مبل چستر چیست؟ با انواع مبل چستر آشنا شوید.

مبل چستر

مبل چستر

مبل چستر مشهورترین سبک مبلمان است که از قرن‌ها قبل وجود داشته و هنوز هم از نظر سبک و عملکرد بسیار محبوب می‌باشد. این سبک مبلمان ریشه‌ی بریتانیایی دارد و پرطرفدارترین نوع آن از جنس چرم قهوه‌ای تیره است. اگر شما نیز دوست دارید بدانید که چستر چیست و انواع مبل چستر کدامند، پیشنهاد می‌کنم حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

ناموجود
۳۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۴۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Vincent

۲۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Milward

۲۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان

مبل چستر چیست ؟

تقریبا ۳۰۰ سالی از حضور مبل چستر در دکوراسیون‌ خانه‌ها می‌گذرد و جالب‌تر اینکه در تمامی این سال‌ها یکی از گزینه‌های محبوب مردم برای دکوراسیون خانه‌ها بوده است. هر چند مبل‌چستر بیشتر عمر خود را در خانه‌های اشرافی بریتانیایی گذارنده است اما در چند دهه‌ی گذشته توانسته به دکوراسیون طبقات پایین‌تر جامعه نیز راه پیدا کند و الحق و الانصاف نیز با استقبال بسیار خوبی روبرو شده است.

مبل چستر
مبل چسترفیلد کلاسیک

مبل چسترفیلد ظاهرا در دهه ۱۷۰۰، زمانی که لرد فیلیپ استنهوپ، چهارمین آرل چسترفیلد، دستور ساخت مبل چرمی دکمه‌دار با پایه‌های کوتاه را داده بود، به وجود آمده است. از آن زمان به بعد، انواع مبل‌چستر ساخته شده است اما همگی‌ ویژگی‌های متمایز یکسانی دارند.

مبل چستر
قدمت مبل چسترفیلد

طبق دیکشنری انگلیسی آکسفورد، چسترفیلد اصطلاحی است که به یک مبل چرمی بزرگ با دسته‌های لمسه‌کوبی شده که ارتفاع آن با پشتی یکسان است، گفته می‌شود.

ویژگی‌های مبل چستر

یکی از ویژگی‌های اصلی مبل چسترفیلد این است که پشتی و دسته‌های آن هم ارتفاع هستند. البته شاید در مورد طراحی‌های جدید، این قضیه صدق نکند. با این حال اکثر مدل‌ها این ویژگی را در طراحی خود دارند. این مورد یکی از ویژگی‌های کلیدی مبل چسترفیلد است که جلوه‌ی عالی و سبک منحصرفردی به آن می‌دهد.

مبل چستر

دسته‌های استوانه‌ای شکل که به عقب پیچانده‌ شده‌اند، یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی مبل‌چستر کلاسیک است که البته در برخی از طراحی‌های‌ مدرن‌ِ مبل‌چستر این ویژگی نادیده گرفته‌ می‌شود. از دیگر ویژگی‌های طراحی مبل‌چستر که آن را از سایر سبک‌های مبلمان متمایز کرده است، لمسه‌کوبی پشتی و دسته‌های مبل می‌باشد.

مبل چسترفیلد کلاسیک دارای دکمه‌هایی بر روی سطح خود است و روکش آن از چرم قهوه‌ای تیره می‌باشد. طراحی‌های مدرن‌تر آن در رنگ‌های روشن‌تر با روکش‌ پارچه‌ای، پایه‌های بلند و دسته‌های باریک‌تر ارائه می‌شوند.

انواع مبل چستر

در چند دهه‎‌ی گذشته مبل چسترفیلد بارها بازسازی شده است و در حال حاضر نیز در انواع رنگ، پارچه، اندازه و شکل‌های مختلف ساخته می‌شود. شکل سنتی‌‎تر مبل چسترفیلد بیشتر با روکش چرم تیره و پشتی و دسته‌های پهن و پایه‌های تقریبا نامرئی می‌باشد اما شکل مدرن‌تر این مبل از پارچه‌های متنوع مخصوصا مخمل و با پایه‌های بلندتر و پشتی و دسته‌های باریک‌تر است.

با توجه به تقاضای بالای برای مبل چستر شکل‌های مختلفی از آن در بازار موجود است که همین می‌تواند انتخاب‌های زیادی را پیش روی شما قرار دهد. در ادامه با انواع مبل چسترفیلد آشنا خواهید شد.

مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم

از جمله محبوب‌ترین انواع مبل چسترفیلد طراحی قدیمی آن است که همیشه و همه جا پرطرفدار بوده است. در این مدل دسته‌ها کاملا صاف و مستقیم هستند و هیچ خمیدگی در آن‌ها دیده نمی‌شوند. گاها پایه‌ها کاملا نامرئی، گاها کوتاه و گاها بلند هستند. در ورژن قدیمی‌ این سبک مبلمان از روکش چرمی استفاده می‌شد اما در طراحی ورژن‌های جدیدتر از روکش پارچه‌ای با پایه‌های بلند کمک گرفته شده است. عکس‌هایی از انواع مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم را در زیر می‌توانید ببینید.

مبل چستر
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های کوتاه
مبل چستر
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های کوتاه

مبل چستر

مبل چستر
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های کوتاه

مبل چستر

مبل چستر
مبل چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های نامرئی
مبل چستر
مبل‌چستر با دسته‌های صاف و مستقیم و پایه‌های بلند

مبل چستر با دسته‌های خمیده

مبل‌چستر با دسته‌های خمیده یکی دیگر از انواع  چستر است که می‌توان آن را شکل مدرن‌تری از  چستر دانست. در این مدل دسته‌ها به سمت بیرون قوس داده شده‌اند و شکل متفاوت‌تری از سبک چستر را رقم زده‌اند. این نوع از مبل‌چستر در هر دو روکش چرمی و پارچه‎‎‌ای رایج بوده و می‌توانید بسته به سلیقه‌ و دکوراسیون خود آن‌ها را سفارش دهید. همینطور  چستر با دسته‌های خمیده در هر سه پایه‌ی نامرئی، کوتاه و بلند موجود است. عکس‌هایی از این مدل  چستر را در زیر می‌بینید.

مبل چستر
مبل چستر مدرن با دسته‌های خمیده و پایه‌های بلند
مبل چستر
مبل چستر با دسته‌های خمیده و پایه‌های نامرئی
مبل چستر جدید و شیک
مبل چستر با دسته‌های خمیده و پایه‌های کوتاه
مبل چستر جدید و مدرن
مبل چستر با دسته‌های خمیده و پایه‌های کوتاه

مبل چستر

مبل چستر
مبل چستر مدرن با دسته‌های خمیده و پایه‌های کوتاه

مبل چستر

چستر مدرن با دسته‌های ساده

طراحی‌های امروزی‌تر چستر معمولا از پیچیدگی‌های کمتری نسبت به انواع چستر برخوردار هستند. اگر شما نیز به دنبال شکل‌ ساده‌تری از چستر هستید، شاید مدل‌های زیر نظرتان را به خود جلب کند. در این طراحی از چستر از پیچیدگی دسته‌ها کم شده است و شاهد شکل مدرن و ساده‌تری هستیم. راستی شما می‌توانید چستر زیر را از فروشگاه اینترنتی مبلمان چیز بچین سفارش دهید.

مبل چستر مدرن
برای مشاهده قیمت و مشخصات این محصول بر روی مبل راحتی سه نفره Vincent کلیک کنید.
مبل چستر مدرن
چستر مدرن با دسته‌های ساده

چستر با پشتی قوس‌دار

چستر با پشتی خمیده یکی دیگر از رایج در بازار است که تقریبا تمامی ویژگی‌های  چستر را داراست و تنها وجه تمایز آن خمیدگی در پشتی مبل است. نگاهی به عکس زیر بیندازید تا بهتر متوجه این تفاوت شوید.

انواع مبل چستر
مبل چستر با پشتی قوس دار

چستر با پشتی و دسته‌های باریک

در طراحی مدرن چستر پشتی و دسته‌ها کمی باریک‌تر شده‌اند تا فضای کم‌تری را در آپارتمان‌های کوچک امروزی اشغال کنند. در واقع همان شکوه و زرق و برق چستر در این سبک طراحی نیز رعایت شده است اما کمی مدرن‌تر و ظریف‌تر می‌باشد.

مبل چستر چیست
برای مشاهده قیمت و مشخصات این محصول بر روی مبل راحتی سه نفره Milward کلیک کنید.
مبل چستر چیست
برای مشاهده قیمت و مشخصات این محصول بر روی مبل راحتی سه نفره Milward کلیک کنید.

شما می‌توانید این مبل راحتی سه نفره Milward را در هر طرح و رنگ پارچه مبلی به راحتی از فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین سفارش دهید. تمامی مشخصات محصول به همراه قیمت و نحوه سفارش در فروشگاه آنلاین چی بچین موجود است.

مبل ال چستر

این روزها مبل ال به یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌های مردم تبدیل شده است و همین باعث شده است که طراحان به ترکیب مبل ال و  چستر با هم بپردازند. مبل ال چستر تمامی ویژگی‌های مبل ال و چستر با با هم دارد و می‌تواند یکی انتخاب خوبی برای برخی از دکوراسیون‌ها باشد. نگاهی به عکس‌هایی از این سبک دوست‌داشتنی مبلمان بیندازیم.

مبل ال چستر
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه

مبل ال چستر مدرن

مبل ال چستر شیک
مبل ال چستر با پایه‌های نامرئی
مبل ال چستر چرم
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه
مبل ال چستر جدید
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه
مبل چستر
مبل ال چستر با پایه‌های کوتاه

چرا باید این مدل مبل را انتخاب کنیم؟

هیچ چیز نمی‌تواند با یک مبل کلاسیک چسترفیلد در خانه رقابت کنید. این مبلمان زیبا به لطف سطح لمسه‌کوبی شده و دسته‌های خود به راحتی قابل شناسایی است. در این مدل مبل ظاهر کاملا متمایر و غنی دارد و به راحتی می‌تواند جرقه‌ای از تجملات را به خانه‌ی شما اضافه کند.

با اینکه چرم انتخاب رایج‌تری برای این مدل می‌باشد اما با این حال شما می‌توانید آن را در انواع پارچه مبلی مخصوصا از جنس مخمل و در هر طرح و رنگی سفارش دهید. همین تنوع بالا باعث می‌شود که بتوانید آن را با هر دکوراسیونی ست کنید.

همینطور با اینکه این مدل طراحی پیچیده‌ای دارد اما به شکل عجیبی این پتانسیل را دارد که با هر نوع اتاق و طراحی داخلی ترکیب شود. طراحی‌های امروزی چستر در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، سبک‌ها و شکل‌های مختلف ارائه می‌شوند که به شما این امکان را می‌دهند که متناسب با دکوراسیون خود آن‌ها را انتخاب کنید.

مبل چستر

امیدواریم که توانسته باشیم تعریف کاملی از این مدل مبل را به شما ارائه دهیم. شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین انواع مدل‌های مختلف مبلمان را مشاهده نمایید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد مبلمان در منزل‌تان، اندازه‌ی آن، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید. هریک از این قطعات می‌توانند فضای منحصربفرد و جذابی را در اتاق‌ نشیمن‌تان بسازند.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال پایه دار Haven

۷۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال Eddy

۷۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Catalan

۳۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی دو نفره Andes

۲۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

ما همینطور برای راحتی شما عزیزان مشاوره‌ی رایگانی را برای خرید انواع مبلمان در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم مسیر خرید شما را هموارتر نماییم. شما می‌توانید با تماس با این شماره، از خدمات رایگان مشاوره خرید مبلمان استفاده کنید. شما کدام یک از این انواع این سبک مبل را می‌پسندید؟ دوست دارید که کدام یک از آن‌ها را در اتاق نشیمن‌تان قرار دهید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه برای “مبل چستر چیست؟ با انواع مبل چستر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *