مبل چستر چیست

مبل چستر چیست؟ با انواع مبل چستر آشنا شوید.

مبل چستر مشهورترین سبک مبلمان است که از قرن‌ها قبل وجود داشته و هنوز هم از نظر سبک و عملکرد بسیار محبوب می‌باشد. این سبک مبلمان ریشه‌ی بریتانیایی دارد و پرطرفدارترین نوع آن از جنس چرم قهوه‌ای تیره است. اگر شما نیز دوست دارید بدانید که مبل چستر چیست و انواع مبل چستر کدامند، پیشنهاد می‌کنم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

مبل چستر چیست ؟

تقریبا 300 سالی از حضور مبل چستر در دکوراسیون‌ خانه‌ها می‌گذرد و جالب‌تر اینکه در تمامی این سال‌ها یکی از گزینه‌های محبوب مردم برای دکوراسیون خانه‌ها بوده است. هر چند مبل چستر بیشتر عمر خود را در خانه‌های اشرافی بریتانیایی گذارنده است اما در چند دهه‌ی گذشته توانسته به دکوراسیون طبقات پایین‌تر جامعه نیز راه پیدا کند و الحق و الانصاف نیز با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است.

مبل چستر فیلد چیست
مبل چسترفیلد کلاسیک

مبل چسترفیلد ظاهرا در دهه 1700، زمانی که لرد فیلیپ استنهوپ، چهارمین آرل چسترفیلد، دستور ساخت مبل چرمی دکمه‌دار با پایه‌های کوتاه را داده بود، به وجود آمده است. از آن زمان به بعد، انواع مبل چستر ساخته شده است اما همگی‌ ویژگی‌های متمایز یکسانی دارند.

قدمت مبل چستر
مبل چستر چیست

طبق دیکشنری انگلیسی آکسفورد، چسترفیلد اصطلاحی است که به یک مبل چرمی بزرگ با دسته‌های لمسه‌کوبی شده که ارتفاع آن با پشتی یکسان است، گفته می‌شود.

ویژگی‌های مبل چستر

یکی از ویژگی‌های اصلی مبل چستر فیلد این است که پشتی و دسته‌های آن هم ارتفاع هستند. البته شاید در مورد طراحی‌های جدید، این قضیه صدق نکند. با این حال اکثر مدل‌ها این ویژگی را در طراحی خود دارند. این مورد یکی از ویژگی‌های کلیدی مبل چسترفیلد است که جلوه‌ی عالی و سبک منحصرفردی به آن می‌دهد.

منظور از مبل چستر چیست
مبل چستر چیست

دسته‌های استوانه‌ای شکل که به عقب پیچانده‌ شده‌اند، یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی مبل چستر کلاسیک است که البته در برخی از طراحی‌های‌ مدرن‌ِ مبل چستر این ویژگی نادیده گرفته‌ می‌شود. از دیگر ویژگی‌های طراحی مبل چستر که آن را از سایر سبک‌های مبلمان متمایز کرده است، لمسه‌کوبی پشتی و دسته‌های مبل می‌باشد.

مبل چسترفیلد کلاسیک دارای دکمه‌هایی بر روی سطح خود است و روکش آن از چرم قهوه‌ای تیره می‌باشد. طراحی‌های مدرن‌تر آن در رنگ‌های روشن‌تر با روکش‌ پارچه‌ای، پایه‌های بلند و دسته‌های باریک‌تر ارائه می‌شوند.

انواع مبل چستر

در چند دهه‎‌ی گذشته مبل چستر بارها بازسازی شده است و در حال حاضر نیز در انواع رنگ، پارچه، اندازه و شکل‌های مختلف ساخته می‌شود. شکل سنتی‌‎تر مبل چسترفیلد بیشتر با روکش چرم تیره و پشتی و دسته‌های پهن و پایه‌های تقریبا نامرئی می‌باشد اما شکل مدرن‌تر این مبل از پارچه‌های متنوع مخصوصا مخمل و با پایه‌های بلندتر و پشتی و دسته‌های باریک‌تر است.

با توجه به تقاضای بالای برای مبل چستر شکل‌های مختلفی از آن در بازار موجود است که همین می‌تواند انتخاب‌های زیادی را پیش روی شما قرار دهد. در ادامه با انواع مبل چستر آشنا خواهید شد.

مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم

از جمله محبوب‌ترین انواع مبل چستر طراحی قدیمی آن است که همیشه و همه جا پرطرفدار بوده است. در این مدل مبل چستر دسته‌ها کاملا صاف و مستقیم هستند و هیچ خمیدگی در آن‌ها دیده نمی‌شوند. گاها پایه‌ها کاملا نامرئی، گاها کوتاه و گاها بلند هستند. در ورژن قدیمی‌ این سبک مبلمان از روکش چرمی استفاده می‌شد اما در طراحی ورژن‌های جدیدتر از روکش پارچه‌ای با پایه‌های بلند کمک گرفته شده است. عکس‌هایی از انواع مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم را در زیر می‌توانید ببینید.

انواع مبل چستر جدید
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های کوتاه
انواع مبل چستر راحتی
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های کوتاه
انواع مبل چستر فیلد
مبل چستر چیست
انواع مبل چسترفیلد
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های کوتاه
مبل چستر چیست
مبل چستر چیست
مبل چسترفیلد چیست
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های نامرئی
انواع مبل چستر چیست
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های بلند

مبل چستر با دسته‌های خمیده

مبل چستر با دسته‌های خمیده یکی دیگر از انواع مبل چستر است که می‌توان آن را شکل مدرن‌تری از مبل چستر دانست. در این مدل دسته‌ها به سمت بیرون قوس داده شده‌اند و شکل متفاوت‌تری از سبک چستر را رقم زده‌اند. این نوع از مبل چستر در هر دو روکش چرمی و پارچه‎‎‌ای رایج بوده و می‌توانید بسته به سلیقه‌ و دکوراسیون خود آن‌ها را سفارش دهید. همینطور مبل چستر با دسته‌های خمیده در هر سه پایه‌ی نامرئی، کوتاه و بلند موجود است. عکس‌هایی از این مدل مبل چستر را در زیر می‌بینید.

مبل چستر جدید
مبل چستر مدرن با دسته‌های خمیده و پایه‌های بلند
انواع مبل چستر
مبل چستر با دسته‌های خمیده و پایه‌های نامرئی
مبل چستر جدید و شیک
مبل چستر با دسته‌های خمیده و پایه‌های کوتاه
مبل چستر جدید و مدرن
مبل چستر با دسته‌های خمیده و پایه‌های کوتاه
مبل چستر
مبل چستر چیست
مبل چستر
مبل چستر مدرن با دسته‌های خمیده و پایه‌های کوتاه
مبل چستر
مبل چستر چیست

مبل چستر مدرن با دسته‌های ساده

طراحی‌های امروزی‌تر مبل چستر معمولا از پیچیدگی‌های کمتری نسبت به انواع مبل چستر برخوردار هستند. اگر شما نیز به دنبال شکل‌ ساده‌تری از مبل چستر هستید، شاید مدل‌های زیر نظرتان را به خود جلب کند. در این طراحی از مبل چستر از پیچیدگی دسته‌ها کم شده است و شاهد شکل مدرن و ساده‌تری هستیم. راستی شما می‌توانید مبل چستر زیر را از فروشگاه اینترنتی مبلمان چیز بچین سفارش دهید.

مبل چستر مدرن
برای مشاهده قیمت و مشخصات این محصول بر روی مبل راحتی سه نفره Vincent کلیک کنید.
مبل چستر مدرن
مبل چستر مدرن با دسته‌های ساده

مبل چستر با پشتی قوس‌دار

مبل چستر با پشتی خمیده یکی دیگر از انواع مبل چستر رایج در بازار است که تقریبا تمامی ویژگی‌های مبل چستر را داراست و تنها وجه تمایز آن خمیدگی در پشتی مبل است. نگاهی به عکس زیر بیندازید تا بهتر متوجه این تفاوت شوید.

انواع مبل چستر
مبل چستر با پشتی قوس دار

مبل چستر با پشتی و دسته‌های باریک

در طراحی مدرن مبل چستر پشتی و دسته‌ها کمی باریک‌تر شده‌اند تا فضای کم‌تری را در آپارتمان‌های کوچک امروزی اشغال کنند. در واقع همان شکوه و زرق و برق مبل چستر در این سبک طراحی نیز رعایت شده است اما کمی مدرن‌تر و ظریف‌تر می‌باشد.

مبل چستر چیست
برای مشاهده قیمت و مشخصات این محصول بر روی مبل راحتی سه نفره Milward کلیک کنید.
مبل چستر چیست
برای مشاهده قیمت و مشخصات این محصول بر روی مبل راحتی سه نفره Milward کلیک کنید.

شما می‌توانید این مبل راحتی سه نفره Milward را در هر طرح و رنگ پارچه مبلی به راحتی از فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سفارش دهید. تمامی مشخصات محصول به همراه قیمت و نحوه سفارش در فروشگاه آنلاین چی بچین موجود است.

مبل ال چستر

این روزها مبل ال به یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های مردم تبدیل شده است و همین باعث شده است که طراحان به ترکیب مبل ال و مبل چستر با هم بپردازند. مبل ال چستر تمامی ویژگی‌های مبل ال و چستر با با هم دارد و می‌تواند یکی انتخاب خوبی برای برخی از دکوراسیون‌ها باشد. نگاهی به عکس‌هایی از این سبک دوست‌داشتنی مبلمان بیندازیم.

مبل ال چستر
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه
مبل ال چستر مدرن
مبل چستر چیست
مبل ال چستر شیک
مبل ال چستر با پایه‌های نامرئی
مبل ال چستر چرم
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه
مبل ال چستر جدید
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه
مبل ال چستر پارچه ای
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه

چرا باید مبل چستر را انتخاب کنیم؟

هیچ چیز نمی‌تواند با یک مبل کلاسیک چسترفیلد در خانه رقابت کنید. این مبلمان زیبا به لطف سطح لمسه‌کوبی شده و دسته‌های خود به راحتی قابل شناسایی است. مبل چستر ظاهر کاملا متمایر و غنی دارد و به راحتی می‌تواند جرقه‌ای از تجملات را به خانه‌ی شما اضافه کند.

با اینکه چرم انتخاب رایج‌تری برای مبل چستر می‌باشد اما با این حال شما می‌توانید آن را در انواع پارچه مبلی مخصوصا از جنس مخمل و در هر طرح و رنگی سفارش دهید. همین تنوع بالا باعث می‌شود که بتوانید آن را با هر دکوراسیونی ست کنید.

همینطور با اینکه مبل چستر طراحی پیچیده‌ای دارد اما به شکل عجیبی این پتانسیل را دارد که با هر نوع اتاق و طراحی داخلی ترکیب شود. طراحی‌های امروزی مبل چستر در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، سبک‌ها و شکل‌های مختلف ارائه می‌شوند که به شما این امکان را می‌دهند که متناسب با دکوراسیون خود آن‌ها را انتخاب کنید.

مبل چستر فیلد
مبل چستر چیست

امیدواریم که توانسته باشیم تعریف کاملی از مبل چستر را به شما ارائه دهیم. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین انواع مدل‌های مختلف مبلمان را مشاهده نمایید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد مبلمان در منزل‌تان، اندازه‌ی آن، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید. هریک از این قطعات می‌توانند فضای منحصربفرد و جذابی را در اتاق‌ نشیمن‌تان بسازند.

ما همینطور برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان استفاده کنید. شما کدام یک از این انواع مبل چستر را می‌پسندید؟ دوست دارید که کدام یک از آن‌ها را در اتاق نشیمن‌تان قرار دهید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.