهای سرمه‌ای رنگ می‌تواند ایده‌ی خوبی برای شما باشد. نگاهی به دکوراسیون زیر بیندازید.

نحوه دکوراسیون با مبل سرمه ای
نحوه دکوراسیون با مبل سرمه ای

ایده ۸: لوازم تزئینی طلایی رنگ

یکی از بهترین دکوراسیون‌های ممکن با ترکیب مبل سرمه‌ای و لوازم تزئینی طلایی رنگ اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید از آباژور، قاب عکس، نقاشی، آینه، میز کنار مبلی و جلو مبلی به رنگ طلایی برای تزئین اطراف مبل سرمه‌ای استفاده کنید و مطمئن باشید که نتیجه‌ی کار فوق‌العاده خواهد بود.

دکوراسیون با مبل سرمه ای
استفاده از لوازم طلایی رنگ در دکوراسیون با مبل سرمه ای

ایده ۹: مبلمان چوبی تیره

ترکیب مبل سرمه‌ای با مبلمان چوبی تیره می‌تواند یکی دیگر از ایده‌های جذاب برای دکوراسیون شما باشد.

دکوراسیون با مبل سرمه‌ای
دکوراسیون با مبل سرمه ای و مبلمان چوبی تیره

ایده ۱۰: لوازم تزئینی مرمر

اگر به دنبال فضای شیک و لوکسی برای دکوراسیون‌تان هستید، استفاده از لوازم تزئینی مرمر را در دکوراسیون‌تان فراموش نکنید.

مبلمان سرمه ای
مبلمان سرمه ای

اگر به دنبال خرید مبل سرمه‌ای رنگ برای دکوراسیون‌تان هستید، حتما به فروشگاه آنلاین مبلمان چی بچین سر بزنید. انواع مبل راحتی در فروشگاه آنلاین موجود هستند که می‌توانید هر کدام از آن‌ها را در در هر طرح و رنگ پارچه مبلی از جمله سرمه‌ای سفارش دهید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی مدل Haven

۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی جدید Fritha

۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی لوکا

۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی چرمی لوکا

۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

امیدواریم که با الهام از نکاتی که گفتیم و نمونه‎ عکس‌‎هایی که نشان دادیم ، بتوانید دکوراسیونی زیبا برای خودتان ایجاد نمایید. بنظر شما چه رنگ‌هایی با سرمه‌ای ست می‌شوند؟ اگر نظری یا پیشنهادی در مورد دکوراسیون با مبل سرمه ای دارید، خوشحال می‌شویم که آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *