۱۰ نمونه عالی و لاکچری دکوراسیون خانه های مدرن تهران

دکوراسیون خانه های مدرن تهران

این روزها سبک دکوراسیون مدرن به یکی از پرطرفدارترین سبک‌ها در بین مردم تبدیل شده است. سبک دکوراسیون مدرن طراحی منحصربه‌فردی داشته و اصول مخصوص به خود را دارد؛ اما بدیهی است که سبک مدرن با وجود رعایت اصول و نکات مهمش، در کشورهای مختلف ممکن است به شکل‌های متفاوتی پیاده‌سازی شود. چرا که دکوراسیون‌های خانه اغلب تحت تاثیر فرهنگ و تفکرات آن شهر یا کشور می‌باشد. ما در این مطلب از وبلاگ چی بچین ۱۰ نمونه دکوراسیون خانه های مدرن تهران را با شما بررسی کرده‌ایم. همینطور هر دکوراسیون را به صورت مجزا تحلیل کرده‌ایم. مطمئنا پس از مطالعه‌ی این مطلب ایده‌های خوبی در مورد طراحی داخلی مدرن خود کسب خواهید کرد.

دکوراسیون خانه های مدرن تهران

تلفیق دو سبک دکوراسیون مدرن و ایرانی همیشه جذاب و دیدنی است و بسیاری از شهروندان تهرانی با این کار فضایی صمیمی و خاص در خانه‌های خود ایجاد می‌کنند. اگر شما هم به‌دنبال ایده‌هایی برای چیدمان چنین دکوراسیونی هستید، به تصاویر و توضیحات ۱۰ مدل زیر توجه کنید. هریک از آن‌ها دارای نکات و ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند در دکوراسیون خانه‌تان به شما کمک کنند.

خانه مدرن شماره ۱

چند نمونه دکوراسیون تهران

دکوراسیون این خانه در تهران کاملاً به سبک مدرن طراحی شده است. اگر با سبک مدرن آشنا باشید، می‌دانید که از ویژگی‌های مهم آن استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی است. در طراحی این دکوراسیون به این موضوع توجه دقیقی شده و با به کارگیری رنگ‌های خنثی سعی کرده‌اند فضاهای موجود را بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان دهند.

اتاق پذیرایی این خانه با مبلمان شیک و مدرن چیدمان شده است. رنگ تمامی المان‌ها مبلمان با هم همخوانی داشته و به همین خاطر جذاب و یکدست به نظر می‌رسد. حتی میز تلویزیون و کنسول نیز با رنگ مبل‌ها یکی بوده و رنگ چوب‌شان هم با کف‌پوش‌ هماهنگ است.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران
دکوراسیون خانه های مدرن تهران

در وسط خانه یک فرش ایرانی هم به چشم می‌خورد که جزو المان‌های کاربردی و ضروری در دکوراسیون ایرانی می‌باشد. پرده هم نشان‌دهنده اصالت یک خانه ایرانی است که ظریف‌ترین طرح و مدل آن در این خانه استفاده شده است.

بیشتر بخوانید: سبک دکوراسیون انتقالی؛ تلفیق دو فضای سنتی و مدرن

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

اکسسوری‌های جانبی که در این دکوراسیون به کار برده شده شامل گیاه‌های سبز رنگ، آباژور، تابلو و جاشمعی است. نمی‌توان از نقش اساسی لوستر در خانه‌های تهران چشم‌پوشی کرد. لوستر یکی از مهم‌ترین المان‌های نورپردازی منزل است. صاحبان این منزل مناسب‌ترین انتخاب را در لوستر داشته و یک مدل ساده و شیک را برای پذیرایی خانه انتخاب کرده‌اند.

چند نمونه دکوراسیون تهران

آشپزخانه هم جزو بخش‌های مهمی در خانه است که باید هماهنگ با اتاق‌های دیگر به سبک مدرن دکوراسیون شود. جنس ام‌دی‌اف یا هایگلاس نقش پررنگی در سبک مدرن دارد. از این رو، در این خانه هم از هایگلاس برای طراحی و ساخت کابینت‌ها استفاده شده است. همان‌طور که گفتیم، رنگ روشن مناسب خانه‌های مدرن است؛ آشپزخانه و کابینت‌ها نیز از این موضوع مستثنی نیست و رنگ روشن آن‌ها می‌تواند خانه را روشن و همیشه پاک نشان دهد.

خانه مدرن شماره ۲

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

اولین موردی که در این خانه مدرن ایرانی جلب توجه می‌کند، فرش ایرانی اصیل است. گاهی در دکوراسیون خانه های مدرن تهران برای این‌که فضا از یک‌رنگی و خنثی بودن درآید، از فرش‌های قرمز رنگ استفاده می‌کنند. البته در این فرش رنگ آبی هم وجود دارد که با مبل‌ها و پرده آبی رنگ به خوبی ست شده و هارمونی جذاب و دوست‌داشتنی خلق کرده است.

چند نمونه دکوراسیون تهران

سایر مبلمان مثل میز عسلی، میز جلو مبلی، کنسول و میز تلویزیون از ام‌دی‌اف سفید قهوه‌ای طراحی شده‌ و فضای مدرنیته خانه را بیشتر نمایان کرده‌ است. همانند سبک مدرن در این دکوراسیون سعی شده تا تنها المان‌ها ضروری به کار برده شوند. بنابراین اکسسوری‌های کمی وجود داشته و اغلب گل و گیاه هستند.

چند نمونه دکوراسیون تهران

کابینت‌ها هم به همان جنس و رنگ مبلمان کوچک مثل میز عسلی و کنسول است. مدل آشپزخانه هم L بوده و فضای آن با یک میز و صندلی ناهارخوری کاملاً مدرن با فضای پذیرایی جدا شده است.

خانه مدرن شماره ۳

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

این طراحی نیز یکی دیگر از دکوراسیون خانه های مدرن تهران است که بانوی خوش ذوقی آن را طراحی کرده است. با این‌که متراژ خانه کوچک است؛ اما صاحبان آن توانسته‌اند با طراحی هوشمندانه نه‌تنها فضای زیبایی به وجود آورند، بلکه فضا را از آن‌چه که هست بزرگتر جلوه دهند. در این دکوراسیون علاوه‌بر رنگ‌های خنثی، رنگ صورتی هم به آن اضافه شده تا فضای شاد و ملایمی به وجود آید. مبلمان همگی از نوع مدرن بوده و در ساده‌ترین حالت ممکن خود قرار دارند.

بیشتر بخوانید: معرفی چند مدل محبوب مبل راحتی مدرن جدید مناسب برای تمامی دکوراسیون‌ها

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

در طرف دیگر منزل میز ناهارخوری جای گرفته است. همانند مبلمان، میز ناهارخوری هم طبق اصول سبک مدرن طراحی شده و کاملاً ساده و شیک است. همچنین لوسترهای نصب شده در این منزل طراحی متفاوت و خلاقانه‌ای دارند و به سبک مدرن نزدیک‌ترند.

خانه مدرن شماره ۴

چند نمونه دکوراسیون تهران

چهارمین دکوراسیون مدرنی که می‌خواهیم به شما نشان دهیم، به یک خانه نقلی در تهران مربوط است. علاوه‌بر این‌که رنگ‌های ملایم و خنثی را در مبلمان به کار برده شده است، دیوارها را نیز با رنگ‌های ملایمی و یکسانی رنگ‌آمیزی شده. یکرنگی ملبمان، دیوار و فرش باعث شده تا فضای آرامش‌بخشی ایجاد شود. برای رنگ مکمل هم از رنگ زرد استفاده کرده‌اند. توجه داشته باشید که جنس همه المان‌های چوبی شبیه به هم‌اند و رنگ چوب هماهنگی دارند.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

روشنایی در خانه‌های ایرانی از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو، حتما در کنار سایر اکسسوری‌های جانبی یک آباژور هم در گوشه‌ای از خانه یا روی کنسول قرار می‌دهند.

خانه مدرن شماره ۵

چند نمونه دکوراسیون تهران
دکوراسیون خانه های مدرن تهران

در دکوراسیون خانه حتماً باید یک نقطه کانونی برای خود در نظر بگیرید و مبلمان را حول آن بچینید. در این دکوراسیون تلویزیون و میز آن نقطه کانونی در نظر گرفته شده و مبلمان به صورت نیم‌دایره دور آن چیده شده‌اند. فرش هم میان مبل‌ها قرار گرفته و فضای دنجی را برای تماشای تلویزیون در عصرهای دل‌انگیز را فراهم کرده است. این روزها میزهای جلو مبلی مربعی شکل بزرگ در دکوراسیون مدرن ایرانی بسیار مد شده‌اند. شما هم در صورت دلخواه می‌توانید همانند تصویر از چنین میزهایی تهیه کنید.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

کابینت‌های ساده و روشن از جمله ویژگی‌های سبک مدرن است. در این دکوراسیون هم به این موضوع توجه شده و کابینت‌هایی در کمال سادگی از جنس ام‌دی‌اف ساخته شده است.

چند نمونه دکوراسیون تهران

ورودی خانه جزو کلیدی‌ترین و اولین نقاط منزل است که به‌هنگام ورود به منزل دیده می‌شود. معمولاً سبک و طراحی شیک منزل از همان ورودی‌اش پیداست. پس حتماً توجه ویژه‌ای به این نقطه داشته باشید. در این دکوراسیون، طراحان با آینه‌کاری و استفاده از پاف و المان‌های تزئینی دیگر فضای چشم‌گیری را طراحی کرده‌اند.

خانه مدرن شماره ۶

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای در این خانه بزرگ واقعاً جذاب دیده می‌شود. این یکی از خانه‌های مدرن تهران است که بسیار شیک و امروزی طراحی شده است.

هرچند طراحی این منزل کمی به طراحی‌های غربی نزدیک است؛ با این حال استفاده از فرش، پرده و لوسترهای مدرن همچنان یادآور دکوراسیون‌های ایرانی است.

چند نمونه دکوراسیون تهران

در مقابل یکی از دیوارهای پذیرایی، تلویزیون و میز دیواری آن بر روی دیوار نصب شده‌اند.‌ این روزها اکثر خانه‌های مدرن از این تکنیک استفاده می‌کنند تا علاوه‌بر ذخیره‌سازی فضا جلوه مدرن‌تری به منزل ببخشند. دیوار پشت تلویزیون هم طراحی جالبی داشته و این فضا را بسیار جذاب‌تر کرده است. از المان‌های تزئینی در این خانه هم می‌توان به گلدان‌های فوق‌العاده زیبا و صنایع دستی چوبی اشاره کرد.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران
دکوراسیون خانه های مدرن تهران

مبل شکل ال همیشه نماد مدرنیته بوده و هست. در خانه‌های ایرانی هم به وفور از مبل ال استفاده می‌شود. چرا که در کمتر فضای ممکن بیشترین افراد را می‌تواند بر روی خود جای دهد و نیاز شما به مبلمان دیگر را برطرف می‌کند. میز جلو مبلی در این دکوراسیون هم طراحی جالبی دارد و ترکیب فلز و چوب را به خوبی به نمایش گذاشته است. شما می‌توانید از این مدل ایده بگیرید و از آن در خانه مدرن خود استفاده کنید.

خانه مدرن شماره ۷

چند نمونه دکوراسیون تهران

سبک مدرن بهترین انتخاب برای خانه‌های کوچک و نقلی است؛ زیرا ضروری‌ترین وسایل در دکوراسیون منزل به کار می‌رود. این وسایل مدرن نیز حجم کمی دارند و کم‌ترین فضا را به خود اشغال می‌کنند. بنابراین، طراح این منزل بهترین سبک را برای دکوراسیون آن انتخاب کرده است.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

استفاده از آینه چه در سبک مدرن و چه در سبک ایرانی رواج زیادی دارد. آینه در کنار زیبایی که به خانه اضافه می‌کند، باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود. میز نهارخوری که در مقابل این آینه قرار گرفته، مدل مدرنی داشته و یک طرف آن همانند یک نیمکت طراحی شده است.

خانه مدرن شماره ۸

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

این هم یکی دیگر از دکوراسیون خانه های مدرن تهران است که در عین سادگی بسیار شیک، جذاب و کمی لاکچری به نظر می‌رسد. پایه‌های طلایی مبل و میز تلویزیون طلایی رنگ این دکوراسیون باعث ایجاد فضایی لاکچری شده است.

چند نمونه دکوراسیون تهران

میز و صندلی ناهارخوری هم مانند مبل ال از ترکیب دو رنگ طوسی و آبی تشکیل شده است. حتی دیوار کناری میز ناهارخوری هم به رنگ طوسی رنگ‌آمیزی شده و هارمونی جذابی را با المان‌های دیگر ایجاد کرده است. همچنین پرده با همین ترکیب رنگ جذاب تهیه شده است.

میز جلو مبلی و میز تلویزیون هر دو طراحی یکسانی دارند. شیشه و فلز در کنار هم می‌توانند المان‌های بسیار خیره‌کننده‌ای را به وجود آورند. همان‌طور که می‌بینید انعکاس تصاویر در شیشه میز جلومبلی باعث زیبایی دوچندان فضا شده است.

خانه مدرن شماره ۹

چند نمونه دکوراسیون تهران

اگر به هر دلیلی از رنگ‌های خنثی و یکنواخت خوشتان نمی‌آید؛ اما همچنان تمایل به استفاده از سبک مدرن دارید، می‌توانید رنگ‌های شاد و متفاوت را به کار ببرید. با این‌که سبک مدرن با رنگ‌های خنثی شناخته می‌شود، ولی در این سبک می‌توانید هر آن‌طور که می‌خواهید دکوراسیون کنید. هیچ محدودیتی پیش پای شما نیست. مثل همین دکوراسیونی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. رنگ‌های استفاده شده در این دکوراسیون ترکیبی از رنگ‌های آبی، زرد و صورتی است؛ با این حال رنگ غالبی که برای خود انتخاب کرده، رنگ آبی است.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

میز و صندلی ناهارخوری ۶ نفره آن نیز همرنگ مبل‌ها است. طراح با گذاشتن مبل‌ها در وسط پذیرایی یک دیوار فرضی میان اتاق پذیرایی و اتاق غذاخوری ایجاد کرده است. گاهی با این روش‌ها می‌توان فضاها را به نحو احسنت جداسازی کرد.

چند نمونه دکوراسیون تهران

این یکی از دکوراسیون خانه های مدرن تهران است که به معنای واقعی کلمه هم سبک مدرنیته و هم سبک ایرانی را به نمایش گذاشته است. فرش‌های ایرانی، آینه و شمعدان، فیتیله و گلدان‌های رنگی در مقابل مبلمان مدرن تضاد جالب و هیجان‌انگیزی را به وجود آورده است.

خانه مدرن شماره ۱۰

در دکوراسیون خانه های مدرن تهران، دکوراسیون‌های مدرن بسیاری وجود دارند که به سمت لاکچری بودن حرکت می‌کنند. این دکوراسیون یکی از همین موارد است.

عکس دکوراسیون خانه های لوکس تهران

کل دکوراسیون این خانه با رنگ‌های طوسی و مشکی طراحی شده است. به‌خاطر همین حتی فرش و المان‌های تزئینی هم به همین رنگ تهیه شده‌اند. مبلمان این دکوراسیون هم مدل چستر بوده و جنس پارچه‌ای دارند. مبل‌های چستر در جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند؛ بنابراین هر یک از جنس‌ها برای سبک دکوراسیونی خاصی مناسب‌ترند. در این دکوراسیون هم مدل پارچه‌ای آن انتخاب شده تا بیشتر به سبک مدرن نزدیک شود.

بیشنر بخوانید: معرفی انواع مبل چستر مناسب برای آپارتمان‌های مدرن

چند نمونه دکوراسیون تهران

این دکوراسیون در عین سادگی، زیباست. صندلی‌های میز ناهارخوری آن از جدیدترین مدل‌ها بوده و حلقه‌هایی در پشت خود برای کشیدن راحت تعبیه کرده است. سطح میز ناهارخوری نیز طرح سنگ داشته و بسیار چشم‌گیر و جذاب است.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا دکوراسیون خانه های مدرن تهران را به شما نشان داده و ایده‌هایی را برای دکوراسیون منزلتان به شما ارائه دهیم. همان‌طور که دیدید، تمامی این مدل‌ها تلفیقی از سبک مدرن و ایرانی بودند؛ ولی هر یک با المان‌ها و روش‌های مختلفی به این سبک دکوراسیون کرده بودند. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که هدف سبک مدرن رضایت شماست. هیچ باید و نبایدی در این سبک وجود ندارد. با رعایت برخی نکات خیلی ریز می‌توانید دکوراسیون دلخواه خود را در اختیار داشته باشید. کدام یک از نمونه دکوراسیون‌های ارائه شده مطابق با سلیقه شماست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *