معرفی جدیدترین تکنولوژی‎های خانه‌های هوشمند

خانه های هوشمند

اگر شما از طرفداران فیلمهای علمی-تخیلی باشید، مطمئنا فیلم سینمایی her را  تماشا کرده‌اید. جایی که هوش مصنوعی تا حدودی زیادی پیشرفت کرده و هر سکانس آن، شما را شگفتزده میکند. در این فیلم صدا، جای تایپ را میگیرد، بازیهای کامپیوتری تماما با حرکات بدن آمیخته شده و در نهایت سیستم عامل پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی را می‌بینید که زندگی تئودور قصه را تغییر می‌دهد. با اینکه این روزها هوش مصنوعی هنوز به اندازهی این فیلم پیشرفت نکرده است اما با این حال حضور جدی در زندگی ما دارد. خانه های هوشمند یکی از رایج‌ترین استفادههای هوش مصنوعی است که سعی در راحتی بیشتر ماها دارد.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

امروزه انواع تکنولوژیهای هوشمندانه در ساخت خانهها بکار برده میشود که احتمالا با بعضی از آنها آشنایی دارید. کنترل سیستمهای گرمایشی و تهویه، خاموش و روشن کردن لامپها و دوربینهای امنیتی، سادهترین نمونههای حضور تکنولوژی و هوش مصنوعی در خانههایمان است.

خانه های هوشمند اگر شما نیز مثل من به تکنولوژی خانههای هوشمند علاقهمند هستید و دوست دارید که بدانید چگونه می‌توان از هوش مصنوعی در خانهها استفاده کرد، پیشنهاد می‌کنم حتما این مطلب را مطالعه نمایید. ما در اینجا روش‌های ساده‌ای را به شما معرفی می‌کنیم تا از هوش مصنوعی در خانهتان لذت ببرید.

پردههای هوشمند

یکی از ایدههای جالب در حوزهی هوش مصنوعی این است که میزان نور تابشی به اتاق را کنترل کنید و به این ترتیب خانه‌تان را در ماههای زمستان، گرم و در طول ماههای تابستان، سرد نگه دارید.  اما خوب به حال، مدیریت همهی پنجرهها، در تمامی ساعات روز می‌تواند خستهکننده باشد. این جایی است که پردههای هوشمند میتواند به کمکتان بیاید و شما به طور خودکار می‌توانید پوشش پنجرههایتان را کنترل کنید. پردههای هوشمند، پنجره‌های شما را به ابزار قدرتمندی تبدیل می‌کند که به راحتی می‌توانید دما اتاق را کنترل کنید. بهترین قسمت ماجرا این است که شما قرار نیست این کار را با انگشتهایتان انجام دهید و به راحتی می‌توانید از هر نقطه‌ای پردهها‌ی‌تان را کنترل کنید.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

یخچال هوشمند

یخچال هوشمند یکی دیگر از روشهایی است که می‌تواند زندگی را برای شما راحت‌تر کند. معمولا این یخچالها دارای یک دوربین داخلی و تبلت جلویی هستند که می‌توانند وضعیت داخل یخچال را به شما و اعضای خانوادتان نشان دهند. این تبلت می‌تواند شما را از تمام شدن مواد غذایی‌تان باخبر کند، دستورالعمل‌ پخت غذاهای مختلف را در خود ذخیره کند و حتی می‌تواند برنامهی غذایی اعضای خانواده را یادآوری نماید. اگر شما به دنبال یک خانهی هوشمند هستید، می‌توانید برای کارایی بهتر آشپزخانه‌تان از این یخچال‌ها استفاده کنید.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

فن هوشمند

فن‌ها با کاهش دمای اتاق باعث میشوند که شما احساس خنکی بکنید. معمولا زمانی که شما اتاق را ترک میکنید، فن همچنان به کار خود ادامه می‌دهد و انرژی به هدر می‌رود. فن هوشمند این امکان را به شما می‌دهد که آن را برنامه‌ریزی نمایید و با قرار دادن آنها روی تایمر، به طور خودکار آنها را خاموش کنید. بعضی از فنهای هوشمند دارای تکنولوژی مبتنی بر لوکیشن هستند و زمانی که شما به خانه‌تان نزدیک میشود، شروع به کار میکنند. با این تکنولوژی می‌توانید در انرژی خود صرفه‌جویی کنید و از هزینههای اضافی خودداری نمایید.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

شیر آب هوشمند

ما سالهای سال است که شیرهای آب حساس به حرکت دست را در رستورانها و اماکن عمومی می‌بینیم و با آنها آشنایی داریم. تکنولوژی شیرهای آب به خانههای مسکونی نیز راه پیدا کرده است و پیشرفت بالایی داشته‌اند. این روزها تکنولوژی شیرهای آب هوشمند به صدا حساس شده‌اند که امکانات جالبی را به شما می‌دهند. مثلا شما می‌توانید از آن بخواهید که فقط سه فنجان آب به شما بدهد و شما دیگر لازم نیست که خودتان آن را اندازه بگیرید و شیر آب این کار را برای شما انجام می‌دهد.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

سیستم تغذیه هوشمند

تکنولوژی خانههای هوشمند برای حیوانات خانگی و صاحبان آنها نیز توسعه یافته است. امروزه انواع سیستمهای تغذیه برای حیوانات خانگی تولید میشوند که می‌تواند کار شما را راحت‌تر کند. معمولا سیستمهای تغذیه به شما کمک می‌کنند تا غذای مناسب برای حیوانات خانگی‌تان را پیدا کنید و آن‌ها را سالم‌تر و شاداب‌تر نگه دارید. این سیستمها معمولا برای گربه و سگ استفاده میشوند و اندازهگیریهای دقیقی غذایی را با توجه به سن، وزن و فعالیت حیوانات ارائه میدهند.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

اینها تنها بخش کوچکی از امکانات خانههای هوشمند است که زندگی را برای هر کسی آسان‌تر می‌کند. سیستم‎های قفل هوشمند که به شما اجازه می‌دهند تا از طریق گوشی‌ خود خانه‌تان را قفل یا باز کنید، انواع برنامه‎ها مثل canary تا ببینید چه اتفاقی در خانه‎ی شما می‌افتد، سیستم Xandem که مبتنی بر امواج رادیویی بوده و شما می‌توانید بدون دوربین بر خانه‎تان نظارت کنید و هزاران تکنولوژی دیگر که این روزها برای خانه‎های هوشمند طراحی شده‌اند و می‌توانند زندگی راحتی را برای شما بسازند.

خانه های هوشمند
خانه های هوشمند

ما در این مطلب سعی کردیم شما را با تکنولوژی طراحی داخلی و خانههای هوشمند آشنا کنیم و ایده‌های متنوع از آن را به شما نشان دهیم. شما می‌توانید با کمی گشت و گذار در سایت‌های مبلمان در اینترنت سایر ویژگیهای خانههای هوشمند را مشاهده نمایید. حتما قبل ازهوشمندسازی خانه‌تان اطلاعات کافی در این زمینه بدست آورید و یا با طراحان داخلی در این باره صحبت کنید. مطمئنا چنین فضایی می‌تواند هزینه‎ی بالایی را به شما تحمیل کند. هریک از این تکنولوژی‎ها می‌توانند فضای منحصربفرد و جذابی را در خانه‌تان  بسازند.

ما همینطور برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفتهایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان استفاده کنید. شما کدام یک از این ایدههای هوشمندانه را پسندید؟ چه ایده‌ی دیگری در این زمینه به ذهن‌تان میرسد؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

1 دیدگاه برای “معرفی جدیدترین تکنولوژی‎های خانه‌های هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *