آینه قدی رو کجا بزارم؟ بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون

آینه قدی رو کجا بزارم

آینه‌ها عناصر مهمی در طراحی خانه محسوب می‌شوند که به راحتی می‌توانند هر فضای داخلی را متحول نمایند. مخصوصا آینه‌های قدی که این روزها توانسته‌‌اند به یکی از ترندهای دکوراسیون داخلی تبدیل شود. اگر برای شما نیز سوال است که آینه قدی رو کجا بزارم پیشنهاد می‎کنم حتما این مطلب را مطالعه کنید. ما در اینجا به طور مفصل در مورد محل قرارگیری آینه قدی در دکوراسیون صحبت کرده‌ایم.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل چرمی تک نفره لوکا

۲۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره فرانس

۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره لوکا

۲۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

شاید از نظر بسیاری از مردم کاربرد آینه صرفا نگاه کردن و دیدن تصویر خود در آن است، اما در طراحی داخلی آینه‌ها کاربرد وسیع‌تری دارند. امروزه آینه‌ها در شکل‌های و اندازه‌های متنوعی در دکوراسیون داخلی بکار برده می‌شوند. بیشتر طراحان داخلی معتقدند که آینه‌ها می‌توانند این توهم را در افراد ایجاد کنند که فضای موردنظر از اندازه‌ی واقعی خود بزرگتر است. این یکی از ترفندهایی است که طراحان داخلی در دکوراسیون خانه‌های کوچک استفاده می‌کنند تا فضا را بزرگتر نشان دهند.

مخصوصا آینه‌های قدی که زیبایی را با کاربردی بودن ترکیب کرده‌اند و توانسته‌اند به یکی از ترندهای دکوراسیون داخلی تبدیل شوند. ای نوع از آینه‌ها توانسته‎اند به تمامی بخش‌های خانه راه پیدا کنند و در هر جایی کاربردی باشند. آینه‌های قدی چه از لحاظ کاربردی بودن و چه برای تزئین خانه فوق‌العاده هستند و مثل اثر هنری در خانه عمل می‌کنند.

آینه قدی رو کجا بزارم
آینه قدی رو کجا بزارم

در مورد دکوراسیون با آینه قدی هیچ قانون خاصی وجود ندارد اما با این حال هر کسی هم نمی‌تواند در مورد دکوراسیون با آن موفق عمل کند. اگر می‌خواهید نور بیشتری به فضای خانه‌تان راه یابد، محل قرارگیری آینه مهم است. در این صورت شما باید آینه را درست مقابل پنجره یا هر منبع نور دیگری قرار دهید. فقط زاویه آینه را طوری تنظیم کنید که نور به داخل اتاق منعکس شود نه به سقف. به کمک این ترفند به راحتی می‌توانید نور تابشی را در فضای اتاق منعکس و پخش کنید. به این ترتیب با بازتاب نور طبیعی و مصنوعی این توهم را ایجاد می‌کنند که فضای شما بزرگتر از اندازه واقعی آن است.

بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون
آینه قدی رو کجا بزارم

نکته‌ی بعدی که در مورد محل قرارگیری آینه باید به آن توجه کنید، بحث ایمنی است. بیشتر آینه‌های قدی به شکل کج بر روی زمین قرار داده می‌شوند و ممکن است فعالیت زیاد در آن منطقه باعث بروز حادثه‌ای شود. به هنگام خرید آینه قدی حتما در مورد تسمه‌های ایمنی آن از فروشنده بپرسید. اما می‌رسیم به اینکه به بهترین جا برای قرارگیری آینه‌های قدی کجاست؟

آینه قدی رو کجا بزارم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هیچ قانون خاصی در مورد محل قرارگیری آینه‌های قدی وجود ندارد اما ما در زیر اید‌ه‌های متنوعی را برای قرارگیری این آینه‌ها در فضاهای مختلف خانه به شما معرفی کرده‌ایم.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دکوراسیونی است که بیشترین دورهمی‌های اعضای خانواده در این بخش اتفاق می‌افتد. علاوه بر این شما از مهمانان‌تان در این اتاق پذیرایی می‌کنید و در نتیجه دکوراسیون آن از اهمیت بالایی برخوردار است. شما به راحتی می‌توانید بدون گفتن هیچ کلمه‌ای شخصیت‌تان را با طراحی داخلی اتاق نشیمن‌تان نشان دهید.

بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون
آینه قدی رو کجا بزارم

پس با خیال راحت فضای نشیمن خود را مطابق با سلیقه و علایق‌ خودتان تزئین کنید و عناصری موردنیازتان را به آن اضافه نمایید. مطمئنا یکی از عناصری برای دکوراسیون اتاق نشیمن می‌تواند بسیار مفید باشد، آینه قدی است. مخصوصا اگر فضای نشیمن شما کوچک است، آینه قدی انتخاب بسیار عالی بدین منظور می‌باشد. البته این نوع آینه‌ها برای فضاهای بزرگ نیز فوق‌العاده هستند. معمولا آینه قدی در اتاق نشیمن در کنار مبل یا روبروی آن قرار داده می‌شود.

بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون
آینه قدی رو کجا بزارم

همینطور اگر می‌خواهید گوشه‌ی دنجی در اتاق نشیمن‌تان بسازید، می‌توانید از ترکیب یک آینه قدی و صندلی استفاده کنید. مطمئنا یک آینه قدی با قاب طلایی یا مشکی پشت یک مبل تک نفره یا صندلی می‌تواند فضای رمانتیکی را بسازد. اما با این حال شما هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید آن را در هر گوشه‌ای از اتاق قرار دهید. اگر می‌خواهید فضای نشیمن‌تان بزرگتر دیده شود، باید آن را روبرو پنجره بگذارید.

آینه‌ قدی در اتاق نشیمن
آینه قدی رو کجا بزارم
بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون
آینه قدی رو کجا بزارم

اتاق خواب

آینه‌های قدی برای اتاق خواب فوق‌العاده کاربردی و جذاب هستند. شما تقریبا یک سوم از تایم شبانه‌روزی خود را در اتاق خواب سپری می‌کنید و در نتیجه طراحی فضای مناسب آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مهم‎ترین کاربرد اتاق خواب و هدف اصلی آن ایجاد فضایی آرام برای استراحت و خواب شما است. علاوه بر این اتاق خواب فضای شخصی می‌باشد و برای تعویض لباس و آرایش کردن به این اتاق نیاز دارید.

محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در اتاق خواب
آینه قدی رو کجا بزارم

اینجاست که آینه قدی می‌تواند به کمک‌تان بیاید. در مورد قرارگیری آینه قدی در اتاق خواب نیز محدودیتی خاصی وجود ندارد و شما می‌توانید آن را در گوشه‌ای از اتاق قرار دهید. اما با این حال قرارگیری آن بر روی دیوار روبروی تخت و کنار تخت رایج‌تر هستند.

آینه قدی رو کجا بزارم
آینه قدی رو کجا بزارم

ورودی خانه

یکی دیگر از بخش‌های خانه که دکوراسیون آن از اهمیت بالایی برخوردار است، راهرو و ورودی خانه می‌باشد. از نظر معماری، ورودی خانه اولین حلقه ارتباطی فرد با فضاست و باید حس پذیرفتن و دعوت شدن را در فرد ایجاد کند. این در حالی که این اصل در دکوراسیون خانه‌های امروزی فراموش شده است. یکی از ایده‌هایی که به کمک آن می‌توانید ورودی خانه و راهروتان را از دیگر بخش‌های خانه جدا کنید، استفاده از آینه قدی در آن است.

محل نصل آینه قدی
آینه قدی رو کجا بزارم

در کنار آینه نیز می‌توانید از گلدان یا مبل تک نفره استفاده کنید و جلوه‌ی ویژه‌ای به دکورتان ببخشید. یک ایده‌ی دیگر استفاده از میز کنسولی برای جلوی آینه است که ظاهر متفاوتی می‌تواند به ورودی خانه شما ببخشد. ترکیب آینه قدی با نیمکت چوبی یا پاف نیز برای ورودی خانه ایده‌ی فوق‌العاده‌ای می‌باشد.

آینه قدی رو کجا بزارم

اتاق ناهارخوری

بیشتر آپارتمان‌های امروزی دارای طراحی پلان باز هستند، به این معنی که تمامی بخش‌های ناهارخوری، نشیمن و آشپزخانه در آن ترکیب شده‌اند و دیگر خبری از دیوارها یا اتاق‌های مجزا در آن نیست. در طراحی فضاهای پلان پارتیشن بندی بسیار مهم است چرا که باعث می‌شود به راحتی بتوانیم فضاهای متمایز تعریف کنیم.

بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون
آینه قدی رو کجا بزارم

برای اینکه بتوانیم فضای ناهارخوری را از نشیمن جدا کرده و طراحی منحصربفردی داشته باشیم، از ایده‌های متنوعی از جمله نورپردازی مناسب، رنگ متفاوت دیوار ناهارخوری یا آثار هنری متمایز در طراحی فضای ناهارخوری استفاده می‌کنیم. آینه‌ی قدی یکی از ایده‌های منحصربفردی است که می‌تواند به تفکیک فضای ناهارخوری از دیگر بخش‌های خانه کمک کند.

علاوه بر این قرار دادن آینه قدی در فضای ناهارخوری می‌تواند مثل یک پنجره در این بخش عمل کند و نور لوستر را منعکس نماید. آینه‌کاری دیوار پشت میزناهارخوری نیز ایده‌ی جذابی بدین منظور است.

بهترین محل‌ قرارگیری آینه‌ قدی در دکوراسیون
آینه قدی رو کجا بزارم

ما در این مطلب از چی بچین ایده‌های متنوعی را برای قرار دادن آینه قدی پیشنهاد دادیم. اگر به دنبال تغییراتی در دکوراسیون‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما سری به فروشگاه اینترنتی چی بچین بزنید. شما می‌توانید انواع جدیدترین مبلمان و لوازم دکوری را در فروشگاه آنلاین بیابید که رنگ و روح تازه‌ای به دکورتان می‌دهند.

ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه کتاب ساده Industrial

۱۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

نیمکت مبلی Andes

۱۸,۴۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود
۱۷,۱۰۰,۰۰۰ تومان

حالا شما برای ما بنویسید که آینه قدی رو کجا بزارم ؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

برای دیدن صفحه‌ی اینستاگرامی چی بچین اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *