انواع کاور مبل

انواع کاور مبل: بیست نمونه از کاورهای مبل زیبا برای زینت بخشیدن به منزل شما

چگونه یک کاور مبل مناسب از میان انواع کاور مبل انتخاب کنیم؟ در گذشته نه چندان دور مبلمان در خانه‌های ایرانی به عنوان کالایی لوکس در پذیرایی برای نشستن‌های موقت در مهمانی‌ها استفاده می‌شد. به همین علت امکان کثیف شدن و لک شدن مبلمان بسیار کم بود.

 

در گذشته از مبل فقط برای نشتن در مراسم خاص استفاده می‌شد. به همین دلیل استفاده از کاور مبل مرسوم نبود.

امروزه مبلمان به کالایی مصرفی تبدیل شده است؛ که از آن در کارها و فعالیت‌های روزانه استفاده می‌شود. این کالا کارکردهای مختلفی پیدا کرده است و نشستن به یکی از چندین کارکرد آن تبدیل شده است. اکنون مبل به عنوان محلی برای خوابیدن، لم دادن، غذا خوردن، کتاب خواندن، فیلم دیدن و هر فعالیت روزانه دیگری استفاده می‌شود. بنابراین مبل‌ها علاوه‌بر گرد و خاک و دوده در معرض کثیف شدن با نوشینی و مواد غذایی و … هستند.

استفاده از مبل های راحتی برای خوابیدن، امکان لک شدن و خرابی پارچه مبل را افزایش می‌دهد.

انواع کاور مبل قابل شست و شو به ما کمک می‌کنند که از مبلمان خود به خوبی محافظت کرده و طول عمر آنها را افزایش دهیم. در ادامه برای انتخاب صحیح کاور مبل مناسب برای مبلمان منزلتان، انواع کاور مبل را به شما معرفی کرده و ویژگی آن ها را بیان می‌کنیم.

انواع کاور مبل

به طور کلی انواع کاور مبل از نظر جنس دو دسته هستند، کاور ژلاتینی مبل و کاور پارچه‌ای مبل .

کاور ژلاتینی مبل

جنس کاور مبل ژلاتینی از پلیمر pvc است این پلیمر نرم، شفاف، ارتجاعی، ضد خش و غیر سمی می‌باشد که در برابر اشتعال نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. از این پلاستیک حتی در لباس‌های کودکان هم استفاده می‌شود، بنابراین هیچ خطری برای سلامتی کودکان یا حیوان خانگی در صورت جویدن کاور مبل ایجاد نمی‌شود.

 

استفاده از کاور ژلاتینی کاور ژلاتینی از پارچه مبل شما در برابر خراب شدن و کثیف شدن محافظت می‌کند.

برای دوخت این نوع کاور پس از اندازه‌گیری مبلمان شما رول‌های ژلاتین را بر اساس الگوی مبلمانتان برش داده و دور تا دور آن را نوار دوزی می‌کنند.

از مزیت‌های این کاور این است که، به علت شفاف بودن آن طرح و نقش مبلمان را پوشانده نمی‌شود. کاور ژلاتینی آلودگی و گرد و خاک و مایعات را از خود عبور نمی‌دهد و همچنین در صورت کثیف شدن، به راحتی با یک دستمال نمدار پاک می‌شود.

کاور مبل ژله ای

تنها ایرادی که بر این نوع کاور وارد است این است که، عرق گیر نیست و همچنین در اثر برخواستن و نشتن تولید صدا می‌کند. به همین دلیل معمولا برای مبل‌های سلطنتی و استیل از کاور های ژلاتینی استفاده می‌کنند، چرا که این نوع مبل‌ها کاربرد روزانه زیادی ندارند.

کاور پارچه ای مبل

پارچه‌های کاور مبل معمولا از جنس پلی استر یا ترکیبی از پلی استر و نخ است. این نوع پارچه در مقابل حرارت تفییر شکل نمی‌دهند و قابل شست و شو با ماشین لباس شویی هستند. کاور پارچه‌ای مبلمان معمولا برای مبل‌های راحتی استفاده می‌شوند.

روکش پاچه ای مبلمان علاوه بر محافظت از مبل زینت بخش آن نیز می‌باشد.

برای دوخت این نوع کاور از پارچه‌هایی با طرح‌های مختلف استفاده می‌کنند بنابراین تنوع در کاور مبل پارچه‌ای بسیار زیاد است و علاوه بر محافظت از مبل، زینت بخش دکوراسیون منزل شما نیز می‌باشد.

هنگامی که موضوع کاور مبل پارچه ای مطرح می‌شود، ذهن اغلب افراد به کاور مبلی با پارچه های ساده و کم ارزش ملحفه ای و محیطی سرد و بی روح که حاصل کاربرد آنهاست معطوف می‌شود. حال آنکه شما می‌توانید برای سرویس مبلمان خود پیراهن مبلی با پارچه‌های طرح دار، با کیفیت و شکل که به لحاظ طرح و رنگ با محیط خانه شما هماهنگی دارند بهره گیری نمایید. در ادامه بیست مدل کاور مبل پارچه‌ای را به شما نشان خواهیم داد که کاملا تاثیر استفاده از کاور مبل در زیبایی را به شما نشان می دهد.

 

انواع کاور مبل
همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید یک کاور به رنگ سفید ساده علاوه بر محافظت از مبل در برابر الودگی به آن زینت بخشیده است و دکوراسیون این منزل را مدرن‌تر کرده است.

 

لزومی ندارد که کاور مبل تمام قسمت‌های مبل را بپوشاند، کاور مبل در این تصویر فقط قسمت هایی که بیشتر لک پذیر هستند را پوشانده است.

 

انواع کاور مبل
یک کاور مبل، در واقع لباس مبل است که به آن زینت می‌بخشد.

 

میتوانید برای تغییر دکوراسیون به جای تعویض مبلمان فقط کاور آن را عوض کنید.

 

تعویض روکش مبل‌های فرسوده هزینه زیادی داشته و قابل شست و شو در ماشین لباس شویی نیست، به جای این کار می‌توانید از کاور برای پوشاندن لکه‌های مبل فرسوده استفاده کنید.

 

انواع کاور مبل
با تعویض کاور مبل دکوراسیون منزلتان را کاملا تغییر دهید.

 

انواع کاور مبل
استفاده از چین در انواع کاور مبل

 

انواع کاور مبل
انواع کاو مبل

همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید طرح نقش های متنوعی که در انواع پارچه وجود دارد، باعث تنوع در شکل کاورهای مبلمان می‌شود. شما می‌توانید پارچه دلخواهتان را برای کاور مبل منزلتان انتخاب کنید.

 

انواع کاور مبل
انواع کاور مبل متناسب با دکوراسیون منزل شما

 

انواع کاور مبل
انواع کاور مبل برای مبل‌های ال شکل

 

انواع کاور مبل
کاور مبل‌های راحتی

 

استفاده از کاور مبل ضد آب و ضد لکه برای جلوگیری از لک شدن مبل توسط کودکان یا حیوانات خانگی

 

انواع کاور مبل
انواع کاور مبل برای هر سبک دکوراسیون

 

انواع کاور مبل
در دوخت این نوع کاور مبل دقت شده که برداشتن و نصب کاور به سادگی انجام شود، پس نیازی نیست برای شست و شو نگران نصب کردن آن شوید.

 

انواع کاور مبل
انواع کاور مبل با طرح‌ها و نقش‌های مختلف

 

انواع کاور مبل
در خانواده‌های پرجمعیت و خانه‌هایی که مهمانانی‌های زیادی در آن برگذار می‌شود رویه مبل‌های پذیرایی به زودی کثیف می‌شوند و نیاز به شست و شو پیدا می‌کنند.

 

کاور مبل پارچه ای ساده برای دکوراسیون منزل مینیمال

استفاده از کاورهای مبلمان بسیار به صرفه است چرا که با استفاده از آن هم می‌توانید مبل‌های جدید خود را نو و تمیز نگه دارید و هم می توانید به مبل‌های قدیمی را با هزینه بسیار کم شکلی جدید و شیک بدهید.

امروزه برخی از مبلمان‌های راحتی از رویه‌های جدا شونده زیپ‌دار برخوردار می‌باشند که به راحتی از فوم ابری جدا می‌شوند و قابل شست و شو هستند ولی این موضوع را هم باید در نظر داشت که با هر بار شست و شو تا حد زیادی از رنگ و کیفیت روکش مبل کاسته می‌شود.

امیدواریم این مطلب در انتخاب کاور مبل مناسب به شما کمک کرده باشد.

برای اطلاعات بیشتر در باره پارچه مبل مطالب زیر را مطالعه کنید.

سه مرحله‌ی مهم تا خرید اینترنتی پارچه مبلی
خرید آنلاین پارچه مبلی: چند نکته‌ی ساده برای یک تجربه‌ی خرید موفقیت‌آمیز
 • انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل

  انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل
  انواع کاور مبل

  انواع کاور مبل

  انواع کاور مبل