با تغییرات کوچک، تفاوتی بزرگ ایجاد کنید

دکوراسیون داخلی خانه

در مقاله‌ای که همین تازگیها مطالعه میکردم نوشته بود: ویژگیهای شخصیتی، تفکر، رفتار و عواطف انسان همانند جسم او در طول زمان دستخوش تغییر میشود. پس این کاملا طبیعی است که شما در گذر زمان سلیقه‌تان تغییر کند و دیگر دکوراسیون داخلی چند سال پیش‌ برایتان جذابیتی نداشته باشد. فرقی نمیکند که سبک دکوراسیون داخلی خانه شما قدیمی شده یا سلیقه‌‌تان تغییر کرده است، در هر صورت شما میتوانید با تغییرات کوچک حس و حال تازه‌ای به دکورتان بدهید.

واقعیت این است که برای بیشتر ما طراحی مجدد خانه همیشه امکانپذیر نیست و ممکن است که هزینههای زیادی را به ما تحمیل کند. برای داشتن خانه‌ای شگفت‌انگیز و جذاب شما نیازی به پول زیاد ندارید. فقط کافیست که تغییراتی را روی داشتههایتان بدهید تا به طور چشمگیری فضای خانه‌تان متحول شود. اما خوب فاصله حرف تا عمل زیاد است ولی ما در اینجا با بررسی نمونه‌ای می‌خواهیم به شما نشان دهیم که فقط چند تغییر کوچک می‌توانند دنیای متفاوتی را در هر فضایی ایجاد کنند.  

شروع طراحی مجدد دکوراسیون داخلی خانه

این دقیقا فضایی است که ما در این مطلب می‌خواهیم قدم به قدم آن را با شما بچینیم! همانطور که مشاهده می‌کنید مبل ال در گوشه‌ای از این اتاق نشیمن کوچک قرار گرفته و تلویزیون نیز دقیقا روبروی مبل می‌باشد. چون فضا اتاق کوچک است، سعی شده است از مبلمان و لوازم زیادی در آن استفاده نشود. همینطور رنگ غالب اتاق، سفید انتخاب شده تا فضا بزرگتر بنظر برسد.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی

یکی از چالشی‌ترین بخشهای دکوراسیون هر خانهای مربوط به شناخت روحیات و شخصیت صاحب خانه است. بهتر است که شما با توجه به این موضوع سبک دکوراسیون خانه‌ تان را انتخاب کنید. در واقع خانهی شما ویترینی برای نمایش اشیا با ظاهر جذابشان نیست بلکه انعکاسی از شما و روحیات‌تان می‌باشد. سبکهای دکوراسیون زیادی در دنیا وجود دارند که می‌توانند انتخاب‌های زیادی را پیش روی شما قرار دهند. سبکهای مینیمال، مدرن، معاصر، کلاسیک، سنتی و میدسنچری از محبوب‌ترین سبکهایی است که در خانه‌های ایرانی دیده می‌شوند. پس قدم اول این است که شما بدانید چه چیزهایی دوست دارید دوربرتان داشته باشید و از قبل به آنها فکر کنید.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

سبک دکوراسیونی که برای طراحی این فضا در نظر گرفته شده است، سبک ساحلی میباشد. در سبک ساحلی همانطور که از نام آن کاملا مشخص است، شما با دکوراسیونی با الهام از حس و حال ساحل و جو حاکم بر آن سروکار خواهید داشت. رنگ‌های، آبی بژ، کرمی، خاکستری و قهوه‌ای مایل به زرد(با الهام از شن و ماسه‌ها)، مبلمان‌های چوبی، لوازم تزئینی مثل فانوس و طرح‌های موج دریا، گوش ماهی، ستاره و تخت موج سواری و مواردی از این قبیل از ویژگی‌های اصلی این سبک طراحی داخلی می‌باشند.

۵ چیزی که برای طراحی این فضا نیاز است

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

۱.        اگر چه پنجرههای بزرگ این اتاق نشیمن روشنایی اتاق را در طول روز تامین میکند، اما خوب در طول شب شما با مشکل روبرو خواهد شد. پس بهتر است ابتدا در مورد روشنایی اتاق فکری شود. طراح در این اتاق با کمک لامپهای سقف و آباژور ایستاده، روشنایی را به فضا تزریق کرده است. چون فضای اتاق کوچک است، سعی شده است که بیشتر از رنگهای سفید که نور را انعکاس داده و فضا را بزرگتر نشان میدهند استفاده شود.

۲.       همانطور که مشاهده می‌کنید بجز مبل هیچ فضای نشیمن دیگری در اتاق وجود ندارد. مبل کاملا به دیوار چسبیده شده است تا فضای اتاق بزرگتر بنظر برسد. استفاده از یک صندلی می‌تواند اتاق را به فضای نشیمن دنج و دوست‌داشتنی تبدیل کند. اگر دقت کنید، پایههای چوبی صندلی کاملا در تضاد با مبل ال است و همین زیبایی خاصی را به فضا داده است. همین تغییرات کوچک است که میتوانند تفاوتهای بزرگی را در فضا ایجاد کنند. همینطور این صندلی به عنوان مبلمان تاکید در اتاق کاربرد دارد. در واقع منظور از مبلمان تاکید این است که قطعه موردنظر شما در فضای اتاق بسیار برجسته شده و به زبان عامیانه بیشتر از بقیه دکوراسیون اتاق به چشم می‌آید. ارزش مبلمان تاکید فراتر از عملکرد و کاربرد آن است و بیشتر بخاطر ارزش دکوری و تزئینی آن استفاده می‌شود. در واقع هدف مبلمان تاکید اضافه کردن رنگ، سبک، بافت و شکل تر و تازه‌ای به دکوراسیون خانه است.

۳.      رنگ آبی روشن صندلی به خوبی توانسته حس و حال سبک ساحلی را به دکور اتاق اضافه کند و به خوبی با رنگ مبل ترکیب شود. برای اینکه فضای اتاق کمی پرجنب‌وجوش باشد، سعی شده از رنگهای خردلی و قرمز به شکل شال مبل، فرش و پارچه کوسن به فضا اضافه شود که واقعا تاثیر فوق‌العاده‌ای روی جذابیت فضا داشته است.

۴.       میز جلو مبلی که قبلا به یکی از دیوار اتاق چسبیده بود، به مرکز فضای نشیمن منتقل شد تا چیدمان اتاق تکمیل شود.

۵.       از دیگر نکات و تغییرات کوچک که تاثیر بسزایی در فضای اتاق داشته‌اند میتوان به حضور گلدانها در پنجره و نزدیک به صندلی و روی میز اشاره کرد که حس طراوت و زندگی را به فضا داده‌اند.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

چند نکته‎ی دیگر

برای جذابیت بیشتر مبل تمامی کوسنها در یک طرف از آن قرار گرفته‌اند و به همراه آباژور ایستاده گوشهی دنجی را برای مطالعه ایجاد کرده‌اند. جزئیاتی مثل گلدان سقف آویز و شال مبل و صندلی حس دنج و راحتی را برای فضا به ارمغان آورده است. در مورد تزئین میز جلو مبلی نیز از چند کتاب، بطری شیشه آبی رنگ، فانوس و گلدان سبز استفاده کرده‌ است که واقعا زیبایی خاصی به فضا داده‌اند.

معمولا انتخاب رنگ و سبک دکوراسیون به دیزاین فضای خانه و سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد ولی بهتر است که همیشه با آگاهی آنها را در دکورتان استفاده کنید. مثلا هر کدام از رنگها تاثیری متفاوتی روی روحیه و شخصیت افراد میگذارند. دکوراسیون با رنگهای شاد و جسورانه مثل قرمز و نارنجی و رنگهایی از این قبیل باید بسیار محتاطانه و علمی بکار برده شوند زیرا هر گونه اشتباه باعث بی‌قراری و بهم‌ریختگی اعصاب میشوند. هر اشتباه دکوراسیون می‌تواند فضای دنج شما را به محیطی ناآرام و ناخوشایند تبدیل کند. ما در اینجا سعی کردیم نشان دهیم که چگونه می‌توان با کمترین کوشش دکوراسیون زیبایی را ایجاد کنیم. امیدواریم که با الهام از این نکات و عکس‌ها بتوانید دکوراسیونی زیبایی را برای خودتان ایجاد نمایید.
همینطور ما برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفتهایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان استفاده کنید. شما چه ایدهی دیگری برای ایجاد فضایی بهتر پیشنهاد می‌کنید؟ اگر نظری یا پیشنهادی در این مورد به ذهن‌تان میرسد، خوشحال میشویم که آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

9 دیدگاه برای “با تغییرات کوچک، تفاوتی بزرگ ایجاد کنید

  1. پی جی ما گفته:

    چقدر این رنگ رو زیبا و به جا در دکوراسیون به کار بردن . لطفا از وبسایت ما هم دیدن کنید. https://pgma.co/ بازار بزرگ مبل امام علی پی جی ما

  2. Sputter Coater گفته:

    سلام
    مطلب جذاب و کاربردی بود. به نکات روانشناسی و تاثیر رنگ ها توجه بسیار شده بود.
    با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *