چیدمان منزل به سبک ایرانی

چیدمان منزل به سبک ایرانی: از این 7 دکوراسیون ایرانی برای چیدمان‌ منزل‌تان الهام بگیرید!

با اینکه این روزها سبک‌های دکوراسیون زیادی برای طراحی داخلی منزل‌ وجود دارند اما با این حال بیشتر ما هنوز هم سبک دکوراسیون ایرانی را به بیشتر سبک‌های اروپایی و کلاسیک ترجیح می‌دهیم. چرا که سبک دکوراسیون ایرانی با فرهنگ و مذهب ما گره خورده است و بیشتر دوست داریم که خانه‌هایمان را به سبک فرهنگ و سلیقه‌ی ایران‌مان بچینیم. واقعیت این است که چیدمان منزل به سبک ایرانی ویژگی‌های خاص خود را دارد که آن را از دیگر سبک‌ها متمایز می‌کند.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
برای چیدمان منزل به سبک ایرانی نیاز به المان‌هایی متناسب با این سبک دکوراسیون دارید.

ما در ادامه‌ی این مطلب با بررسی مشخصه‌های اصلی چیدمان منزل به سبک ایرانی و ارائه‌ی نمونه‌های عینی از این سبک دکوراسیون به شما کمک خواهیم کرد تا بهتر با دکوراسیون ایرانی و نحوه‌ی چیدمان آن آشنا شوید.

توجه کنید که بیشتر مدل‌های مبلی که در این مطلب مشاهده می‌کنید توسط تیم چی بچین قابل سفارش و ساخت هستند و شما می‌توانید متناسب با ابعاد منزل‌تان آن‎ها را از چی بچین سفارش دهید.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
جهت سفارش هر سبک و طرح مبلمانی می‌توانید با کارشناسان چی بچین به شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

جهت سفارش هر مدل‌ مبلمان و برآورد قیمت می‌توانید عکس مبل را از طریق واتس‌آپ یا تلگرام به شماره‌ همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ ارسال کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در هر صورت همکاران ما در چی بچین به سرعت مبلمان شما را بررسی و به شما پاسخ می‌دهند. در ضمن مشاوره و برآورد قیمت در چی بچین رایگان بوده و از این بابت هیچ هزینه‌ای از شما دریافت نخواهد شد.

علاوه بر این ما در چی بچین امکان تعمیر مبل را نیز فراهم کرده‌ایم. اگر شما نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نحوه‌ی تعمیرات مبل و هزینه‌های مربوط به آن دارید، می‌توانید با همین شماره تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای سفارش انواع مدل مبل‌ با سبک و طرح ایرانی می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ در تماس باشید.

مشخصه‌های اصلی چیدمان منزل به سبک ایرانی

دکوراسیون 1: متراژ منزل 115

شاید بتوان اولین ویژگی‌ اکثر دکوراسیون‌های ایرانی که احتمالا خودتان نیز متوجه آن شده‌اید را استفاده از رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش در آن‌ها دانست.سایه‌های مختلفی از رنگ‌های سفید، کرمی و بژ، قهوه‌ای، زیتونی و سبز روشن که به عنوان رنگ غالب دکوراسیون ایرانی شناخته می‌شوند، اکثر به عنوان رنگ دیوارها و مبلمان بکار برده می‌شوند.

همانطور که در دکوراسیون زیر مشاهده می‌کنید استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن برای دیوارها و مبلمان اصالت خاصی به فضای این خانه‌ی ایرانی داده و آن را خاص و منحصربفرد نموده است.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
برای چیدمان منزل به سبک ایرانی پیشنهاد می‌کنیم که به سمت رنگ‌های خنثی بروید.

نکته‌ی دیگر توجه به تقسیم‌بندی فضا در دکوراسیون ایرانی می‌باشد. معمولا این تقسیم‌بندی با کمک تغییر رنگ دیوارها، استفاده از قالیچه‌های مختلف و نوع چیدمان مبلمان انجام می‌شود.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
توجه به تقسیم‌بندی فضا در دکوراسیون ایرانی مهم است.

مثلا در این آپارتمانی که مشاهده می‌کنید، با چیدمان صحیح مبلمان سلطنتی و راحتی دو ناحیه‌ی متفاوت برای پذیرایی و نشیمن تعریف شده است.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
شما می‌توانید با کمک چیدمان صحیح مبلمان به راحتی آپارتمان‌تان را تقسیم‌بندی کنید.

کاغذ دیواری‌هایی با سبک کلاسیک، مبلمان سلطنتی، ترکیبات متقارن مبلمان و گچبری دیوارها نیز در دکوراسیون ایرانی زیاد دیده می‌شود. چیزی که در اتاق پذیرایی زیر نیز کاملا مشهود است.

برای سفارش ساخت مبلمان در هر سبک و طرحی می‌توانید با تیم چی بچین به شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

دکوراسیون ۲: متراژ منزل 110 متر

با اینکه رنگ‌های خنثی بیشترین استفاده را در دکوراسیون ایرانی دارند، اما این رنگ‌ها در طولانی مدت می‌توانند فضای یکنواخت و کسل‌کننده‌ای ایجاد کنند و به همین خاطر در کنار این رنگ‌ها معمولا از رنگ‌های طلایی، یشمی، زرشکی، برنزی، صورتی چرک و آبی نیز استفاده می‌شود.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
شما می‌توانید برای چیدمان منزل به سبک ایرانی از برخی رنگ‌ها نیز در کنار رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

چیزی که دقیقا در دکوراسیون زیر نیز مشاهده می‌کنید. استفاده از رنگ‌ صورتی برای مبلمان منزل باعث شده است که فضای ملایم و آرامش‌بخشی ایجاد شود و در عین حال حس و حال دکوراسیون ایرانی را نیز با خود داشته باشد.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
خوشبختانه امکان ساخت انواع مدل مبلمان در چی بچین فراهم است.

فضاهای مجزا نیز در این دکوراسیون با کمک مبلمان به خوبی تعریف شده است. بخشی از دکوراسیون اتاق با کمک مبل به فضای نشیمن و بخشی دیگر نیز توسط میز ناهارخوری به فضایی برای زمان ناهارخوردن تبدیل شده است.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
چیدمان مناسب مبلمان باعث تقسیم‌بندی درست فضا شده است.

دکوراسیون ۳: متراژ منزل 105 متر

در دکوراسیون زیر از مبلمان سلطنتی برای ایجاد دکوراسیون ایرانی استفاده شده است. اگر شما هم به دنبال چیدمان منزل به سبک ایرانی هستید، می‌توانید از مبلمان سطلنتی کمک بگیرید. البته مبل سلطنتی فضای زیادی از خانه را اشغال می‌کند و برای آپارتمان‌های کوچک گزینه‌ی مناسبی نیست.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
مبلمان سلطنتی یکی گزینه‌های پیش روی شما برای چیدمان منزل‌تان است.

همانطور که مشاهده می‌کنید طراحی هماهنگ و مشابه میان میز ناهارخوری با مبلمان اتاق نشیمن اصالت خاصی به دکوراسیون آن بخشیده است و شرایط را برای یک چیدمان منزل به سبک ایرانی فراهم نموده است.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
شما می‌توانید ساخت مبلمان و میز ناهارخوری‌تان را با طراحی مشابه از تیم چی بچین بخواهید.

نکته‌ی دیگری که در مورد دکوراسیون با مبلمان سطلنتی باید به آن توجه کنید، هماهنگی میان اجزای مختلف در فضا است. همانطور که مشاهده می‌کنید در آپارتمان زیر پرده، فرش و لوازم تزئینی با آن مبلمان هماهنگ و یکپارچه می‌باشد.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
در چیدمان منزل به سبک ایرانی باید به هماهنگی تمامی اجزای اتاق توجه کنید.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بیشتر مدل‌های مبلی که در این مطلب مشاهده می‌کنید توسط تیم چی بچین قابل سفارش و ساخت هستند و شما می‌توانید متناسب با ابعاد منزل‌تان آن‎ها را از چی بچین سفارش دهید.

دکوراسیون 4: متراژ منزل 148 متر

ترکیب دکوراسیون سنتی و مدرن یکی از ایده‌هایی است در چند سال اخیر بسیار محبوب شده است. یکی از پیشنهادات ما برای چیدمان منزل به سبک ایرانی ترکیب مبلمان سبک سنتی و مدرن می‌باشد. همانطور که در دکوراسیون منزل زیر مشاهده می‌کنید بخشی از اتاق با مدل مبل چستر برای نشیمن، بخشی از اتاق با مبل سلطنتی برای پذیرایی و بخشی دیگر نیز با کمک میز ناهارخوری از اتاق جدا شده است و اینگونه سه ناحیه مختلف در فضای اتاق دیده می‌شود.

مدل مبل چستر یکی از بهترین گزینه‌های مبل راحتی در کنار مبل سطنتی است.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
شما می‌توانید جهت سفارش مدل مبل چستر و سلطنتی با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.

دکوراسیون 5: متراژ منزل 140 متر

اگر به دنبال فضای مدرن‌تری هستید، بهتون پیشنهاد می‌کنیم که برای یکی از دیوارهای اتاق‌تان از رنگ و الگوی متفاوت‌تری نسبت به سایر دیوارهای اتاق استفاده کنید. در آپارتمان زیر رنگ دیوار پشتی تلویزیون به رنگی مشکی بوده و حس و حال مدرن‌تری به دکور اتاق داده است.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
در این جیدمان مدرن‌ منزل‌ رنگ دیوار پشت تلویزیون به رنگ متفاوتری در آمده است.

در گوشه‌ای از اتاق نیز با کمک صندلی‌های منبت‌کاری شده، فضای پذیرایی کوچکی را برای مهمانان ایجاد کرده است. بخش دیگر چیدمان اتاق نیز به میز ناهارخوری اختصاص یافته است. البته برای اینکه این رنگ مشکی بر فضای اتاق غالب نشود، رنگ مبلمان راحتی به رنگ روشن انتخاب شده است تا حس و حال دکوراسیون ایرانی حفظ شود.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
شما می‌توانید جهت سفارش انواع مدل مبل راحتی با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس بگیرید.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
در گوشه‌ای از اتاق نیز با کمک صندلی‌های منبت‌کاری شده، فضای پذیرایی کوچکی را برای مهمانان ایجاد کرده است.

دکوراسیون 6: متراژ منزل 235 متر

یک پیشنهاد دیگر ما به شما استفاده از مبل راحتی رنگی در کنار مبلمان سلطنتی می‌باشد. مطمئنا انتخاب صحیح رنگ‌ها می‌تواند فضای زندگی شما را منجسم و حذاب‌تر نماید.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
برای یک چیدمان شیک می‌توانید از مبلمان سطلنتی در کنار مبل راحتی کمک بگیرید.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
برای صندلی‌های میز ناهارخوری چنین دکوراسیونی نیز می‌توانید از ترکیب دو رنگ کمک بگیرید.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
برای سفارش هر مدل مبلمان در هر طرح و رنگی می‌توانید با ما تماس بگیرید.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
سعی کنید از پالت رنگی مشابه برای رنگ مبلمان خود استفاده کنید.

دکوراسیون 7: متراژ منزل 146 متر

با اینکه دکوراسیون ایرانی بیشتر با رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش تزئین می‌شوند، اما شما می‌توانید از رنگ‌های گرم نیز در انتخاب رنگ فرش و مبلمان استفاده کنید. البته توجه کنید که رنگ‌های گرم بیشتر برای خانه‌هایی با متراژ بالا مناسب بوده و برای خانه‌های کوچک باعث می‌شود که فضای شما تنگ‌تر بنظر برسد.

چیدمان منزل به سبک ایرانی
رنگ‌های گرم نیز انتخاب خوبی برای دکوراسیون ایرانی هستند.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
برای سفارش مبلمان در هر طیف رنگی می‌توانید با تیم چی بچین تماس بگیرید.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
استفاده از المان‌های سنتی می‌تواند حس و حال دکوراسیون ایرانی را به فضای زندگی شما دهد.
چیدمان منزل به سبک ایرانی
گل و گیاه نیز در دکوراسیون ایرانی نقش مهمی دارند.

اگر شما هم به دکوراسیون ایرانی علاقه‌ دارید اما در مورد انتخاب نوع مبلمان آن مردد هستید، می‌توانید ساخت آن را به ما بسپارید. بدین منظور می‌توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۱۸۸۷۴۸۲ تماس گرفته و از همکاران ما راهنمایی بگیرید. شما  چه ویژگی سبک دکوراسیون ایرانی را بیشتر دوست دارید؟ بنظرتان چه مدل مبلی با دکوراسیون ایرانی جذاب‌تر است؟ اگر شما نیز نظر یا ایده‌ای در این مورد دارید، خوشحال می‌شویم که آن‌‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

کمک لازم دارید? طراحی تا اجرا