چند اصل ساده برای ساخت خانه‌ای با دکوراسیون و مبلمان مدرن

مبلمان مدرن

اگر شما به دنبال کلمه ای می‌گردید که دکوراسیون و مبلمان مدرن را با آن تعریف کنید، آن کلمه سادگی است. البته سادگی به معنای دکوراسیون سرد و خسته کننده و استفاده از رنگ‌های خنثی و اشکال هندسی نیست. شما می‌توانید دکوراسیون مدرن و ساده اما کاملا گرم و پویا و شیک داشته باشید.

مبلمان مدرن
برای خرید انواع مبلمان مدرن حتما سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول مدل Art Display

۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه چوبی مدل Industrial

۳۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال کوچک Eddy

۴۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان

سوال اصلی این است که چگونه می‌توانید از دکوراسیون مدرن در منزل خود استفاده کنید؟ بدیهی است که با رفتن به فروشگاه و خریدن یک دست مبلمان مدرن نمی‌توانید به دکوراسیون مدرن دست پیدا کنید. باید مبلمانی استفاده کنید که مناسب منزلتان باشد؟ اما مبلمان مناسب چیست؟

ما در ادامه در مورد دکوراسیون منزل به سبک مدرن با شما صحبت خواهیم کرد. اگر شما به دنبال دکوراسیون مدرنی هستید، پیشنهاد می‌کنم که سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید. انواع جدیدترین مدل‌های مبلمان در این فروشگاه موجود است که می‌توانند در ساخت یک دکوراسیون مدرن به شما کمک کنند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز پذیرایی چوبی Retro روی آن کلیک کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

میز جلو مبلی شیک Terrace

۲۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز جلو مبلی چوبی Kaira

۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز جلو مبلی چوبی Retro

۱۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان

دکوراسیون مدرن چگونه است؟

در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان و میز و صندلی کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. خطوط ساده، فرم‌های خالص در دکوراسیون مدرن نقش بسزایی دارند، هیچ گونه جزییات اضافی یا تزیینات غیرضروری در دکوراسیون مدرن وجود ندارد.

برای داشتن دکوراسیون مدرن باید ۵ اصل زیر را در دکوراسیون منزلتان رعایت کنید.

اصل اول) حفظ سادگی

همانطور که گفتیم اصل اساسی یک دکوراسیون مدرن سادگی است. به یاد داشته باشید که کلمه سادگی بهترین توصیف طراحی مدرن است و مطمئن شوید آن را حتما در فضای خود به کار بگیرید. البته منظور از سادگی این نیست که یک صندلی را در وسط یک اتاق خالی قرار بدهید. منظور از سادگی همان کمینه گرایی است یعنی حذف وسایل اضافی و حذف کردن جزییات غیر کاربردی در دکوراسیون منزلتان.

در تصویر مشاهده می‌کنید که چگونه با حذف جزییات اضافی و استفاده از رنگ سفید که نماد پاکی و سادگی است، دکوراسیون مدرن محقق شده است.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی جدید Newport روی آن کلیک کنید.

این نکته را به یاد دشته باشید:

در سبک مدرن می‌خواهیم از پیچیدگی‌های معمول و بیهوده دور شده و سادگی‌ای که به دنبال هدف خاصی است دست پیدا کنیم.

مطالعات نشان داده‌اند که بی نظمی در دنیای پر مشغله امروز می‌تواند باعث ایجاد استرس در زندگی شود، بنابراین ساده نگه داشتن دکوراسیون باعث کم شدن استرس‌ها و ایجاد حس آرامش در وجود اعضای خانواده می‌شود. شما نیز می‌توانید با حذف جزییات به ذهنی آرام و بی استرس دست پیدا کنید. استفاده از رنگ‌های گرم برای ایجاد تاکید به عنصر مبلمان و گرما بخشیدن به محیط یکی از تکنیک‌هایی است که طراحان به وفور از آن استفاده می‌کنند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد صندلی راحتی تک نفره Aron روی آن کلیک کنید.

ناموجود
۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

بوفه کنسول چوبی Industrial

۱۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

شلف دکوری Acorn

۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

آینه و کنسول مدرن Acorn

۱۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

اصل دو) کارکرد وسایل

دومین اصل دکوراسیون مدرن کارکرد آن است. علاوه بر این که اتاق‌ها باید خالی از آثار هنری زیاد و لوازم جانبی فراوان باشد، باید هر وسیله‌ای که در دکوراسیون استفاده می‌کنید، کارکرد ویژه خود را داشته باشد. در سبک مدرن در صورتی استفاده از اثر هنری به جا است، که علاوه بر مفهوم و زیبایی نیز کاربردی باشد.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد کنسول مدرن Acorn روی آن کلیک کنید.

اگر از فرم خاصی در وسایل استفاده می‌کنید باید دلیل کاربردی داشته باشد. مثلا اگر از نوع خاصی از چراغ استفاده می‌کنید علتش فقط زیبایی و متناسب با دکور بودن نباشد، بلکه از لحاظ پخش نور هم مناسب منزلتان باشد.

در این سبک باید دسترسی و استفاده از همه اقلام اتاقها آسان باشد. مثلا در یک آشپز خانه مدرن دسترسی به وسایل و انجام امور باید بسیار آسان شده باشد.

مبلمان مدرن

مثلا در تصویر بالا میز جلوی مبل بیهوده حجم زیادی را اشغال نکره و صرفا برای زیبایی و هارمونی با مبل ها آن قدر حجیم نیست. در واقع علت بزرگی آن این است که درون میز محفظه ای برای قرار دادن وسایل تعبیه شده. هم چنین به علت سنگین شدن و حمل و نقل سخت، در میز به جای پایه از چرخ استفاده شده است. که این یک مثال بسیار واضح از کاربردی بودن در سبک مدرن است.

اصل سه) استفاده درست از فناوری‌ها و لوازم دیجیتال

سومین اصل استفاده از فناوری است. منظور از این اصل استفاده درست و به جا از تلوزیون و دستگاه های پخش DVD تخت است. در محل قرار گیری تلوزیون باید نکاتی را مورد توجه قرار داد.

  • ارتفاع استاندارد تلوزیون و همچنین فاصله تلوزیون از مبلمان

برای مشخص کردن ارتفاع درست اصل کلی این است که خط مرکزی صفحه تلویزیون باید در راستای خط دید بیننده باشد. بنابراین برای تشخیص ارتفاع صحیح تلوزیون از زمین باید ارتفاع متوسط بیننده در حالت نشسته روی مبلمان و اندازه تلویزیون را اندازه بگیرید. با توجه به استاندارد های نشیمن مبل و میانگین قد افراد، آمارها نشان داده‌اند که به طور متوسط ارتفاع یک نفر که روی کاناپه نشسته باشد از سطح زمین ۱۰۵ سانتی متر است.

  • وجود نداشتن منبع نور طبیعی یا مصنوعی پشت تلوزیون

اگر تلویزیون دقیقا جلوی پنجره قرار بگیرد دیدن تلوزیون را مشکل می‌کند. در واقع نوری که از پشت پنجره می‌تابد باعث آزردگی چشمان شما خواهد شد. برای رفع این مشکل بهتر از از پارچه‌های زخیم که نور را کم تر از خود عبور می‌دهند استفاده کنید.

  •  اختصاص دادن محل و مبلمان راحتی جدا برای مشاهده تلوزیون

اگر از تلویزیون در اتاق نشیمن یا پذیرایی استفاده می‌کنید برای آن مبلمانی جدا از مبلمان اصلی فضا در نظر بگیرد. برای مشاهده تلوزیون بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید و فضای دیدن تلویزیون را به وسیله مبلمان از قسمت‌های دیگر جدا کنید.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز تلویزیون Industrial روی آن کلیک کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره London

۲۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنسول مدل Art Display

۱۸,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Lanston

۲۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Aron

۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان

اصل چهار) ایجاد فضای باز

اصل چهارم ایجاد فضای باز در دکوراسیون است. اگر به دنبال یک دکوراسیون مدرن هستید فضاهای خالی منزلتان را بیشتر نشان دهید، حتی می‌توانید با استفاده از رنگ یا مبلمان خاص فضای خانه را بزرگ جلوه دهید. در یک اتاق نشیمن کوچک با قرار دادن چند سانت فضای خالی در اطراف فرش فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان داده خواهد شد. همچنین استفاده از پالت رنگی سفید ایجاد توهم فضای بزرگ می‌کند.

ایجاد فضای خالی در دکوراسیون منزل، فضاها را بزرگتر نشان می‌دهد. با استفاده از این تکنیک میتوان اتاق های نشیمن کوچک را بزرگ جلوه داد.

مبلمان مدرن
برای خرید انواع مبلمان مدرن حتما سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

اصل پنج) استفاده از مبلمان مدرن

لازمه یک دکوراسیون مدرن داشتن مبلمانی مدرن است. اما مبلمان مدرن چگونه است؟

امروزه مبلمان نیز مانند سایر محصولات از تنوع بسیار زیادی برخوردار است، به همین دلیل هنگام خریداری مبلمان با گزینه‌های فراوانی روبه رو هستید که شما را برای انتخاب مبلمان مناسب گیج می‌کند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مدل میز پذیرایی Art Display روی آن کلیک کنید.

ممکن است که قبل از رفتن به فروشگاه فکر کنید که می‌دانید دقیقا چه چیزی می‌خواهید، اما وقتی به فروشگاه می‌روید یا تصاویر مبل‌های مختلف و کاتالوگ‌های فراوان روبه رو می‌شوید، با گزینه‌های مشابه فراوانی رو به رو خواهید شد که شما را در انتخاب گزینه درست گیج می‌کند. در ادامه  ۶ ترفند مهم برای انتخاب مبلمان مدرن مناسب برای منزلتان به شما آموزش خواهیم داد.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مدل میز کنسول Terrace روی آن کلیک کنید.

ترفند‌های انتخاب مبلمان مدرن مناسب چیست؟

یک) اندازه فضای مبلمان را در نظر بگیرید

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب مبلمان مناسب، توجه به فضای کافی برای تردد بین مبل‌ها است. حتما اتاق نشیمن یا سالنی که قرار است مبل‌ها در آن چیده شود را اندازه‌گیری کنید و طول و عرض تقریبی مبل‌هایی که قصد خریداری آن را دارید از فروشنده سوال کنید تا مطمئن شوید با مشکل کمبود فضا یا چیدمان مبل‌ها مواجه نخواهید شد.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال چرم Dekalb روی آن کلیک کنید.

اگر سبک زندگی شما به گونه‌ای است که شام و ناهار را دور سفره و بر روی زمین میل می‌کنید، حتما به فضایی که برای چنین امری می‌بایست آزاد باشد توجه کنید.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز ناهارخوری شیشه ای Jensen روی آن کلیک کنید.

ناموجود
۱۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود
۱۷,۱۰۰,۰۰۰ تومان

اگر شما یک اتاق نشمن بزرگ دارید باید مشخص کنید چه مقدار از فضای نشیمن را می‌خواهید به مبلمان اختصاص دهید؟ آیا میخواهید همه‌ی فضا را با مبلمان پر کنید یا می‌خواهید قسمتی از فضا را صندلی یا میز قهوه یا … قرار دهید؟ آیا فضای خانه شما مناسب مبل ال است یا مبل های راحتی؟

مبل راحتی Urban
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی Urban روی آن کلیک کنید.

معمولا در منازلی که دارای فضای بزرگی برای نشیمن هستند یک قسمت خاص از نشیمن را به مبلمان اختصاص می‌دهند و بقیه‌ی فضاها را با میز قهوه و میز ناهار خوری و غیره پر می‌کنند. البته در منازل سبک کلاسیک معمولا قسمتی از خانه مبلمان استیل و قسمتی دیگر مبلمان راحتی مدرن قرار می‌دهند. مبلمان مدرن در نشیمن های بزرگ عنصر اصلی نیستند و فقط بخشی از فضای بزرگ منزل را پر میکنند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل چرم ال شکل Urban روی آن کلیک کنید.

اگر اتاق نمیشن کوچک داشته باشید احتمالا نیازمند یک مبل راحتی هستید. وقتی فضای نشیمن کم است، هر مبل کانون توجه قرار میگیرد. بنابر این بدیهی است  که آنچه انتخاب می‌کنید بسیار مهم است. در فضاهای کوچک توصیه می‌شود از مبلمان‌هایی با رنگ روشن و سرد استفاده شود، زیرا رنگ‌های سرد محیط را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال کوچک Eddy روی آن کلیک کنید.

ناموجود
۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۴۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Vincent

۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Nygard

۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان

در انتخاب مبلمان برای فضاهای کوچک بهتر است از مبل‌هایی که حجم کمتری را اشغال می‌کنند استفاده کرد، شاید مبل های تخت خواب شو انتخاب مناسبی برای این فضاها باشند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال کوچک Eddy روی آن کلیک کنید.

دو) سبک زندگی تان را بررسی کنید

سازماندهی فضای زندگی کاملا به سبک زدگی شما بستگی دارد. بیشترین کاری که در آن فضا انجام می‌دهید چیست؟ آیا بیشتر زمان خانواده در آن مکان صرف تلوزیون دیدن می‌شود؟ یا صرف شب نشینی‌های شبانه؟ آیا از مبلمان برای خوابیدن استفاده می‌کنید یا نشستن؟

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد صندلی راحتی تک نفره Aron روی آن کلیک کنید.

امروزه مبلمان کارکرد‌های گسترده‌ای پیدا کرده‌اند و دیگر تنها محلی برای نشستن نیستند، بلکه کاکردهای مختلفی چون محلی برای خوابیدن، تلوزیون دیدن، برای استفاده از کنسول‌های بازی، غذا خودرن، کتاب خواندن و غیره تبدیل شده‌اند. به همین دلیل برای انتخاب مبلمان مناسب باید همه ی این شرایط را متناسب با سبک زندگی خاص خودتان در نظر بگیرید.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز پذیرایی جلو مبلی Profile روی آن کلیک کنید.

مثلا استفاده از مبل‌های استیل برای خانواده‌هایی که دارای فرزند خردسال هستند توصیه نمی‌شود زیرا زیرا معمولا هم مبلمان به کودک آسیب می‌زند هم کودک به مبلمان. از مبلمان استیل نمی‌توانید برای تماشای برنامه‌های هیجان‌انگیز تلوزیون مانند فوتبال استفاده کنید.

از طرفی مبل‌های استیل برای مهمانی‌های رسمی مناسب‌تر از مبلمان راحتی است.

سبک زندگی
فعالیت‌های خانواده شما در ارتباط با مبلمان در انتخاب نوع مبلمان مناسب منزلتان بسیار تاثیرگذار است.

سه) چه نوع مبلمانی به درد شما می‌خورد؟

تعیین کنید که کدام یک از مد‌ل‌های مبلمان مناسب شما است. به طور مثال توصیه می‌شود از مبل ال برای جدا سازی قسمت های مختلف استفاده شود. اگر می‌خواهید فضا‌های مختلف مزلتان را از هم جدا کنید. مثلا اگر قصد دارید فضای ناهارخوری و اتاق نشیمنتان را از هم جدا کنید. مبل ال گزینه مناسبی است. اگر می‌خواهید از مبلمان برای دور هم نشیشنی استفاده کنید مبل‌های دایره گزینه مناسبی است.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال چرم Dekalb روی آن کلیک کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی مدل Haven

۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Sidbury

۴,۶۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی لوکا

۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

چهار) جنس و طرح پارچه مورد نیازتان را مشخص کنید

کدام جنس پارچه مناسب شماست؟ به سایر دکوراسیون منزتان توجه کنید چه نوع جنس پارچه برای سبک دکوراسیون شما مناسب است؟ آیا استفاده از چرم گزینه مناسبی است یا پارچه‌های گلدار؟ اگر کودک یا حیوان خانگی دارید، مبل‌های تیره رنگ مناسب است یا رنگ روشن؟ تمیز کردن چرم آسان‌تر است یا پارچه؟ چرم براق مناسب است یا مات؟ آیا مبلمان را برای فضای باز تراس میخواهید یا نشیمن؟ ضد آب بودن برای شما مهم است یا خیر؟ آیا تاثیر نور خورشید در رنگ پارچه و طول عمر آن برای شما مهم است؟

این‌ها سوالاتی است که برای انتخاب پارچه مبل مناسب باید از خود بپرسید.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال پورتر روی آن کلیک کنید.

معیارهای زیادی در انتخاب مبلمان مدرن مناسب تاثیر گذار هستند. نوع پارچه، پشتی، کوسن‌ها و چهارچوب مبل نقش مهمی را در این انتخاب ایفا می‌کنند. شاید یکی از معیارهای شما برای انتخاب پارچه خنکی آن باشد. معمولا مبلمان پارچه‌ای محبوب‌تر از مبلمان چرمی است دلیل اصلی این است که پارچه راحت‌تر، نرم‌تر و خنک‌تر از چرم می‌باشد.

برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال مدل هوگو روی آن کلیک کنید.

مثلا در صندلی ماشین که از چرم استفاده می‌شود تفاوت چرم و پارچه را به وضوح متوجه خواهید شد، چرم در تابستان گرما را سریع‌تر از پارچه جذب می‌کند و داغ و چسبنده می‌شود و در روزهای زمستانی نیز بسیار سرد می‌باشد. این چیزی است که دقیقا در مبلمان چرمی نیز اتفاق می‌افتد و شخص پس از نشستن روی مبل احساس گرمی می‌کند. اگر به گرما علاقه‌مند هستید مبل چرمی برای منزلتان گزبنه بسیار خوبی خواهد بود.

برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل ال مدل هوگو روی آن کلیک کنید.

معیار دوم در انتخاب نوع روکش مبل دوام آن است. ساییدگی و پارگی در مبل پارچه‌ای به نوع پارچه‌ی آن بستگی دارد ولی اگر شما جنس خوبی را انتخاب کنید، مطمئنا دوام و ماندگاری آن بالاتر خواهد رفت. در حالی که که مبل‌های چرمی در برابر خط و خش نسبت به پارچه بسیار آسیب‌پذیرتر هستند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی Haven روی آن کلیک کنید.

معیار بعدی قابلیت تمیز شدن مبلمان است. اکثر مبل‌های پارچه‌ای دارای پوشش مقاومی هستند که در برابر لکه‌ها از مبلمان محافظت میکند و در صورت کثیف شدن به سادگی با کمک محصولات پاک‌کننده و دستمال نیز تمیز می‌شوند. البته قطعا اگر پارچه کیفیت پایین‌تری داشته باشد، از بین بردن لکه‌ها از سطح آن سخت خواهد شد. در این مورد تمیز شدن، چرم بهتر از پارچه عمل کرده و فقط با گردگیری و پارچه‌ی نرم و نمدار پلکه‌ها و گردوغبار خیلی راحت‌تر از سطح چرمی پاک می‌شوند.

مبلمان پارچه‌ای در مقایسه با مبلمان چرمی در برابر ساییدگی و خط و خش دوام خوبی دارند.

معیار بعد طرح و رنگ روکش مبل است.  هر دو روکش مبل مزایا و معایبی دارند که با توجه به سبک زندگی و سلیقه و علاقه باید یک جنس را برگزینید. مبل پارچه‌ای به طور گسترده‌  تری در دسترس است و شما می‎توانید بی‌شمار انتخاب رنگ وطرح داشته باشید. اگر شما علاقه مند به مبلمان طرح دار هستید ، مبل هاب پارچه ای گزینه مناسب تری هستند. انتخاب مبمان پارچه ای شانس شما را برای یافتن مبلی متناسب با دکوراسیون‌تان بسیار بالاتر خواهد برد.

مبلمان مدرن
برای خرید انواع مبلمان مدرن حتما سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی Urban

۳۵,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Catalan

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود
۴۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی Dresden

۴۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

آلرژی نیز یکی از معیار ها است. مبل چرم ضدآلرژی است. اگر حساسیت و آلرژی دارید، مبل چرم بسیار کارآمد خواهد بود زیرا چرم هر گونه آلرژن مثل شور سر حیوانات را از خود دفع می‌کند. این در حالی است که مبلمان پارچه‌ای اکثرا گردوغبار و انواع آلرژن‌ها را در خود متراکم می‌کنند. در صورت ابتلا به آلرژی، همیشه مبلمان‌تان را به طور منظم تمیز کنید. به طور کلی در این مورد، شما با خرید مبلمان چرم می‌توانید در زمان و هزینه‌های بعدی خود صرفه‌جویی نمایید.

الگو‌ها و طرح‌های مورد نظر شما به طور خاص قابل چاب روی چرم و پارچه هستند. اما به طور کلی تنوع طرح‌ها در پارچه‌های موجود در بازار بیشتر است.

بی‌شک مبل چرمی با ظاهر براق و ظریف خود، زیبایی خاصی را به اتاق‌تان اضافه خواهد کرد و نسبت به مبل پارچه‌ای کمتر تکراری و یکنواخت می‌شود. اگر شما نگاهی به مبل‌های چرم یندازید، متوجه خواهید شد که این مبلمان چرم هنوز هم مد هستند و طرفداران خود را دارد. اگر دکوراسیون مدرن و معاصری دارید، بهتر است بدانید که مبل‌های چرم نسبت به پارچه‌ای ظاهر شیک‌تر و جذاب‌تری را با خود به همراه خواهند آورد.

در آخر باید به این نکته هم توجه کنید که قیمت روکش‌های چرمی مبلمان از روکش‌های پارچه‌ای مبلمان به مراتب بالاتر است.

طرح و رنگ پارچه مبلمان
شما میتوانید در دکوراسیون منزلتان از ترکیب چرم و پارچه استفاده کنید.

پنج) سبک مبلمان تکمیل کننده منزلتان را انتخاب کنید

اگر سبک دکوراسیون شما مینیمال است از مبلمانی استفاده کنید که دارای فرم هندسی با خطوط مشخص و رنگ خنثی باشد. تنوع رنگ در دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال بسیار کم است و در این سبک دکوراسیون بیشتر از رنگ‌های سفید با ترکیب سیاه و خاکستری و رنگ های روشن استفاده می‌شود. در این سبک می‌توانید رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته و هر رنگ روشن دیگری را با آن ترکیب کنید.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد مبل راحتی Haven روی آن کلیک کنید.

طرح و چیدمان مبلمان در این سبک از دکوراسیون بسیار مهم است. برای اینکه اتاق نشیمن ساده‌تر به نظر برسد باید از مبلمان با طرح‌های ساده استفاده شود و هر چه تعداد مبلمان در دکوراسیون پذیرایی کمتر باشد بهتر است. مبلمان‌های دو و یا سه نفره برای چیدمان پذیرایی با سبک مینیمال ایده مناسب و ایده آلی هستند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز پذیرایی چوبی Retro روی آن کلیک کنید.

در دکوراسیون به سبک مینیمال برای زند‌ه تر شدن فضای پذیرایی اغلب از مبلمان با رنگ روشن و کرم استفاده می شود و برای تناسب و همخوانی بین رنگ دیوار و مبلمان‌ها از رنگ سیاه نیز برای مبلمان استفاده می‌شود.

میبلمان مینیمال
استفاده از مبلمان مدرن و مینیمال در دکوراسیون این منزل به خوبی مشاهده می‌شود، هیچ وسیله غیر کاربردی در فضای آن مشاهده نمی‌شوذ.

اگر سبک مبلمان شما شامل رنگ‌ها طرح‌های هنری بسیاری است و در آن تضاد رنگ و فرم زیاد است، شاید خرید مبلمانی که پارچه‌های رنگی داشته باشد گزینه مناسب‌تری باشد. استفاده از رنگ ممکن است برای بسیاری از ما ایرانی‌ها که دوست داریم طراحی منزلمان محافظه کارانه و تک رنگ باشد ایده چندان مناسبی نباشد اما شاید از این موضوع برداشت بد می‌شود یا اینکه راه درست استفاده از آن به مردم نشان داده نشده است.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز جلو مبلی Kaira روی آن کلیک کنید.

اکنون دکوراسیون‌های رنگی و شاد در سرتاسر جهان بسیار محبوب شده اند طوری که حتی در آپارتمان‌های کوچک نیز سعی می شود تا جای ممکن از رنگ‌های شاد و فرح بخش استفاده شود. دیگر همه مردم از رنگ خنثی سفید، کرم و … خسته شده‌اند و بدنبال طرح‌های جذاب تر و هیجان انگیزتر هستند.

مبلمان مدرن
برای مشاهده قیمت و ابعاد استاندارد میز کنار مبلی Kaira روی آن کلیک کنید.

برای داشتن یک دکوراسیون رنگی و شیک، بهتر است رنگ‌های بکار رفته در اتاق‌های خانه را با تناژهای متفاوت در جاهای دیگر استفاده کنید، مثلا اگر در اتاق نشیمن از رنگ سبز و بنفش استفاده کرده اید، همین رنگ‌ها را با تناژی دیگر مثلا تاریک‌تر یا روشن‌تر در اتاق خواب نیز بکار ببرید، با این کار هم جریان و پیوستگی بین فضاهای مختلف خانه حفظ شده است و هم هر اتاق حس و حال مخصوص به خودش را خواهد داشت و یکنواخت بنظر نخواهد رسید.

دکوراسیون های رنگی
استفاده از مبلمان مدرن رنگی به فضای خانه روح می‌بخشد.

اگر سلیقه شما سنتی است شاید یک مبل راحتی با ساختار کلاسیک ،با پارچه ای با دوام و رنگ خنثی برای سبک دلخواهتان مناسب باشد.

طرح و رنگ پارچه مبلمان
ترکیب سبک مبلمان مدرن و سنتی با استفاده از عنصر‌های ساده شده سنتی.

اگر سبک مبلمان سنتی و مدرن ایرانی مورد علاقه شماست حتما میدانید که به راحتی میتوانید از هرگونه محصول و پارچه‌های صنایع دستی به‌عنوان رومیزی، پادری، کوسن، پشتی، تابلو فرش‌های دیواری و… استفاده کرده و محیطی ایرانی درست کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی پارچه‌ ای Dekalb

۳۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Febe

۲۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Landau

۲۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Fritha

۲۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان

امروزه شما به‌راحتی می‌توانید از پارچه‌های طرح ایرانی سنتی و پارچه‌هایی نظیر ترمه و سوزن دوزی شده و…  کوسن هایی به سبک ایرانی برای منزلتان تهیه کنید و به آن حال و هوایی سنتی ببخشید. هم‌چنین پرده‌هایی به سبک سنتی ایرانی و هماهنگ کردن آن با یک فرش ایرانی مناسب، می‌تواند منزل شما را کاملا ایرانی کند. مبلمان ایرانی نیز فرم مخصوص به خودش را دارد، این نوع مبلمان با وجود اینکه قدمت چندین ساله دارند، مبلمان بسیار مدرنی هستند.

دکوراسیون سنتی ایرانی
دکوراسیون سنتی ایرانی با مبلمان مدرن کاملا ایرانی

امیداوریم این مطلب تا حدودی به سوالات شما در مورد انتخاب درست مبلمان مدرن برای دکوراسیون منزلتان پاسخ داده باشد. پیشنهاد می‌کنیم که برای مشاهده جدیدترین مدلهای مبلمان مدرن حتما سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید.

برای دیدن صفحه‌ی اینستاگرامی چی بچین اینجا کلیک کنید.

    1 دیدگاه برای “چند اصل ساده برای ساخت خانه‌ای با دکوراسیون و مبلمان مدرن

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *