تزیین دیوار اتاق

چگونه دیوار اتاق را تزئین کنیم؟

گزینه‌ها و انتخاب‌های زیادی برای تزیین دیوار اتاق‌ها وجود دارند که همین می‌تواند تزئین دکوراسیون خانه را برای شما مشکل بکند. هر ایده‌ای مطمئنا مزایا و معایب خود را دارد اما همه‌ی آن‌ها در نوع خود جالب و زیبا هستند. تصمیم شما برای تزیین دیوار اتاق به اولویت‌های شخصی، سلیقه، تم و سبک طراحی داخلی و عملکرد اتاق بستگی دارد. ما در ادامه روش‌های جذابی را برای دکور دیوار اتاق‌ خواب، پذیرایی و نشیمن‌تان ارائه خواهیم داد.

نقاشی‌های دیواری

نقاشی‌های دیواری اولین پیشنهاد خلاقانه ما برای دکوراسیون خانه شما است. مطمئنا این ایده فضای اتاق شما را تغییر خواهد داد. شما می‌توانید از این روش برای طراحی کل دیوار یا قسمتی از آن استفاده کنید و این کاملا به سلیقه و فضای زندگی‌تان بستگی دارد. اگر شما این نوع تزیین دیوار را انتخاب می‌کنید، باید اندازه، سبک، تم و رنگ آن را در نظر بگیرید تا بتوانید فضای یکپارچه و مسنجمی را بسازید.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

این ایده برای تمامی اتاق‌های کودک، پذیرایی، ناهارخوری و نشیمن فوق‌العاده جالب عمل خواهد کرد و شما می‌توانید انواع طراحی‌های متنوع و رنگی را برای آن بکار ببرید. امروزه انواع کاغذدیواری در سبک‌، طرح و الگوهای مختلف در بازار موجود است که می‌تواند جلوه‌ی منحصربفردی را به دکوراسیون خانه‌تان بدهد.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

روشنایی

همه‌ی ما به خوبی می‌دانیم که روشنایی بخش مهمی از تزئین و طراحی داخلی هر خانه‌ای به شمار می‎آید. روشنایی می‌تواند ایده‌ی متفاوت دیگری برای تزیین دیوار و برجسته کردن آن در فضای خانه باشد. از لامپ‌های دیواری، LEDs و انواع گزینه‌های دیگر برای ایجاد فضایی برجسته و خاص در خانه‌تان استفاده کنید. مثلا شما می‌توانید با قرار دادن نورافکن در تابلوهای نقاشی یا درون مجسمه‌ها فضای جالب و منحصربفردی را ایجاد کنید.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع چراغ‌های دیواری در طراحی‌ها متنوعی به بازار ارائه شده است. طراحی ساده تا فانتزی چراغ‌ها می‌تواند انواع ایده‌های خلاقانه‌ای را برای دکوراسیون اتاق‌هایتان به ارمغان آورد.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

چوب

اگر شما به دنبال ظاهر سنتی و روستایی برای دکوراسیون خانه‌تان هستید، می‌توانید از چوب برای تزیین دیوار اتاق‌ تان کمک بگیرید. چوب از ساده‌ترین وسایلی است که همیشه دوربرمان است و هزینه‌ی بالایی را نمی‌طلبد. بی نهایت روش مختلف برای عملی کردن این ایده‌ وجود دارد و حتی شما با خلاقیت خودتان می‌توانید روش‌های نوینی را کشف کنید. شما با طراحی‌های چوبی می‌توانید فضای گرم و راحتی را در محل زندگی‌تان ایجاد کنید.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

آثار هنری مدرن

در این مورد مطمئنا شما باید ابتدا سبک طراحی داخلی خود را مشخص کرده باشید. اگر می‌خواهید دکوراسیونی مدرنی را در اتاق‌تان ایجاد کنید، آثار هنری شما باید سبک مشابهی داشته باشند. دکور دیواری مدرن بیشتر روی سادگی، رنگ‌های جسورانه و عناصر خاص تمرکز دارد.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

در مورد انتخاب تابلو‌های هنری برای خانه‌های مدرن حتما این نکات را رعایت کنید. اول از همه ما باید به دیواری که تصمیم به تزئین آن دارید، نگاهی بیندازید و اندازه‌ی اثر هنری مناسب آن تعیین کنید. راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. یک قاعده‌ی خوب برای تعیین اندازه آثار هنری این است که عرض دیوار را حدود ۶ الی ۱۲ اینچ از هر طرف بپوشانید تا مرکز دیوار مشخص شود. این می‌تواند به شما در تعیین اندازه آثار هنری موردنیازتان کمک کند. در مورد دیوارهای پشتی مبل، میز یا تختخواب از آثار هنری هم اندازه با مبلمان یا کوچکتر از آن استفاده کنید. از آثار هنری با عرض بیشتر نسبت به مبلمان خودداری کنید چرا که ظاهر ناخوشایندی را ایجاد خواهند کرد.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

اگر دیوارتان خیلی بزرگ است، بهتر است که از قطعات کوچکتر برای تزئین آن استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

آثار هنری سنتی

اگر به دنبال دکوراسیون اصیل ایرانی هستید، پس باید برای دکور دیوار اتاق‌تان نیز از آثار هنری سنتی و قدیمی استفاده کنید. فرش، قالیچه و گلیم که در کل دنیا شناخته شده است، می‌تواند زینت‌بخش دیوار اتاق‌تان باشد.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

علاوه بر این انواع هنرهای ایرانی مثل کاشی کاری، منبت کاری، شیشه سازی و معرق کاری نیز ایده‌های جالبی برای تزیین دیوارها در دیزاین خانه‌ ایرانی می‌باشند.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

آثار هنری کلاسیک

در مورد این ایده شما می‌توانید از طراحی‌های دوره‌ی باروک و رنسانس برای تزیین دیوارها استفاده کنید. انواع آینه‌های منبت کاری شده و الگوهای پیچیده نمادی از هنر و زندگی اروپایی می‌باشند.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

ایده‌های خلاقانه برای تزیین دیوار اتاق

بیشتر ایده‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، نمونه‌های مشابه آن به سختی در بازار یافت می‌شوند و در اکثریت مواقع گران هستند. شما می‌توانید با استفاده از خلاقیت خودتان و وسایلی که در خانه دارید، به تزیین دیوار اتاق تان بپردازید. برچسب‌های تزئینی و کاغذهای رنگی از جمله بدردبخورترین لوازمی هستند که با کمترین هزینه و وقت نتیجه زیبایی را ایجاد می‌کنند. شما می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد انواع اشکال هندسی سه بعدی استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

همینطور شما می‌توانید با کمک پارچه‌های اضافی که در خانه دارید، انواع تابلوهای نقاشی را ایجاد کرده و از آن برای تزئین دیوار پشتی مبل، تختخواب و اتاق کارتان استفاده کنید.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

یک ایده‌ی ساده اما بسیار دوست‌داشتنی می‌توانید تزئین اتاق با عکس‌های خانوادگی‌تان باشد. اگر به دیوار زیر نگاه کنید، خواهید دید که چگونه‌ با یک ایده‌ای بسیار ساده فضای جذابی در دکور اتاق به وجود آمده است.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

اگر به دنبال تزئین اتاق ناهارخوری خود هستید، می‌توانید از بشقاب‌ها برای دکور دیوار آن استفاده کنید. شما برای این کار می‌توانید از انواع ظروف چینی، مسی و حصیری استفاده کنید و شکل و شمایل جدیدی به دکورتان اضافه کنید. طرح و رنگ بشقاب به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد ولی سعی کنید که طرح و مدل آن‌ها با سایر عناصر اتاق‌تان هماهنگی داشته باشد.

تزیین دیوار اتاق
تزیین دیوار اتاق

ایده‌های خیلی زیادی در این زمینه می‌توان پیدا کرد که بسیار نوآورانه و شیک می‌باشند. ما در اینجا سعی کردیم، بهترین نمونه‌های ممکن برای دکوراسیون خانه‌های ایرانی را به شما ارائه دهیم. امیدواریم که بتوانید با الهام از آن‌ها دکوراسیونی مناسب و زیبایی را برای خودتان بسازید. اگر شما نیز در این باره نظر یا پیشنهادی دارید، می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید.

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
از طراحی تا اجرای دکوراسیون داخلی
سلام ، نیاز به مشاوره دارید؟