پارچه فروشی آنلاین

خرید آنلاین پارچه مبلی: چند نکته‌ی ساده برای یک تجربه‌ی خرید موفقیت‌آمیز

امروزه بیش از ده‌ها پارچه فروشی آنلاین در حوزه‌ی پارچه مبلی در سراسر کشورمان فعالیت می‌کنند و خدماتی را در این حوزه به مشتریان خود ارائه می‌دهند. ما در این مطلب، یک سری نکات مهم را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید خرید آنلاین آسان و لذت‌بخشی را تجربه کنید. ادامه مطلب را از دست ندهید.

پارچه فروشی آنلاین
پارچه فروشی آنلاین

درست است که خرید پارچه به صورت حضوری از فروشگاه‌های معمولی به شما اجازه می‌دهد تا پارچه موردنظر خود را ببینید، لمس کنید و حتی بتوانید آن را در فروشگاه تست کنید اما خوب، خرید اینترنتی خیلی راحت‌تر از مراجعه به فروشگاه‌های پارچه است. فروشگاه‌های آنلاین پارچه مبلی، نیازی به پرداخت اجاره یا استخدام افراد زیادی برای فروش ندارند و همین باعث می‌شود که محصولات آن‌ها از فروشگاه‌های معمولی ارزان‌تر باشد. ولی با این حال، خرید آنلاین پارچه مبلی نیز برخی اشتباهات و مشکلات خود را دارد و شما برای یک خرید موفقیت آمیز باید آگاهی کاملی از آن‌ها داشته باشید. البته این اصلا بدان معنی نیست که شما نباید این کار را انجام دهید، شما فقط لازم است که بدانید چه کاری انجام دهید.

پارچه فروشی آنلاین
پارچه فروشی آنلاین
  • اطلاعات کاملی از پارچه مبلی را بدست بیاورید

بهترین پارچه فروشی‌های آنلاین در حوزه پارچه مبلی معمولا اطلاعات کاملی را از پارچه مثل ترکیب مواد سازنده پارچه، وزن، نحوه شستشو و نگهداری آن‌ها را ارائه می‌دهند و شما باید قبل از سفارش پارچه، آن‌ها را کامل بشناسید.

  • قبل از خرید نمونه‌‌ای از پارچه را سفارش دهید

برخی از فروشگا‌های آنلاین پارچه مبی، این امکان را به شما می‌دهند تا نمونه‌هایی از پارچه را به صورت رایگان یا با هزینه‌ی خیلی کم سفارش دهید. برای این منظور می‌توانید به طور مستقیم با فرشگاه‌های آنلاین تماس بگیرید و در این باره پرس‌وجو نمایید.

  • هر چقدر تعداد عکس‌ها بیشتر باشد، بهتر است

عکس‌هایی که از نزدیک گرفته می‌شوند، مفیدتر هستند اما عکس‌های نمایشی از کاربرد و نحوه‌ی استفاده‌ی پارچه مبلی می‌توانند بسیار سودمندتر باشند. مثلا اگر پارچه‌ای برای تعویض روکش مبلمان‌تان می‌خواهید، مشاهده‌ی مبلی از نوع پارچه موردنظرتان می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک کند.

  • قوانین و مقررات لغو سفارش یا بازگرداندن پارچه مبلی رو بررسی نمایید

برخی از فروشگاه‌های آنلاین این اجازه را به شما می‌دهند تا در صورت برخورد با مشکل، اقدام به عودت یا تعویض محصولات و استرداد هزینه‌ی خود نمایید. حتما قبل از سفارش محصول مورد نظرتان، سیاست‌های برگشت کالا را از سایت پارچه فروشی آنلاین موردنظرتان مطالعه نمایید.

  • قیمت‌ها را در چندین فروشگاه آنلاین بررسی نمایید

قیمت‌ها در سایت‌های مختلف می‌توانند کاملا متفاوت از هم باشند. به همین خاطر بهتر است که زمان زیادی را برای جستجو در فروشگاه‌های آنلاین صرف کنید و قیمت‌ها را در چندین فروشگاه مختلف آنلاین چک کنید. اگر قصد سفارش پارچه مبلی از خارج از کشور را دارید، ممکن است مجبور باشید هزینه‌های گمرک را نیز پرداخت نمایید.

  • به دنبال سایت امنی برای پارچه فروشی آنلاین باشید

به هنگام خرید آنلاین پارچه مبلی، باید از اعتبار فروشگاه‌ آنلاین موردنظرتان اطمینان حاصل کنید. شاید بنظرتان این مرحله می‌تواند کمی مشکل باشد اما یک سری اصول ساده و ظاهری وجود دارند که می‌تواند به شما کمک کنند.  قبل از اینکه اطلاعات پرداخت و سفارش را در سیستم وارد کنید، امنیت سایت موردنظرتان را بررسی نمایید. شما باید در نوار آدرس، نماد قفل را مشاهده کنید و اطمینان حاصل کنید که آدرس وب سایت با (https://) آغاز می شود. این نشان می‌دهد که عملیان خرید شما رمزگذاری شده و امن است. علاوه براین، سایتی که شما برای سفارش آنلاین پارچه مبلی انتخاب می‌کنید، باید از لحاظ بصری بسیار جذاب و مدرن باشد. این چیزی است که شما خودتان به راحتی می‌توانید آن را تشخیص دهید. همینطور پارچه‌ها در سایت باید به خوبی طبقه‌بندی شده باشند. به گونه‌ای که شما نباید در هنگام جستجو در سایت هیچ مشکلی داشته باشید. علاوه بر این موارد، حتما اطلاعات تماس سایت را به خوبی بررسی نمایید تا در صورت نیاز به کمک اضافی و یا پیگیری کالای موردنظر، بتوانید با آن‎ها به راحتی ارتباط برقرار کنید.

یک نکته‌ی مهم دیگر که می‌توانید اعتبار سایت را از آن بسنجید، وبلاگ سایت می‌باشد. معمولا بهترین وبسایت‌ها با ارائه‌ی مطالب آموزشی مراحل خرید را برای مشتریان خود راحت‌تر می‌کنند. وبسایت‌هایی با وبلاگ‌های مفید به خوبی نشان می‌دهند که چقدر برای مشتریان خود اهمیت قائل هستند و رضایت آن‌ها برایشان مهم است. همینطور برای اطمینان بیشتر می‌توانید نظرات کاربران سایت را مطالعه نمایید. در اکثریت موارد، نظرات کاربران، اطلاعات مناسبی را از تجربیات کاربران ارائه می‌دهد که در انتخاب بهتر محصول به شما کمک می‌کند. و به عنوان نکته آخر پیشنهاد می‌کنیم که از موبایل یا رایانه شخصی برای خرید اقدام نمایید.

مواردی که در بالا اشاره کردیم، از مهم‌ترین و بدردبخورترین نکات برای خرید آنلاین پارچه مبلی است. البته این نکات فقط برای خرید پارچه مبلی نیست و شما برای هر نوع پارچه‌ی دیگری نیز می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید. با توجه به اینکه کلاهبرداری اینترنتی این روزها بسیار آسان‌تر شده است، سعی کنید حتما قبل از اقدام به سفارش کالای موردنظرتان آن‌ها بررسی و رعایت نمایید. اگر شما نیز تجربه‌ یا نظری در این مورد دارید، می‌توانید آن‌ها را ما در میان بگذارید.