ابعاد استاندارد برای مبل‌های راحتی

امروزه بیشتر مبلمان‌هایی که تولید می‌شوند و در بازار موجود هستند، از استانداردهای اندازه‌گیری خاصی پیروی می‌کنند. شما می‌توانید با اطلاع از این اندازه‌گیری‌های استاندارد، پروسه‌ی خرید مبل را برای خودتان بسیار ساده‌تر کنید. برای مثال شما با دانستن ابعاد استاندارد مبل راحتی دقیقا خواهید دانست که چه حجمی از اتاق‌ نشیمن‌تان اشغال شده و می‌توانید بقیه‌ی اتاق را متناسب با آن بچینید.

ابعاد استاندارد مبل راحتیامروزه بیشتر مبلمان‌هایی که تولید می‌شوند، از استانداردهای اندازه‌گیری خاصی پیروی می‌کنند.

شما همیشه در انتخاب مبل جدید با فاکتورهایی مثل رنگ، سبک، اندازه مبل و سلیقه خودتان درگیر هستید. به طور کلی همیشه روال اینگونه است که برای اتاق‌های بزرگ از اندازه‌های بزرگ مبل و برای اتاق‌های کوچک از لاوست‌ها یا اندازه‌های کوچکتر مبل استفاده کنیم. با این حال بسته به شرایط خودتان و دکوراسیون خانه‌تان، شما انتخاب‌های متفاوتی را پیش رو خواهید داشت و نمی‌توان گفت که قوانین سفت و سختی در طراحی داخلی خانه برقرار است. مثلا اگر اتاق‌تان کوچک است اما مبل تنها محل نشستن شما در آنجا می‌باشد، شما ممکن است که ترجیح دهید از اندازه‌ی بزرگ مبل برای دستیابی به تعداد صندلی بیشتر استفاده کنید.

ابعاد استاندارد مبل راحتیشما همیشه در انتخاب مبل جدید با فاکتورهایی مثل رنگ، سبک، اندازه مبل و سلیقه خودتان درگیر هستید.

اما همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، این روزها بیشتر قطعات مبلمان‌ با ابعاد استانداردی تولید می‌شوند که می‌توانند انتخاب مبل را برای شما آسان‌تر نمایند. به این ترتیب شما می‌توانید قبل از اقدام به خرید از اندازه‌ی قطعه‌ی انتخابی‌تان آگاه شده و مطمئن شوید که آن با اندازه‌ی فضای داخلی‌تان هماهنگ می‌باشد و مشکلی پس از خرید نخواهید داشت. ما در ادامه مطلب به بررسی اندازه‌ی استاندارد مبل‌ راحتی برای اتاق‌های نشیمن خواهیم پرداخت. توجه کنید که این اندازه‌گیری‌ تنها یک راهنمای کلی برای شما است تا به انتخاب مبل‌تان کمکی کرده باشد. شما باید قبل از خرید حتما در مورد محصول موردنظرتان و اندازه‌ی آن اطلاعات دقیقی داشته باشید.

اندازه مبلمان راحتیشما باید قبل از خرید حتما در مورد محصول موردنظرتان و اندازه‌ی آن اطلاعات دقیقی داشته باشید.

نکته: این روزها مبل مدل ال محبوبیت بسیار بالایی را برای استفاده در دکوراسیون خانه‌ها کسب کرده است.

ابعاد استاندارد مبل راحتی

جالب است بدانید که بیشتر مبل‌های راحتی اندازه‌ی تقریبا یکسانی را دارند. شاید فکر کنید که این درست نیست و معتقد باشید که مبل‌ها کاملا متفاوت‌تر از هم بنظر می‎رسند. این موضوع به سبک، رنگ و نوع پارچه مبلی آن‌ها برمی‌گردد که اندازه‌های آن‌ها متفاوت بنظر می‌رسند. این امر در مورد دیگر مبلمان‌های اتاق نشیمن مثل میز جلو مبلی و کنار مبلی نیز صادق است و آن‌ها نیز اندازه‌ی استانداردی را دارند.

اندازه مبلمان راحتیجالب است بدانید که بیشتر مبل‌های راحتی اندازه‌ی تقریبا یکسانی را دارند.

یک مبل معمولی سه نفره دارای عرض cm214 و عمق cm89 می‌باشد. همچنین لاوست‌های دو نفره، معمولا دارای عرض cm153 و عمق cm89 هستند. ارتفاع نرمال برای هر دو نوع مبل عموما cm93 از کف زمین تا بالاترین نقطه پشتی می‌باشد. ولی با این حال هیچ استاندارد کاملا دقیقی برای اندازه مبل وجود ندارد و این اندازه‌هایی که ما در اینجا آن‌ها را بیان کردیم، تا cm5 ممکن است متغیر باشند. یک صندلی راحتی نیز عموما دارای عرض و عمق cm89 است.

اندازه مبلمان راحتی

یک مبل معمولی سه نفره دارای عرض cm214 و عمق cm89 می‌باشد.

در مورد میزهای جلو مبلی نیز این ابعاد استاندارد شامل عرض cm77 و طول cm122 می‌باشد. میزهای کنار مبلی مربعی شکل، دارای طول cm61 هستند. همینطور طول و عرض میزهای کنار مبلی مستطیلی به ترتیب برابر cm61 و cm72 می‌باشد.

مبل راحتی و اندازه استانداردشما می‌توانید مبل موردنظرتان را مناسب با فضای خود سفارش دهید.

اگر تصمیم به خرید مبل جدیدی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از مراجعه به فروشگاه‌های مبلمان حتما فضای موجود خودتان را برای قرار دادن مبل اندازه گیری کنید. بهتر است برای این کار، ابتدا لوازم جانبی و مبلمان‌های دیگر موجود در اتاق نشیمن‌تان را بچینید و سپس فضای در دسترس برای قرارگیری مبل را اندازه‌گیری کنید. برای این امر نیاز به تعیین طول و عمق مبل دارید.

اندازه گیری مبلابعاد استاندارد مبل راحتی: قبل از مراجعه به فروشگاه‌های مبلمان حتما فضای موجود خودتان را برای قرار دادن مبل اندازه گیری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که حداقل cm77 را برای جلوی مبل خالی نگهدارید تا به راحتی بتوانید در اطراف اتاق رفت و آمد نمایید. همینطور اگر از میز جلو مبلی استفاده می‌کنید، بین میز و مبل 30 الی 50 سانتی‌متر فاصله دهید.

مبلمانابعاد استاندارد مبل راحتی: حداقل cm77 را برای جلوی مبل خالی نگهدارید تا به راحتی بتوانید در اطراف اتاق رفت و آمد نمایید.

مبلمان سفارشی

متاسفانه گاهی یافتن مبل‌های مدرن با اندازه‌ی دلخواه‌تان در فروشگاه‌های مبلمان سخت می‌شود و همین، انتخاب مبل را دشوار می‌کند. اما خبر خوب این است که امروزه بسیاری از تولیدکنندگان مبلمان این امکان را برای شما فراهم نموده‌اند که بتوانید دقیقا متناسب با فضای موجود خود، مبل‌تان را سفارش دهید.

امروزه شما می‌توانید دقیقا متناسب با فضای موجود خود، مبل‌تان را سفارش دهید.

شما می‌توانید به سادگی و به صورت آنلاین از طریقاستودیو پارچوب اقدام به خرید و سفارش مبل نمایید.