گیاه مناسب دفتر کار

۱۳ گیاه دوست‌داشتنی و مقاوم برای تزئین میز کار

این روزها بیشتر ماها زمان زیادی از روز خود را پشت میز کارمان سپری می‌کنیم و میز کار به یکی از همراه‎های همیشگی‌مان تبدیل شده است. تزئین میز کار ضمن ایجاد فضای دوست‌داشتنی و زیبا، می‌تواند بازدهی کار شما را افزایش داده و شما را برای انجام سریع‌تر و بهتر‌ کارهای‌تان تشویق نماید.

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار یکی از پیشنهادات طراحان داخلی می‎باشند. زیرا تحقیقات علمی نشان داده است که موجودات زنده مثل همین گل و گیاه تاثیر بسزایی در افزایش خلاقیت و بهره‌وری افراد دارند. شما می‌توانید با اضافه کردن گیاهان خاص روی میز کارتان انرژی مضاعفی در طول روز دریافت کرده و مفیدتر کار کنید. ما در اینجا ۱۳ گیاه مناسب دفتر کار را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند زینت‌بخش میز کارتان باشند.

گیاهان هوازی

شما می‌توانید برای ایجاد یک میز کار رنگی از تراریوم استفاده کنید. بهترین انتخاب برای تراریوم، گیاهان هوازی می‌باشند که نیاز به آبیاری ثابت ندارند و نگهداری آن‌ها آسان است. گیاهان هوازی از تنوع بالایی برخوردار هستند و عموما بیشتر آن‎ها با استفاده از رطوبت هوا زندگی می‎کنند. گیاهان هوازی برای رشد تنها به هوا نیاز ندارند و شما نیاز به خاک و آب برای نگهداری آن‎ها ندارید. شما می‎توانید آن‌ها را در انواع ظروف شیشه‌ای یا چوبی نگهداری کنید و با کمک وسایل دکوری تزئین نمایید.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

ساکولنت کوچک

ساکولنت‎ها یکی دیگر از گیاهان مناسب دفاتر کاری هستند که با اندام‎های گوشتی و سفت خود مشخص می‎شوند. آن‌ها به خوبی می‌توانند آب را در برگ‎ها، ساقه و ریشه‎ی خود نگهدارند و جزو گیاهان نسبتا با دوام و همیشه سبز به حساب می‎آیند. این گیاهان نیاز به مراقبت آنچنان ندارند و همین آن را برای میز کار شما مناسب می‌کند. همینطور گیاهان ساکولنت فضای زیادی از میز شما را اشغال نمی‌کنند و برای هر میز کار کوچکی مناسب هستند.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

ساکولنت مصنوعی

اگر برای شما امکان نگهداری از گیاهان طبیعی وجود ندارد و نمی‎خواهید زمان یا هزینه‎ای بابت مراقبت از گل و گیاه صرف کنید، می‌توانید برای تزئین میز کار خود از ساکولنت مصنوعی استفاده کنید.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

بامبو

بامبو با ظاهر منحصربفرد خود، یکی دیگر از گیاهان مناسب دفتر کار است و بسیار از مردم معتقدند نگهداری از آن شانس می‎آورد. بامبو که در زبان فارسی به نی خیزران معروف است، می‌تواند آب را به مدت طولانی نگهداری کند و به خوبی با دمای اتاق سازگاری ‎یابد.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

پوتوس

یکی دیگر از محبوب‎ترین و پرطرفدارترین گیاهان خانگی و اداری پوتوس می‌باشد که برای میز کار شما عالی خواهد بود. این گیاه با حداقل نگهداری و مراقبت و نور غیرمستقیم می‎تواند تا مدتها زنده بماند.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

ارکیده

شما می‌توانید با کمک گل ارکیده رنگ و روح تازه‎ای به میز کارتان دهید و فضای خیره‎کننده و زیبایی را ایجاد نمایید. گل ارکیده در رنگ، اندازه و تنوع بسیار فراوانی وجود دارد و همین باعث شهرت و محبوبیت بالای این گیاه شده است. معمولا این گیاه زود پژمرده شده و خراب می‎شود ولی شما می‌توانید با نگهداری صحیح طول عمر آن را افزایش دهید.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

تنگ ماهی با گیاه طبیعی

یک ایده‎ی جالب برای تزئین روی میز استفاده از تنگ‎ ماهی همراه با گیاه طبیعی می‎باشد. در این تنگ،‎ ماهی باعث رشد گیاه شده و گیاه نیز باعث تصفیه و تمیزی آب می‎شود.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

درخت پول

یکی از گیاهان زینتی بسیار محبوب مربوط به بن‏سای است که در واقع درختی پاکوتاه می‌باشد و طول آن‎ها از ۳۰ تا ۶۰ سانتی‎متر متغیر است. درخت پول که نام علمی آن پاچیرا می‎باشد یکی از انواع درختان بونسای است که اندازه‎ی آن حدود یک فوت می‎باشد. بسیاری از مردم معتقدند که این گیاه از لحاظ مالی می‎تواند برای شما شانس بیاورد. این گیاه زیبا و دوست‌داشتنی دارای دوام و تحمل بالایی است و می‌تواند در تمامی فضاهای داخلی و بیرونی نگهداری شود.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

بونسای فیکوس

یکی دیگر از محبوب‎ترین انواع درختان بونسای، فیکوس است که می‎تواند فضای کاری لذت‎بخشی را برای شما ایجاد کند. گفته می‎شود که نگهداری این درخت کوتاه قد آسان است و شما بدون هیچ آشنایی نیز می‎توانید از آن‌ مراقبت نمایید.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

عنکبوتی

گیاه عنکبوتی یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی و اداری محبوب در سراسر جهان می‌باشد. این گیاه خیلی زود رشد می‌کند و مراقبت از آن‌ ساده بوده و نیاز به توجه زیادی ندارد.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

فیلدندرون

فیلدندرون از جمله زیباترین گیاهان آپارتمانی و اداری می‎باشد که انواع مختلفی از آن‌ها در بازار موجود است. فیلدندرون می‌تواند به عنوان گلدان آویزان در در دکوراسیون شما بکار برده شود. اما با این حال شما می‌توانید با انتخاب گلدان‌های جذاب نیز به طور مستقیم آن را روی میز کارتان قرار دهید و اجازه دهید که برگهای آن از لبه‌های گلدان آویزان باشد. نگهداری از این گیاه نیز آسان است و به سرعت رشد می‌کند.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

لی لی صلح

گیاه لیلی به شما این امکان را می‌دهد که گل‎های واقعی را به فضای موجودتان اضافه کنید و در عین حال فضای دفتر کاری‌تان را تصفیه کنید.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

گیاه مناسب دفتر کار: آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا نام‎آشناترین گیاه این لیست می‌باشد که با نام صبر زردی نیز شناخته می‎شود. گیاه آلوئه‌ورا همانطور که در عکس نیز مشاهده می‌کنید دارای تنوع بالایی است و نگهداری از آن نیاز به زحمت زیادی ندارد. این گیاه در طب سنتی بسیار مورتوجه قرار گرفته است و دارای فواید زیادی مثل تقویت‌کننده‎ی بدن، التیام زخم و معالجه‎ی آسم و صرع می‎باشد.

گیاه مناسب دفتر کار
گیاه مناسب دفتر کار

ما در اینجا سعی کردیم بهترین و مناسب‎ترین گیاهان برای دفاتر کاری را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید با خلاقیت خودتان ایده‎های جالبی را به کمک این گیاهان برای روی میز کار خود پیاده‎سازی کنید. سعی کنید به طراحی فضای کاری خود اهمیت دهید و محیط جذابی را برای شرایط کاری خود فراهم نمایید. همینطور حتما قبل از خرید هر یک از این گیاهان، سعی کنید که اطلاعات جامعی در مورد نحوه‌‌ی نگهداری آن‌ها بدست آورید تا بعدا دچار مشکل نشوید. شما چه گیاه دیگری را برای محیط کاری می‎شناسید؟ خوشحال می‎شویم هر نظر و پیشنهادی که دارید را در پایین این مطلب برامون بنویسید.

شروع گفتگو
مشاوره آنلاین
از طراحی تا اجرای دکوراسیون داخلی
سلام ، نیاز به مشاوره دارید؟