فاکتورهای مهم در تعیین قیمت پارچه مبلی و نحوه خرید آنلاین پارچه مبلی

پارچه فروشی آنلاین

در واقع هیچ منبع مشخصی وجود ندارد که ما بتوانیم قیمت انواع پارچه مبلی را برمبنای آن مشخص کنیم به همین دلیل هم در هنگام خرید همیشه دانستن اینکه آیا قیمت پارچه مبلی همان قیمت گفته شده توسط فروشنده است یا نه؟ یک مشکل بزرگ محسوب می‌شود. برای دانستن این موضوع بهتر است که قبل از خرید فاکتورهای دخیل در تعیین قیمت پارچه‌های مبلی را بدانیم. در این مقاله از چی به چین ما علاوه بر بیان فاکتورهای مهم در تعیین قیمت پارچه مبلی نحوه پیدا کرده یک پارچه فروشی آنلاین را نیز به شما یاد خواهیم داد. همراه ما باشید.

قیمت پارچه مبلی

قیمت پارچه مبلی

بهتر است قبل از بیان هر چیزی به این نکته اشاره کنیم که برای اینکه بدانید قیمت پارچه مبلی چقدر است بهتر است انواع مختلف پارچه‌ها را از مغازه‌ها و حتی سایت‌های آنلاین فروش پارچه مبلی جویا شوید. با کنارهم گذاشتن قیمت‌های مختلف شما می‌توانید یک میانگین از قیمت هر نوع پارچه را به دست بیاورید.

جنس پارچه اصلی‌ترین فاکتور در تعیین قیمت پارچه مبلی:

جنس پارچه اصلی‌ترین فاکتور در بالا یا پایین بودن قیمت پارچه مبلی است. اگر پارچه از الیاف طبیعی مانند کتان، ریون، ابریشم و چرم و … تهیه شده باشد قطعا قیمت آن نیز بسیار بیشتر خواهد بود. در مقابل این نوع الیاف، الیاف مصنوعی قرار دارند. اگر پارچه از این مدل الیاف مانند آکریلیک، پلی استر، نایلون، ریون یا ابریشم مصنوعی تهیه شده باشد به نسبت هزینه کمتری برای خرید را می‌طلبد. در هنگام خرید باید به جنس پارچه مبلی که خریداری می‌کنید دقت نمایید.

طرح روی پارچه:

طرح روی پارچه دومین فاکتوری است که می‌تواند در تعیین قیمت پارچه مبلی تاثیر گذار باشد. یک قاعده کلی وجود دارد: هرچه طرح روی پارچه جدیدتر و براساس مد روز باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت. این امکان وجود دارد که دو پارچه با وجود رنگ و جنس مشابه به دلیل متفاوت بودن طرح قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

تعیین قیمت پارچه مبلی

رنگ پارچه مبلی:

امروزه رنگ نیز یکی از فاکتورهای مهم دخیل در قیمت پارچه مبلی محسوب می‌شود. به عنوان مثال اگر رنگ یک پارچه دقیقا رنگ سال و یا نزدیک به آن باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. هر ساله در دنیا، رنگی مد می‌شود و مردم بیشتر به سمت آن رنگ کشش پیدا می‌کنند که همین امر نیز قیمت آن را به شدت بالا می‌برد.

درجه بندی پارچه مبلی:

شرکت‌های مختلف پارچه‌های خود را درجه بندی می‌کنند که به صورت عامیانه به آن گرید می‌گویند. برخی از کارخانه‌ها این درجه بندی را با حروف الفبا انجام می‌دهند و برخی دیگر با اعداد. این امکان وجود دارد که با وجود یکسان بودن شرکت تولید کننده و طرح و رنگ و حتی جنس قیمت یکی از پارچه‌های مبلی از دیگری متفاوت باش. به عنوان مثال این امکان وجود دارد که یکی از چرم درجه یک درست شده است و یکی از چرم درجه دو.

برای دانستن درجه بندی یک پارچه حتما از پارچه فروش کمک بگیرید.

تعیین قیمت پارچه مبلی

شرکت تولید کننده پارچه مبلی:

درست است که این یک فاکتور کاذب محسوب می‌شود اما کاملا مطمئن باشید که نام کارخانه تولید کننده نیز در تعیین قیمت پارچه مبلی دخیل است. در هنگام خرید حتما با پارچه‌هایی مواجه خواهید شد که فقط به دلیل اینکه تولید یک برند خاص هستند قیمت نامتعارفی دارند. این در تمامی اجناس دنیا وجود دارد و پارچه مبلی نیز از این قاعده جدا نیست.

حال که فاکتورهای مهم دخیل در قیمت پارچه مبلی را دانستید بهتر است که بدانیم چگونه باید یک پارچه فروشی آنلاین مناسب برای خود پیدا کنیم.

چگونه پارچه فرشی آنلاین مناسب پیدا کنیم؟

پارچه فرشی آنلاین

امروزه بیش از ده‌ها پارچه فروشی آنلاین در حوزه‌ی پارچه مبلی در سراسر کشورمان فعالیت می‌کرده و خدماتی را در این حوزه به مشتریان خود ارائه می‌دهند. ما در ادامه این مطلب، یک سری نکات مهم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید خرید آنلاین آسان و لذت‌بخشی را تجربه کنید. ادامه مطلب را از دست ندهید.

درست است که خرید پارچه به صورت حضوری از فروشگاه‌های معمولی به شما اجازه می‌دهد تا پارچه موردنظر خود را ببینید، لمس کنید و حتی بتوانید آن را در فروشگاه تست کنید اما خوب، خرید اینترنتی خیلی راحت‌تر از مراجعه به فروشگاه‌های پارچه است. فروشگاه‌های آنلاین پارچه مبلی، نیازی به پرداخت اجاره یا استخدام افراد زیادی برای فروش ندارند و همین باعث می‌شود که محصولات آن‌ها از فروشگاه‌های معمولی ارزان‌تر باشد.

با این حال، خرید آنلاین پارچه مبلی نیز برخی مشکلات مربوط به خود را دارد و شما برای یک خرید موفقیت آمیز باید آگاهی کاملی از آن‌ها داشته باشید. البته این اصلا بدان معنی نیست که شما نباید این کار را انجام دهید، شما فقط لازم است که بدانید چه کاری انجام دهید.

اطلاعات کاملی از پارچه مبلی را بدست بیاورید

بهترین پارچه فروشی‌های آنلاین در حوزه پارچه مبلی معمولا اطلاعات کاملی را از پارچه مثل ترکیب مواد سازنده پارچه، وزن، نحوه شستشو و نگهداری آن‌ها را ارائه می‌دهند و شما باید قبل از سفارش پارچه، آن‌ها را کامل بشناسید.

قبل از خرید نمونه‌‌ای از پارچه را سفارش دهید

برخی از فروشگا‌های آنلاین پارچه مبلی، این امکان را به شما می‌دهند تا نمونه‌هایی از پارچه را به صورت رایگان یا با هزینه‌ی خیلی کم سفارش دهید. برای این منظور می‌توانید به طور مستقیم با فرشگاه‌های آنلاین تماس بگیرید و در این باره پرس‌وجو نمایید.

پارچه فروشی آنلاین

هر چقدر تعداد عکس‌ها بیشتر باشد، بهتر است

عکس‌هایی که از نزدیک گرفته می‌شوند، مفیدتر هستند اما عکس‌های نمایشی از کاربرد و نحوه‌ی استفاده‌ی پارچه مبلی می‌توانند بسیار سودمندتر باشند. مثلا اگر پارچه‌ای برای تعویض روکش مبلمان‌ شما می‌خواهید، مشاهده‌ی مبلی از نوع پارچه موردنظرتان می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند.

قوانین و مقررات لغو سفارش یا بازگرداندن پارچه مبلی رو بررسی نمایید

برخی از فروشگاه‌های آنلاین این اجازه را به شما می‌دهند تا در صورت برخورد با مشکل، اقدام به عودت یا تعویض محصولات و استرداد هزینه‌ی خود نمایید. حتما قبل از سفارش محصول مورد نظرتان، سیاست‌های برگشت کالا را از سایت پارچه فروشی آنلاین موردنظرتان مطالعه نمایید.

قیمت‌ها را در چندین فروشگاه آنلاین بررسی نمایید

قیمت‌ها در سایت‌های مختلف می‌توانند کاملا متفاوت از هم باشند. به همین خاطر بهتر است که زمان زیادی را برای جستجو در فروشگاه‌های آنلاین صرف کنید و قیمت‌ها را در چندین فروشگاه مختلف آنلاین چک کنید. اگر قصد سفارش پارچه مبلی از خارج از کشور را دارید، ممکن است مجبور باشید هزینه‌های گمرک را نیز پرداخت نمایید.

به دنبال سایت امنی برای پارچه فروشی آنلاین باشید

به هنگام خرید آنلاین پارچه مبلی، باید از اعتبار فروشگاه‌ آنلاین موردنظرتان اطمینان حاصل کنید. شاید بنظرتان این مرحله می‌تواند کمی مشکل باشد اما یک سری اصول ساده و ظاهری وجود دارند که می‌تواند به شما کمک کنند.  قبل از اینکه اطلاعات پرداخت و سفارش را در سیستم وارد کنید، امنیت سایت موردنظرتان را بررسی نمایید.

شما باید در نوار آدرس، نماد قفل را مشاهده کنید و اطمینان حاصل کنید که آدرس وب سایت با (https://) آغاز می شود. این نشان می‌دهد که عملیان خرید شما رمزگذاری شده و امن است. علاوه براین، سایتی که شما برای سفارش آنلاین پارچه مبلی انتخاب می‌کنید، باید از لحاظ بصری بسیار جذاب و مدرن باشد. این چیزی است که شما خودتان به راحتی می‌توانید آن را تشخیص دهید.

همینطور پارچه‌ها در سایت باید به خوبی طبقه‌بندی شده باشند. به گونه‌ای که شما نباید در هنگام جستجو در سایت هیچ مشکلی داشته باشید. علاوه بر این موارد، حتما اطلاعات تماس سایت را به خوبی بررسی نمایید تا در صورت نیاز به کمک اضافی و یا پیگیری کالای موردنظر، بتوانید با آن‎ها به راحتی ارتباط برقرار کنید.

یک نکته‌ی مهم دیگر که می‌توانید اعتبار سایت را از آن بسنجید، وبلاگ سایت می‌باشد. معمولا بهترین وبسایت‌ها با ارائه‌ی مطالب آموزشی مراحل خرید را برای مشتریان خود راحت‌تر می‌کنند. وبسایت‌هایی با وبلاگ‌های مفید به خوبی نشان می‌دهند که چقدر برای مشتریان خود اهمیت قائل هستند و رضایت آن‌ها برایشان مهم است. همینطور برای اطمینان بیشتر می‌توانید نظرات کاربران سایت را مطالعه نمایید. در اکثریت موارد، نظرات کاربران، اطلاعات مناسبی را از تجربیات کاربران ارائه می‌دهد که در انتخاب بهتر محصول به شما کمک می‌کند. و به عنوان نکته آخر پیشنهاد می‌کنیم که از موبایل یا رایانه شخصی برای خرید اقدام نمایید.

مواردی که در بالا اشاره کردیم، از مهم‌ترین و بدردبخورترین نکات برای خرید آنلاین پارچه مبلی است. البته این نکات فقط برای خرید پارچه مبلی نیست و شما برای هر نوع پارچه‌ی دیگری نیز می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. با توجه به اینکه کلاهبرداری اینترنتی این روزها بسیار آسان‌تر شده است، سعی کنید حتما قبل از اقدام به سفارش کالای موردنظرتان آن‌ها بررسی و رعایت نمایید. اگر شما نیز تجربه‌ یا نظری در این مورد دارید، می‌توانید آن‌ها را ما در میان بگذارید.

فاکتورهای مهم در تعیین قیمت پارچه مبلی و همچنین نحوه درست خرید آنلاین آن را بررسی کردیم. اگر شما تجربه خرید آنلاین پارچه مبلی را داشته‌اید حتما آن را در قسمت کامنت با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. ممنون که همراه ما بودید.

11 دیدگاه برای “فاکتورهای مهم در تعیین قیمت پارچه مبلی و نحوه خرید آنلاین پارچه مبلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *