آشپزخانه سبک روستیک؛ چگونه سبک روستیک را به آشپزخانه‌هایمان بیاریم؟

آشپزخانه سبک روستیک

در دنیایی که توسط برج‌های بلند و آسمان‌ خراش‌ها احاطه شده‌ایم و در بین کلی اپلیکشن، فناوری و هوش مصنوعی گیر افتاده‌ایم، طراحی فضایی با الهام از طبیعت شاید چاره‌ساز کارمان باشد. سبک دکوراسیون روستیک می‌تواند فضای آرامش‌بخشی را ‌در زندگی پر تنش شهری امروزی فراهم کند و دکوراسیون گرم، راحت و ساده ولی در عین حال زیبایی را بسازد. آشپزخانه سبک روستیک که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ است، موضوع بحث امروز ما است.

ناموجود

استودیو پارچوب

نیمکت ورودی مدل Mid-Century

۲۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی Acorn

۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبلی Kaira

۸,۳۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز جلو مبلی چوبی Stowe

۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان

زمانی که به آشپزخانه سبک روستیک فکر می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن هر کسی خطور می‌کند حس گرمی و راحتی خاصی است که این فضاها با خود به همراه دارند. اصول طراحی با سبک روستیک بسیار ساده است و حتی در آشپزخانه‌های مدرن نیز می‌توانید با اضافه کردن عناصر خاصی مثل مواد طبیعی و ارگانیک این سبک را در فضای خود ایجاد کنید.

سبک دکوراسیون روستیک که با الهام از طبیعت و زندگی روستایی طراحی شده، در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها داخلی در بسیاری از شهرهای بزرگ تبدیل شده است. همانطور که اشاره کردیم این سبک با الهام از طبیعت طراحی شده است و بیشتر به استفاده از مواد طبیعی ارگانیک اشاره دارد. از عناصر اصلی این سبک دکوراسیون می‌توان به استفاده از مواد طبیعی مثل چوب، سنگ و پارچه‌هایی با بافت ویژه مثل کرباس و برزنت، مبلمان بزرگ و ساده، رنگ‌های طبیعی مثل طیف‌های متنوعی از رنگ‌های قهوه‌ای، سبز، طلایی و خاکستری و عناصر تزئینی دست ساز اشاره کرد.

سبک روستیک برای آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک

ما در مطلبی جداگانه به طور کامل المان‌های بکار رفته در سبک روستیک را بررسی کرده‌ایم. جهت آشنایی بیشتر با این سبک دکوراسیون پیشنهاد می‌کنم مطلب” سبک روستیک چیست؟” را مطالعه کنید. در این مطلب، ما ایده‌های متنوعی را برای آشپزخانه سبک روستیک به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند الهام‌بخش دکوراسیون‌تان باشند.

ایده‌هایی برای آشپزخانه سبک روستیک

به سبک صنعتی

ترکیب سبک روستیک و مواد صنعتی انقلاب بزرگی را در طراحی آشپزخانه‌ها ایجاد کرده است. درست است که سبک روستیک استفاده از مواد مدرن مثل فلز و پلاستیک را مجاز نمی‌داند اما در مورد آشپزخانه‌ها ترکیب سبک روستیک و مواد صنعتی فوق‌العاده جذاب خواهد شد.

نگاهی به عکس آشپزخانه سبک روستیک زیر بیندازید. همانطور که مشاهده می‌کنید، تیرهای چوبی تزیینی سقفی و دیوارهای سنگی در ترکیب با صندلی‌های اپن آشپزخانه و دیگر لوازم فلزی، طراحی زیبایی ساخته‌اند.

آشپزخانه به سبک روستیک
طراحی آشپزخانه به سبک صنعتی

کاملا چوبی

چوب مهم‌ترین ویژگی سبک دکوراسیون روستیک است و شما می‌توانید با ایده‌های متنوعی آن را به آشپزخانه‌تان اضافه کنید. مثلا آشپزخانه سبک روستیک زیر از کانتر چوبی، تیرهای چوبی تزیینی سقفی و کابینت‌های چوبی تشکیل شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید تقریبا تمامی بخش‌های آشپزخانه کاملا چوبی هستند و به راحتی طبیعت را به خانه‌ آورده‌اند.

طراحی آشپزخانه به سبک روستیک
طراحی آشپزخانه‌ی کاملا چوبی

سفید و روشن

یکی دیگر از پیشنهادات ما به شما برای آشپزخانه سبک روستیک استفاده از رنگ سفید برای کابینت‌ها می‌باشد. مثلا در دکوراسیون آشپزخانه زیر از چوب درخت بلوط برای کفپوش استفاده شده است اما کابینت‌ها به رنگ سفید انتخاب شده‌اند. ترکیب رنگ سفید در برابر رنگ سطح کانتر خودنمایی می‌کند و جلوه‌ای مدرن به آن می‌بخشد.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک
طراحی آشپزخانه با کابینت‌های سفید

دیوارهای سنگی

دیوارهای سنگی به راحتی می‌توانند سبک روستیک را به آشپزخانه‌تان بیاورند. مطمئنا راحت‌ترین ایده برای آشپزخانه سبک روستیک ترکیب دیوارهای سنگی با کابینت‌های چوبی است که ظاهر طبیعی‌ به فضای شما خواهند بخشید.

آشپزخانه روستایی
طراحی آشپزخانه با دیوارهای سنگی و لوازم چوبی

قفسه‌های باز

قفسه‌های باز که در سال‌های اخیر دوباره بسیار محبوب شده‌اند، به خوبی می‌توانند حال و هوای آشپزخانه‌های کلبه‌ای را برای دکوراسیون‌تان به ارمغان آورند.

آشپزخانه روستیک
طراحی آشپزخانه با قفسه‌های باز

ستون‌های درختی

واقعیت این است که در سبک روستیک اشکال بیشتر به همان شکل طبیعی خود در دکوراسیون بکار برده می‌شوند و هماهنگی زیادی با هم ندارند. مثلا شما می‌توانید از تنه‌ی درختان در دکوراسیون آشپزخانه‌تان استفاده کنید. ستون‌های درختی از جمله‌ی ایده‌هایی است که می‌توانید از آن در آشپزخانه سبک روستیک‌ تان استقبال کنید. نگاهی به دکوراسیون آشپزخانه‌ی زیر بیندازید.

آشپزخانه به سبک روستایی
طراحی آشپزخانه با ستون‌های درختی

فضای شاد و روشن

اگر ایده‌های قبلی زیاد به دل‌تان ننشست، پیشنهاد می‌کنم به دکوراسیون آشپزخانه عکس زیر نگاهی بیندازید. در این آشپزخانه نیز از المان‌های اصلی سبک روستیک مثل کابینت‌های چوبی یا کاشی‌های آبی استفاده شده است اما تفاوتی با ایده‌های قبلی دارد. این فضا حال و هوای بسیار شاد و روشنی دارد و می‌تواند به بهترین نقطه خانه تبدیل شود.

سبک آشپزخانه روستیک
طراحی فضای روشن و باز برای آشپزخانه به سبک روستیک

دیوارهای چوبی

نگاهی به دکوراسیون زیر بیندازید. دیوارهای چوبی متفاوت به همراه سقف با تنه‌های درختان و قفسه‌های باز آن را بسیار منحصربفرد کرده است. کابینت‌های آبی تیره نیز رنگ و روح تازه‌ای به این فضا بخشیده است.

طراحی آشپزخانه به سبک روستیک
استفاده از تنه‌های درخت برای سقف

به سبک اسپانیایی

اگر شما نیز علاقه‌‎مند به سبک دکوراسیون اسپانیایی هستید، می‌توانید از این ایده برای آشپزخانه‌ سبک روستیک خود استفاده کنید. نگاهی به عکس زیر بیندازید. چیزی که در این آشپزخانه بیشتر از همه به چشم می‌آید معماری منحصربفرد آن و استفاده از نیمکت چوبی به عنوان کانتر است.

آشپزخانه سبک روستیک
دکوراسیون روستیک آشپزخانه به سبک اسپانیایی

گرم و دنج

آشپزخانه‌ی عکس زیر نشان می‌دهد که ترکیب کابینت‌های چوبی با سنگ مرمر سفید می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای دکوراسیون آشپزخانه سبک روستیک باشد. تیرهای چوبی تزیینی سقفی یکی دیگر از ویژگی‌های این آشپزخانه است که توانسته آن را کامل کند.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستیک
ترکیب چوب و سنگ مرمر برای سبک دکوراسیون روستیک

ما در این مطلب سعی کردیم ایده‌های متنوعی را برای آشپزخانه سبک روستیک به شما معرفی کنیم. اگر شما به دنبال تغییر اساسی در دکوراسیون‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به فروشگاه اینترنتی مبلمان چی بچین بزنید و جدیدترین مدل‌های مبلمان روز را همراه با قیمت و مشخصات آن‌ها ببینید. حتما قبل از خرید در مورد سبک دکوراسیون‌تان، کاربرد مبلمان در منزل‌تان، اندازه‌ی آن، محل قرارگیری آن و هزینه‌ای که قرار است برای آن پرداخت کنید، کاملا فکر کنید.

ناموجود

استودیو پارچوب

قفسه کتاب ساده Industrial

۱۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

بوفه کنسول چوبی Industrial

۱۸,۸۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

شلف دکوری Acorn

۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان
ناموجود

استودیو پارچوب

میز کنار مبل چوبی Stowe

۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان

حالا شما برای ما بنویسید که کدام یک از این ایده‌های آشپزخانه سبک روستیک را می‌پسندید؟ دوست دارید که کدام یک از آن‌ها را در منزل‌تان پیاده‌سازی کنید؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *