چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است؟

انتخاب رنگ دیوارها در دکوراسیون داخلی همیشه به عنوان یک اصل مهم طراحی داخلی مطرح بوده است. اینکه چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است مشکل بیشتر افراد به هنگام طراحی فضای زندگی‌شان می‌باشد.

امروزه با رشد جمعیت، متراژ خانه‌ها روز‌به روز کمتر می‌شوند و به همین خاطر طراحان دکوراسیون داخلی تلاش می‌کنند تا بهتر و بیشتر بتوانند از این فضاهای محدود بهره ببرند.

اگر دل‌تان میخواهد در یک خانه با فضای دلنشین زندگی کنید، لازم نیست حتما به متراژ‌های بالا فکر کنید. بلکه تنها با تنظیم نور و انتخاب رنگ مناسب می‌توانید فضای منزلتان را بزرگ‌تر و باصفاتر جلوه دهید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است: ابتدا اصول اولیه طراحی داخلی را یاد بگیرید.

در خانه‌هایی با متراژ پایین، کمدها و کابینت‌ها باید طوری طراحی شوند که کمترین فضای ممکن را اشغال کنند و درعین حال کاملا جادار باشند. نکته‌ی بعدی انتخاب مناسب مبلمان منزل می‌باشد که باید کاملا اصولی و با توجه به سبک‌ طراحی داخلی منزل‌تان صورت گیرد. البته ما در فروشگاه آنلاین چی بچین با ارائه‌ی انواع مدل‌های مختلف مبلمان سعی می‌کنیم تا خرید مبل را برای شما راحت‌تر کنیم.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
اگر به دنبال مبلمان رنگی برای دکوراسیون‌تان هستید، سری به فروشگاه آنلاین چی بچین بیندازید.

با فرض رعایت نکات مهم اصول اولیه طراحی داخلی شما می‌توانید با انتخاب مناسب رنگ دیوارها و میزان و زاویه‌ی نور، فضای خانه را بسیار بزرگ‌تر از آنچه که هست، نشان دهید.

در واقع اصلی‎ترین ملاک برای انتخاب رنگ دیوارها، سقف و کف منزل، میزان نور آن مکان و ابعاد فضا است.

اما قبل از انتخاب رنگ‌ دیوارها…

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است ، در مورد ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون کمی مطالعه کنید. طراحان داخلی برای اینکه کار شما را راحت‌تر کنند، قانون ۶۰ ۳۰ ۱۰ در دکوراسیون را پیشنهاد داده‌اند. حدس‌تون در مورد قانون ۶۰ ۳۰ ۱۰ چیه؟! بله، در واقع این قانون برای ایجاد تعادل در فضا می‌باشد.

قانون ۶۰ ۳۰ ۱۰ یعنی ۶۰درصد از دکوراسیون به رنگ اصلی، ۳۰درصد به رنگ دوم و ۱۰درصد به رنگ سوم اختصاص یابد.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
قبل تصمیم در مورد اینکه چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است قانون ۶۰ ۳۰ ۱۰ در دکوراسیون را مطالعه کنید.

حالا بنظرتون رنگ اصلی، دوم و سوم در این اتاق چه رنگ‌هایی هستند؟ اگر می‌خواهید در مورد این قانون و نحوه ترکیب رنگ‌ها در دکواسیون بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید. همینطور شما می‌توانید از طریق پیج اینستاگرامی چی بچین با ما در ارتباط باشید و رنگ دکوراسیون منزل‌تان را برای ما بفرستید.

حالا بریم و ببینیم که چه رنگ‌هایی را برای هر اتاق از خانه باید انتخاب کنیم.

چه رنگی برای دیوار اتاق نشیمن مناسب است؟

بنا به سبک زندگی شما و زمانی که در نشیمن می‌گذرانید، فضای نشیمن می‌تواند مرکز خانه‌ی شما باشد زیرا معمولا اوقات فراغت و دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه در این مکان می‌گذرد.

برخلاف تصور خیلی از ماها، نشیمن لزوما نباید مکانی با متراژ بالا باشد بلکه دنج و راحت بودن آن باید اولویت ما باشد.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
اگر نمی‌دانید که چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است ادامه مطلب را مطالعه کنید.

برای ایجاد محیطی دنج و آرامش‌بخش باید دکوراسیون اصولی داشته باشید. با فرض رعایت ابعاد مبل‌ها و رعایت فاصله‌ها، برای انتخاب رنگ دیوارهای اتاق نشیمن به نکات زیر توجه کنید!

اولین چیزی که باید به آن دقت کنید نور اتاق در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز می‌باشد. باید رنگی که انتخاب می‌کنید در نور روز و همینطور در نور مصنوعی شب جلوه‌ی زیبایی داشته باشد.

اگر نور مستقیم آفتاب در طول روز به نشیمن می‌تابد، باید رنگ ماتی انتخاب کنید تا نور اتاق را تعدیل کند. اما اگر نور بسیار کمی به اتاق می‌تابد، باید از انتخاب رنگ تیره برای تمامی دیوارها بپرهیزید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
به هنگام انتخاب رنگ دیوار اتاق نشیمن به میزان نور اتاق توجه کنید.

اگر علاقه زیادی به رنگ‌های تیره دارید، می‌توانید با رعایت توازن کل دکوراسیون منزل، یک یا دو دیوار منزل را تیره بزنید اما حتما باید رنگ کفپوش و سقف روشن باشد تا فضای نشیمن شما را دلگیر و تاریک نکند.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
انتخاب یکی از دیوارهای اتاق نشیمن به عنوان رنگ تیره ایده‌ی مناسب و جذابی است.

اگر به رنگ‌های شاد علاقه دارید باید حواستان باشد، از استفاده‌ی بیش از حد رنگ های اصلی مثل قرمز، سبز، زرد و نارنجی بپرهیزید چرا که خیلی زود چشم شما را خسته می‌کند. بهتر است تناژهای ملایم‌تری از این رنگ‌ها را انتخاب کنید و همیشه حواستان به توازن رنگ‌ها در کل خانه باشد.

از رنگ‌هایی استفاده کنید که با هم قرابت بیشتری داشته باشند و مجموعه‌ای از طیف‌های همگن را در محیط به وجود بیاورند و در کل استفاده بیش از حد از یک رنگ کاملا اشتباه است.

همان قانون ۶۰ ۳۰ ۱۰ که در بالا به آن اشاره کردیم.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است: تناژهای رنگی ملایم‌ می‎توانند یک انتخاب شما باشند.

در انتخاب رنگ دیوارها یکی از مواردی که تاثیر زیادی در فضای منزل دارد، سقف منزل‌ است. در مورد دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک ایرانی بهتر است از رنگ‌های تیره ، رنگ‌های پررنگ اصلی و رنگ کاملا سفید برای سقف منزل بپرهیزید.

چرا که انتخاب این رنگ‌ها برای سقف منزل نور اتاق را کم می‌کند و مانع درخشندگی دکوراسیون شما می‌شود.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است: برای فضاهای کوجک از رنگ روشن برای سقف خانه استفاده کنید.

بهترین رنگ برای سقف خانه رنگ روشن با تناژ سفید کرمی یا سفید لیمویی می‌باشد و یا هر رنگ روشنی که با دکوراسیون شما هماهنگ باشد. یکی از مواردی که در خانه‌هایی با سقف کوتاه می‌توان اجرا کرد، استفاده از خطوط عمودی روی دیوار است که به دلیل خطای دید سقف را بلندتر نشان دهد. ما قبلا ترفندهایی در مورد اینکه چگونه سقف خانه‌مان را بلندتر نشان دهیم، صحبت کرده‌ایم. برای مطالعه‌ی این ترفندها اینجا کلیک کنید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
برای مطالعه‌ی ترفندهایی برای بلندتر نشان دادن سقف اتاق، مطلب “چگونه سقف خانه‌مان را بلندتر نشان دهیم” را مطالعه نمایید.

چه رنگی برای دیوار اتاق خواب مناسب است؟

با توجه به اینکه اتاق خواب محلی برای استراحت شما می‌باشد، پس باید با خود احساس آرامش و اطمینان را به ارمغان آورد. اتاق خواب شما نباید نور بسیار زیاد یا بسیار کمی داشته باشد و نباید از رنگ‌های بسیار درخشان در آن استفاده کرد.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است: آبی، سبز، سفید و خاکستری بهترین رنگ اتاق خواب از نظر روانشناسی هستند.

همچنین طبق قوانین فنگ شویی نباید از وسایل دکور بیش از حد در اتاق خوابتان استفاده کنید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
برای تزیین دیوار اتاق خواب سعی کنید از وسایل دکوری ساده استفاده کنید.

برای انتخاب رنگ دیوار‌های اتاق خواب همچنان معیار شما باید نور اتاق و ابعاد آن باشد.

اگر نور خوبی به اتاق شما می‌رسد، پس انتخاب‌های بیشتری دارید. فقط باید حواستان باشد که از رنگ‌هایی مثل زرد و قرمز و نارنجی که هیجان شما را بالا می‌برند، خیلی کم استفاده کنید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
برای رنگ دیوار اتاق خواب بهتر است از رنگ‌های گرم استفاده نکنید.

رنگ‌های با تناژ آبی، سبز و خاکستری انتخاب بهتری برای دیوار اتاق خواب هستند. درمورد اتاق خواب‌هایی که نور کمتری به آن‌ها می‌رسد، حتما باید از رنگ‌های روشنی که از ترکیب سفید با دیگر رنگ‌ها بدست می‌آیند، استفاده کنید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
رنگ‌های آرامش‌بخشی را برای دکوراسیون اتاق خواب خود انتخاب کنید.

اگر اتاق خواب شما کوچک است، می‌توانید با طراحی خلاقانه به قسمت‌های مختلف آن بُعد بدهید. برای مثال می‌توانید رنگ دیوار رو به روی در ورودی اتاق را کمی تیره‌تر از دیگر دیوارها انتخاب کنید تا به لحاظ بصری عمق بیشتری به اتاق ببخشید.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
با کمک رنگ‌ها می‌توانید جلوه‌ی بصری زیبایی به اتاق خواب‌تان دهید.

همینطور شما می‌توانید با کمک خطوط عمودی یا افقی و ایجاد خطای دید ابعاد اتاق را بزرگتر از مقدار حقیقی نشان دهید.

معمولا دیوارپوش با خطوطی عمودی برای بلندتر نشان دادن سقف و یا کف‌پوش و قالیچه با خطوط افقی برای بزرگتر نشان دادن ابعاد اتاق بکار می‌رود.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
خطوط عمودی در این اتاق خواب باعث شده است که فضا بزرگتر بنظر برسد.

اگر نور زیادی به اتاق خواب شما نمی‌تابد، پیشنهاد می‌کنیم از آینه‌ها بیشتر در دکوراسیون آن استفاده کنید. در واقع یکی از راه‌های افزایش نور اتاق  استفاده‌ی بیشتر از آینه است که بهتر است روبه روی پنجره نصب شده باشند. همچنین نباید از پرده‌های ضخیم مخملی و چند لایه برای اتاق‌های کوچک و کم‌نور استفاده کرد.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
برای بزرگ نشان داده اتاق‌های کم‌نور می‌توانید از آینه‌ها کمک بگیرید.

البته اگر ایده‌ای برای استفاده از آینه‌ در دکوراسیون‌تان ندارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب ” چگونه در دکوراسیون داخلی خود از آینه‌ها استفاده کنیم؟ ” را مطالعه کنید..

چه رنگی برای ورودی منزل مناسب است؟

ورودی منزل شما از این نظر که اولین مکان خانه‌ی شما به محض ورود می‌باشد و زیبایی دکوراسیون آن می‌تواند احساس خوبی را در شما و هرکسی که وارد خانه می‌شود ایجاد کند، بسیار اهمیت دارد اما متاسفانه در بسیاری موارد جدی گرفته نمی‌شود.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
دکوراسیون ورودی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

شما می‌توانید با انتخاب کفپوش و رنگ دیوار مناسب تاثیر خوبی روی دکوراسیون کل خانه بگذارید. اولین چیزی که باید به آن دقت کنید این است که باید دکور ورودی منزل هماهنگ با دیگر اجزای خانه باشد. اگر در یک خانه ی حیاط‌دار زندگی می‌کنید می‌توانید با انتخاب در ورودی شیشه‌ای نور ملایمی را به ورودی وارد کنید و اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید سعی کنید با نور مصنوعی نور ورودی منزلتان را تنظیم کنید. یک ورودی تاریک انرژی هرکسی را که بخواهد وارد خانه شود کم می‌کند.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
اولین چیزی که باید به آن دقت کنید این است که باید دکور ورودی منزل هماهنگ با دیگر اجزای خانه باشد.

تا جایی که امکان دارد برای دیوار ورودی از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید. استفاده از گل ها و نصب آینه نیز طراحی شما را بسیار زیبا می‌کند. اگر راهروی باریکی دارید سعی کنید از کف‌پوش یا قالیچه ای با طرح افقی استفاده کنید تا راهرو عریض‌تر بنظر برسد.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است
رنگ‌های روشن برای رنگ دیوار ورودی خانه رایج‌تر هستند.

چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است

ما در این مطلب سعی کردیم جواب سوال ” چه رنگی برای دیوار منزل مناسب است ” را بدهیم. شما با کمک رنگ‌ها می‌توانید طراحی‌های خلاقانه و جدیدی را ایجاد و انرژی را به فضای خانه‌تان بیاورید.

ما همینطور برای راحتی شما عزیزان خرید آنلاین مبلمان را نیز فراهم کرده‌ایم تا شما به راحتی بتوانید انواع مدل‌های به روز و جدید مبلمان را همراه با مشخصات کامل آن‌ها ببینید و سفارش دهید. اگر به دنبال مبل خاصی برای دکوراسیون‌تان هستید، حتما سری به فروشگاه آنلاین چی بچین بزنید. حالا شما واسمون بنویسید که بنظرتان چه رنگی برای کدام بخش از خانه مناسب‌تر است؟ خوشحال می‌شویم که هر نظر و پیشنهادی که دارید را با ما در میان بگذارید.

برای دیدن صفحه‌ی اینستاگرامی چی بچین

اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *