۱۰ توصیه‌ی طراحان داخلی برای ایجاد دکوراسیونی دنج و راحت

دکوراسیون خانه

خانه مکان خاص و ویژه‌ای است. آن جایی است که در آن استراحت می‌کنیم، به عنوان خانواده در آن جمع میشویم و روز جدیدمان را در آن آغاز می‌کنیم. بنابراین حتی کوچکترین ویژگی دکوراسیون خانه بسیار مهم است. ما در این مطلب ۱۰ نکتهی مهم برای دکوراسیون خانه را به شما معرفی می‌کنیم که همیشه طراحان داخلی روی آن تاکید دارند. اگر شما نیز به دنبال طراحی اصولی خانه‌تان هستید، حتما به این نکات توجه کنید و به آن‌ها عمل نمایید.

۱.        ورودی خانه اولین تاثیر را روی شما و مهمانان‌تان می‌گذارد

مطمئنا اولین چیزی که مهمانان شما با آن برخورد می‌کنند، درب خانه‌تان است. اگر می‌خواهید که درب خانه‌تان را تزئین کنید، سعی کنید عنصری انتخاب کنید که نشان‌دهندهی شخصیت و علایق شما باشد. ایده‌های زیادی برای اینکار وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. شما بدین منظور می‌توانید از رنگ متفاوتی برای درب خانه‌تان استفاده کنید. آثار هنری و تزئینی، گلدان یا علامت خوشامدگویی می‌توانند ایدههای جذاب دیگری باشند.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۲.       از بطری‌های غیرمعمولی چیزهای شیک بسازید

شما می‌توانید از هر وسیلهی دورریختنی و بدردنخورتان چیزهای شیک و دوست‌داشتنی بسازید. مثلا بطری‌هایی با طراحی‌های جذاب را دورنیندازید و از آن‌ها به عنوان گلدان استفاده کنید. علاوه بر این بطری‌هایی شبیه این تصویر به راحتی می‌توانند با منجوق تزئین شده و شکل تازه‌ای به خود بگیرند.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۳.      گلها میتوانند فضای دنجی را رقم بزنند

گلها بیشترین تاثیر را روی زیبایی و جذابیت هر فضایی دارند، به شرط آنکه آن‌ها را در گوشه‌های مختلف خانه‌تان قرار دهید و آن‌ها را یکجا جمع نکنید. روی میزها، پنجره‌ها یا قفسهها می‌توانند بهترین مکان برای قرارگیری گلها باشند.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۴.       دیوارهای خانه انعکاسی از شخصیت و علایق شما هستند

دیوارهای خالی هیچ جذابیتی نداشته و هیچ چیزی برای گفتن ندارند. این در حالی است که قاب عکس‌ها، تابلوهای نقاشی یا هر وسیلهی تزئینی دیگر می‌تواند حس زندگی را به خانه‌تان داده، احساسات شما را تحریک کرده و خلق و خوی شما را بهتر نمایند. تزئین دیوار اتاق به فضای شما جان داده و می‌تواند علایق و تفکرات شما را نمایش دهد.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۵.       از اینکه مبلمان خود را به شکلی نامتعارف بچینید، نترسید

بسیاری از مردم به هنگام دکوراسیون خانه معمولا از قوانین چیدمان تبعیت می‌کنند و اکثرا می‌بینیم که مبلمان در بیشتر خانه‌ها معمولا در مقابل دیوار قرار گرفته است.  اما خوب شما می‌توانید به این موضوع با انعطاف‌پذیری بیشتری نگاه کنید و مبلمان خود را در زاویه‌های مختلفی نسبت به دیوارها بچینید.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۶.       مبلمان شما می‌تواند همرنگ دیوار یا دکورتان باشد

گاهی اوقات اشیاء قدیمی اما موردعلاقهی شما، با رنگ یا الگوی دکورتان به خوبی ترکیب نمیشوند. در این مواقع شما می‌توانید اشیاء موردنظر خود را به رنگ غالب اتاق در بیاورید تا بتوانید آن را با فضای جدیدتان مطابقت دهید. این ایده می‌تواند به ست کردن وسایل خانه کمک کرده، فضای هماهنگی و هارمونی را بسازد و حیات جدیدی را به مبلمان قدیمی‌تان بدهد.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۷.       از قانون سه تایی تبعیت کنید

ماهیت قانون سه تایی که توسط طراحان اعمال میشود، شامل ترکیب سه شی با شکل، اندازه و رنگ‌های مختلف است. برای مثال شما می‌توانید برای تزئین میز از ترکیب گلدان، مجمسه و شمع استفاده کنید.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۸.      رویکرد خلاقانه‌ای را برای چیدمان کتابها و آیتم‌های دیگرتان کشف کنید

کتاب‌ها معمولا به صورت عمودی در قفسه‌ها قرار می‌گیرند، اما اگر شما از رویکرد دیگری برای چیدمان‌‌تان استفاده کنید، متوجه خواهید شد که همین تغییر کوچک می‌تواند حال و هوای کلی اتاق را دگرگون سازد. از آزمون و خطا نترسید و کتاب‌ها را در جهت مختلف بچینید یا اشیاء تزئینی اضافی را در کنار کتابها قرار دهید. ما قبلا در مطلبی جداگانه ایده‌های خلاقانه‌ای را برای چیدمان قفسه‌های کتاب منتشر کرده‌ایم که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند. شما می‌توانید با کمک متد و ایده‌های جالب‌، قفسه‌های کتاب را به عناصر کاربردی و سرگرم‌کننده در فضای خانه تبدیل نمایید

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

۹.       از وسایل بدردنخورتان چیزهای جالب و مفیدی بسازید

برای دکوراسیون خانه لازم نیست که همیشه هزینههای هنگفتی را متحمل شوید. شما می‌توانید با کمی خلاقیت و نبوغ مبلمان و لوازم دکوری‌تان را خودتان بسازید. مثلا شما می‌توانید با ۴ تخته چوبی، چند شاخه‌ی درخت و ابزارات نجاری جالباسی جالبی را برای ورودی خانه‌تان بسازید. برای ایجاد ظاهر جذاب‌تر نیز می‌توانید وسایل دستسازتان را رنگ کنید.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

نکته: برای کشف‌های ایده‌های دست‌ساز پیشنهاد میکنم مطالب زیر را مطالعه نمایید.

۲۰ ایده‌ی دوست‌داشتنی برای ساخت وسایل دست‌ساز خانگی

قفسه‌های آویزان، ایدهی خلاقانه برای استفاده‌ی حداکثری از فضا

ایده‌های هنری جالب دستساز برای تزئین خانه

ایدههای خلاقانه برای تزئین خانه با لامپهای led نواری

ایده‌های دوست‌داشتنی برای تزئین آباژور با وسایل دورریختنی

۱۰.     دکوراسیون خانه ‌تان پر از نور و گرمی نمایید

پتو، بالش، فرش‎های نرم و راحت و نور ملایم فاکتورهای لازم برای ایجاد فضایی دلپذیر و خوشایند هستند. به این ترتیب شما به راحتی می‌توانید فضای یکنواخت و خنثی خود را به مکانی گرم و دنج تبدیل نمایید.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

همینطور بهتر است که خانه‌تان را با چیزهایی که شما را تشویق کرده و حس خوب می‌دهند، پر کنید. این جزئیات کوچک هستند که خانه‌تان را به فضای دلپذیری تبدیل می‌کنند.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

ما در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین نکات برای دکوراسیون خانه را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید با کمی گشت و گذار در سایت‌های مختلف نکات مفیدتر دیگری را نیز پیدا کنید. سعی کنید از استعداد و نبوغ خود استفاده کنید و انواع طراحی‌ و چیدمان‌های جالب را با توجه به دکورتان ایجاد نمایید و از آن‌ها لذت ببرید. ما قبلا قوانین دکوراسیون داخلی منزل را از نگاه کیت کمپ، طراح و هنرمند لندنی بررسی کرده‌ایم که توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر آن را مطالعه نمایید.

همینطور ما برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفتهایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان برای هر فضایی استفاده کنید. شما چه نکته‌ی دیگری را برای دکوراسیون خانه پیشنهاد می‌کنید؟ شما چه ایده‌های جذاب دیگری را برای تزئین خانه‌‌ و اتاق‌های نشیمن پیشنهاد می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *