نصب پرده و باید و نبایدهای آن برای داشتن یک دکوراسیون چشمگیر

نصب پرده

همانگونه که می‌دانید پرده یکی از مهم‌ترین المان‌های موجود در دکوراسیون منزل است. تا جایی که بیش‌تر پیش کسوتان در زمینه معماری و طراحی داخلی نصب پرده مناسب را مهمترین گام در جهت تکمیل دکوراسیون می‌دانند. زیرا اولین چیزی که یک فرد به محض ورود به یک مکان جدید متوجه آن می‌شود طرح و مدل پرده، کاغذ دیواری و نوع کف پوش است.

پس از آن نیز نوبت به مبلمان و سایر لوازم مورد استفاده در دکوراسیون داخلی می‌رسد. به دلیل اهمیت این موضوع قصد داریم در این مطلب از چی‌بچین به بررسی نکاتی در مورد نصب پرده بپردازیم. در صورتی که به بحث دکوراسیون داخلی علاقه‌مند هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال راحتی Haven

۶۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی مدل Haven

۲۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال شکل مدل Haven

۷۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل چرم ال شکل Urban

۷۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان

البته قبل از هر چیزی توجه داشته باشید که …

ما در فروشگاه آنلاین چی بچین امکان خرید هر نوع پارچه‌ی پرده‌ای را فراهم کرده‌ایم. تنوع بالایی از پارچه‌های ترکیه‌ای و اروپایی در چی بچین فراهم شده است تا شما به راحتی به هنگام سفارش مبل، طرح و رنگ پارچه‌ موردنظرتان را انتخاب و آن را با دکوراسیون‌تان ست کنید.

علاوه بر این، متخصصان ما در چی بچین می‌توانند با توجه به سبک زندگی و دکوراسیون شما بهترین پارچه را متناسب با فضای زندگی‌تان برای مبل به شما پیشنهاد کنند و از دغدغه‌های شما بکاهند.

برای سفارش انواع پارچه پرده کافی است با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس حاص نمایید.

چرا پرده یکی از مهم‌ترین المان‌های دکوراسیون داخلی است؟

پرده در دکوراسیون داخلی منزل حکم بلوز استفاده شده در استایل شما را دارد. بنابراین انتخاب اصولی آن نقش موثری در جلوه منزلتان خواهد داشت. خانه‌ای که در آن نصب پرده انجام نگرفته باشد؛ حتی اگر از بهترین المان‌ها نیز استفاده شود، ناتمام به نظر می‌رسد. از طرفی نیز نورپردازی منزل نیز به واسطه نصب پرده تعیین می‌شود. بنابراین طبیعی است که به عنوان یکی از مهم‌ترین المان‌های دکوراسیون داخلی منزل در نظر گرفته شود.

نصب پرده
توجه به نکات نصب پرده نقش موثری در جلوه دکوراسیون منزل شما دارد.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل یک نفره راحتی Andes

۲۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

نیمکت مبلی Andes

۱۸,۴۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۲۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار تخت Mitzi

۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان

در نصب پرده به چه بایدها و نبایدهایی باید توجه کنیم؟

هنگام نصب پرده نیز مانند هر کار دیگری در معماری و دکوراسیون داخلی توجه به برخی از نکات و اصول جزو ضروریات است. در غیر این صورت حتی اگر بهترین پارچه موجود در بازار هم به عنوان پرده انتخاب شود، بر روی پنجره دهن کجی می‌کند. به این ترتیب سایر لوازم استفاده شده در دکوراسیون منزل نیز جلوه مورد انتظار را نخواهند داشت. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی در ادامه قصد داریم ۱۰ نکته مهم در مورد بایدها و نبایدهای نصب پرده را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

۱۰ نکته مهمی که در نصب پرده باید مورد توجه قرار گیرد

۱) اندازه پرده را دقیق و متناسب انتخاب کنید

اندازه‌گیری دقیق اندازه پرده و دوخت تمیز و مرتب آن نقش موثری در جلوه آن دارد. بنابراین قبل از نصب پرده باید اندازه‌های دقیق آن را یادداشت کنید. برای اطمینان بیش‌تر در مورد اندازه دقیق پرده بهتر است از یک فرد کاربلد در زمینه دوخت پرده بخواهید که متراژ مورد نیاز پرده را برایتان اندازه بگیرد. به این ترتیب اندازه پرده نیز دقیق و متناسب با سایز پنجره شما خواهد بود.

همچنین فراموش نکنید که دوخت و نصب پرده نیز یکی از مهم‌ترین مراحل است. بنابراین برای جلوه بهتر منزلتان شاید بهتر باشد که دوخت و نصب آن را به یک فرد کاربلد و حرفه‌ای بسپارید.

۲) در انتخاب قد پرده دقت کنید

یکی از اصلی‌ترین چالش‌های موجود در نصب پرده دقت در اندازه‌گیری قد آن است. همانگونه که می‌دانید پرده‌های بلندی که تا زمین می‌آیند، خانه شما را بزرگتر نشان می‌دهند. بنابراین بهترین گزینه برای پذیرایی و اتاق خواب هستند. از این رو حتی اگر پنجره‌ی کوچکی دارید نیز بهتر است از پرده بلند استفاده کنید تا جلوه زیباتری را ایجاد کند.

فراموش نکنید که استفاده از پرده‌های کوتاهی که تا نصفه دیوار می‌آیند، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای استفاده در پذیرایی و اتاق نشیمن نیستند. این پرده‌ها معمولا برای اتاق خواب کودک و آشپزخانه می‌توانند استفاده شوند. البته استفاده از آن‌ها در خانه‌هایی که پنجره‌ی آن‌ها کوچک و در بخش بالای دیوار است، در اتاق خواب بزرگسال نیز بلامانع است.

نصب پرده
هنگام نصب پرده باید قد آن را درست و متناسب انتخاب کنید.

۳) توجه به جنس پرده را فراموش نکنید

جنس پرده انتخابی یکی از اصول اساسی نصب پرده است. جنس‌های ضخیم و مخملی هر چند ممکن است در نگاه اول دل فریب به نظر برسند، اما معمولا پس از مدت کوتاهی شما را دلزده خواهند کرد. استفاده از پرده‌های حریر، نازک و ساده که نور را به خوبی از خود عبور می‌دهند، همواره گزینه مناسبی خواهند بود.

جنس پرده
توجه به جنس پرده یکی از نکات ضروری نصب پرده است.

۴) رنگ پرده نقش موثری در جلوه دکوراسیون منزل شما دارد

رنگ‌های نود و روشن همیشه بهترین گزینه در انتخاب پرده هستند. این رنگ‌ها همیشه امروزی و شیک به نظر می‌رسند و جلوه زیبایی از سادگی و اعیانی بودن را به نمایش می‌گذارند. این در حالی است که رنگ‌های تیره باعث دلگیر جلوه دادن خانه می‌شوند. بنابراین در انتخاب و نصب پرده رنگ‌های روشن را در اولویت قرار دهید.

در صورتی که قصد نصب پرده رنگی را دارید، سعی کنید سبک‌ترین و روشن‌ترین تناژ رنگی مد نظر خود را برای پرده انتخاب کنید. به این ترتیب زیبایی و جلوه منزل یا محل کار شما بسیار بیش‌تر خواهد بود.

ست کردن رنگ پرده با دیوار و سایر لوازم منزل نیز یکی دیگر از اصولی است که در انتخاب و نصب پرده باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

رنگ پرده
رنگ پرده نقس موثری در جلوه دکوراسیون منزل شما دارد.

۵) در انتخاب چوب پرده دقت کنید

انتخاب چوب پرده مناسب نیز یکی از اصول اساسی نصب پرده است. استفاده از چوب پرده‌های کلفت و رنگ تیره معمولا گزینه مناسبی برای دکوراسیون منزل نیستند. بنابراین حتی اگر دوست دارید، چوب پرده انتخابی شما حالت اسپورت داشته باشد، بهتر است آن را متناسب با نوع پرده و محل نصب انتخاب کنید.

۶) طرح‌های شلوغ و پر زرق و برق را فراموش کنید

طرح‌های پر زرق و برق و شلوغ پرده معمولا گزینه مناسبی برای استفاده روزمره نیستند. چرا که این طرح‌ها خیلی زود چشم را خسته می‌کنند. بنابراین در نصب پرده همواره به این نکته توجه داشته باشید که سادگی عین زیبایی است.

چنین طرح‌هایی معمولا برای افرادی که اتاق پذیرایی یا مهمان آن‌ها جدا از اتاق نشیمن است، انتخاب بهتری است. اما اگر از طرفداران این طرح‌ها هستید، شاید بهتر باشد چنین طرح‌هایی را برای شال پرده انتخاب کنید و با یک پرده ساده ترکیب کنید.

طرح پرده
انتخاب طرح مناسب برای پرده یکی از اصول نصب پرده است.

تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

میز تحریر چوبی مدل Ladder

۱۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۱۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود
۲۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

میز تحریر دیواری Mid-Century

۱۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان

۷) در صورت نیاز از پنل‌های جداکننده استفاده کنید

معمولا در جاهایی که پنجره‌های عریض و بزرگی دارند، نصب پرده بسیار دشوار می‌شود. در چنین شرایطی حتی چوب پرده نیز ممکن است تغییر حالت و شکل بدهد. بنابراین استفاده از پنل‌های جدا کننده گزینه مناسبی خواهد بود.

به این ترتیب هنگام نصب پرده عرض پنجره به دو یا چند قسمت مساوی تقسیم می‌شود و پرده‌های جداگانه‌ای در کنار هم نصب می‌شوند. در بسیاری از موارد در صورتی که پرده دوخت تمیز و مرتبی داشته باشد، استفاده از پنل‌های جداکننده در نگاه اول اصلا مشخص نخواهد بود. البته توجه داشته باشید که پنل‌های جدا کننده متفاوت از پارتیشن‌ها هستند.

۸) از زیر پرده مناسب استفاده کنید

از گذشته تا کنون استفاده از انواع کرکره ، زبرا و زیر پرده برای پرده‌های توری بسیار مرسوم بوده است. زیرا این پرده‌ها معمولا نسبت به تابش نور خورشید، به شدت حساس هستند و سریع دچار آسیب می‌شوند.

از طرفی نیز پرده‌های توری نمی‌توانند در کنترل میزان تابش نور به داخل منزل حائل خوبی باشند. به همین دلیل است که معمولا از زیر پرده یا زبرا استفاده می‌شود که به کمک آن بتوان میزان تابش نور خورشید به منزل را کنترل کرد.

اما در این میان انتخاب جنس مناسب زیر پرده نیز بسیار حائز اهمیت است. زیر پرده‌های ضخیم و تیره رنگ به هیچ عنوان انتخاب مناسبی نیستند. بهترین گزینه برای انواع پرده معمولا زیر پرده‌های سفید رنگ موجود در بازار یا زبرای رنگ روشن است.

زیر پرده در نصب پرده
انتخاب زیر پرده مناسب یکی از اصول نصب پرده است.

۹) ستون‌های بین پنجره‌ها را با پرده بپوشانید

در بسیاری از آپارتمان‌های امروزی معمولا ستونی بین دو پنجره قرار دارد. در بسیاری از موارد نیز طراحان دکوراسیون داخلی با یک انتخاب هوشمندانه سعی می‌کنند که جلوه زیبایی به این ستون بدهند. اما مسئله اینجاست که گاهی علی‌رغم تلاش‌های انجام گرفته برای زیباتر دیده شدن ستون باز هم طراحی داخلی منزل چنگی به دل نمی‌زند. در چنین شرایطی نصب پرده به صورت سراسر به گونه‌ای که بتوان ستون را نیز پوشش داد، انتخاب مناسبی خواهد بود.

یکی دیگر از نکاتی که در مورد نصب پرده سراسری وجود دارد این است که استفاده از این مدل پرده، منزل شما را بزرگتر و بازتر نشان می‌دهد. بنابراین اگر علاقه دارید که خانه دلبازی داشته باشید، شاید بهتر باشد که ستون‌های بین پنجره‌ها را نیز با پرده بپوشانید.

۱۰) از پرده متحرک استفاده کنید

یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در نصب پرده باید به آن توجه شود، متحرک بودن پرده است. چرا که در غیر این صورت دسترسی به پنجره با بلند کردن پرده میسر خواهد بود. این امر نیز به خودی خود باعث نامرتب شدن پرده می‌شود. زیرا هر بار پرده را از فرم استاندارد خارج می‌کند.

متحرک بودن پرده مخصوصا برای پنجره‌هایی که به سمت داخل منزل باز و بسته می‌شوند و یا در ورودی بالکن بسیار حائز اهمیت است. همچنین توجه داشته باشید که بهتر است پرده بر خلاف جهت باز شدن پنجره جمع شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است با باز کردن پنجره هنگام جمع کردن پرده هم ظاهر نامطلوبی ایجاد شود و هم پنجره به پرده آسیب بزند.

نصب پرده
انتخاب پرده متحرک معمولا گزینه مناسب‌تری است.

ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی تک نفره Aron

۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه دکوری مدل Storo

۷,۷۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف!
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل ال مدل Haven

۷۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

مبل راحتی سه نفره Andes

۳۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان

نتیجه‌گیری

در این مطلب به بررسی نکات و جزئیاتی در مورد بایدها و نبایدهای نصب پرده برای داشتن یک دکوراسیون جذاب پرداختیم. در صورتی که به تازگی قصد خرید پرده را داشته باشید، استفاده از این نکات می‌تواند در انتخاب و نصب پرده برای شما مفید باشد.

ما در فروشگاه آنلاین چی بچین امکان خرید هر نوع پارچه‌ی پرده‌ای را فراهم کرده‌ایم. تنوع بالایی از پارچه‌های ترکیه‌ای و اروپایی در چی بچین فراهم شده است تا شما به راحتی به هنگام سفارش مبل ، طرح و رنگ پارچه‌ موردنظرتان را انتخاب و آن را با دکوراسیون‌تان ست کنید.

علاوه بر این، متخصصان ما در چی بچین می‌توانند با توجه به سبک زندگی و دکوراسیون شما بهترین پارچه را متناسب با فضای زندگی‌تان برای مبل به شما پیشنهاد کنند و از دغدغه‌های شما بکاهند.

برای سفارش انواع پارچه پرده کافی است با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس حاص نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *